Analna fisura - fisura ani

Sacekacu da mi se javi pa cu joj preporuciti..ne razumem takve ljude koji lazu oko oporavka jer valjda smo tu da podelimo iskustva a ne da lazemo jedni druge ..ali dobro ima nas svakakvih..
To je valjda u prirodi coveka, u prvoj liniji obmanjuje sam sebe,
a onda i na forumu ( koji je totalno anoniman) prica i tvrdi kako je kod
njega sve proslo savrseno, kako nije bilo nikakvih problema.
 
To je valjda u prirodi coveka, u prvoj liniji obmanjuje sam sebe,
a onda i na forumu ( koji je totalno anoniman) prica i tvrdi kako je kod
njega sve proslo savrseno, kako nije bilo nikakvih problema.
Evo kod mene 22.dan reku da se javim, spoljasnja rana se odlicno zarasla ali iznutra jos uvek boli uzas..Stavljam neke cepice od kantariona i neku mast na prirodnoj bazi..I pitam se dali je normalno da jos uvek boli fisura ili hemoroidi?Dali ste imali slicnih iskustva?Bas me ovo izludjuje 😒
 
Evo kod mene 22.dan reku da se javim, spoljasnja rana se odlicno zarasla ali iznutra jos uvek boli uzas..Stavljam neke cepice od kantariona i neku mast na prirodnoj bazi..I pitam se dali je normalno da jos uvek boli fisura ili hemoroidi?Dali ste imali slicnih iskustva?Bas me ovo izludjuje 😒
Poskusacu da ti dam neki savet, ali to moram da citam
po nemackim foruima, a ne brini, nista ja ne zaboravljam:heart:
 
Hvala ti punoooo divna si ❤️
Ma jasno mi je koliko te to muci, a kad covek ima samo makar jednu
muku onda mu je ona najveca i neprestano mu je to u glavi, sta ce
i kako ce.
Bas je tako nazalost ..Nada se covek da ce se operacijom sve resiti a posle operacije opet se osecas isto ,stalno se vrtis u zacaranom krugu i stvarno dodje ti da poludis 😔..eto tako je to u mojoj koži na zalost..Do sada sam malo kad popila panadol od bolova a ovu trecu nedelju pijem svaki dan ..neznam i nije mi uopste jasno sta se desava zasto boli iznutra..
 
Evo kod mene 22.dan reku da se javim, spoljasnja rana se odlicno zarasla ali iznutra jos uvek boli uzas..Stavljam neke cepice od kantariona i neku mast na prirodnoj bazi..I pitam se dali je normalno da jos uvek boli fisura ili hemoroidi?Dali ste imali slicnih iskustva?Bas me ovo izludjuje 😒
Sinoc sam citala po nemackim forumima kako ljudi s tim bolovima
posle opeacije izlaze na kraj, nazalost svi se pate i muce kao i ti,
lekari kazu da to traje i 8 nedelja (naravno da je indivudalno), da je
najvaznija higijena, a ta higijena podrazumeva da dva-tri puta
dnevno tusiras ( ima neih specijalnih tuseva za takve stvari) duboko
anus, da posle tog tusiranja stavljas recimo gazu namazanu na vrhu
nekim recimo bepantenom i/ili betaisodonom ( jod), da strogo
vodis racuna da nemas zatvor, ali ni proliv. Drugi pa opet zbog bolova
stavljaju na tu gazu neko sredstvo koje je i opijat i tako analno
( ne oralno) sprecavaju bolove. Vecina njih izlazi na kraj stavljajuci
u anus neki prsten koji anus rasiri da se ne bi dodirivala mesta.
 
Sinoc sam citala po nemackim forumima kako ljudi s tim bolovima
posle opeacije izlaze na kraj, nazalost svi se pate i muce kao i ti,
lekari kazu da to traje i 8 nedelja (naravno da je indivudalno), da je
najvaznija higijena, a ta higijena podrazumeva da dva-tri puta
dnevno tusiras ( ima neih specijalnih tuseva za takve stvari) duboko
anus, da posle tog tusiranja stavljas recimo gazu namazanu na vrhu
nekim recimo bepantenom i/ili betaisodonom ( jod), da strogo
vodis racuna da nemas zatvor, ali ni proliv. Drugi pa opet zbog bolova
stavljaju na tu gazu neko sredstvo koje je i opijat i tako analno
( ne oralno) sprecavaju bolove. Vecina njih izlazi na kraj stavljajuci
u anus neki prsten koji anus rasiri da se ne bi dodirivala mesta.
Hvala ti puno na savetu ❤️ ,nisam znala da se pate bas toliko dugo ,sad mi je bar malo lakse 😊.nego sto se tice higijene sve tako i ja radim samo sto posle stolice prvo se dobro operem pa sedim u hipermanganu i jos stavim grandulacyn sprej na vatu (to je za rane i drzim 15min)pa posle cepic od kantariona i kremu diltiazem (to mi je dao Dr) a lekove pijem protiv bolova..Jod sam stavljala kad mi je bila rana spolja veca sada je samo mala tackica kao bocnuta iglom ..Ovi tusevi sto si napisala bas cu da se raspitam dal to ima kod nas ..Jos sam razmisljala da ne bi bilo lose ni kupati se u caju od Petrovca i on je za rane(probacu i napisacu iskustvo )...a to srectvo kao opijat za bolove mi zvuci super ali neznam ni to dal ima kod nas..Hvala ti jos jednom na savetu javicu se za par dana kako mi je ..Veliki pozdrav ❤️
 
Hvala ti puno na savetu ❤️ ,nisam znala da se pate bas toliko dugo ,sad mi je bar malo lakse 😊.nego sto se tice higijene sve tako i ja radim samo sto posle stolice prvo se dobro operem pa sedim u hipermanganu i jos stavim grandulacyn sprej na vatu (to je za rane i drzim 15min)pa posle cepic od kantariona i kremu diltiazem (to mi je dao Dr) a lekove pijem protiv bolova..Jod sam stavljala kad mi je bila rana spolja veca sada je samo mala tackica kao bocnuta iglom ..Ovi tusevi sto si napisala bas cu da se raspitam dal to ima kod nas ..Jos sam razmisljala da ne bi bilo lose ni kupati se u caju od Petrovca i on je za rane(probacu i napisacu iskustvo )...a to srectvo kao opijat za bolove mi zvuci super ali neznam ni to dal ima kod nas..Hvala ti jos jednom na savetu javicu se za par dana kako mi je ..Veliki pozdrav ❤️
Javicu ti kasnije kako se ta mast/krema zove, sigurno je u nekom
obliku ima i kod nas. Pisali su jos ljudi da posle i kupanja i tusiranja
anusa uzmu onaj stapic ( valjda za ushi), njime namazu neku kremu
i onda pokusavaju da i poslednji delic iz stolice nekako "eliminisu".
 
Javicu ti kasnije kako se ta mast/krema zove, sigurno je u nekom
obliku ima i kod nas. Pisali su jos ljudi da posle i kupanja i tusiranja
anusa uzmu onaj stapic ( valjda za ushi), njime namazu neku kremu
i onda pokusavaju da i poslednji delic iz stolice nekako "eliminisu".
Vazi hvala ..Vidim da taj bephanten ima kod nas samo neznam dal to sme da se stavlja unutra u anus?
 
Vazi hvala ..Vidim da taj bephanten ima kod nas samo neznam dal to sme da se stavlja unutra u anus?
Bepanten sme svuda da se stavlja, ja licno ne znam koliko
i pomaze, ali postoji cak i bepantn za usnu duplju ( imas neke
probleme u ustima , recimo posle nekih hirurskih intervencija).
Za mene je alfa i omega ova mast/krema sa jodom ( betaisidona),
to stavljam sebi ako imam neku ranicu, uglavnom koristim za psa,
to je ultimativno sredstvo posle operacija.
 
Bepanten sme svuda da se stavlja, ja licno ne znam koliko
i pomaze, ali postoji cak i bepantn za usnu duplju ( imas neke
probleme u ustima , recimo posle nekih hirurskih intervencija).
Za mene je alfa i omega ova mast/krema sa jodom ( betaisidona),
to stavljam sebi ako imam neku ranicu, uglavnom koristim za psa,
to je ultimativno sredstvo posle operacija.
Aaa ok,probacu tu kremu da nadjem u apoteci
 
Aaa ok,probacu tu kremu da nadjem u apoteci
https://mediately.co/rs/drugs/RUcYlKzIywKrUzS7PrdT28J4tyM/povidon-jod-hf-10-mast#indications

Terapijske indikacije​

Lek Povidon jod HF, mast, 10% je antiseptik širokog spektra za lokalnu terapiju ili prevenciju infekcija kod manjih posekotina i abrazija, jednostavnijih hirurških procedura i malih površina zahvaćenih opekotinama.
Lek Povidon jod HF, mast, 10% namenjen je i za lečenje gljivičnih i bakterijskih infekcija kože kao i piodermija i lečenje infekcija dekubitusa i staznih ulkusa.
 
https://mediately.co/rs/drugs/RUcYlKzIywKrUzS7PrdT28J4tyM/povidon-jod-hf-10-mast#indications

Terapijske indikacije​

Lek Povidon jod HF, mast, 10% je antiseptik širokog spektra za lokalnu terapiju ili prevenciju infekcija kod manjih posekotina i abrazija, jednostavnijih hirurških procedura i malih površina zahvaćenih opekotinama.
Lek Povidon jod HF, mast, 10% namenjen je i za lečenje gljivičnih i bakterijskih infekcija kože kao i piodermija i lečenje infekcija dekubitusa i staznih ulkusa.
Uzela sam bepanthen (nisu imali onu sa jodom) i caj od Petrovca, probacu pa se javljam ..Hvala puno na svakom savetu ❤️
 
Uzela sam bepanthen (nisu imali onu sa jodom) i caj od Petrovca, probacu pa se javljam ..Hvala puno na svakom savetu ❤️
Obavezno nadji i Lidocain koji mozda u Srbiji ima drugo ime.
To je krema koja sadrzi u sebi i anesteziju, a to ti je prvih nedelja
neophodno da bi sto jednostavnije to sve prezivela.
Lidocain
Andere Namen2-Diethylamino-N-(2,6-dimethylphenyl)acetamid (IUPAC)
SummenformelC14H22N2O
 
Obavezno nadji i Lidocain koji mozda u Srbiji ima drugo ime.
To je krema koja sadrzi u sebi i anesteziju, a to ti je prvih nedelja
neophodno da bi sto jednostavnije to sve prezivela.
Lidocain
Andere Namen2-Diethylamino-N-(2,6-dimethylphenyl)acetamid (IUPAC)
SummenformelC14H22N2O
Mislim da se isto zove naci cu i to mada i ovaj bepanthen plus sadrzi protiv bolova ,videcu dali ce da pomogne
 
Jas sam pred tri dana operisao hronicnu analnu fisuru(laserska fisuroktomija),hemoroide(svih 6 sa laserom),hipertroficnu papilu i malu fistulu.Operacija je prosla za 35 minuta.E sad oporavak ce biti tezak Doktor mi je reko da cu se za 7 do 10 dana vratiti u normalu ali ja neverujem da cu pre 20 dana od operacije mogu da se vratim normalnim aktivnostima.Ali sta je tu je moralo je,previse dugo sam se mucio pre operacije.Ako nekome mogu da pomognem sa nekim savetima neka slobodno pise
 
Zdravo ljudi, imam problem zbog kog ne mogu da spavam, osecam se uzasno. Inace imam 35 godina. Imam problem sa bolom u cmaru vec duze vreme, kod prvog lekara kad sam otisao (2019 godine) ustanovio je da su hemoroidi i prepisao mi je Daflon gel za oralnu upotrebu. Nakon par uzetih gelova sve je nestalo.Medjutim kako prodje malo vremena ponovo se bol vrati. Ja sam sve vreme kupovao Daflon i upotrebljavao ga po potrebi, i sve sam manje imao problema. Septembra 2021 dobijam covid i strasnu upalu pluca, bio sam na injekcijama u stomak za razredjivanje krvi i antibioticima na infuziji skoro mesec dana. Hvala Bogu ozdravio sam od covida. Odmah nakon covida krece da mi se pojavljuje herpes iznad dupeta bas na sredini izmedju guzova prema kicmi, i krecu bolovi u cmaru opet samo mnogo ucestaliji. Lekar pulmolog konstatuje herpes, radim proveru i ispostavlja se da je herpes tipa 2. Krecem da uzimam aciklovir i naravno Daflon za bol u cmaru. Daflon sve manje deluje i bol se ne smanjuje. Odlazim kod kolopraktologa i on mi tada konstatuje da je to zbog herpesa i da su sad i herpes i hemoroidi ti koji mi prave problem. Za svaki slucaj mi zahteva da idem na magnetnu rezonancu abdomena (januar 2022). Magnetna rezonanca pokazuje da je sve u redu i da nemam nista. Imao sam osecaj kad sam odneo rezultate kod lekara da je mislio da ga lazem i da mi nije nista. Odlucujem da kod njega vise ne idem i da nadjem drugog kolopraktologa. Bol je i dalje prisutna s tim da se herpes vise ne pojavljuje. Stolica mi je bila uredno normalna nikad krvi nisam vido, nikakvu bol u stomaku nisam imao niti bilo sta cudno s probavom. Odlazim na privatnu kliniku u Srbiji (kraj marta 2022) gde mi rade kolonoskopiju celog debelog creva i cmara bez sedacije. Lekar ustanovljava da je sve u redu da imam hemoroide i da je debelo crevo u redu, jedino sto je video je izrazen snop pretletenih vena na jednom mestu i rekao da to nije nista, da je sve normalno i prepisao mi cepice sa hlorofenikolom i mast na bazi lidokaina. Meni je bol sve veca, i to iskljucivo posle odlaska u toalet na praznjenje. Stavljajuci mast osetio sam kao da imam neku rasekotinu koja pece. Odlazim na trecu privatnu kliniku (inostranstvo pocetak maja 2022) i doktor ustanovljava da imam fisuru. Prepisuje mi mast na bazi nitroglicerina da je koristim 20 dana i da nakon dodjem na kontrolu. Mast je malcice poboljsala stvar ali bol je i dalje tu svakodnevno. Odlazim na kontrolu i lekar odlucuje da uradi kolonoskopiju sa sedacijom. 26 Maja sam imao kolonoskopiju u klinici, uspavali su me na pola sata i uradili pregled. Pregled je pokazao da imam sesilni polip od 5mm na 10cm od cmara, hronicnu analnu fisuru i hemoroid 2/3 stepena. U toku pregleda su otklonili polip i sada cekam rezultat patohistoloske analize. Trebam da dobijem rezultat za 7 dana.Sve sto citam na internetu nije dobro, i ne osecam se dobro uopste, bas sam uplasen i uznemiren. Ne znam sta da ocekujem. Kako je moguce da krajem marta u Srbiji nista ne vide a da u inostranstvu istom metodom krajem maja nadju polip 5mm? Koliko je ozbiljno moje stanje?
 
Tvoj strah i razmisljanja su sasvim na mestu ali mislim da bi trebao da ne citas nista na internetu
jer je svako slucaj za sebe i da sacekas rezultat patohistoloske analize i posle toga se posavetujes sa lekarom sta je najbolje za tebe
 
Zdravo ljudi, imam problem zbog kog ne mogu da spavam, osecam se uzasno. Inace imam 35 godina. Imam problem sa bolom u cmaru vec duze vreme, kod prvog lekara kad sam otisao (2019 godine) ustanovio je da su hemoroidi i prepisao mi je Daflon gel za oralnu upotrebu. Nakon par uzetih gelova sve je nestalo.Medjutim kako prodje malo vremena ponovo se bol vrati. Ja sam sve vreme kupovao Daflon i upotrebljavao ga po potrebi, i sve sam manje imao problema. Septembra 2021 dobijam covid i strasnu upalu pluca, bio sam na injekcijama u stomak za razredjivanje krvi i antibioticima na infuziji skoro mesec dana. Hvala Bogu ozdravio sam od covida. Odmah nakon covida krece da mi se pojavljuje herpes iznad dupeta bas na sredini izmedju guzova prema kicmi, i krecu bolovi u cmaru opet samo mnogo ucestaliji. Lekar pulmolog konstatuje herpes, radim proveru i ispostavlja se da je herpes tipa 2. Krecem da uzimam aciklovir i naravno Daflon za bol u cmaru. Daflon sve manje deluje i bol se ne smanjuje. Odlazim kod kolopraktologa i on mi tada konstatuje da je to zbog herpesa i da su sad i herpes i hemoroidi ti koji mi prave problem. Za svaki slucaj mi zahteva da idem na magnetnu rezonancu abdomena (januar 2022). Magnetna rezonanca pokazuje da je sve u redu i da nemam nista. Imao sam osecaj kad sam odneo rezultate kod lekara da je mislio da ga lazem i da mi nije nista. Odlucujem da kod njega vise ne idem i da nadjem drugog kolopraktologa. Bol je i dalje prisutna s tim da se herpes vise ne pojavljuje. Stolica mi je bila uredno normalna nikad krvi nisam vido, nikakvu bol u stomaku nisam imao niti bilo sta cudno s probavom. Odlazim na privatnu kliniku u Srbiji (kraj marta 2022) gde mi rade kolonoskopiju celog debelog creva i cmara bez sedacije. Lekar ustanovljava da je sve u redu da imam hemoroide i da je debelo crevo u redu, jedino sto je video je izrazen snop pretletenih vena na jednom mestu i rekao da to nije nista, da je sve normalno i prepisao mi cepice sa hlorofenikolom i mast na bazi lidokaina. Meni je bol sve veca, i to iskljucivo posle odlaska u toalet na praznjenje. Stavljajuci mast osetio sam kao da imam neku rasekotinu koja pece. Odlazim na trecu privatnu kliniku (inostranstvo pocetak maja 2022) i doktor ustanovljava da imam fisuru. Prepisuje mi mast na bazi nitroglicerina da je koristim 20 dana i da nakon dodjem na kontrolu. Mast je malcice poboljsala stvar ali bol je i dalje tu svakodnevno. Odlazim na kontrolu i lekar odlucuje da uradi kolonoskopiju sa sedacijom. 26 Maja sam imao kolonoskopiju u klinici, uspavali su me na pola sata i uradili pregled. Pregled je pokazao da imam sesilni polip od 5mm na 10cm od cmara, hronicnu analnu fisuru i hemoroid 2/3 stepena. U toku pregleda su otklonili polip i sada cekam rezultat patohistoloske analize. Trebam da dobijem rezultat za 7 dana.Sve sto citam na internetu nije dobro, i ne osecam se dobro uopste, bas sam uplasen i uznemiren. Ne znam sta da ocekujem. Kako je moguce da krajem marta u Srbiji nista ne vide a da u inostranstvu istom metodom krajem maja nadju polip 5mm? Koliko je ozbiljno moje stanje?
Sacekaj nalaze ,ne citaj po netu,i bice sve uredu.Bitno da su to uklonili.Normalno je da si uplasen al razmišljaj pozitivno i tako ce i biti.
 
Zdravo, Odlucila sam i ja da podelim moje iskustvo u nadi da ce nekome pomoci. Fisura mi se prvi put pojavila pre 2 godine, posle ucestalih tecnih i ekplozivnih stolica. Tada nisam znala da fisura kao bolest postoji pa sam se lecila kremama za hemoroide. Kreme za hemoroide su mi jos vise otezavale, tako da sam prestala da ih koristim i zakazala se kod proktologa. Dobila sam dijagnosu fisure i hemoroidi 2 stepena. Doktorka mi je prepisala mazanje fisuranal kreme i sedanje u toplim kupkama. Posle nedelju dana koristenja fisuanala, bol je prestao. Sledecih godinu dana sam pazila na ishranu i trudila se da izbegnem eksplozivne kao i tvrde stolice. I uspela sam u tome, isla sam jednom dnevno u wc i imala redovnu i formiranu stolicu. Sve do daljeg puta kada se nisam pridrzavala ishrane i nisam unosila dovoljno tecnosti. I imala sam zatvor 3 dana. Naravno, stolica posle 3 dana je bila tvrda i fisura se ponovo otvorila. Usledilo je ponovno mazanje fisuranalom i sedanje u toplim kupkama. Medjutim ovaj put ni to nije pomagalo. Bol je bila intenzivna tokom defekacije, ali to nije bilo najstrasnije. Nego bol posle par sati koja mi je pogorsavala kvalitet zivota. Ako bih ujutro obavila nuzdu, sve do 4 popodne ja ne bih mogla da funkcionisem normalno. Radim od kuce, tako da sam jako puno vremena radila iz kade, sedeci u toploj kupki. Ali normalnu koncentraciju nisam nikako mogla da postignem jer je bol bio konstantan. Odlucila sam se na novi pregled i bila sam uplasena nus pojava operacije, medjutim, moj zivot nije bio isti kao pre fisure. Na pregledu mi je doktor rekao da mi je fisura postala hronicna i da je operacija jedino resenje. Doktor je predlozio i operaciju hemoroida THD, jer su mi hemoroidi napredovali na stepen 3. Hemoroidi su mi ispadali tokom nuzde i ja bih ih rukom vratila nazad. U drugim slucajevima nisu isspadali. Operisala sam se u privatnoj klinici, operacija je LIS i THD.
Oporavak je prosao ok. Isti dan sam otpustena na kucno lecenje. Na dan operacije nisam imala stolicu. Prvi dan nije bilo bolova, ali mislim da nije bilo bolova zbog anestezije koju su mi dali pored sedacije. Prvu noc mi je ispao tampon kada sam obavljala malu nuzdu. Tek tada sam osetila bol i pritisak.
Propisani su mi antibiotici i lekovi za bol po potrebi. Prvo vece sam popila jedan diklofenak duo i noc je bila prilicno teska. Spavala sam samo par sati. Sledece jutro bol se cak pojacala pa sam popila jos jedan diklofenac duo. Taj dan sam imala 6 stolica koje su bile jednako bolne kao sa fisurom ali su bile formirane. Druga noc posle operacije je vec bila ok. Popila sam diklofenac duo i prespavala normalno. Treci dan nisam popila tablete za bol ujutro, bol je bio prisutan ali manji od fisure. Treci dan sam ponovo imala 6 stolica. Cetvrtu noc samo popila poslednju tabletu za bol i prespavala normalno noc. Posle toga vise nisam imala ucestale niti bolne stolice niti bol, samo manji pritisak. Stolica se normalizovala i imala sam praznjenje 2 puta dnevno, sa formiranom i normalnom stolicom. Posle 6-og dana, stolice su postale potpuno normalne, jednom dnevno. Danas je 15ti dan posle operacije i ja sam odlicno. Nemam bol, ne osecam pritisak i konacno normalno zivim. Nemam nikakvih problema sa inkontinencijom. Fisura se i dalje vidi, ali nadam se da ce da se zamiri do sledeceg pregleda, koji je zakazan mesec dana posle operacije.
 

Back
Top