Anksioznost

Ni ja nisam smela da primenim onu poslednju tehniku koju sam navela.
Da ostavim sebe bez daha.. :eek: dok sam na smrt preplašena?
Meni to i danas izgleda sumanuto. Intelektualno kapiram u čemu je fora,
ali nisam smela.
Isto I ja intelektualno kapiram Ali shbatam da nam nesvjesno stvara blokadu tu to je Ono kad hoces nesto silno pa se povuces I to ne ucinis
 
Lupiš nogama u pod, par puta. Uzemlji se. Ako ne pomogne, uštini se ili
stegni čvrsto pesnice.

Najluđi savet koji sam čula je da zadržiš dah što duže možeš. Cilj je da se
pojavi realni strah i da telo traži vazduh, pa time nerealni strah nestane.
To prvi put cujem ovo je da orihvatis strah I da ga zoves da dodje u Jos jacem intezitetu .Ali mi nemamo snage za to treba pojusavati
 
Cao svima, anksioznost imam otkad znam za sebe bukvalno od malih nogu. Najvise je izrazena bila u djetinjstvu kada ostanem sama a roditelji odu negdje iz kuce, kao strah od napustanja i nesigurnost.
Prve jake simptome sam imala 2018 u srednjoj skoli koji se manifestovali vrtoglavicama strahovima NESPAVANJEM al nikako i to je bio jedan uzas jer nisam znala sta me snaslo. Prodje i to nekako, anks pomalo dolazi ja iskuliram nista strasno. 2019 kad sam posla na fakultet opet taj jedan period uzasa nejelo,nespavanje,vrtoglavice strahovi ja opet ksalol uvece i cim se meni spavanje uredi ja budem ok.
Prije 15 dana polozim poslednji ispit posle dugo stresa i haosa, dodjem kuci paffff sveze me za krevet... ne mogu nista, ne smijem da ustanem, da izadjem napolje,da se istusiram i naravno NESPAVANJE po cijelu noc. Oden kod psihologa,nista razgovor sve sto vec znam. Odem juce kod psihijatra prvo mi kaze da mi treba psihoterapeut pa mi prepise
Zoloft ujutru i 3x dnevno ksalol. Ja smatram da mi je to previse, jer nemam vise tako izrazene napade,vrtoglavice, mucnine samo imam nelagodu onu klasicnu od anksioznosti i NESPAVANJE. Ono me ubija. Kad makar malo zaspim osjecam se lakse,mislim kad bih sastavila 6-7 h par noci da vidim da to ide na bolje da bi me sve proslo. Ne znam...sta vi mislite za ovu terapiju?
 
Cao svima, anksioznost imam otkad znam za sebe bukvalno od malih nogu. Najvise je izrazena bila u djetinjstvu kada ostanem sama a roditelji odu negdje iz kuce, kao strah od napustanja i nesigurnost.
Prve jake simptome sam imala 2018 u srednjoj skoli koji se manifestovali vrtoglavicama strahovima NESPAVANJEM al nikako i to je bio jedan uzas jer nisam znala sta me snaslo. Prodje i to nekako, anks pomalo dolazi ja iskuliram nista strasno. 2019 kad sam posla na fakultet opet taj jedan period uzasa nejelo,nespavanje,vrtoglavice strahovi ja opet ksalol uvece i cim se meni spavanje uredi ja budem ok.
Prije 15 dana polozim poslednji ispit posle dugo stresa i haosa, dodjem kuci paffff sveze me za krevet... ne mogu nista, ne smijem da ustanem, da izadjem napolje,da se istusiram i naravno NESPAVANJE po cijelu noc. Oden kod psihologa,nista razgovor sve sto vec znam. Odem juce kod psihijatra prvo mi kaze da mi treba psihoterapeut pa mi prepise
Zoloft ujutru i 3x dnevno ksalol. Ja smatram da mi je to previse, jer nemam vise tako izrazene napade,vrtoglavice, mucnine samo imam nelagodu onu klasicnu od anksioznosti i NESPAVANJE. Ono me ubija. Kad makar malo zaspim osjecam se lakse,mislim kad bih sastavila 6-7 h par noci da vidim da to ide na bolje da bi me sve proslo. Ne znam...sta vi mislite za ovu terapiju?
ako je prepisao terapiju trebas da je uzimas .Ako pak smatras da je prejaka smanji je na pola pa vidi kako funkcionises i idi na kontrole usput ukljuci setnju popodne na cistom vazduhu sa nekim ko ti prija ili sama i vidices bices mnogo bolje...
 
Tako sam i mislila nego me strah sa se ne navucem pa posle tek problemi sa skidanjem, a imam 23 god i nije mi bas svejedno da ostatak zivota budem na tabletama. Imate li preporuku za nekog dobrog psihoterapeuta
 
Cao svima, anksioznost imam otkad znam za sebe bukvalno od malih nogu. Najvise je izrazena bila u djetinjstvu kada ostanem sama a roditelji odu negdje iz kuce, kao strah od napustanja i nesigurnost.
Prve jake simptome sam imala 2018 u srednjoj skoli koji se manifestovali vrtoglavicama strahovima NESPAVANJEM al nikako i to je bio jedan uzas jer nisam znala sta me snaslo. Prodje i to nekako, anks pomalo dolazi ja iskuliram nista strasno. 2019 kad sam posla na fakultet opet taj jedan period uzasa nejelo,nespavanje,vrtoglavice strahovi ja opet ksalol uvece i cim se meni spavanje uredi ja budem ok.
Prije 15 dana polozim poslednji ispit posle dugo stresa i haosa, dodjem kuci paffff sveze me za krevet... ne mogu nista, ne smijem da ustanem, da izadjem napolje,da se istusiram i naravno NESPAVANJE po cijelu noc. Oden kod psihologa,nista razgovor sve sto vec znam. Odem juce kod psihijatra prvo mi kaze da mi treba psihoterapeut pa mi prepise
Zoloft ujutru i 3x dnevno ksalol. Ja smatram da mi je to previse, jer nemam vise tako izrazene napade,vrtoglavice, mucnine samo imam nelagodu onu klasicnu od anksioznosti i NESPAVANJE. Ono me ubija. Kad makar malo zaspim osjecam se lakse,mislim kad bih sastavila 6-7 h par noci da vidim da to ide na bolje da bi me sve proslo. Ne znam...sta vi mislite za ovu terapiju?
Nespavanje je dovoljan problem , ansioznost i napadi još gori. Kako sam razumela psihoterapeutom nisi bila zadovoljna , potraži drugog.Ne znam koja je doza Ksalola , pretpostavljam 0.25 , sve je individualno, a ja nisam psihijatar cenim da je procenio d ati je potrebno. Ne znam koliko često se javljaju ti periodi i da li uopšte prestaju tegobe.Ukoliko i njime nisi zadovoljna potraži drugog jer ti mogu zaista pomoći.
 
Anksioznost i depresija prate PTSP. 😢 Trenutno sam depresivna i ovih dana moram da zakažem kontrolu kod psih.

I mislim da mnogo lakše podnosim anksioznost... Najteži simptom PTSP-a su flešbek fenomeni, uvek se javljaju kada me boli koleno.

Taj PTSP je već prešao u druge poremećaje ličnosti po Međunarodnoj klasifikaciji bolesti..ali kod mene se još vodi kao PTSP...
 
Hvala vam na savjetima. Da, nespavanje me unistava bukvalno, ali tako je oduvijek kad se javi anksioznoat zbogom snu ko zna do kad. A bez sna se osjecam uzasnoooo. Ne znam vjerovatno je i zaglavljenost jer sam prije 15 dana zavrsila fakultet i sad ona pitanja sta cu sad, sta dalje, nemam.obaveza, letargija, kuca, dosada.... tacno mi treba nesto da me trgne i da radim na sebi. A svakako smatram da mi ksalol 0.25 nije potreban 3 puta dnevno. Nego ne znam sta da radim za spavanje, kad bih uredala spavanje cini mi se imala bih volje za promjenu a ovako prepreumorna borim se i da setam 15 hiljada koraka al uvece nema sna pa dzaba
 

Back
Top