Bez pasoša u Hrvatsku

Jednu stvar moram da primetim, ma koliko mi teško bilo to priznati... Od kraja rata na ovamo, odnosi sa Hrvatskom nikada nisu bili bolji i imali izvesnost da će dalje napredovati. Ono na čemu Tadić insistira u odnosima sa bivšom "braćom" iz ostalih SRFJ republika, a što je do sada uvek bilo na štetu Srbije, ima smisla kada sa druge strane ima isto takvog. Dolaskom Ive Josipovića, Hrvatska je dobila svog Tadića.

Naravno, da me neko pogrešno ne razume, nije meni stzalo ni do kakvog bratstv i jedinstva sa Hrvatima, ali mi je stalo do stvaranja drugačijih odnosa, i pozitivnih struja sa obe strane, jer samo tako je moguće da se Srbi vrate na prostore koje su vekovima većinski naseljavali.
Stav Josipovića je takav, jasan i nedvosmislen, da će uskoro, ako potraje na vlasti, i u Hrvatskoj biti od njihove javnosti osuđen onaj ko gaji mržnju i netrpeljivost prema Srbima. Do sada su Hrvati govorili da su kao deklarativno za povratak Srba, ali je uvek bilo uz to nekih velikih ALI, koji su to činili nemogućim. Prvi put juče čuh iz usta hrvatskog predsednika da su vrata svima koji žele da se vrate širom otvorena. Kratko i jasno... Bez ikakvih ALI i AKO. Josipović je prvi koji je u tom smislu prihvatio i traženje rešenja oko stambenih pitanja, i koji se nije pravio grbav, pa pričao kako je zakonm o stambenim pitanjima u Hrvatskoj donešen, i kako su Srbi propustili sve rokove da reše ta pitanja, a svima je jasno da nisu mogli da to tada učine, i da im je na taj način Hrvatska na posredan način zabranila povratak.

Budimo realni, najvažnija stvar u našim odnosima je upravo pitanje ponovnog naseljavanja Srba na prostore sa kojih su proterani. Ako se istraje na ovom kursu, to će uskoro biti moguće, a za mene nema važnije stvari kada je Hrvatska u pitanju. Nestanak Srba sa tih prostora je bio jedan od najvećih udaraca srpskom narodu u celokupnoj istoriji.

E, sada se samo postavlja pitanje da li je Josipović zaista iskren u svojim namerama, te podsećam na onu moju temu o spiskovima. Ako nije navlakuša, a brzo će se videti, onda se Srbima pruža velika šansa da bar malo poprave štetu koju su doživeli na kraju prošlog veka.

A-ha, posle 15g ce da se vrate i vataju zjale. ;)
Vratit ce se oni koji su obezbedili penziju i mogu od iste da zive, a njihovo je da malo pozive i izumru.
Mladji narastaji koji su odrasli u Srbiji nece ni pomisliti na povratak u kojekakve pasivne krajeve Hrvatske.
Hrvati to znaju i zato i pricaju tu pricu.
Uskoro ce isto reci i Siptari, jer mislim stvarno, koja budala bi se vratio u okruzenje gde su mu do juce radili o glavi.
Srbi nastave li da budu ovce i biraju bagru da ih vodi kao i do sada, moze se ocekivati da ce u nekom sledecem regionalnom sukobu ostati bez drzave, jer vise nemaju gde da se povuku.
 
Bit će to lijepa gesta kad Tadić klekne pred spomenikom žrtvama agresije na Ovčari. :worth:

..naravno...on je razuman..čovjek..i to će napraviti...i tako treba..teško je ispravljati..zlodjela koja su se dogodila..pod Miloševićevom..politikom..ali netko mora i to jednom..početi..
..:super:..:klap: :klap: :klap:..za Borisa...tako se to radi..g.predsjedniče Tadiću..svaka Vam ..čast...:klap: :super:..
 
Malo po malo i ići ćemo u sve ex Yu republike bez pasoša (osim Slovenije, naravno). Malo po malo, opet ćemo jedni drugima biti najprimamljivije tržište, malo po malo opet će sve doći na svoje mesto.

Šovinisti i ostali, džaba ste krečili...:mrgreen::D
 
Ja njima ništa ne verujem. Politika je to, a stvarnost je nešto drugo! Isti su kao i šiptari. Mrtvo slovo na papiru, a sve uvijeno da lepo izgleda pred svetom.Po fazonu što ne dođete, mi vas uvek spremno čekamo. Malo su nam to pokazali kroz istoriju.
 
Гле неки још тамо имају родбину који нису протјерани,ал некима би одговарало да ни њих нема само да цмоље о неправди.Која контрадикторност.С једне стране понос,а с друге цмољење јер отјерани са вековних огњишта.
 
Malo po malo i ići ćemo u sve ex Yu republike bez pasoša (osim Slovenije, naravno). Malo po malo, opet ćemo jedni drugima biti najprimamljivije tržište, malo po malo opet će sve doći na svoje mesto.

Šovinisti i ostali, džaba ste krečili...:mrgreen::D

..:cmok:.
buket.jpg


.....tako..je ..neka pocrkaju od zavisti....svi "radikali"..i naši i vaši....:rtfm:
 
Гле неки још тамо имају родбину који нису протјерани,ал некима би одговарало да ни њих нема само да цмоље о неправди.Која контрадикторност.С једне стране понос,а с друге цмољење јер отјерани са вековних огњишта.

ko..im brani da se vrate..mada je u pozadini nešto ..sasvim..drugo...svi ti koji bi da se vrate... a kao fol...nemogu..u stvari su usrali motku..prvo su protjerali svoje dojučerasnje susjede..sve pod..pričom..da su se upalšili.ustaša..pokrali im..imovinu..porušili kuće..i normalno..je da se sada boje vratiti kuci..treba pogledati susjedu u oči..a vikao mu je da je ustaša i opljačkao ..kuću..nitko im ne brani.....ali se boje..jer..usrali su motku...:rtfm:
 
'beš mi sve, ako vas internet "junake" ne bi' listom poubacivala u jedan tor s istim takvim "junacima" iz Hr ili Bosne i podelila vam kame...baš da vidim dal' bi neko imao petlju da onom drugom opali šamar, a ne nešto drugo.

Bilo bi: "Izvini brate....bio sam zaveden"......heheheheeeeeeee

Pi....:D
 
ko..im brani da se vrate..mada je u pozadini nešto ..sasvim..drugo...svi ti koji bi da se vrate... a kao fol...nemogu..u stvari su usrali motku..prvo su protjerali svoje dojučerasnje susjede..sve pod..pričom..da su se upalšili.ustaša..pokrali im..imovinu..porušili kuće..i normalno..je da se sada boje vratiti kuci..treba pogledati susjedu u oči..a vikao mu je da je ustaša i opljačkao ..kuću..nitko im ne brani.....ali se boje..jer..usrali su motku...:rtfm:

Која си ти морална креатура од човека... па овако нешто може само да напише Шокац - и нико други на свету.:cool:
 
..naravno da bih bio..sretan...i ponosan...kada bih...znao.. da bi me u moj skroman..dom..posjetio..g.predsjednik Boris Tadić...:rtfm:..

I da ostane. Može da spava i u garaži. Samo mu nabaci jedan mikrofon, da ima utisak da drži govore.

Ah da ... Nemoj obraćati pažnju što stalno ponavlja "Mi idemo u EUropu", nije pokvaren, samo je dosadan. :hahaha: Idealno će ti poslužiti ako imaš želju da ti se neko stalno izvinjava. Jedina mana mu je što je malo bolešljiv, i nedostajaće mu VMA, ali će bar, nas lišiti štete napravljene na autu od 620.000 evrića. Srećno vam bilo. :bye:
 
'beš mi sve, ako vas internet "junake" ne bi' listom poubacivala u jedan tor s istim takvim "junacima" iz Hr ili Bosne i podelila vam kame...baš da vidim dal' bi neko imao petlju da onom drugom opali šamar, a ne nešto drugo.

Bilo bi: "Izvini brate....bio sam zaveden"......heheheheeeeeeee

Pi....:D

Тако ти је то,најјачи су цyбер ратници.Е што би они да нема нета.
 

Back
Top