BEOGRADSKE DZAMIJE

Hm, propagira islam pod plashtom istorije... ccccc...
@zivac - probaj da se držiš istorije a ne religije... inače ti temu zaključavam ili je selim na religiju. Sve je to lepo, ali, ako želiš da pišeš o istoriji... piši... a ako ti je religija na pameti... imamo mi pdf i za to... dalje, religija je veoma često povezana sa istorijom... i istorija sa religijom... i nemam ništa protiv da otvoriš istorijsku temu sa religioznim prizvukom... ali neka na ovom pdf istorija ima prednost... i neka ti teme budu obojene istorijskim a ne religioznim bojama... što je moguće više.
Dalje, apropo zaključane teme... nemam ništa protiv da otvoriš novu... malo izmenjenu... koncipiraj to malo drugačije i nema problema...

tema je bila na religiji ali je premestena ovde , ja mislim ovde su istorijske cinjenice a ne religijske i nema nikakvog uvredljivog sadrzaja . Sadrzaj ovog posta manje vise svima je poznat ja sam samo preneo istorijsu gradzu . pozz.
 
ovo je forum istorija moj post je istorijskog karaktera ovde su navedene cinjenice istorijske
ako ima sto suprotno od ovoga sto navodim ispravime ako su podaci netacni reci ali ovo su cinjenice nevidim sto ti nije jasno .Istorija je to i nemoze se od nje pobeci pozzz..
Sve je to lepo napisano, ali se na kraju spominje kako su Srbi u Bosni za vreme zadnjeg rata srusili 1000 dzamija. To da bude za zakljucak.
Jako lose !
 
tema je bila na religiji ali je premestena ovde , ja mislim ovde su istorijske cinjenice a ne religijske i nema nikakvog uvredljivog sadrzaja . Sadrzaj ovog posta manje vise svima je poznat ja sam samo preneo istorijsu gradzu . pozz.

Hm, znam i gde je bila i zašto je prebačena ovamo... i nigde nisam rekao da ima uvredljiv karakter! Dalje, iznesi te ''činjenice'' na malo drugačiji način i nema problema.
 
Ma šta se ovi likovi primaju.

Otomanska tradicija je deo našeg nasleđa. Potpuno je besmisleno rušiti spomenike, ili se praviti da oni ne postoje... Da ne kažem licemerno.

Evo slike iz Pečuja u Mađarskoj. Jedan od najlepših gradova, srednje-evropska arhitektura, prepun baroknih palata.....Kao Subotica ili Novi Sad, pa još i lepši.

A u centru grada džamija:

Pecz_hungary.jpg


Spomenik iz 16. veka i nikom nije palo napamet da je poruši......
 
Ma šta se ovi likovi primaju.

Otomanska tradicija je deo našeg nasleđa. Potpuno je besmisleno rušiti spomenike, ili se praviti da oni ne postoje... Da ne kažem licemerno.

Evo slike iz Pečuja u Mađarskoj. Jedan od najlepših gradova, srednje-evropska arhitektura, prepun baroknih palata.....Kao Subotica ili Novi Sad, pa još i lepši.

A u centru grada džamija:

Pecz_hungary.jpg


Spomenik iz 16. veka i nikom nije palo napamet da je poruši......

A gde vidis ti na slici nesto osmansko hleba ti.
 
Ma šta se ovi likovi primaju.

Otomanska tradicija je deo našeg nasleđa. Potpuno je besmisleno rušiti spomenike, ili se praviti da oni ne postoje... Da ne kažem licemerno.

Evo slike iz Pečuja u Mađarskoj. Jedan od najlepših gradova, srednje-evropska arhitektura, prepun baroknih palata.....Kao Subotica ili Novi Sad, pa još i lepši.

A u centru grada džamija:

Pecz_hungary.jpg


Spomenik iz 16. veka i nikom nije palo napamet da je poruši......


Mozda se ti primas, posto nisi sve procitao. Nikom ne smetaju dzamije u Srbiji, i niko nece da ih rusi. Radi se o tome da je Zivac da temu -dzamije u Srbiji, zavrsava tako sto pise kako su Srbi u posledjem ratu u Bosni srusili 1000 dzamija. To je zakljucak u temi dzamije u Srbiji. Zakljucak mu je jako los.
 
Ma šta se ovi likovi primaju.

Otomanska tradicija je deo našeg nasleđa. Potpuno je besmisleno rušiti spomenike, ili se praviti da oni ne postoje... Da ne kažem licemerno.

Evo slike iz Pečuja u Mađarskoj. Jedan od najlepših gradova, srednje-evropska arhitektura, prepun baroknih palata.....Kao Subotica ili Novi Sad, pa još i lepši.

A u centru grada džamija:

Pecz_hungary.jpg


Spomenik iz 16. veka i nikom nije palo napamet da je poruši......

a dje je minaret?
Jel su mozda isti srushili da ne narushava visinu katedrala,
elem nebitno,

Najlepsha dzamija koju sam video je ona stara na Bashcharshiji u Sarajevu,
Da je takva jedna ostala u Beogradu, bila bi biser grada..
 
ta građevina je sagrađena kao džamija, što naravno sada ništa ne dokazuje

to tvoje lupetanje glavom o zid je stvarno simptomatično

Glava mi je vec izlupana.

Sta hocu da kazes izmedju dzamije i pravoslavne crkve spolja nema razlike. Arabi su napravili 2 minareta i skinuli krst i to je to.

A mi smo im skidali polumesece i minarete e evo ti pravoslavna crkva.

Ima takvih primera i u srbiji kolko ti zelja mine.
 

Back
Top