AUTOPUT BRATSTVA I JEDINSTVA KOSOVO TIRANA

Uh...mnogo je to stroga ocena. Ne bih rekla da smo mi rupa a oni razvijeni pa grade najmodernije puteve. Tako je bilo i u Bosni, tako je uostalom bilo na Kritu, kada su Amerikanci dosli izgradili su fantastican E75, nije da se razumem u puteve ali njihov je zbilja dobar. Autoput nije izgradjen usled razvitka i poboljsanja uslova zivota, ulozeni novac ne pripada narodu vec je usao na ko zna koja vrata...

siptari su izgradili autoput,ko je branio kvislinskom rezimu u srbiji da za ovih 10 god grade autoputeve po Srbiji,mogli su da mole svoje sefove iz americke ambasade da im omoguce kredite MMF,Svjetske banke ili evropske banke za obnovu i razvoj,mogli su da daju koncesije pa da puteve grade zainteresovane kompanije ili privatnici.......

ali ne njima i njihovim sefovima u usa ambasadi je stalo da srbija bude zadnja rupa na svirali,siromasna i nerazvijena jer bogata i razvijena srbija je opasnost za njihove strateske nacionalne interese
 
sreco, iz kruga dvojke se ne vidi ni kosovo, ni albanija, ni sandzak:rtfm: kakav red, kakve fabrike, radi se o trgovini ljudima, tonama kokaina i heroina, oruzju, od tih para oni kupuju srpsku zemlju i prave svoje drzave na njoj.

Ne, ne, ne...samo sam potencirala redosled prioriteta...za mene su fabrike prioritet broj jedan iz prostog razloga zato sto donose radna mesta i proizvode koji se plasiraju i obrcu novac...ne osecam se potisteno sto su oni dobili autoput ali se osecam potisteno sto nema fabrika kod nas...put je lako izgraditi kada imas realan kapital za izgradnju...
 
Ne, ne, ne...samo sam potencirala redosled prioriteta...za mene su fabrike prioritet broj jedan iz prostog razloga zato sto donose radna mesta i proizvode koji se plasiraju i obrcu novac...ne osecam se potisteno sto su oni dobili autoput ali se osecam potisteno sto nema fabrika kod nas...put je lako izgraditi kada imas realan kapital za izgradnju...

Bas me zanima koja ce to budala da izgradi fabriku ili bilo kakvo postrojenje bez pratece infrastrukture.
Kao nema puta, struje, vode, kanalizacije, telefona, neta itd. i tu cemo da sagradimo fabriku. :ok:
To samo kod srba ima, prvo grade kuce pa posle ulice, okolo i naokolo. :klap:
 
Ne, ne, ne...samo sam potencirala redosled prioriteta...za mene su fabrike prioritet broj jedan iz prostog razloga zato sto donose radna mesta i proizvode koji se plasiraju i obrcu novac...ne osecam se potisteno sto su oni dobili autoput ali se osecam potisteno sto nema fabrika kod nas...put je lako izgraditi kada imas realan kapital za izgradnju...

ne mozes da izgradis fabriku na pasnjaku, normalno da su potrebni i autoputevi, gasovodi, prateca infrastriktura...
 
Ne, ne, ne...samo sam potencirala redosled prioriteta...za mene su fabrike prioritet broj jedan iz prostog razloga zato sto donose radna mesta i proizvode koji se plasiraju i obrcu novac...ne osecam se potisteno sto su oni dobili autoput ali se osecam potisteno sto nema fabrika kod nas...put je lako izgraditi kada imas realan kapital za izgradnju...

dobri autoputevi i putevi su preduslov za razvoj ekonomije.
 
Bas me zanima koja ce to budala da izgradi fabriku ili bilo kakvo postrojenje bez pratece infrastrukture.
Kao nema puta, struje, vode, kanalizacije, telefona, neta itd. i tu cemo da sagradimo fabriku. :ok:
To samo kod srba ima, prvo grade kuce pa posle ulice, okolo i naokolo. :klap:

....mein Gott:eek:, nemamo mi kozije staze pa da udarimo najpre radnu akciju i vidimo asfalt prvi put u zivotu....autoput Beograd - Nisu uopste nije u losem stanju, funkcionalan je sasvim, put do Grcke takodje, do Madjarske manje - vise ali sluzi...jedini kamen spoticanja su Ibarska magistrala i istocna Srbija...deo ka Bugarskoj je takodje obnovljen, nismo ni mi bas obrasli u trnje kroz koje setaju grizliji i vukovi...
 
....mein Gott:eek:, nemamo mi kozije staze pa da udarimo najpre radnu akciju i vidimo asfalt prvi put u zivotu....autoput Beograd - Nisu uopste nije u losem stanju, funkcionalan je sasvim, put do Grcke takodje, do Madjarske manje - vise ali sluzi...jedini kamen spoticanja su Ibarska magistrala i istocna Srbija...deo ka Bugarskoj je takodje obnovljen, nismo ni mi bas obrasli u trnje kroz koje setaju grizliji i vukovi...

Jeste, pa se zato mesta i gradovi van Beograda ubise od investicija i fabrika i pored nekoliko puta nizih cena zemljista, gradnje i ostalog. :ok:
 
druze, odradili su taj autoput nego nasi nesrecnici ne smeju da jave....
Аутопут је у изградњи од Драча до границе Албаније са Косовом, код места Морина, али још није завршен. Истина је да провучен кроз неприступачан терен албанских планина, постоји и тунел од преко 5км дужине, али, пут још није завршен ни у Албанији, а на Косову се тек врше припреме за почетак изградње, или је евентуално изградња тек кренула.
Дакле, аутопут Тирана-Приштина још увек није изграђен.
 
Poslednja izmena:

Back
Top