Beograd, Sarajevo ili Zagreb - koji grad je lepši?!

Evo sve trčim, letim čak, da dođem u Beograd..
Ali evo pitam tebe, ti si tvrdio da se u Beogradu ima puno toga bolje i više vidjeti nego u ostalim balkanskim glavnim gradovima. Pa te je pitam što je to točno? Ako nešto tvrdiš onda imaš i dokaze za tako nešto. Pa evo, reci što je to?
pitaj svoje sugradjane zagrepcane. Oni ce ti kazu.
 
Zagreb je velegrad u odnosu na Beograd i Sarajevo. Evo, sve se vidi na slici. Zagreb zaokružen lijevo, Beograd zaokružen desno...
Komparacije veličine - Zagreb i okolica doslovce su deset puta veći od Beograda...
Pa još dodaj tome da Zagreb ide gore dole po planinama, a Beograd je u ravnici...

1714066308015.png
 
Zagreb je velegrad u odnosu na Beograd i Sarajevo. Evo, sve se vidi na slici. Zagreb zaokružen lijevo, Beograd zaokružen desno...
Komparacije veličine - Zagreb i okolica doslovce su deset puta veći od Beograda...
Pa još dodaj tome da Zagreb ide gore dole po planinama, a Beograd je u ravnici...

Pogledajte prilog 1537184
Ma,daj.😀
Podsjecas me na onog lika (a mozda si i ti taj 😂) koji je takve bajke pricao o velicini Zagreba da se Zagreb sirio kao svemir i dosao i do Pariza.😀
Mislim,budi realan,Zagreb je jedan prosjecan grad,ali metropola nije.
Ni po velicini,ni po broju stanovnika,a ni po nekom znacaju.
Ko je jos cuo za Zagreb u evropskim,a kamoli svjetskim okvirima? 🙂
Samo mi iz bivse Yu .😂
 
Ma,daj.😀
Podsjecas me na onog lika (a mozda si i ti taj 😂) koji je takve bajke pricao o velicini Zagreba da se Zagreb sirio kao svemir i dosao i do Pariza.😀
Mislim,budi realan,Zagreb je jedan prosjecan grad,ali metropola nije.
Ni po velicini,ni po broju stanovnika,a ni po nekom znacaju.
Ko je jos cuo za Zagreb u evropskim,a kamoli svjetskim okvirima? 🙂

Sve se vidi na slici...
A i to na slici je Zagreb u užem smislu, bez belo-hrvatskog aglomeracijskog dodatka...

.
 
Vidi se i uzivo.😀
Ja sam samo jednom prolazila kroz Zagreb,tako da se ne racuna da sam bila,ali nije odavao utisak nikakvog cuda od grada.
Dok recimo od periferije Atine do centra grada,nikad stici.
To je zato što si prolazila obilaznicom, koju Beograd ni nema, pa niti ne znaš da te autoput vodi okolo grada, a ne kroz grad. Odnosno, gledala si predgrađa i zaključila da je to Zagreb. Tako bi ti se desilo i da si prošla kroz New York...
Osim veličine, bitan je i intenzitet gradnje. VeleZagreb ima taj štih svjetske metropole, postoje dijelovi grada gdje je svaka zgrada neboder ili široki poluneboder. Gornja slika Srednjaci, donja slika Maksimir. Nađi na mapi gdje su Srednjaci, gdje je Maksimir, pa ćeš shvatit dimenzije Velegradnje koja se prostire preko cijela grada...
1714068408270.png

1714069154002.png
 

Prilozi

  • 1714069154500.png
    1714069154500.png
    769,1 KB · Pregleda: 1
Poslednja izmena:
To je zato što si prolazila obilaznicom, koju Beograd ni nema, pa niti ne znaš da te autoput vodi okolo grada, a ne kroz grad. Odnosno, gledala si predgrađa i zaključila da je to Zagreb. Tako bi ti se desilo i da si prošla kroz New York...
Osim veličine, bitan je i intenzitet gradnje. VeleZagreb ima taj štih svjetske metropole, postoje dijelovi grada gdje je svaka zgrada neboder ili široki poluneboder. Gornja slika Srednjaci, donja slika Maksimir. Nađi na mapi gdje su Srednjaci, gdje je Maksimir, pa ćeš shvatit dimenzije Velegradnje koja se prostire preko cijela grada...
Pogledajte prilog 1537209
Pogledajte prilog 1537214
Nisam prolazila obilaznicom.Prolazila sam bas kroz grad.Bus je isao na autobusku stanicu.🙂
Svejedno...grad jos nije dobacio do milion stanovnika,a to onda ipak nije metropola.
 
Nisam prolazila obilaznicom.Prolazila sam bas kroz grad.Bus je isao na autobusku stanicu.🙂
Svejedno...grad jos nije dobacio do milion stanovnika,a to onda ipak nije metropola.
Pa imao je miljon u vrijeme rata, negdje oko 1993, ali tada se raspao na pet gradova, a miljon nigdje nije zabilježen...
San Francisco, Washington i Liverpool isto nemaju miljon po administrativnoj podjeli, jel hoćeš reć da je Beograd veći od San Francisca ili Washingtona...?
Beograd prvo mora doć na razinu da se raspadne na manje gradove, da bi mogao se mjerit sa Zagrebom, Washingtonom, San Franciscom i drugim gradovima koji se raspadaju na manje gradove od prevelike raširenosti...
Pozdravlja te Samobor na slici... jedan od mnogih gradova iz ZG-megalopolisa...
Screenshot 2024-03-19 171300.png


.
 
Zagreb je velegrad u odnosu na Beograd i Sarajevo. Evo, sve se vidi na slici. Zagreb zaokružen lijevo, Beograd zaokružen desno...
Komparacije veličine - Zagreb i okolica doslovce su deset puta veći od Beograda...
Pa još dodaj tome da Zagreb ide gore dole po planinama, a Beograd je u ravnici...

Pogledajte prilog 1537184
AHHAHAHHAAH

Beograd lezi na 30 brda ako te neko pita
cuj zagreb velegrad :D
 
To je zato što si prolazila obilaznicom, koju Beograd ni nema, pa niti ne znaš da te autoput vodi okolo grada, a ne kroz grad. Odnosno, gledala si predgrađa i zaključila da je to Zagreb. Tako bi ti se desilo i da si prošla kroz New York...
Osim veličine, bitan je i intenzitet gradnje. VeleZagreb ima taj štih svjetske metropole, postoje dijelovi grada gdje je svaka zgrada neboder ili široki poluneboder. Gornja slika Srednjaci, donja slika Maksimir. Nađi na mapi gdje su Srednjaci, gdje je Maksimir, pa ćeš shvatit dimenzije Velegradnje koja se prostire preko cijela grada...
Pogledajte prilog 1537209
Pogledajte prilog 1537214
Beograd ima obilaznicu da znas da ne lupas vise
 
AHHAHAHHAAH
Beograd lezi na 30 brda ako te neko pita
cuj zagreb velegrad :D
A tih 30 brda, na kojima leži Beograd, izgledaju ovako...ravno ko sise Ruže Divjak...
Evo cijeli Beograd. Strelica je na Marakanu, da se može shvatit veličina Beograda u odnosu na stadion. Nije čudo da je posjećenost vrhunska, kad je cijeli grad oko stadiona...
Screenshot 2024-03-01 185052.png
 
Poslednja izmena:
A tih 30 brda, na kojima leži Beograd, izgledaju ovako...
Evo cijeli Beograd. Strelica je na Marakanu, da se može shvatit veličina Beograda u odnosu na stadion. Nije čudo da je posjećenost vrhunska, kad je cijeli grad oko stadiona...
Pogledajte prilog 1537337
decko ti si klasican kompleksas
da je zagreb bolji ili veci ili lepsi ili na bilo koji nacin bolji i jaci od beograda ti ne bi imao te patoloske porive da to dokazujes

uzivaj u sekiraciji
odo da spavam
u BEOGRADU <3
 

Back
Top