Analna fisura - fisura ani

Jas sam pred tri dana operisao hronicnu analnu fisuru(laserska fisuroktomija),hemoroide(svih 6 sa laserom),hipertroficnu papilu i malu fistulu.Operacija je prosla za 35 minuta.E sad oporavak ce biti tezak Doktor mi je reko da cu se za 7 do 10 dana vratiti u normalu ali ja neverujem da cu pre 20 dana od operacije mogu da se vratim normalnim aktivnostima.Ali sta je tu je moralo je,previse dugo sam se mucio pre operacije.Ako nekome mogu da pomognem sa nekim savetima neka slobodno pise
moze li detalnije da obrazlozite koi sve simtome ste imali oko analnu fistulu
 
Operacija nije nista strasno, i sto se pre odlucis pre ces se i oporaviti . Nema sanse da sama zaraste a vec nakon 2 dana moci ces da jedes sta god pozelis. Ja imala pre deset godina operaciju hemoroida i fisura i do sada nikad se nije povratilo. A godinu dana sam lupala glavu o zid od bolova. Fisura je jednostavnija i lak je i kratak post operativni tok a cista koju si imao je druga prica sa duuuuuuuuuugim oporavkom ako je nisu sili. Ja , ovako laicki ali sa iskustvom! Poz....... :p
Pozdrav, da li mi mozete vise reci operaciji fisure? Je li to kada sjeku sfinkter da bi ona zarasla?
 
Ćao ljudi, želim da podelim moje iskustvo, ja sam se mučila godinu dana sa tim, umirala sam od bolova, svi su predposvaljali da ću morati na operaciju ali meni je to bila poslednja opcija. Posle godinu dana muke uspela sam da je se rešim za samo 4 dana, PROKTIS M MAST+ČEPIĆI NA PRIRODNOJ BAZI, jesti sto više kuvano, nikako suvo i to je to, proslo me je za 4 dana, i mala pomoć, pre nego sto prodje uvek pre odlaska na ec možete da imate toplu kupku koja malo ublaži bol :) Nadam se da ću još nekome da pomognem. Proslo je godinu dana i nemam nikakve posledice :)
Resila si problem ali kratkotrajno,ako je imas duze od 3 meseca ona je vec hronicna i kad tad ce ti se vratit,ili ces non stop da koristis te hemikalije,prirodna baza ne postoji ako je zapakovana u ambalazu.
 
Pozdrav, da li mi mozete vise reci operaciji fisure? Je li to kada sjeku sfinkter da bi ona zarasla?
Imao sam operaciju bas pred 2 nedelje,operacija traje nekih 30-40min lokalnom anestezijom,sad dali boli,pa boli kad se ubodes u trn a kamoli da ti neko sece cmar,ali ti bolovi su podnosljivi i intezivni su prvih 2 dana posle kako koji dan ide bol je manji i manji...Nemoj da te plasi to nista,jer bolje 10 dana patit nego cjeo zivot zivjeti u strahu.Ja sam imao srecu pa nasao pravog doktora koji je vec specijalista za to 45 godina.
 
moze li detalnije da obrazlozite koi sve simtome ste imali oko analnu fistulu
Ja sam je dobijo od proliva koji je bio intenzivan i grcevit u stomak..Prvo sam osecao nelagodnost i veliki svrab u cmar nekih nedelju dana a posle toga bi osecao manji bol posle nuzde,koristiji sam antrolin mast koji mi je pomogao dvije nedelje da bi posle sam prestao(misleci da je gotovo) e onda jednog jutra posle nuzde bol jak i drzao me je skoro 8 sati,spasilo me je tople kupke u kojim sam sedeo po 20min..Preporuka je promjeni prvo nacin ishrane nikako ljuto,gazirano,pasulj,kupus i przeno meso kao i sudzuk i ostala preradzevina mesa..Strogo kuhano jelo,i unosi sto vise fibre znaci voce i povrce a najvise fibre ima Čija sjemenke koje mozes pomjestai sa jogurtom i popit..Najbolje rjesenje je operacija,dali boli pa naravno da boli ali taj bol je podnosljiv i veruj nije opasno..E sad neko se oporavi brze a neko sporije.Ja evo vec 16ti dan posle operacije osjecam neki pritisak u cmar ali i to ce proci..Posle operacije se nadas oporavku a bez operacije se ne nadas nicemu.Meni je uradzena sfinkotermija i imao sam srecu da sam nasao doktora koji je vec 45 godina specijalista(privatna klinika u Pristinu)..Meni je pomogao Ketoprofen za bol.
 

Back
Top