ARTEMIJE penzionisan...

Ова нездрава и политикантска заврзлама око смене владике Артемија, показује до које је мере епископска камарила унијата из Синода огрезла у безакоњу, неморалу, антисрбству и језуитском насилништву. Нити по једном канонском основу, ово пензионисање није валидно!!! Ово је класична Тасина хоштаплерија и клеветање (готово идентично као према нама зилотима).

Свети Оци кажу, да када су цркву уђе војнички дух (наређење-извршење), Дух Свети се повлачи и уступа место духу јереси и апостасије. Плодови су видљиви и слабије упућенима. Уклоните се од јеретика.

Са дуге стране, још је болесније и нездравије ПОКОРАВАЊЕ владике Артемија безаконим одлукама јеретика, који позива на мир и јединство тамо где га не сме бити, што се граничи са мазохизмом, несхватљивом млакошћу и пасивношћу (одсуство ревности због навикнутости на комфор и изобиље материјалног благостања.

Зато није ни чудо што у Србији све више јача истинско Православље, својим бахатим понашањем СПЦ узурпатори, сами терају своју саблажњену паству.

ja koliko sam upoznat sa kanonima SPC jedan vladika se moze penzionisati iskljucivo na LICNI ZAHTEV , a sobzirom da takvog zahteva sa strane vladike ARtemija nije bilo jasno je da se radi o najgrubljem mogucem prekrsaju svih kanona SPC.

Sutra oni ovako krsenjem kanona mogu i Borisa Tadica da progalse za ajatolaha TAdicsminija ili sta god drugo im padne na pamet.
 
daj link da je patrijarh Pavle pozvao papu u Srbiju.

Ne znate sta pisete ti i tebi slicni. Ja sve dokumentujem cinjenicama.

Irinej Niski je ekumenista on se sam tako otvoreno deklarisao sa pozivanjem papskog jeretika da poseti srbiju kao poglavar druge crkve.

Mrzi me da trazim link a ti se bolje upoznaj sa materijom. Nije Pavle trazio da papa dodje 2013, nego uopste pozdravljao saradnju 2 crkve. Ali samo se bezumnici svadjaju oko toga, zato cu da prestanem.
 
Mrzi me da trazim link a ti se bolje upoznaj sa materijom. Nije Pavle trazio da papa dodje 2013, nego uopste pozdravljao saradnju 2 crkve. Ali samo se bezumnici svadjaju oko toga, zato cu da prestanem.

naravno da te mrzi jer si sve to izmislila.

Patrijarh Pavle niakd nije pozdravljao "saradnju 2 crkve" jer katolici i nisu crkva vec otpadnici od crkve

U Hriscanstvu ne postoji 2 20 200000 crkava vec samo jedna jedina apostolska hristova pravoslavna crkva .

jos podrzavas nesto sto se protivi i kanonima same SPC tj smenu vladike Artemija.
 
EVO OVDE LEPO PISE DA PENZIONISANJE NE POSTOJI U KANONIMA SPC

http://www.novosti.rs/code/navigate...kword_add=vladika artemije, episkop atanasije


RETKA SUĐENjA EPISKOPIMA
SUĐENjA episkopima u SPC jako su retka - priča Željko Kotoranin. - Kada je podignuta optužba protiv vladike vranjskog Pahomija, za gnusni čin koji je kanonski prestup, Crkva je rekla da to ne može da sudi.
Istorija SPC beleži suđenje episkopu američko-kanadskom Dionisiju, koji je raščinjen i to je izazvalo petodecenijski raskol u srpskoj crkvi.
Teoretski, Artemiju je moguće izreći kaznu raščinjenje ili gubitka episkopske vlasti na određeno vreme. Odlučenje se za episkopa vrlo retko izriče, zato što se time eparhija dovodi u položaj "udove" crkve - imate episkopa, a zapravo ga nemate.
U Ustavu SPC kao kaznena mera ne postoji penzionisanje. Svaki episkop ima apostolsko prejemstvo, pa možete li onda zamisliti nekog penzionisanog apostola?!

znaci lepo pise da ne postoji penzionisanje u ustavu SPC . A ko sto vidimo ipak postoji. Ocigledno kod ekumenista u SPC - sve je moguce. Cak i ono cega nema u kanonima same crkve.
 
"Ekumenisticka" uloga SPC i jeste u zigosanju Artemija kao odgovornog za okupaciju KiM, cime se pravi odstupnica za legalizaciju te okupacije !
Zar je moguce da na KiM postoji za Srbe veci problem od okupacije, ili je to po njima
racunovodstvo nekog hebenog Vilovskog ?
JADNO, NAIVNO i NEOPROSTIVO !
 
Poslednja izmena:
daj link da je patrijarh Pavle pozvao papu u Srbiju.

Ne znate sta pisete ti i tebi slicni. Ja sve dokumentujem cinjenicama.

Irinej Niski je ekumenista on se sam tako otvoreno deklarisao sa pozivanjem papskog jeretika da poseti srbiju kao poglavar druge crkve.
Истина је да је патријарх Павле позивао папу у Србију, али због свежине ратова који су покренули паписти, се правдао ''исхитреношћу тог потеза''. Исто важи и за увођење папског - григоријанског календара.

нпр. Господин Павле директно излаже у књизи Нека питања наше Вере: да нас "нетачност јулијанског календара удаљује од одлуке Првог Васељенског сабора", "да је јулијански календар погрешан и да га треба исправити", те да због "неупућених" верних "који би ове промене могли схватити као скретање са линије Православља, не треба уводити исправку док је они не савладају и прихвате.

"...У томе смислу, да заједнички разговарамо у јединству у Христу Господу, ево су нам овде данас присутна и браћа по Христу, римокатолички бискупи из Србије и Црне Горе..." ''Пат.Павле''

Гуглај мало сам.
 
Evo sta je pre neku nedelju besedio otac Nikolaj iguman manastira Crna Reka.



takodje sam cuo da je Otac Justin , koji je proglasen svetim prorokovao za vladiku Artemija da ce da strada mucenicki. Ocigledno da je bio u pravu
 
upravo je javljeno...sinod penzionisao artemija...cudne stvari se dogadjaju u SPC...nisam strucan za ovu temu..ali znam da ima znalaca i te kako...zanima me i kako ce to uticati na srbe na KIM...???

Kompromisno rešenje. Verovatno ga neće dalje krivično goniti ni on se neće žaliti na penzionisanje.
Iako penzionisan ipak ostaj esvešteno lice, ali ne aktivno.
Umenički kompromis.
 
EVO OVDE LEPO PISE DA PENZIONISANJE NE POSTOJI U KANONIMA SPC

http://www.novosti.rs/code/navigate...kword_add=vladika artemije, episkop atanasije


RETKA SUĐENjA EPISKOPIMA
SUĐENjA episkopima u SPC jako su retka - priča Željko Kotoranin. - Kada je podignuta optužba protiv vladike vranjskog Pahomija, za gnusni čin koji je kanonski prestup, Crkva je rekla da to ne može da sudi.
Istorija SPC beleži suđenje episkopu američko-kanadskom Dionisiju, koji je raščinjen i to je izazvalo petodecenijski raskol u srpskoj crkvi.
Teoretski, Artemiju je moguće izreći kaznu raščinjenje ili gubitka episkopske vlasti na određeno vreme. Odlučenje se za episkopa vrlo retko izriče, zato što se time eparhija dovodi u položaj "udove" crkve - imate episkopa, a zapravo ga nemate.
U Ustavu SPC kao kaznena mera ne postoji penzionisanje. Svaki episkop ima apostolsko prejemstvo, pa možete li onda zamisliti nekog penzionisanog apostola?!

znaci lepo pise da ne postoji penzionisanje u ustavu SPC . A ko sto vidimo ipak postoji. Ocigledno kod ekumenista u SPC - sve je moguce. Cak i ono cega nema u kanonima same crkve.

Tihi, sam si rekao da ćeš prihvatiti odluku Sabora.
Evo je odluka, sada je prihvati.

(P.S. penzionisanje postoji, potraži)
 
PROTEST
ISPRED Patrijaršije devet dana protestuje grupa vernika, predvođena monahom Antonijem iz Crne Reke, koji bi, kako je najavio Sinod, trebalo kanonski da odgovara zbog neposlušnosti i širenja neistina. On kaže da mu se od članova Sabora "u prolazu" obratio samo episkop budimljansko-nikšićki Joanikije, kome je Sinod dao na razmatranje "optužnicu" za razmonašenje.
 
Sveti arhijerejski Sabor Srpske pravoslavne crkve (SPC) odlučio je u utorak dvotrećinskom većinom da penzioniše vladiku Artemija i na taj način ga razreši upravljanja Raško-prizrenskom eparhijom, saznaje se u Srpskoj patrijaršiji.
Sabor je devetog dana redovnog prolećnog zasedanja potvrdio odluku Svetog arhijerejskog sinoda SPC, od 14. februara, kojom je vladika Artemije privremeno razrešen upravljanja tom eparhijom zbog sumnje da je umešan u finansijske malverzacije.
Zasedanje Sabora SPC u Patrijaršijskom dvoru u utorak je nastavljeno žestokom, gotovo četvoročasovnom prepodnevnom raspravom o kanonskoj odgovornosti vladike Artemija, razrešenog episkopa Eparhije raško-prizrenske.
Osim izveštaja sinodske Komisije o Artemijevoj "krivici" i udelu u sumnjivom poslovanju Eparhije raško-prizrenske, arhijerejima je podnet i izveštaj Saborskog zakonodavnog odbora, koji je proveravao kanonsku utemeljenost odluka Sinoda o toj eparhiji.
Izjašnjavanje vladike Artemije pred Saborom ponovo je podelilo stavove srpskih arhijereja i otvorilo raspravu. U sedištu SPC saznajemo da je razrešeni episkop od početka negirao tvrdnje Komisije Sinoda koje ga terete da je umešan u finansijske malverzacije svoje eparhije i da je odlučan da odbije eventualnu ponudu da se sam povuče i zatim penzioniše.

PROTEST
ISPRED Patrijaršije devet dana protestuje grupa vernika, predvođena monahom Antonijem iz Crne Reke, koji bi, kako je najavio Sinod, trebalo kanonski da odgovara zbog neposlušnosti i širenja neistina. On kaže da mu se od članova Sabora "u prolazu" obratio samo episkop budimljansko-nikšićki Joanikije, kome je Sinod dao na razmatranje "optužnicu" za razmonašenje.
 
naravno da te mrzi jer si sve to izmislila.

Patrijarh Pavle niakd nije pozdravljao "saradnju 2 crkve" jer katolici i nisu crkva vec otpadnici od crkve

U Hriscanstvu ne postoji 2 20 200000 crkava vec samo jedna jedina apostolska hristova pravoslavna crkva .

jos podrzavas nesto sto se protivi i kanonima same SPC tj smenu vladike Artemija.

Nisam ja kao ti da izmisljam (jos stalno se varajuci u racunici nesto).

Kad naucis da saberes 2 + 2, dobices linAk.:lol:
 
Sveti arhijerejski Sabor Srpske pravoslavne crkve (SPC) odlučio je u utorak dvotrećinskom većinom da penzioniše vladiku Artemija i na taj način ga razreši upravljanja Raško-prizrenskom eparhijom, saznaje se u Srpskoj patrijaršiji.
Sabor je devetog dana redovnog prolećnog zasedanja potvrdio odluku Svetog arhijerejskog sinoda SPC, od 14. februara, kojom je vladika Artemije privremeno razrešen upravljanja tom eparhijom zbog sumnje da je umešan u finansijske malverzacije.
Zasedanje Sabora SPC u Patrijaršijskom dvoru u utorak je nastavljeno žestokom, gotovo četvoročasovnom prepodnevnom raspravom o kanonskoj odgovornosti vladike Artemija, razrešenog episkopa Eparhije raško-prizrenske.
Osim izveštaja sinodske Komisije o Artemijevoj "krivici" i udelu u sumnjivom poslovanju Eparhije raško-prizrenske, arhijerejima je podnet i izveštaj Saborskog zakonodavnog odbora, koji je proveravao kanonsku utemeljenost odluka Sinoda o toj eparhiji.
Izjašnjavanje vladike Artemije pred Saborom ponovo je podelilo stavove srpskih arhijereja i otvorilo raspravu. U sedištu SPC saznajemo da je razrešeni episkop od početka negirao tvrdnje Komisije Sinoda koje ga terete da je umešan u finansijske malverzacije svoje eparhije i da je odlučan da odbije eventualnu ponudu da se sam povuče i zatim penzioniše.

PROTEST
ISPRED Patrijaršije devet dana protestuje grupa vernika, predvođena monahom Antonijem iz Crne Reke, koji bi, kako je najavio Sinod, trebalo kanonski da odgovara zbog neposlušnosti i širenja neistina. On kaže da mu se od članova Sabora "u prolazu" obratio samo episkop budimljansko-nikšićki Joanikije, kome je Sinod dao na razmatranje "optužnicu" za razmonašenje.


ja bih je priznao da je u skladu sa kanonima SPC - ali nije. Zato je i ne priznajem.
 
Svaki episkop ima apostolsko prejemstvo, pa možete li onda zamisliti nekog penzionisanog apostola?!

Нема сваки епископ пријемство, оно може да се прекине исповедањем јереси нпр екуменизма или саслуживањем са јеретицима. Дакле пријемство МОЖЕ ДА СЕ ПРЕКИНЕ, дар Духа Светога се може изгубити (уколико си недостојан слуга Божији).

Иначе интересује ме твој стави да ли је добро покоравати се свесним злотворима и папистима, да ли је то по канону?

(Апостолско правило 15,Двократног сабора);
Верни треба да се оделе од епископа и свештеника који отворено проповедају јерес.

''Не сме се НИКАКВИМ НАЧИНОМ бити потчињен епископима који одступише или који одступају од православља.''- 3. Канон 3.Васељенског Сабора.

Kanon 1. Kartagenskog pomesnog sabora
Oni koji su kršteni od jeretika treba da se ponovo krste da bi bili
primljeni u Crkvu.
 
ja bih je priznao da je u skladu sa kanonima SPC - ali nije. Zato je i ne priznajem.

Nemaš šta da priznaš ili ne. Ovo niej politika, mada su Srbi navikli da uvek imaju da nešto protestuju oko bilo čega, pa i prava žena u Zimbabveu.

Penzionisan je legalno i legitimno, Penzionisanje nije kaznena mera nego redovna mera kao kod svih sveštenika.

Dakle moraš da se pokoriš crkvi čiji si član i njenim odlukama. Kada si kršten u SPC od tada moraš da se povinuješ njenim odlukama.
 
Vase visoko Preosvestenstvo vladiko nas Artenije postradali ste za veru Pravoslavnu a sa Vama i velik deo naroda.Inkvizicija je presudila, Tadiceva pravda je zadovoljena.

Ajde mao!
Pre dva meseca ubio si se pozivajući s ena Sabor i da ne priznaješ Sinod.
SVI smo ti govorili da će ovakva odluka da bude i na Saboru. I sam si to znao podsvesno samo ti neki djavo niej dao mira.

Sada kada je Sabor na koji si se toliko pozivao doneo odluku, ti je ne priznaješ jer niej po tvom ukusu.

Biti pravoveran i crkvi i Hristu pokoran znači prihvatiti odluke ma kakve one bile, svidele se one tebi ili ne.
Dakle budi Pravoslavac i prihvati ili postani nekaka vprotestant, Baptista ili slično.
 
Нема сваки епископ пријемство, оно може да се прекине исповедањем јереси нпр екуменизма или саслуживањем са јеретицима. Дакле пријемство МОЖЕ ДА СЕ ПРЕКИНЕ, дар Духа Светога се може изгубити (уколико си недостојан слуга Божији).

Иначе интересује ме твој стави да ли је добро покоравати се свесним злотворима и папистима, да ли је то по канону?

(Апостолско правило 15,Двократног сабора);
Верни треба да се оделе од епископа и свештеника који отворено проповедају јерес.

''Не сме се НИКАКВИМ НАЧИНОМ бити потчињен епископима који одступише или који одступају од православља.''- 3. Канон 3.Васељенског Сабора.

Kanon 1. Kartagenskog pomesnog sabora
Oni koji su kršteni od jeretika treba da se ponovo krste da bi bili
primljeni u Crkvu.


naravno da ne treba sluziti jereticima papistima i ekumenistima niti ih priznavati kao svoje episkope

"Пазите да вас ко не обмане философијом и празном преваром, по предању људском, по науци свијета, а не по Христу". (Кол.2.8.)
 
Ajde mao!
Pre dva meseca ubio si se pozivajući s ena Sabor i da ne priznaješ Sinod.
SVI smo ti govorili da će ovakva odluka da bude i na Saboru. I sam si to znao podsvesno samo ti neki djavo niej dao mira.

Sada kada je Sabor na koji si se toliko pozivao doneo odluku, ti je ne priznaješ jer niej po tvom ukusu.

Biti pravoveran i crkvi i Hristu pokoran znači prihvatiti odluke ma kakve one bile, svidele se one tebi ili ne.
Dakle budi Pravoslavac i prihvati ili postani nekaka vprotestant, Baptista ili slično.

nisam video da je na saboru dokazana bilo kakva krivicna ili kanonska odgovornost vladike Artemija.

Drugo vidim da je smenjen protivno kanonima jer se vladika tj episkop ne moze penzionisati osim na licni zahtev.
 
naravno da ne treba sluziti jereticima papistima i ekumenistima niti ih priznavati kao svoje episkope

"Пазите да вас ко не обмане философијом и празном преваром, по предању људском, по науци свијета, а не по Христу". (Кол.2.8.)

Da sad Hrist kaže da Artemiej nije u pravu, da li bi i Hrista proglasio jeretikom?:mrgreen:
 

Back
Top