Bez pasoša u Hrvatsku

..ja sam takav..stav ..oduvijek..zastupao..i vrijeme je da ljudi....koji imaju misljenja i stavove..kao ja..konačno..izvedu ..narode...iz prošlosti...iz...ratova....
citat..moje koleginice..Konzice..(ovom bih je prilikom.pozdravio..i :cmok:)..
tko se previse okrece prošlosti..okreće.... previse dupe budućnosti....:rtfm:

Све је то "лИЈепо и красно" али си мало излапео и прескочио си један УСЛОВ - А ТАЈ ЈЕ ДА ЗЛОЧИНЦИ МОРАЈУ ОДГОВАРАТИ ЗА ЗЛОЧИНЕ УЧИЊЕНЕ СРБИМА... знам ја да би ви волели "пуј-пике нема везе" - АЛИ ДУШЕ НЕВИНИХ ЖРТАВА ЛЕБДЕ ОКО НАС И ТРАЖЕ ПРАВДУ...ЧАК И ОНЕ ИЗ ПРЕТХОДНИХ РАТОВА...
НЕМА И НЕЋЕ БИТИ МИРА ДОК ПРАВДА НЕ БУДЕ ЗАДОВОЉЕНА А ЗЛОЧИНЦИ ПОКАЖЊАВАНИ... свако ко покушава да "игра другачију игру" САМО ЈЕ САУЧЕСНИК У ЗЛОЧИНИМА тј.УЧЕСТВУЈЕ У ЛЕГАЛИЗАЦИЈИ ЗЛОЧИНА И СТВАРАЊУ УСЛОВа ЗА НОВЕ.
 
Све је то "лИЈепо и красно" али си мало излапео и прескочио си један УСЛОВ - А ТАЈ ЈЕ ДА ЗЛОЧИНЦИ МОРАЈУ ОДГОВАРАТИ ЗА ЗЛОЧИНЕ УЧИЊЕНЕ СРБИМА... знам ја да би ви волели "пуј-пике нема везе" - АЛИ ДУШЕ НЕВИНИХ ЖРТАВА ЛЕБДЕ ОКО НАС И ТРАЖЕ ПРАВДУ...ЧАК И ОНЕ ИЗ ПРЕТХОДНИХ РАТОВА...
НЕМА И НЕЋЕ БИТИ МИРА ДОК ПРАВДА НЕ БУДЕ ЗАДОВОЉЕНА А ЗЛОЧИНЦИ ПОКАЖЊАВАНИ... свако ко покушава да "игра другачију игру" САМО ЈЕ САУЧЕСНИК У ЗЛОЧИНИМА тј.УЧЕСТВУЈЕ У ЛЕГАЛИЗАЦИЈИ ЗЛОЧИНА И СТВАРАЊУ УСЛОВа ЗА НОВЕ.

..a kada sam i gdje napisao...da zločinci s bilo kej strane ne trebaju odgovarati..reci ..daj..mi doakz..KADA I GDJE sam to napisao..
..ja sam oduvijek..zastupao..( red ...rad i ..moram upotrijebiti srspku riječ..disciplina)...bez toga je anarhija..čovjek sam.. zakona i reda...
plavo...
koja si ti budala..pa sta ti i mas.sa zločinima..četnika..koje su napravili..misim..stvarno..si...:roll:...ako si stvarno..tako ...pošten..uzmi..utoku..i "overi se" se..tako ćeš "ispasti" ...dosljedan..svojem...liku i djelu...koje nam ovdje propovijedaš..ae..ne budali više..:rtfm:..
 
Jednu stvar moram da primetim, ma koliko mi teško bilo to priznati... Od kraja rata na ovamo, odnosi sa Hrvatskom nikada nisu bili bolji i imali izvesnost da će dalje napredovati. Ono na čemu Tadić insistira u odnosima sa bivšom "braćom" iz ostalih SRFJ republika, a što je do sada uvek bilo na štetu Srbije, ima smisla kada sa druge strane ima isto takvog. Dolaskom Ive Josipovića, Hrvatska je dobila svog Tadića.

Naravno, da me neko pogrešno ne razume, nije meni stzalo ni do kakvog bratstv i jedinstva sa Hrvatima, ali mi je stalo do stvaranja drugačijih odnosa, i pozitivnih struja sa obe strane, jer samo tako je moguće da se Srbi vrate na prostore koje su vekovima većinski naseljavali.
Stav Josipovića je takav, jasan i nedvosmislen, da će uskoro, ako potraje na vlasti, i u Hrvatskoj biti od njihove javnosti osuđen onaj ko gaji mržnju i netrpeljivost prema Srbima. Do sada su Hrvati govorili da su kao deklarativno za povratak Srba, ali je uvek bilo uz to nekih velikih ALI, koji su to činili nemogućim. Prvi put juče čuh iz usta hrvatskog predsednika da su vrata svima koji žele da se vrate širom otvorena. Kratko i jasno... Bez ikakvih ALI i AKO. Josipović je prvi koji je u tom smislu prihvatio i traženje rešenja oko stambenih pitanja, i koji se nije pravio grbav, pa pričao kako je zakonm o stambenim pitanjima u Hrvatskoj donešen, i kako su Srbi propustili sve rokove da reše ta pitanja, a svima je jasno da nisu mogli da to tada učine, i da im je na taj način Hrvatska na posredan način zabranila povratak.

Budimo realni, najvažnija stvar u našim odnosima je upravo pitanje ponovnog naseljavanja Srba na prostore sa kojih su proterani. Ako se istraje na ovom kursu, to će uskoro biti moguće, a za mene nema važnije stvari kada je Hrvatska u pitanju. Nestanak Srba sa tih prostora je bio jedan od najvećih udaraca srpskom narodu u celokupnoj istoriji.

E, sada se samo postavlja pitanje da li je Josipović zaista iskren u svojim namerama, te podsećam na onu moju temu o spiskovima. Ako nije navlakuša, a brzo će se videti, onda se Srbima pruža velika šansa da bar malo poprave štetu koju su doživeli na kraju prošlog veka.

Postavlja se pitanje koliko on moze da ostvari od toga sta zeli, glavnu rec u Hrvatskoj i dalje vodi HDZ, a dok je on na vlasti jasan je i stav vecine Hrvata prema Srbima.

Josipovic je dobio izbore samo zato jer Hrvati nisu hteli seljacinu Bandica za predsednika, ako nesto vise mrze od Srba to su Hercegovci.
 
..za sve moje ....HRVATE..............
..jedna od najljepših....

batine.gif



 
Poslednja izmena od moderatora:
Jednu stvar moram da primetim, ma koliko mi teško bilo to priznati... Od kraja rata na ovamo, odnosi sa Hrvatskom nikada nisu bili bolji i imali izvesnost da će dalje napredovati. Ono na čemu Tadić insistira u odnosima sa bivšom "braćom" iz ostalih SRFJ republika, a što je do sada uvek bilo na štetu Srbije, ima smisla kada sa druge strane ima isto takvog. Dolaskom Ive Josipovića, Hrvatska je dobila svog Tadića.

Naravno, da me neko pogrešno ne razume, nije meni stzalo ni do kakvog bratstv i jedinstva sa Hrvatima, ali mi je stalo do stvaranja drugačijih odnosa, i pozitivnih struja sa obe strane, jer samo tako je moguće da se Srbi vrate na prostore koje su vekovima većinski naseljavali.
Stav Josipovića je takav, jasan i nedvosmislen, da će uskoro, ako potraje na vlasti, i u Hrvatskoj biti od njihove javnosti osuđen onaj ko gaji mržnju i netrpeljivost prema Srbima. Do sada su Hrvati govorili da su kao deklarativno za povratak Srba, ali je uvek bilo uz to nekih velikih ALI, koji su to činili nemogućim. Prvi put juče čuh iz usta hrvatskog predsednika da su vrata svima koji žele da se vrate širom otvorena. Kratko i jasno... Bez ikakvih ALI i AKO. Josipović je prvi koji je u tom smislu prihvatio i traženje rešenja oko stambenih pitanja, i koji se nije pravio grbav, pa pričao kako je zakonm o stambenim pitanjima u Hrvatskoj donešen, i kako su Srbi propustili sve rokove da reše ta pitanja, a svima je jasno da nisu mogli da to tada učine, i da im je na taj način Hrvatska na posredan način zabranila povratak.

Budimo realni, najvažnija stvar u našim odnosima je upravo pitanje ponovnog naseljavanja Srba na prostore sa kojih su proterani. Ako se istraje na ovom kursu, to će uskoro biti moguće, a za mene nema važnije stvari kada je Hrvatska u pitanju. Nestanak Srba sa tih prostora je bio jedan od najvećih udaraca srpskom narodu u celokupnoj istoriji.

E, sada se samo postavlja pitanje da li je Josipović zaista iskren u svojim namerama, te podsećam na onu moju temu o spiskovima. Ako nije navlakuša, a brzo će se videti, onda se Srbima pruža velika šansa da bar malo poprave štetu koju su doživeli na kraju prošlog veka.

Samo jedna jedina ispravka tvog posta.
Riječ " DOŽIVELI " zamijeniti s riječju NAPRAVILI.
 
A-ha, posle 15g ce da se vrate i vataju zjale. ;)
Vratit ce se oni koji su obezbedili penziju i mogu od iste da zive, a njihovo je da malo pozive i izumru.
Mladji narastaji koji su odrasli u Srbiji nece ni pomisliti na povratak u kojekakve pasivne krajeve Hrvatske.
Hrvati to znaju i zato i pricaju tu pricu.
Uskoro ce isto reci i Siptari, jer mislim stvarno, koja budala bi se vratio u okruzenje gde su mu do juce radili o glavi.
Srbi nastave li da budu ovce i biraju bagru da ih vodi kao i do sada, moze se ocekivati da ce u nekom sledecem regionalnom sukobu ostati bez drzave, jer vise nemaju gde da se povuku.

Ali probajmo biti realni i pošteni.
Čak i da je to tako da držimo figu u džepu ili kako ti kažeš da znamo i da zbog toga pričamo tu priču, činjenica stoji da su to extra pasivni krajevi i da čak nije bilo rata da bi mladi ljudi u većini selili u veće gradove prije svega Beograd i Zagreb.
Pa to su napravili Hrvati sada u Hrvatskoj kao kaj je isti trend i u Srbiji .
Zato su i Beograd i Zagreb doživjeli pravu navalu stanovništva.
*** vrijeme je takvo da niko ne želi provesti život čekajući Godota na selu u pasivi nego odmah i sada bjež u urbanu sredinu.
Na kraju krajeva krajevi o kojima govorimo su imali trend iseljavanja mladih i u vrijeme SFRJ.
Slabo je tamo bilo mladih ljudi
Vikendima.
Išlo se ili na studij ili za poslom u grad.
Smatram da i nije bilo nikakvog sranja da se ništa u tom smislu nebi promijenilo.
U toliko smatram tvoj post neću reći tendencioznim već prije nedovršenim.
 
Ja njima ništa ne verujem. Politika je to, a stvarnost je nešto drugo! Isti su kao i šiptari. Mrtvo slovo na papiru, a sve uvijeno da lepo izgleda pred svetom.Po fazonu što ne dođete, mi vas uvek spremno čekamo. Malo su nam to pokazali kroz istoriju.

Samo zaboravljaš da ste skoro do jučer imali vize gotovo za sve zemlje svijeta osim za opet "neiskrenu" i "neprijateljsku" Hrvatsku.
Baš smo to lijepo i tada pokazali svijetu.
Istom onom svijetu u čijim ste redovima čekali za komadić spasonosnog papirića za koji ste i uzgred morali platiti.
Da fakat mi smo uvijeni i neiskreni a oni su svijet.
:whistling:
 
Josipovic je dobio izbore samo zato jer Hrvati nisu hteli seljacinu Bandica za predsednika, ako nesto vise mrze od Srba to su Hercegovci.

Ovo jednostavno nije istina.
Mislim da mrzimo Hercegovce.
Zato kaj 2-3 glupana od novinara generaliziraju inače poštene i vrijedne Hrvate iz Hercegovine zbog 2-3 lopova iz Hercegovine da mrzimo dio našeg naroda ??
Lopova ima i u Zagorju kao i u Hercegovini ili Slavoniji ili u Istri.
To ti je jedan sasvim pogrešan dojam zasnovan na čitanju par glupavih novinara.
 
Samo zaboravljaš da ste skoro do jučer imali vize gotovo za sve zemlje svijeta osim za opet "neiskrenu" i "neprijateljsku" Hrvatsku.
Baš smo to lijepo i tada pokazali svijetu.
Istom onom svijetu u čijim ste redovima čekali za komadić spasonosnog papirića za koji ste i uzgred morali platiti.
Da fakat mi smo uvijeni i neiskreni a oni su svijet.
:whistling:

Mi da ali oni sa kim se najviše kačite ovde po forumu su uredno imali vašu putovnicu i mogli su da idu gde hoće bez viza.
 
Postavlja se pitanje koliko on moze da ostvari od toga sta zeli, glavnu rec u Hrvatskoj i dalje vodi HDZ, a dok je on na vlasti jasan je i stav vecine Hrvata prema Srbima.

Josipovic je dobio izbore samo zato jer Hrvati nisu hteli seljacinu Bandica za predsednika, ako nesto vise mrze od Srba to su Hercegovci.

...SDSS je koalicijski partner HDZ-a na državnoj razini..valjda je to jasan stav prema Srbima...

Dok se vi Srbi borite za svoja prava u RH legalno, unutar državnih institucija sve je OK, čim u daljini tražite potvrdu i mišljenje Velikog Brata opet smo na početku...
 
To je meni isto kao kad bi mi naprimer Bugarska i Azerbejdžan omogućili da ulazim bez pasoša.Niti imam tamoo šta da tražim,niti se osećam bezbedno.Svetski underground...a može i Kenija i Zimbabve.

Pusti to kaj tebi treba ili kaj ti hoćeš ili tražiš.
Ne spuštaj temu na osobnu razinu.
Govorimo o jednoj zemlji od 7,5 milijuna stanovnika.
I odgovori na to a ne na svoj osobni interes.
 

Back
Top