Analna fisura - fisura ani

Cao drustvo, evo da se javim, juce operisana (fisura, fistula,polip i jedan spolj. hemoroid), danas vec pustena kuci.. dali mi juce lekove za spavanje, prespavala dan, bolovi nista, sinoc jutros i dalje nista, krecem se sedim nemam ni jednu stvar da se pozalim,za razliku od prethodna dva puta kada su bili samo hemoroidi koji je to horor bio danima, stvar je u tome da nadjete pravog dr za te stvari i nema muka.. jedino me plasi stolica kad bude ali ovako kad vidim koliko sam super bez lekova za bolove.. znaci da je ovaj put zaista uspeo.. operacija nije nista strasno i zelim da vas ohrabrim i kazem da se ne plasite, mnogo je gore pre operacije
 
Bice to sve u redu.Rekao bi ti taj hirurg da je ostalo nekih posledica.pazi samo sa hranom izpocetka i pi dovoljno tecnosti.Nemoj gazirano.Mislim da su ti i rekli kakva ishrana treba da bude izpocetka.
On mi je uradio sve sto je trebalo, sto je prosli dr propustio ovaj je sve sredio.. nema suvo ni nista nezdravo.. corbice, dijeta higijena, tecnost narocito voda...to je kljuc oporavka
 
Pozdrav ljudi svima. Hteo bih da vas pitam malo više oko oporavka posle operacije fisure. Ja sam operisao fisuru pre 7dana uz obećanje doktora da ne može da se leci moja,posto sam imao muke sa njom 5meseci. Pregled pred operaciju je bio jako kratak,samo na oko ovako manje od minut i konstatovano je tako. Ja sam odma poslušao doktora i zakazao operaciju odma i nakon 3 dana isao da mi srede. Rekao mi je doktor da će mi raditi nekom metodom da otklone,pa botoks u mišice i neću osetiti ništa posle kako zarasta ili šta već. rekao je da je to najbolje i da ću osetiti prvog dana već boljitak,ali da moram da imam redovnu stolicu i da pazim na ishranu. Ja imam redovnu u ovih 7 dana i bolju negu pre,ali posle odlaska i sam taj trenutak. Ja doživim stanje soka koliko me boli,ne znam u tom trenutku šta radim,polomim sve oko sebe,bas mi ne bude dobro koliko peče i mnogo je sve gore nego pre. Posle sat vremena me umire lekovi,pijem ih dosta,umire me samo toliko da boli i dalje dosta,a da nije bas onako. Treba mi sada pomoć šta da radim i kako? Nije mi uopšte jasno i nije mi logično da mora tako.. Bas sam u problemu i sve bih dao sada samo da mi se vrati onako kako mi je bilo i pre :(
 
Pozdrav ljudi svima. Hteo bih da vas pitam malo više oko oporavka posle operacije fisure. Ja sam operisao fisuru pre 7dana uz obećanje doktora da ne može da se leci moja,posto sam imao muke sa njom 5meseci. Pregled pred operaciju je bio jako kratak,samo na oko ovako manje od minut i konstatovano je tako. Ja sam odma poslušao doktora i zakazao operaciju odma i nakon 3 dana isao da mi srede. Rekao mi je doktor da će mi raditi nekom metodom da otklone,pa botoks u mišice i neću osetiti ništa posle kako zarasta ili šta već. rekao je da je to najbolje i da ću osetiti prvog dana već boljitak,ali da moram da imam redovnu stolicu i da pazim na ishranu. Ja imam redovnu u ovih 7 dana i bolju negu pre,ali posle odlaska i sam taj trenutak. Ja doživim stanje soka koliko me boli,ne znam u tom trenutku šta radim,polomim sve oko sebe,bas mi ne bude dobro koliko peče i mnogo je sve gore nego pre. Posle sat vremena me umire lekovi,pijem ih dosta,umire me samo toliko da boli i dalje dosta,a da nije bas onako. Treba mi sada pomoć šta da radim i kako? Nije mi uopšte jasno i nije mi logično da mora tako.. Bas sam u problemu i sve bih dao sada samo da mi se vrati onako kako mi je bilo i pre :(

Na brzinu sam pogledala sta i kako treba raditi pa ti ukratko najvaznije prepricavam i pridrzavaj se toga.
Posle stolice nikako ne koristiti nikakav toalet papir nego naizmenicno hladan i mlak(topli) tush.
posle toga koristiti jako mekani pamucni peskir, komad tkanine i ne brisati time nego onako punktuelno
to samo malo "pipkati". Moze i fen da se koristi za susenje, ali treba voditi racuna da ne bude mnogo topao tako da
je ovo sa pamucnom krpom mnogo jednostavnije. To mesto namazati vazelinom, cink kremom , maslinovim uljem, nikako
nekim parfimisanim kremama. Trebalo bi da barem u prvo vreme ne nosis nista sto je usko, sto te steze, najbolje bi
bilo da hodas go , barem u tom delu tela. Bolovi jesu u prvo vreme skoro pa i nepodnosljivi ( doktor te je lagao kada
ti je govorio da ce nestati), uzimaj slobodno i pre stolice sredstva protiv bolova, a postoje i kreme za lokalnu anesteziju
pa bi i to mogao da uzimas pre stolice, odnosno da namazes taj deo. Stolica ne sme da bude mnogo tecna,ali to
verovatno i sam znas.
 
Pozdrav ljudi svima. Hteo bih da vas pitam malo više oko oporavka posle operacije fisure. Ja sam operisao fisuru pre 7dana uz obećanje doktora da ne može da se leci moja,posto sam imao muke sa njom 5meseci. Pregled pred operaciju je bio jako kratak,samo na oko ovako manje od minut i konstatovano je tako. Ja sam odma poslušao doktora i zakazao operaciju odma i nakon 3 dana isao da mi srede. Rekao mi je doktor da će mi raditi nekom metodom da otklone,pa botoks u mišice i neću osetiti ništa posle kako zarasta ili šta već. rekao je da je to najbolje i da ću osetiti prvog dana već boljitak,ali da moram da imam redovnu stolicu i da pazim na ishranu. Ja imam redovnu u ovih 7 dana i bolju negu pre,ali posle odlaska i sam taj trenutak. Ja doživim stanje soka koliko me boli,ne znam u tom trenutku šta radim,polomim sve oko sebe,bas mi ne bude dobro koliko peče i mnogo je sve gore nego pre. Posle sat vremena me umire lekovi,pijem ih dosta,umire me samo toliko da boli i dalje dosta,a da nije bas onako. Treba mi sada pomoć šta da radim i kako? Nije mi uopšte jasno i nije mi logično da mora tako.. Bas sam u problemu i sve bih dao sada samo da mi se vrati onako kako mi je bilo i pre :(
Da, taj oporavak je nezgodan. Verovatno ti nije rekao da te ne bi prepao.
Ako je bol nesnosan, idi u hitnu da te pregleda hirurg.
 
Pozdrav ljudi svima. Hteo bih da vas pitam malo više oko oporavka posle operacije fisure. Ja sam operisao fisuru pre 7dana uz obećanje doktora da ne može da se leci moja,posto sam imao muke sa njom 5meseci. Pregled pred operaciju je bio jako kratak,samo na oko ovako manje od minut i konstatovano je tako. Ja sam odma poslušao doktora i zakazao operaciju odma i nakon 3 dana isao da mi srede. Rekao mi je doktor da će mi raditi nekom metodom da otklone,pa botoks u mišice i neću osetiti ništa posle kako zarasta ili šta već. rekao je da je to najbolje i da ću osetiti prvog dana već boljitak,ali da moram da imam redovnu stolicu i da pazim na ishranu. Ja imam redovnu u ovih 7 dana i bolju negu pre,ali posle odlaska i sam taj trenutak. Ja doživim stanje soka koliko me boli,ne znam u tom trenutku šta radim,polomim sve oko sebe,bas mi ne bude dobro koliko peče i mnogo je sve gore nego pre. Posle sat vremena me umire lekovi,pijem ih dosta,umire me samo toliko da boli i dalje dosta,a da nije bas onako. Treba mi sada pomoć šta da radim i kako? Nije mi uopšte jasno i nije mi logično da mora tako.. Bas sam u problemu i sve bih dao sada samo da mi se vrati onako kako mi je bilo i pre :(

Evo i mene sa slicnim iskustvom. Operirana prije 8 dana ,i neocekivano je bolan i spor oporavak. Jos su stolice izuzetno bolne,jos je preporuceno da radim masaze analnog podrucja i misica sto je jako bolno. Zanima me je li vama bolje,kako ide oporavak?
 
Evo i mene sa slicnim iskustvom. Operirana prije 8 dana ,i neocekivano je bolan i spor oporavak. Jos su stolice izuzetno bolne,jos je preporuceno da radim masaze analnog podrucja i misica sto je jako bolno. Zanima me je li vama bolje,kako ide oporavak?

Ja ne bih te masaze radila jer to mora da boli do zla Boga.
Pogledaj moj post ( nadam se da ce se i Deki javiti sa boljim vestima) koji sam napisala Dekiju.
 
Ali masaže pomažu da oporavak bude brži. ;)
Kao što već rekoh, nezgodan oporavak ali šta je-tu je.
Proći će.
Hvala vam na odgovorima. I ja sam se uzasavala tih masaza,prstom nije bilo sanse da mogu pa imaju aplikatori za to sto je jednako neugodno i bolno,ali muz mi pomaze. Doktor kaze da to bas pomaze ,pa eto stisnem zube . I bez obzira sto sam radila LIS ,zarezivanje misica,i dalje je stisnut u grcu i bolne stolice jako. I nema poslije zarenja i bola kao prije,drugaciji je osjecaj. Nadam se da ce i ovo vremenom proci,tek je 10-11 dan.
 
Hvala vam na odgovorima. I ja sam se uzasavala tih masaza,prstom nije bilo sanse da mogu pa imaju aplikatori za to sto je jednako neugodno i bolno,ali muz mi pomaze. Doktor kaze da to bas pomaze ,pa eto stisnem zube . I bez obzira sto sam radila LIS ,zarezivanje misica,i dalje je stisnut u grcu i bolne stolice jako. I nema poslije zarenja i bola kao prije,drugaciji je osjecaj. Nadam se da ce i ovo vremenom proci,tek je 10-11 dan.
Proci ce, naravno. Nadam se da ce pomoci to zasecanje analnog sfinktera. Verujem da je stvaralo velike muke s praznjenjem.
 
Proci ce, naravno. Nadam se da ce pomoci to zasecanje analnog sfinktera. Verujem da je stvaralo velike muke s praznjenjem.


Bas sam baksuz,bila na kontroli,blaga infekcija,makeli jedan konac da se rana cisti,podgnojila ,kazu malo. Dobila opet antibiotik i za 5 dana kontrola po potrebi prije. Bas mi je jos to trebalo u svemu ovom,jos u ovoj coroni kad trebamo svi biti u izolaciji.
 
Joj ljudi moji,da li ovaj zatvor zbog opearcije a i corone virusa ovo mi rade,uglavnom pucam po savovim. Posto mi je na zadnjem pregledu uatanovljena infekcija poslije operacije fisure,ja se sada ubijam mislju da ce mi se tu srvoriti apces ili fistula ili ko zna sta. Cijelo jutro placem od panike. U srijedu mi kontrola. Pa ovo je za poludit😭😭
 
Joj ljudi moji,da li ovaj zatvor zbog opearcije a i corone virusa ovo mi rade,uglavnom pucam po savovim. Posto mi je na zadnjem pregledu uatanovljena infekcija poslije operacije fisure,ja se sada ubijam mislju da ce mi se tu srvoriti apces ili fistula ili ko zna sta. Cijelo jutro placem od panike. U srijedu mi kontrola. Pa ovo je za poludit😭😭
Zašto ne uzmeš nešto za razmekšanje stolice?
Legitimno je u ovom trenutku.
Mi ovde u Srbiji imamo Institut ''Dr Josif Pančić'' i oni prave jedan odličan čaj za sve ljude sa zatvorom.
Čaj izaziva pražnjenje na bazi vodenog bolusa. Znači stolica bude mekana i tečna.
Ne znam gde živiš ali možeš da potražiš nešto tog tipa.
Ja lično hemiju u tu svrhu ne volim da koristim.
 
Zašto ne uzmeš nešto za razmekšanje stolice?
Legitimno je u ovom trenutku.
Mi ovde u Srbiji imamo Institut ''Dr Josif Pančić'' i oni prave jedan odličan čaj za sve ljude sa zatvorom.
Čaj izaziva pražnjenje na bazi vodenog bolusa. Znači stolica bude mekana i tečna.
Ne znam gde živiš ali možeš da potražiš nešto tog tipa.
Ja lično hemiju u tu svrhu ne volim da koristim.

Ima onaj caj od sene, meni to uvek pomaze, jes da ima malo grceva ( al ja uvek sve predoziram),
ali je odlicna stvar. Najbolje je zapravo ( takodje moje iskustvo) uvece skuvati kompot od recimo jedne, dve
jabuke i pregrst suvih sljiva, malo cimeta, malo vanile, malo zaseceriti ako neko zeli i to sve u u barem litar vode
i onda to pijuckati i jesti to voce.
 
Ima onaj caj od sene, meni to uvek pomaze, jes da ima malo grceva ( al ja uvek sve predoziram),
ali je odlicna stvar. Najbolje je zapravo ( takodje moje iskustvo) uvece skuvati kompot od recimo jedne, dve
jabuke i pregrst suvih sljiva, malo cimeta, malo vanile, malo zaseceriti ako neko zeli i to sve u u barem litar vode
i onda to pijuckati i jesti to voce.
Sena nije preporučljiva baš zbog grčeva i zbog krvarenja koja može da izazove i zidu creva.
kad dođeš u Bg kupiš u apoteci proizvod Instituta, da ga ne reklamiram sad.
Odličan im je taj čaj, a ima u sebi četri ili pet biljaka, nisam sad sigurna.
 
Sena nije preporučljiva baš zbog grčeva i zbog krvarenja koja može da izazove i zidu creva.
kad dođeš u Bg kupiš u apoteci proizvod Instituta, da ga ne reklamiram sad.
Odličan im je taj čaj, a ima u sebi četri ili pet biljaka, nisam sad sigurna.

To si u pravu, ti grcevi znaju da budu strasni nego meni to vrsi poso, a i ne znam za drugi caj pa jednom
u pola godine poijem i to.
 

Back
Top