Američka viza

treba nam samo dobar advokat tamo...a odavde je to tesko naci.. :)

Dobar advokat kosta i 200$ na sat :)
a po slucaju za neke obicne vize koje mozete i sami dobiti uzimaju par hiljada dolara. Npr za F1 vizu a to moze svako sam da odradi.
Naravno postoje slucajevi gde morate da se obratite advokatu jer u suprotnom postoji velika verovatnoca da cete zabrljati pogotovo ako ne poznajete zakone u US.

Ako trazite advokata pitajte nacicu Vam neke pouzdane i licencirane.
 
Cao
Sem,medicinskog pregleda,sta jos traze za dobijanje verenicke vize za ameriku?
ako moze neko da mi priblize te stvari!
Hvala!

Dakle najbolje da budes sigurna (zbog tebe) uplati PIN code u ambasadi ovde kod nas i pitaj ih lepo na srpskom da ti kazu sta jos treba i kako da pripremis. Oni su ti kao da ides kod nekog advokata na razgovor samo sto ih pitas lepo telefonom. Sve ce ti objasniti stim da imas odredjeno vreme za tih 10$ koliko platis PIN.

Znaci nista specijalno:
- dokaz iz policije
- verenicki list
- dve slike
- dovoljno sredstava na racunu (moras imati para da ne moraju oni da te finansiraju kad dodjes)
- dokaz da ste bili u vezi (moze bukvalno bilo sta, slike, emailovi, bilo sta)
- izvod iz knjige rodjenih
- moras da se vakcinises i medicinski testovi (oni ce ti reci gde i kako)


samo pozovi sa PINom i pitaj da ti sve to oni ponove.
 
Kakav dokaz veze sa Srbijom... Zavrsio sam magistraturu inostranstvu pre godinu dana, imao sam firmu koju sam isto zatvorio (i nikad vise necu otvoriti), kao freelance dizajner se nikad necu zaposliti, nemam ni nekretnine na sebi a i racun mi varira od 0-1000... u sustini nikad necu biti u znatno drugacijoj situaciji... Ima li neko slicne struke ideju sta navesti kao dokaz da cu se vratiti... mozda posetu nekoj konferenciji, sajmu...

Bilo kakav dokaz ali ako nemas nista odbice te. Jer moras da 'dokazes' da ces se 101% vratiti. B1/B2 turisticka viza se dobija prilicno lako. Otprilike ti treba 150$ po danu boravka u US. Npr ako apliciras za 10 dana vizu treba da prikazes najmanje 1500$ ali to je minimum minimuma i ako nemas vise onda moras imati jos neke dokaze da ces se vratiti. Ako si radio duze od 3-6 meseci uzmi potvrdu sa posla. Nikakav sajam i konferencija ti nece pomoci jer znaju da se ne ide tek tako na sajmove. Idu zaposleni npr Telekoma Srbija na sajmove i to je u redu ali neko ko radi u nekoj bas maloj firmi ....tesko. Jedino sajam automobila i da kazes da ides da vidis Chevrolet volt ili tako nesto sto nema ovde.

Uglavnom ja predlazem da ne lazes vec da kazes istinu kakva god da je. Zasto bi isao i gde bi isao. Jer veruj mi nauceni su da procitaju one sto lazu.
 
imam pitanje pa ako iko ima ikakav odgovor bila bih zahvalna. imam strica u americi, njihov je drzavljanin. ima li ikakve sanse da posalje garantno pismo da nas kao porodicu odvede tamo? i brat i ja smo punoletni, a on je rodjeni brat mog oca i ukoliko bi poslao garantno njemu da li onda brat i ja imamo pravo na isto pismo otici, tj. da li se smatramo porodicom idalje? da li nam moze garantno pismo poslati neko ko nam nije rodbina? koliko dugo se ceka, tj. koja je procedura? hvala puno.

Garantno pismo ti nece ni pomoci ni odmoci. Moras prvo da razmotis na koju vizu bi ti otisla i zasto bi otisla. Kada odlucis koja viza specificno onda predajes za tu vizu. Npr ako odlucis da odes turisticki u US (to znaci turisticki ne mozes da radis, samo obilazak i poseta) onda predajes za B1/B2 vizu. Garantno pismo ti ne treba uplati za vizu donesi dokaze da ces se vratiti i to je to.
 
Pozdrav svima
IMAO BI PAR PITANJA PA AKO BI MI NEKO POMOGO BIJO BIH ZAHVALAN
U vezi sam sa americkim drzavljanom 2 god, Ona je poreklom iz Chile , ona je dolazila kod mene u R.Srbsku BiH 2puta , ja sam kod njenih iso u Chile u trajanju od 6 meseci , posedujemo preko 100 zajednickih slika , imamo oko 100 000 minuta razgovora preko SKYPE isto tako imamo oko 2000 minuta preko razgovora telefona takodje imam o slanje novca ko je mi je poslala iz USA oko 4000 dolara ,ona je 1962 god ima iz proslog braka 3 cerke pa nije u mogucnosti da dolazi cesto kod mene , veza je je iskrene nije nikaki interes , moje pitanje je ?
dali je bolje aplicirati za verenicku vizu ili bracnu ,koja je procedura brza i bolja , dali se moze da aplicira kod nas ili u USA .
unapred zahvalan
TOMISLAV MITROVIC
R. SRBSKA
MODRICA
 
Dakle najbolje da budes sigurna (zbog tebe) uplati PIN code u ambasadi ovde kod nas i pitaj ih lepo na srpskom da ti kazu sta jos treba i kako da pripremis. Oni su ti kao da ides kod nekog advokata na razgovor samo sto ih pitas lepo telefonom. Sve ce ti objasniti stim da imas odredjeno vreme za tih 10$ koliko platis PIN.

Znaci nista specijalno:
- dokaz iz policije
- verenicki list
- dve slike
- dovoljno sredstava na racunu (moras imati para da ne moraju oni da te finansiraju kad dodjes)
- dokaz da ste bili u vezi (moze bukvalno bilo sta, slike, emailovi, bilo sta)
- izvod iz knjige rodjenih
- moras da se vakcinises i medicinski testovi (oni ce ti reci gde i kako)


samo pozovi sa PINom i pitaj da ti sve to oni ponove.

hvala,
Iskreno to sa ambasadom je sve povrsno,tako je bilo i sa turistickom vizom,pa sam odbijena,hvala u svakom slucaju,trazim nekog ko je vec prosao ovaj proces da mi malo priblizi svoje iskustvo,hvala!
ako ima nekog neka se javi!
 
Pozdrav svima
IMAO BI PAR PITANJA PA AKO BI MI NEKO POMOGO BIJO BIH ZAHVALAN
U vezi sam sa americkim drzavljanom 2 god, Ona je poreklom iz Chile , ona je dolazila kod mene u R.Srbsku BiH 2puta , ja sam kod njenih iso u Chile u trajanju od 6 meseci , posedujemo preko 100 zajednickih slika , imamo oko 100 000 minuta razgovora preko SKYPE isto tako imamo oko 2000 minuta preko razgovora telefona takodje imam o slanje novca ko je mi je poslala iz USA oko 4000 dolara ,ona je 1962 god ima iz proslog braka 3 cerke pa nije u mogucnosti da dolazi cesto kod mene , veza je je iskrene nije nikaki interes , moje pitanje je ?
dali je bolje aplicirati za verenicku vizu ili bracnu ,koja je procedura brza i bolja , dali se moze da aplicira kod nas ili u USA .
unapred zahvalan
TOMISLAV MITROVIC
R. SRBSKA
MODRICA

Apliciras za ono sto tebi treba. Nema tu sta je bolje a sta je losije. Ako zelis da dobijes green card na osnovu toga sto je ona drzavljanin onda ides na to a ako zelis samo privremenu vizu onda za verenicku vizu. U svakom slucaju ti apliciras za verenicku vizu pa onda kada dodjes u US apliciras za green card preko braka.
 
Apliciras za ono sto tebi treba. Nema tu sta je bolje a sta je losije. Ako zelis da dobijes green card na osnovu toga sto je ona drzavljanin onda ides na to a ako zelis samo privremenu vizu onda za verenicku vizu. U svakom slucaju ti apliciras za verenicku vizu pa onda kada dodjes u US apliciras za green card preko braka.


Ma jasno je meni sve to u potpunosti , samo moje pitanje sta je brze to jest sta je bolje resenje da budemo brze skupa de se podnosi aplikacija itd
 
Dobar advokat kosta i 200$ na sat :)
a po slucaju za neke obicne vize koje mozete i sami dobiti uzimaju par hiljada dolara. Npr za F1 vizu a to moze svako sam da odradi.
Naravno postoje slucajevi gde morate da se obratite advokatu jer u suprotnom postoji velika verovatnoca da cete zabrljati pogotovo ako ne poznajete zakone u US.

Ako trazite advokata pitajte nacicu Vam neke pouzdane i licencirane.

ako zavrsi posao, nek i naplati. najskuplje je kad dzabe pare bacis.
poznazes dosta americke propise, pa te molim da mi kazes, imam li kao turista u usa pravo.
-kupit nekretninu
-kupit neuslovnu nekretninu, pa je pretvorit u poslovnu. naprimer, od kuce napravit motel.
ili, ako sam kupio bife u radu, i u usa zatrazio radnu dozvolu, sta kaze zakon. koja je vjerovatnoca da cu dozvolu i dobiti, a ako ne dobijem, cime bi odbijanje obrazlozili, i da li bi uopste obrazlozili. sta bi u tom slucaju mogao advokat. ili da odmah advokat podnese aplikaciju.
naravno, mislim na nekretnine koje bi bile vlasnistvo1/1. puno hvala
 
Meni nije jasno kako izgleda taj razgovor u ambasadi ? :think:
Ja bih voleo da odem u USA ili Kanadu i nikad se ne vratim ovde (barem ne na trajno - mada mozda tamo u stare dane, ali voleo bih da zivim i radim u USA ili Kanadi duze vreme) ali mi nije jasno sta ja treba da kazem tamo u ambasadi da bi me pustili :neutral: Kako da ih lazem "E znate vraticu se u Sr bla bla truc, a ovamo mislim da se nikad ne vratim" :neutral:
 
@Stiven

predpostavljam da hoces da udjes sa turistickom vizom
imas spisak dokumenata koje treba da skupis da bi ti ona bila odobrena.
na pr. potrvda o zaposlenju, rezervacija hotela u usa, itd....nista specijalno
na razgovoru moze samo da te pita nesto u vezi dokumenata, nece te pitati nista drugo
naravno pita te gde planiras da ides i koliko da ostanes....

e sad, i da ostanes u usa nelegalno, da prekoracis svoju vizu...
kao mislis da nadjes posao tamo? nemas SSN koji je osnova svega tamo
mozda i nadjes neki posao na crno, ne treba uopste pricati o kvalitetu i placenosti tog posla
ne smes izaci iz zemlje, ne mozes rentirati stan...
stoga i nije bas neko resenje ...
 
@Stiven

predpostavljam da hoces da udjes sa turistickom vizom
imas spisak dokumenata koje treba da skupis da bi ti ona bila odobrena.
na pr. potrvda o zaposlenju, rezervacija hotela u usa, itd....nista specijalno
na razgovoru moze samo da te pita nesto u vezi dokumenata, nece te pitati nista drugo
naravno pita te gde planiras da ides i koliko da ostanes....

e sad, i da ostanes u usa nelegalno, da prekoracis svoju vizu...
kao mislis da nadjes posao tamo? nemas SSN koji je osnova svega tamo
mozda i nadjes neki posao na crno, ne treba uopste pricati o kvalitetu i placenosti tog posla
ne smes izaci iz zemlje, ne mozes rentirati stan...
stoga i nije bas neko resenje ...

Ne , mislio sam na studentsku .
 
znaci zavrsio si fakultet ovde i hoces tamo da upises master?
moguce i izvodjivo...
najveci problem je novac, jer si strani student i skolarina za tebe je mnogo veca nego da si rezident (bilo kakav tip vize)
ako imas pare, konkurisi...

neke ustanove dozvoljavaju part time jobs (ne svi, treba se raspitati) on campus tj u okviru faksa...
ako to uspes pola posla si uradio, jer ces dobiti SSN

dok studiras imas vise solucija:
1) upoznaj ljude i eventualnog potencijalnog poslodavca
2) ozeni se
3) upisi posle ESL i odrzavaj status dok ne uradis pod 1) ili 2)
 
znaci zavrsio si fakultet ovde i hoces tamo da upises master?
moguce i izvodjivo...
najveci problem je novac, jer si strani student i skolarina za tebe je mnogo veca nego da si rezident (bilo kakav tip vize)
ako imas pare, konkurisi...

neke ustanove dozvoljavaju part time jobs (ne svi, treba se raspitati) on campus tj u okviru faksa...
ako to uspes pola posla si uradio, jer ces dobiti SSN

dok studiras imas vise solucija:
1) upoznaj ljude i eventualnog potencijalnog poslodavca
2) ozeni se
3) upisi posle ESL i odrzavaj status dok ne uradis pod 1) ili 2)

Dobro, to mi je kao jasno, al sta reci ovima za vizu :neutral:

Reci "Nemam planove za dalje , mozda ostanem a mozda se vratim"
"Vracam se 100%"
"Ma kakvko vracenje"

Naravno u elegantnijem pakovanju :neutral: Poenta je to sto ja ako kazem nesto tipa 1,2 cu slagati :neutral:
 
znaci zavrsio si fakultet ovde i hoces tamo da upises master?
moguce i izvodjivo...
najveci problem je novac, jer si strani student i skolarina za tebe je mnogo veca nego da si rezident (bilo kakav tip vize)
ako imas pare, konkurisi...

neke ustanove dozvoljavaju part time jobs (ne svi, treba se raspitati) on campus tj u okviru faksa...
ako to uspes pola posla si uradio, jer ces dobiti SSN

dok studiras imas vise solucija:
1) upoznaj ljude i eventualnog potencijalnog poslodavca
2) ozeni se
3) upisi posle ESL i odrzavaj status dok ne uradis pod 1) ili 2)

E da, a sta je ESL i koja je poetna toga ? :think:
 
pa ne ides na intervju da izlazes 5-godisnji plan zivota.. :)
niko tebe nece pitati koji su tvoji planovi posle skolovanja...kad ti bude davao vizu najbitnije mu je da ispunjavas uslove za nju, to jest da mozes platiti skolovanje i zivot tokom skolovanja....
meni niko nista nije pitao u ambasadi, cak ni gde idem, samo su gledali dokumenta..
naravno, sve zavisi o slucaja do slucaja, ali realno je ako doneses sve sa spiska, eventualno te pita gde ides, kod koga ides, koliko ostajes, mozda koliko para nosis...
ako nisi zaposlen i nemas potvrdu sa posla o tome, mislim da je jako tesko dobiti turisticku vizu.
studensku verovatno da, ali potvrda iz banke ti ne gine :)
verujem da u ovo `predivno` vreme zivljenja u Srbiji kada svi zele negde da idu, sve ambasade su strozije u pogledu viza (sto je i razumljivo)

ja da sam na tvom mestu, izvadio bih turisticku i onda iz usa promenio status.
jednom kad promenis status u usa, nema vracanja u srbiju, dok ne sredis status tamo...
jer iako sve sto si radio je legalno, oni gledaju da si na neki nacin njih prevario, to jest rekao si da ides kao turista, a ostao da se skolujes

ESL je skola engleskog jezika za strance, ima oko 8 stepena kurseva (ne znam tacno), sto znaci da mozes da kupis nekoliko legalnih godina tamo
moze se boraviti i sa turistickom i sa studenskom vizom.
posto se naravno placaju, opet ti je neophodan SSN da bi mogao da se izdrzavas (citaj radis)
i kod njih (u nekim skolama) ako ima posla mozes traziti part time job on campus, ali sve teze
ja sam pitao za neke prijatelje, uglavnom kazu moze da se radi ali trenutno nemaju slobodna radna mesta.

na jedno drugom forumu citao sam da je jedan decko prosto ucenio skolu, rekao ja cu vam platiti sve kurseve, ali morate da mi uradite SSN da bih se izdrzavao.
i kaze da je uspelo... (ja samo prenosim sta je on rekao)
 
Poslednja izmena:
pa ne ides na intervju da izlazes 5-godisnji plan zivota.. :)
niko tebe nece pitati koji su tvoji planovi posle skolovanja...kad ti bude davao vizu najbitnije mu je da ispunjavas uslove za nju, to jest da mozes platiti skolovanje i zivot tokom skolovanja....
meni niko nista nije pitao u ambasadi, cak ni gde idem, samo su gledali dokumenta..
naravno, sve zavisi o slucaja do slucaja, ali realno je ako doneses sve sa spiska, eventualno te pita gde ides, kod koga ides, koliko ostajes, mozda koliko para nosis...
ako nisi zaposlen i nemas potvrdu sa posla o tome, mislim da je jako tesko dobiti turisticku vizu.
studensku verovatno da, ali potvrda iz banke ti ne gine :)
verujem da u ovo `predivno` vreme zivljenja u Srbiji kada svi zele negde da idu, sve ambasade su strozije u pogledu viza (sto je i razumljivo)

ja da sam na tvom mestu, izvadio bih turisticku iz usa promenio status.
jednom kad promenis status u usa, nema vracanja u srbiju, dok ne sredis status tamo...
jer iako sve sto si radio je legalno, oni gledaju da si na neki nacin njih prevario, to jest rekao si da ides kao turista, a ostao da se skolujes

ESL je skola engleskog jezika za strance, ima oko 8 stepena kurseva (ne znam tacno), sto znaci da mozes da kupis nekoliko legalnih godina tamo
moze se boraviti i sa turistickom i sa studenskom vizom.
posto se naravno placaju, opet ti je neophodan SSN da bi mogao da se izdrzavas (citaj radis)
i kod njih (u nekim skolama) ako ima posla mozes traziti part time job on campus, ali sve teze
ja sam pitao za neke prijatelje, uglavnom kazu moze da se radi ali trenutno nemaju slobodna radna mesta.

na jedno drugom forumu citao sam da je jedan decko prosto ucenio skolu, rekao ja cu vam platiti sve kurseve, ali morate da mi uradite SSN da bih se izdrzavao.
i kaze da je uspelo... (ja samo prenosim sta je on rekao)

Ne brine me puno izdrzavanje on campus jer postoje oni TA (teacher assistantships) i RA (research assistantships) tako da ... Samo taj razgovor za vizu :lol:
 
Ne brine me puno izdrzavanje on campus jer postoje oni TA (teacher assistantships) i RA (research assistantships) tako da ... Samo taj razgovor za vizu :lol:

cekaj da te pitam,

jel bi vadio turisticku, i podpitanje jesi li zaposlen?
ili bi odmah probao studentsku?


takodje jesi nasao neki univerzitet, raspitao se posto je skolarina?
moja davojka ima slicne planove ali skolarina za strance je preko 20 000 usd, a za rezidente 8 000 usd, pa sad pokusavamo jeftiniju varijantu
 
Poslednja izmena:
Ne brine me puno izdrzavanje on campus jer postoje oni TA (teacher assistantships) i RA (research assistantships) tako da ... Samo taj razgovor za vizu :lol:

sta se plasis razgovora u ambasadi?
to se i ne moze nazvati razgovorom...
ako imak kompletnu dokumentaciju, predas na salteru, on pogleda.. sednes u cekaonicu
prozove te da das otiske prstiju, opet sednes

na kraju te prozove opet na drugi salter, tu obicno radi amerikanac...e on moze da te propita ako mu se hoce...
ali najbolje sve iskreno, onako kako jeste

niko te nista nece pitati sta paniras posle, sve u vezi dok si tamo..
 
Poslednja izmena:
cekaj da te pitam,

jel bi vadio turisticku, i podpitanje jesi li zaposlen?
ili bi odmah probao studentsku?


takodje jesi nasao neki univerzitet, raspitao se posto je skolarina?
moja davojka ima slicne planove ali skolarina za strance je preko 20 000 usd, a za rezidente 8 000 usd, pa sad pokusavamo jeftiniju varijantu
Cekaj da ti kazem :neutral:
Imam 19 godina :lol:
Ove godine upisujem faks koji ce uzgred biti u oblasti prirodnih nauka i matematike najverovatnije hemicar (ili jos tacnije fizikohemicar - neka mesavina hemije i fizike, odnosno hemija iz aspekta fizike) . Imao sam zelju da odmah za osnovne odem tamo ali naravno nemoguce je jer je skupa skolarina za strance . Sa druge strane resio sam da zavrsim osnovne ovde ali odmah za master bez pauziranja nadjem neki univerzitet u USA ili Canada upisem na njemu master i dok dajem master ujedno radim (TA ili RA - svejedno je) . Naravno voleo bih i PhD ali otom potom :lol: Dakle ja bih otisao na studentsku vizu i pitanje je bilo sledece :

Cuo sam da se u ambasadi pita sta ces, kako ces ttamo, koliko planiras da ostanes i to . Sad mene zanima koliko ja smem da budem otvoren a da mi oni ne kazu "Zao mi je nije vam odobrena viza" a kao razlog bude nesto u vezi sa tim sto zelim da ostanem tamo :neutral: Naglasavam nisam krivicno gonjen i to, tako da ne znam zbog cega bi me drugo odbili . :lol:
sta se plasis razgovora u ambasadi?
to se i ne moze nazvati razgovorom...
ako imak kompletnu dokumentaciju, predas na salteru, on pogleda.. sednes u cekaonicu
prozove te da das otiske prstiju, opet sednes

na kraju te prozove opet na drugi salter, tu obicno radi amerikanac...e on moze da te propita ako mu se hoce...
ali najbolje sve iskreno, onako kako jeste

niko te nista nece pitati sta paniras posle, sve u vezi dok si tamo..

***** li ga . Naplasili ste me :lol:
 
znaci studentska...
prvo ti pricas o masteru, a nisi ni zapoceo studiranje ovde...
znaci eventualno pricamo o mogucnosti nalazenja univerziteta za 4-godisnje studije tamo?
kako god bilo moras da im das neki dokaz da ces imati novca da platis skolarinu i eventualno izdrzavas tamo... bez toga nema sta da trazis u ambasadi

na razgovoru sigurno ne mozes reci...znate ja bih da studiram tamo, ali nemam bas dovoljno novca, pa bih se lepo zaposlio i sebi platio skolovanje....
sto onda pitanja tipa sta ces tamo i dokle mislis da ostanes, nemaju bas nekog smisla, niti ce to ko to pitati....zna se zasta apliciras, ides da studiras i da se vratis po zavrsenim studijama... to i treba da im kazes
ti i ako nekako odes tamo, skolarina ti se nece smanjiti samo zato sto radis u usa (privremeno, sezonski, studenski, na crno)
smanjenje skolarine vazi samo za rezidente, a ti to nisi u bilo kojoj kombinaciji koju smo razmatrali
ako si talentovan, mozes konkurisati i za neku stipendiju, koja cesto pokriva od pola od skoro cele skolarine..

ako nemas dovoljno novca, onda probaj bolje W&T program za studente, imas 4-6 meseci tamo, pa probaj naci odgovarajuci univerzitet i promeni status tamo.
ono sto je najbitnje za tebe,mnogo je lakse iz usa menjati status, nego odavde sve zavrsiti
onda radi i skoluj se, sto nije bas lako, ali ako je zelja jaka, sve je moguce..
ja bih ovo uradio da sam na tvom mestu
 
moras imati visok prosek na osnovnim studijama kod nas, preko 9.
moras poloziti test iz engleskog TOEFL
moras poloziti GRE ispit.
TOEFL, nije toliko tezak, ali GRE test padaju i ameri. na tom ispitu nema ocene, nego osvojeni broj poena, pa sa tim poenima i testom iz jezika , i sa prosekom tvog fakulteta konkurises na sto vise americkih fakulteta. uvijek konkurisi za doktorske studije, to vise vole, a ako se predomislis lako je ostati samo na masteru.
vece sanse da te neko primi je istocna od zapadne obale
konkurises na nekoliko jakih i srednjih i losih(nema tamo losih) fakulteta.
ako se budes bavio sportom, svaki sportski departman ce platit tvoje skolovanje.
lako ce se dobiti stipendija, da ne moras biti asistent na fakultetu.
kad se sve ovo zavrsi, trazi se viza.
znaci, dobar prosek, polozen TOEFL, dobri rezultati na GRA ispitu, ako si jos sportista, primice te solidni americki univerziteti, i dobices studentsku vizu.
 
moras imati visok prosek na osnovnim studijama kod nas, preko 9.
moras poloziti test iz engleskog TOEFL
moras poloziti GRE ispit.
TOEFL, nije toliko tezak, ali GRE test padaju i ameri. na tom ispitu nema ocene, nego osvojeni broj poena, pa sa tim poenima i testom iz jezika , i sa prosekom tvog fakulteta konkurises na sto vise americkih fakulteta. uvijek konkurisi za doktorske studije, to vise vole, a ako se predomislis lako je ostati samo na masteru.
vece sanse da te neko primi je istocna od zapadne obale
konkurises na nekoliko jakih i srednjih i losih(nema tamo losih) fakulteta.
ako se budes bavio sportom, svaki sportski departman ce platit tvoje skolovanje.
lako ce se dobiti stipendija, da ne moras biti asistent na fakultetu.
kad se sve ovo zavrsi, trazi se viza.
znaci, dobar prosek, polozen TOEFL, dobri rezultati na GRA ispitu, ako si jos sportista, primice te solidni americki univerziteti, i dobices studentsku vizu.

A cekaj, ako se polaze TOEFL zar onda mora da se polaze i ceo GRE :think:
Mislim ono sto imas na TOEFL imas mahom i na GRE-u zasto bi se onda polagao ceo GRE . :think:
 

Back
Top