Ayn Rand

DRAGOLJUB:

Dobro,de...Vrati se u Srbiju i s tom penzijom možeš ovde solidno da živiš..

Ne bih se ja vratio u Srbiju samo radi toga da tamo sa ovom penzijom solidno da živim, jer ja sa ovom penzijom mogu i ovde slidno da živim, jer nisam zahrevan. Penzija mi treba samo da obezbedim krov nad glavom i da imam šta da pojedem i obučem, a da budem sretan u životu, to mogu bilo gde u svetu jer to zavisi lično od mene.

A u Srbiju bih se vratio samo pod uslovom da me postavite mesto Vučića da Srbiju u roku od godinu dana uredim po Zakonu postojanja tako da Srbi postanu najsretniji narod na svetu. Inače se ne vraćam. Nisam nostalgičan. Svaki narod i svaki kutak na zemaljskoj kugli mogu da osećam kao svoju domovinu.
 
DRAGOLJUB:



Ne bih se ja vratio u Srbiju samo radi toga da tamo sa ovom penzijom solidno da živim, jer ja sa ovom penzijom mogu i ovde slidno da živim, jer nisam zahrevan. Penzija mi treba samo da obezbedim krov nad glavom i da imam šta da pojedem i obučem, a da budem sretan u životu, to mogu bilo gde u svetu jer to zavisi lično od mene.

A u Srbiju bih se vratio samo pod uslovom da me postavite mesto Vučića da Srbiju u roku od godinu dana uredim po Zakonu postojanja tako da Srbi postanu najsretniji narod na svetu. Inače se ne vraćam. Nisam nostalgičan. Svaki narod i svaki kutak na zemaljskoj kugli mogu da osećam kao svoju domovinu.

Slićno je nameravao i Berija u Rusiji...Milioni platili glavom...
Samo ti uživaj tamo s kengurima...
 
DRAGOLJUB:

Slićno je nameravao i Berija u Rusiji...Milioni platili glavom...

Upoređujući me sa Lavrentijem Berijom isto tako si mogao da lupneš i uporediš ime sa Hitlerom. Ja u svim mojim postovima, u svim temama, izričito naglašavam i objašnjavam da je sve svetske društvene i ekonomske probleme, pa i srpske, moguće rešiti samo u skladu sa Zakonom postojanja. Po kojem i sveukupna priroda sve svoje probleme od uvek rešava. Ali, s obzirom da ti ne razumeš Zakon postojanja, tebi je svejedno ko će srpske probleme da rešava - Berija i Vučić koji blage veze sa Zakonom postojanja nemaju ili Ljubo koji Zakon postojanja u tančine zna.

Samo ti uživaj tamo s kengurima...

Ja na kengure ne mogu da se požalim, a ti se stalno na Vučića žališ, pa, ako ti Ljubin Zakon postojanja i kenguri ne odgovaraju, ti onda ostani i dalje da uživaš sa Vučićem.
 
DRAGOLJUB:Ja na kengure ne mogu da se požalim, a ti se stalno na Vučića žališ, pa, ako ti Ljubin Zakon postojanja i kenguri ne odgovaraju, ti onda ostani i dalje da uživaš sa Vučićem.


Čovjek je čovjeku vuk.
To je izgleda stvarnost kojoj se teži.
Za sad, još uvijek nije, ali bit' će kad 'vučići' odrastu u vukove.
Sudeći po tome Ljubomire, mala je vjerovatnoća da će u Srbiji čovjek čovjeku postati kengur.
 
Ljudi o čemu vi pričate, jel vidite koji je naslov teme? Ayn Rand nije pomenuta u barem prethodnih 10 postova i potpuno ste zakopali moj post koji se odnosio konkretno na temu i u kojem sam postavio pitanja vezana za njena dela i njenu filozofiju.
Hvala što ne spamujete i poštujete pravila foruma.
 
ALEKSEJ KIRILOV:

Ljudi o čemu vi pričate, jel vidite koji je naslov teme? Ayn Rand nije pomenuta u barem prethodnih 10 postova i potpuno ste zakopali moj post koji se odnosio konkretno na temu i u kojem sam postavio pitanja vezana za njena dela i njenu filozofiju. Hvala što ne spamujete i poštujete pravila foruma.

Tema je iscrpljena i nema više šta da se kaže. Sve je jasno - individualizam, mržnja, borba svakoga sa svakim i samouništenje ili kolektivizam, ljubav, mir i samoodržanje - pa biraj šta voliš, krvoločne vučiće ili miroljubive i dobre kengučiće?
 
Nisam, fala bogu, ništa čitao od te Ayn Rand, a i ne treba da bih iz ovih vaših priloga mogao da procenim da se i radi o filozofu šarlatanu koji lupeta ne poznavajući zakone života i prirode.

@Ljubo2:
Tema nije iscrpljena nego zatrpana, to što ti nemaš više šta da kažeš na ovu temu ne znači da drugi nemaju. Ne želim da znam zašto sebi daješ za pravo da ovoliko komentarišeš na temi na kojoj ne bi trebao da iznosiš svoje mišljenje jer se govori o AYN RAND A TI NISI NI JEDNO NJENO DELO PROČITAO !!!! a pogotovo da napišeš da je SVE JASNO !!?!? KAKO

Žao mi je što sam uopšte nešto ovde pitao, i ne mogu da verujem da sam na kraju uvučen u klasičnu forumsku raspravu koja večno traje i ne vodi nikuda...

Znam već da ćeš mi odogovriti na post i nastaviti raspravu, ali te molim da to ne radiš. Prvi razlog je taj što ćeš me time verovatno oterati da nastavim svoju polemiku na reddit-u ili nekom drugom stranom forumu, a ja bih ipak voleo da pre svega čujem mišljenje naših ljudi o ovoj temi.

A drugi razlog je ova slika koja o forumskim raspravama govori više nego 1000 reči :)
Hvala i pozdrav

download.jpg
 
Poslednja izmena:
@Ljubo2:
Tema nije iscrpljena nego zatrpana, to što ti nemaš više šta da kažeš na ovu temu ne znači da drugi nemaju. Ne želim da znam zašto sebi daješ za pravo da ovoliko komentarišeš na temi na kojoj ne bi trebao da iznosiš svoje mišljenje jer se govori o AYN RAND A TI NISI NI JEDNO NJENO DELO PROČITAO !!!! a pogotovo da napišeš da je SVE JASNO !!?!? KAKO

Žao mi je što sam uopšte nešto ovde pitao, i ne mogu da verujem da sam na kraju uvučen u klasičnu forumsku raspravu koja večno traje i ne vodi nikuda...

Znam već da ćeš mi odogovriti na post i nastaviti raspravu, ali te molim da to ne radiš. Prvi razlog je taj što ćeš me time verovatno oterati da nastavim svoju polemiku na reddit-u ili nekom drugom stranom forumu, a ja bih ipak voleo da pre svega čujem mišljenje naših ljudi o ovoj temi.

A drugi razlog je ova slika koja o forumskim raspravama govori više nego 1000 reči :)
Hvala i pozdrav

Љуба је умислио да је месија, изaбрани спасилац човечанства. Нема тај лик везе са филозофијом. Не само да он није прочитао ништа од Ајн Рајнд него није прочитао ништа од филозофских дела.

Шта је тај лик најбољу представу можеш стећи из овог поста:

https://forum.krstarica.com/showthread.php/675139-ZAKON-POSTOJANJA-%E2%80%93-ISTINA-O-POSTOJANJU-MATERIJE-%C5%BDIVOTA-I-PRIRODE?p=27381639&viewfull=1#post27381639

Разумем колико је иритирајуће кад такви почну да износе своје небулозе, али пред тиме нема лека. Једноставно их треба игнорисати.
 
ALEKSEJ KIRILOV:

Ne želim da znam zašto sebi daješ za pravo da ovoliko komentarišeš na temi na kojoj ne bi trebao da iznosiš svoje mišljenje jer se govori o AYN RAND

Zašto bi bilo interesantno govoriti o Ajn Rand? Valjda pre o njenom delu?

A TI NISI NI JEDNO NJENO DELO PROČITAO !!!! a pogotovo da napišeš da je SVE JASNO !!?!? KAKO
Ako si ti već u uvodu teme naglasio da je Ajn Rand protivnik komunističkog kolektivizma, a pobornik i branilac kapitalističkog individaualizma, to je sasvim dovoljno da sve o njenom delu znam i bez čitanja, da bih mogao da ga komentarišem i kritikujem.

Žao mi je što sam uopšte nešto ovde pitao, i ne mogu da verujem da sam na kraju uvučen u klasičnu forumsku raspravu koja večno traje i ne vodi nikuda...

Ako si očekiuivao da ćemo i mi da hvalimo kapitalistički individualizam, a to se nije desilo, to ne znači da nas ova diskusija nije odvela nikuda.

Znam već da ćeš mi odogovriti na post i nastaviti raspravu, ali te molim da to ne radiš.

Dobro, neću, ako te moji argumenti protiv kapitalističkog individaualizma toliko rastužuju.

Prvi razlog je taj što ćeš me time verovatno oterati da nastavim svoju polemiku na reddit-u ili nekom drugom stranom forumu, a ja bih ipak voleo da pre svega čujem mišljenje naših ljudi o ovoj temi.

Ja sam ovde dao svoj komentar na temu "individualizam vs kolektivizam" pozivajući se na moje poznavanje osnovnog prirodnog zakona po kojem postoje materija, život i priroda i po kojem teče njihova evolucija, koji važe i za razvoj ljudskog društva, gde na kraju kolektivizam uvek prevlada nad individualizmom i po meni, jedino takav komentar može da bude argumentovan, nepristrasan i merodavan. A ako ti očekuješ i potrebni su ti proizvoljni i pristrasni komentari onih koji zagovaraju i brane kapitalistički individualizam, ja takvima ne smetam, neka izvole. Za mene ova tema je završena.
 
Evo, Alekseju, javio ti se jedan tupadžija, Oziman, pristalica kapitalističkog individualizma, koji ne zna dalje od nosa i koji je umislio da filozofija sa Šopenhauerom i počinje i zavšava. Ali da ti dalje ne kvarim diskusiju. Oziman nije vredan da se sa njim sada bakćem.
 
Poslednja izmena:
DRAGOLJUB:

Naravno,sad će Ljubo da se javio i drugi tupađija...:hahaha:

Pogledaj, tupadžijo, niti i jednu kratku rečenicu od nekoliko reči nisi u stanju prvilno, razumljivo, po pravopisu i bez greške da napišeš. Ne samo da si tupadžija, već si i potpuno nepismen.
 
DRAGOLJUB:

Tocilo...Jedno isto melješ...

"Tocilo" je kad ti prilikom pisanja svojih postova nikada iza zareza ne napraviš razmak pre nego dugi deo rečenice napišeš. Uzastopno trajno ponavljanje iste greške nije dokaz da je greška slučajna, već da si nepismen.

Ali ne sekiraj se, jer to je istovremeno i dokaz da poznaješ Zakon postojanja i strogo ga se pridržavaš, jer i po Zakonu postojanja sve se uzvek iznova, kao "tocilo", večito ponavlja.
 
DRAGOLJUB:



"Tocilo" je kad ti prilikom pisanja svojih postova nikada iza zareza ne napraviš razmak pre nego dugi deo rečenice napišeš. Uzastopno trajno ponavljanje iste greške nije dokaz da je greška slučajna, već da si nepismen.

Ali ne sekiraj se, jer to je istovremeno i dokaz da poznaješ Zakon postojanja i strogo ga se pridržavaš, jer i po Zakonu postojanja sve se uzvek iznova, kao "tocilo", večito ponavlja.
U tvojoj glavi-tocilo.:hahaha::rotf:
 
Slucajno , naidjem na ovu Temu
i odlucim se poceti svoje vidjenje jer sam svjeze procitao
Atlas i Izvor
tako su me prijatno osvjezila i uputila ova Djela
da sam prije nekoliko dana pokusao
otvoriti diskusiju na 'Knjizevnost '
ali neuspjesno jer se svaka Tema razvodni pa i ova
Ovdje vidim da je isto odnio vrag salu
i opet zastanem kao izduvani balon
a posebno ne bih razvijao bilo kakve komentare jer ne srecem ovdje 'prisutne'
Krstase
a Nekih i nema...
P.S.
...i, tako...'i opet je jesen i opet ,
dosadne kise liju po Niksicu
i opet neke stare crne slutnje i opet
sam si ,-.....icu..."
 

Back
Top