Američka viza

Jedno od trik pitanja je gde si sve putovao do sada… za njih je crveno svetlo to sto je neko celog života išao do Madjarske ili Grcke, i sad rešio da ide u Dizney World.
Lično mislim da je to bzv, da te sad neko “osudjuje” sto ranije nisi nigde putovao, ali ako pogledamo malo dublje, ta praksa je ukorenjena i za druge stvari.. na primer kredit u banci..prvo se dokazi..pa onda povlastice.

U potpunosti se slazem sa prethodnim postom, ljudi uvek kaxu rečenicu više na salteru i odmah postanu sumnjivi. Donesi sva potrebna i dodatna dokumenta i vrlo verovatno nema zime za vizu.
i drugo, i ovde na forumu često vidimo, da su odbijeni ili bez stalnog zaposlenja, studenti sa duhom stazom, rodbina u USA…
Meni je zaista zao sto Srb nije uspela da se oslobodi viza, sto nas tretiraju ko Afričke zemlje… ali moramo da se zapitamo zašto je to tako
 
Pozdrav ljudi,
Samo da podelim poslednji update u vezi sa supruginom i svojom situacijom, gde smo oboje prosli kroz vise odbijenica.. A i da podelim savet kroz svoje poslednje i konacno pozitivno iskustvo.
Pre tri nedelje smo konacno DOBILI vize.
Za one koji nisu, ili ne bi citali celu ispovest nekoliko poruka iznad, supruga je odbijana dva puta, a ja cetiri.

U nekoliko navrata sam hteo da ovde podelim svoje iskustvo, ali sam znao da ce mi trebati vremena, pa nikako da sednem i posvetim se :)
Ranije sam pisao ovde, malo iz razloga da podelim svoje frustracije, malo da bih pitao za koji savet.
Generalno, vecina saveta je isla u smeru da treba odustati na neko vreme, dok je par bilo da bi valjalo konsultovati neku od agencija za asistiranje pri aplikacijama. Neki su bili eksplicitni u tome da se ne treba truditi dalje i da ce obavezno slediti odbijanje.

Kako smo mi bili spremni na jos jedan, poslednji, pokusaj, pre nego sto bi napravili duzu pauzu, ipak smo pokusali sa agencijom.
Ja sam prvo stupio u kontakt sa jednom agencijom u BGu, ali kako sako od njih samo dobio upitnik koji bi otprilike trebalo da sluzi kao osnov za popunjavanje DS-160 formulara, delovalo mi je da tamo necu dobiti ono sto mi je bilo najpotrebnije, a to je konsultacija.
Zatim sam pokusao sa guglanjem US Visa consulting agency isl., i pojavila mi se jedna agencija, (visainterviewcoach.com), gde se osoba reklamira kao bivsi visa officer, koji se bavi pripremom kandidata za intervju. Meni je ovo delovalo kao najbolja opcija, jer ko bi mogao bolje da me pripremi nego osoba koja je upravo bio posao da daje ili odbija vize. Tako da sam bio spreman da platim dosta vise za uslugu te vrste, nego nekoj od nasih agencija kojima se usluga (po mojoj pretpostavci) svodi na asistiranje pri apliciranju i pripremi dokumentacije. Ako se dobro secam konsultacija je kostala negde oko 250usd, i iskreno, umalo da platim taj novac, ali sam za svaki slucaj dao prvo sestri broj telefona sa sajta, kako bi pozvala i proverila da nije u pitanju nekakav scam. Posto je pozvala taj broj, prosledjena je na voice mail, gde je ostavila poruku da zeli da postavi pitanja pre zakazivanja intervjua. Dobila je SMS kako ne praktikuju telefonski intervju, tako da je zatim razmenjeno nekoliko SMS poruka, medjutim, kako i dalje nismo mogli da potvrdimo da je u pitanju validna kancelarija, a ne nekakav remote scam, odustali smo od te "agencije". Pokusao sam da na sve moguce nacine potvrdim da je usluga validna, i na raznim forumima nailazio i na potvrde da su legit, ali prosto nikada nisam video "zivu osobu" iza bilo kakvih tvrdnji.
Dok smo istrazivali o toj agenciji, i pokusavali da nadjemo bilo kakvu slicnu, koja se bavi istom problematikom, pronasli smo na YouTube-u kanal "Argo Visa".
Nakon pregledansati i sati videa, shvatio sam koliko smo nespremni do sada oboje odlazili na intervjue.
Dakle, radi se o agenciji u kojoj su zaposleni bisi visa officers koji su radili svuda po svetu, i sada rade kao konsultanti, savetujuci aplikante kako da prodju intervju. Naravno, agencija naplacuje konsultantske usluge, i sam kanal im sluzi kao reklama, ali bez obzira na to da li im platite uslugu, na kanalu mozete nauciti mnogo toga o cemu mi ovde na forumu samo nagadjamo.
Ja sam recimo, ranije bio misljenja (a primetio sam da i mnogi ovde misle slicno) da na intervjuu treba biti uzdrzan, i ne pricati previse, kako ne bih dao neku informaciju koja bi mogla da otvori pitanja i sumnje. Do sada su intervjui bili prilicno kratki, jer su odgovori koje sam davao bili u samo nekoliko reci, i jako uski, na direktno pitanje. Iako je meni jedna logika govorila da ne odgovaram nasiroko na nesto, ako nisam bio pitan direktno, tek sam gledajuci ove videe shvatio koliko je bitno na itervjuu reci daleko vise od onoga sto smo pitani. Na intervjuu zapravo trebamo predstaviti svoju kompletnu situaciju, naravno, u najboljem svetlu, bez obzira na to sto smo pitani kratko i genericno pitanje koje se ponavlja za svakog aplikanta.
Samo da se ogradim da ovde govorim o svom slucaju gde ja kao aplikant verujem da zaista ispunjavam sve uslove da dobijem vizu, ali prosto do sada nikada nisam uspeo da prezentujem svoj slucaj u pravom svetlu.
Citao sam ovde o slucajevima ljudi koji su ubedjeni da nema razloga da budu odbijen, (imaju stalan posao, stabilnu situaciju, nekretninu isl...) ali prosto nisu imali prilike da prikazu svoju situaciju.
Naravno, ima i puno drugih, ciji uslovi mozda jesu upitni, ali je i tu jako bitno kako se prezentuju.
Da ne budem pogresno shvacen, ne kazem da bez stalnog posla, pet stanova, debele zarade isl, nema sanse i za vizu. - Apsolutno ima. I definitivno je sve u prezentaciji. OK, kada kazem u prezentaciji, ne mislim na laganje (iako je neko mozda i u tome jako dobar).
Ne znam kako pozitivno prezentovati da ste mozda bas skoro odustali od studija, jos nemate posao i zivite sa roditeljima, a idete u US da se tamo sretnete sa devojkom.
Tako da, eto, otkrio sam toplu vodu - bez obzira sto apsolutno verujem da ja kao aplikant ispunjavam sve uslove svojom zivotnom situacijom, na intervjuu ne znaci da cu to i dokazati ako se za isti ne pripremim. I ovde ne mislim na dokumentaciju, jer i ovog puta, bez obzira sto smo sve moguce pripremili i poneli, nista nije pogledano.

Da se vratim na nas slucaj:
Prvo, ovo sto sledi nikako nije reklama za ArgoVisa agenciju, ali cu opisati svoje iskustvo i motive.
Na sajtu stoji cenovnik sa tri opcije (paketa) Basic 480usd, Standard 640usd i Premium 790usd.
Slozicemo se svi da je za nase uslove (prosecnog SRB stanovnika) ovo ogroman novac. Narocito kada uzmemo u obzir da su ovo konsultacije i priprme, nije kao da kupujemo vizu.
Posto sam ja vec par godina unazad imao odvojen fond kome je namena bila iskljucivo kupovina karata do NY i nazad, zakljucio sam da taj fond mozda nikada nece biti upotrebljen u te svrhe (bez vize, je l' te..) tako da sam odlucio da je bolje da potrosim novac u iznosu od cca jedne povratne karte, za ove konsultacije, nego da uzalud platim jos dve aplikacije (obecao sam supruzi da preuzimam na sebe sledecu taksu za aplikaciju. dakle 2x180usd). Realno, ovom racunicom od jedne avionske karte, sam pokusavao da opravdam sebi trosenje tolikog novca u nesto sto ne garantuje nista, a u Srbiji je, nazalost prosecna plata.
Izabrao sam da platim ovaj srednji paket jer je u opisu stajalo da je primereniji za one koji su vec odbijani (iako to nema nikakve veze, vec je prosto sastanak duzi za 15min, i daje vise vremena za obradu teme), ali i zbog toga sto je na njemu bilo moguce i prisustvo jos jedne osobe. Kako smo i supruga i ja odbijani, a hteli smo da ovog puta apliciramo zajedno, ovo nam je delovalo kao najbolja opcija. Inace, sada kad sam proverio cenovnik, da bih se podsetio cena, vidim da i za ovaj nizi paket stoji da je moguce da prisustvuje gost.
Elem, pala je odluka na srednji paket.
Kod zakazivanja intervjua, u delu za placanje postoji polje za unosenje koda za popust. U nekih pet minuta guglanja sam na nekoliko stranica nasao da je Argo2023 kood za 10% popusta (malo li je, 64usd), sto je sada mozda promenjeno na Argo2024, ali stvarno ne bih da uzimam na sebe odgovornost za ovo, pa savetujem svakome da prvo pretrazi na netu. Upravo videh da za 10% postoji kod "ARGO10".

Paket placen, i zakazan datum intervjua.
Pre zakazanog datuma sam napisao celokupnu nasu situaciju, kao neki podsetnik, kako bih dao sto vise informacija konsultantu, jer sam hteo da maksimalno iskoristimo skupo placeno vreme.
Kako na sajtu gde sam zakazao konsultacije postoji upitnik, deo tog teksta sam prepisao tamo, jer to treba da predstavlja materijal iz kog ce se konsultant pripremiti za vas slucaj

U medjuvremenu sam, kao sto rekoh gore, pregledao skoro ceo Argo Visa kanal na YT, ukljucujuci i videe koji obradjuju B1/B2 vize, odbijenice, ali i sve sto mi je delovalo da bi pomoglo.

Tu sam zapravo i naucio ono sto pre toga nisam razumeo, koliko je davanje sto veceg broja informacija visa officeru, bez da mora da pita za svaku ponaosob (jer nece), bitno.
Svi prezenteri u ovim videima potenciraju koliko je bitno biti proaktivan na intervjuu, i objasnjavaju na koji nacin pristupiti kojem pitanju, kako da na jedno kratko pitanje, odgovorite tako da kazete sto vise o sebi, naravno sve zapakovano da zvuci sto pozitivnije.
Jos jedna od najbitnijih stvari o kojima govore je koliko je bitno u samom startu (narocito ako ste ranije odbijani) reci o sebi najbitnije a najpozitivnije detalje, koji ce naterati visa officera da vas gleda u pozitivnom svetlu, jer kako kazu, vec u prva dva vasa odgovora su skoro sigurni u ishod intervjua, i trecim otpilike samo potvrdjuju. Kako da u tih par pitanja istaknete sve ono sto je pozitivno, tako da date dovoljno materijala da vam uopste daju sansu, tj. da preskoce cinjenicu da vam je njihov kolega vec jednom (ili vise puta) odbio vizu, i da stvarno nema razloga da oni to sada dovode u pitanje.

Naravno, ne mogu se prezenteri na ovom kanalu baviti vasim konkretnim slucajem, tako da je i logicno da ce vam tamo uvek gurati svoje usluge, tj, da zakazete, jer je to i sama svrha kanala, ali bez obzira na to, ceo kanal je odlican izvor informacija.

Na samom intervjuu, sve sto smo culi od "licnog" konsultanta, potvrdjivalo je ono sto sam vec cuo i naucio na pomenutom YT kanalu, ali naravno ovog puta smo usli u detalje svog slucaja, gde smo izlozili celu svoju situaciju. Ispitani smo o svom poslu, restoranu koji drzimo, sestri koja zivi u US, tako da nam je konsultant pomogao da dodjemo da svoje "price" gde cemo istaknuti sve pozitivne strane svog slucaja u samom startu, ali i kako da na svako postavljeno pitanje odgovorimo tako da uvek "napravimo krug" gde cemo svaki odgovor zavrsavati pozitivno, isticuci razloge za povratak (u nasem slucaju, poslove i restoran kome moramo da se vratimo). (zanimljiva tehnika). Bukvalno je svako od potencijalnih pitanja obradjeno tako da se na njega odgovori sa maksimalnom kolicinom pozitivnih informacija.
Primer:
Koja je svrha vaseg putovanja (ja bih ranije rekao, turizam, zelimo da posetimo NY), a dobar odgovor bi bio,
Nedavno smo se vencali, proslog leta, i zelimo da idemo u NY za medeni mesec, gde bismo se zadrzali oko nedelju dana, jer moramo da se vratimo na svoje poslove i svom restoranu.Ona (supruga) se bavi time i time, a ja time i time. Pored toga, restoran koji drzimo tesko da moze da funkcionise bez nase kontrole. Oba odgovora su istina, ali prvi ne daje puno informacija, a drugi ide u prilog nasem slucaju.

Pitanje: kako planirate da platite put, (na sta bih ja odgovorio, imam svog novca, ustedjevinu i platu), dobar odgovor bi bio, Oboje radimo vec godinama u tom i tom sektoru, ona toliko dugo na tom-i-tom poslu, ja toliko dugo na tom-i-tom, i imamo dobra primanja, tako da nemamo problema da priustimo putovanje. Opet, oba odgovora su istina, dugi odgovor objasnjava nasu stabilnost u zemlji u kojoj zivimo. Itd...

Naravno, jedno od obaveznih pitanja je cime se bavite, i jako je bitno na vrlo razumljiv nacin objasniti svoj posao, tako da vas onaj ko vas intervjuise sto bolje razume. Ono sto sam takodje pohvatao na njihovom kanalu je da ne smete ostaviti ni jedno pitanje sa odgovorom koji nije dovoljno razumljiv, jer vam viza nece biti odobrena ukoliko visa officer ima bilo kakvo nerazumevanje vase situacije.
To vazi i za posao kojim se bavite.
U mom slucaju: Ja radim kao A/V engineer, u toj i toj firmi. Firma u kojoj radim se bavi pruzanjem tih i tih usluga takvim i takvim klijentima, i moj posao je da za klijenta uradim to, to i to.
Ako ste astrofizicar, nece vas pitati o zvezdama, ali ne mozete ni reci samo ja sam astrofizicar (ne razumete materiju, pa necu ni objasnjavati), vec morate da objasnite da radite kao astrofizicar na recimo tom i tom fakultetu,na toj i toj katedri,kao taj i taj profesor ili asistent ili sta god, toliko i toliko dugo.



Nastavljam u narednom postu jer je ovaj predugacak vec :D
 
Elem, konsultacija.intervju koji smo imali nam je doneo sve odgovore na potencijalna pitanja, a kako tada jos nismo imali zakazan intervju u ambasadi, imali smo vremena da jos malo poradimo na pripremi.

Ono sto je jako bitno:
Intervju smo snimili (ne znam da li bi bilo dozvoljeno da smo pitali, ali sam bez pitanja snimio aplikacijom na svom laptopu) tako da smo kasnije izvukli transkript svega.
Obradili smo transkript tako da smo izvukli sva potencijalna pitanja, i jos neka za koja smo pomislili da bi mogla da nas zadese u ambasadi, i na svako pitanje smo pripremili odgovore po intrukcijama iz intervjua.

Da se razumemo, nije poenta nauciti odgovore na taj nacin kao da odgovarate lekciju u skoli, kao da ste je naucili napamet, vec je cilj bio dobra priprema, tako da sa sto manjim brojem reci date prave odgovore koji ce (po principu kojem smo nauceni na intervjuu) uvek terati na "vasu vodenicu", isticuci sve ono sto je vas PLUS, i na neki nacin "oprati" eventualno lose ili upitne strane vaseg slucaja.
Meni je ova priprema bila najvise nophodna jer sam znao da ne mogu da izbegnem ozbiljnu tremu na intervjuu u ambasadi, i stvarno bi mi svaka korisna rec dobro dosla.

Sam intervju u ambasadi je prosao, prosto, da ne moze bolje.
Kako je supruga odgovarala na prvo pitanje o svrsi putovanja, medenom mesecu, i poslu, kao i restoranu kojem se vracamo, bukvalno se na pola prvog odgovora, videlo na licu osobe koja nas je intervjuisala da cuje prave stvari, da razgovara sa nekim ko je dosao spreman, i da ovaj intervju "obecava". :)

Bilo je tu jos pitanja u vezi sa restoranom koji drzimo, koje je vrste restoran, koji je broj zaposlenih, kako se zove, itd. Za sve ovo smo mi imali dokaze na papiru (ugovore sa zaposlenima, izvod iz APRa), ali kao sto smo i ocekivali, nismo nikome nista od toga pokazali. Bitno je da vi samouvereno i sa detaljima sve objasnite, a ako bilo sta od toga dovedu u pitanje, mozda ce vam traziti nesto kao dokaz, medjutim kako ja sada shvatam, to vec ne ide u dobrom smeru.
Naravno, bilo je i pitanje u vezi sa mojom sestrom koja zivi tamo, i da li cemo je posetiti, ali i tu smo odgovorili onako ako jeste,
Idemo na medeni mesec samo u NY, i nemamo ni vremena ni namere da to sada radimo, jer je svrha putovanja da budemo sami i odmorimo od posla, kome se vracamo.
Kao i ranije ja jesam najvece pitanje i problem video u tome sto mi je sestra tamo, ali za razliku od prethodnih puta, sada sam uspeo da pre pominjanja nje, islozim sve one pozitivne stvari zbog kojih cu se vratiti ovde, i nekako celo to pitanje oko nje nije sada bilo toliko "strasno" i bitno.


Da zakljucim svoje izlaganje,

Apsolutno sve sto smo mi tamo rekli je istina, i zapravo nije ni ulepsana verzija istine.
Samo smo sada, po prvi put otisli sa razumevanjem sta se od nas ocekuje, i naucili kako da to i prezentujemo.
Ocigledno nije bilo dovoljno to sto mi verujemo da smo pravi kandidati za vizu, sto imamo stabilne poslove, i privatni biznis koji smo pored toga pokrenuli, da zivimo jako pristojno u svojoj zemlji, da putujemo prilicno cesto i vracamo se, i da nema razloga da nam se viza ne odobri.
Ako nismo bili spremni da na pravi nacin odgovorimo na pitanja, narocito neka od prvih pitanja, dabre su sanse da necemo ni imati prilike da izlozimo svoj slucaj u potpunosti. A ocigledno je da ranije nismo bili spremni.

Da dodam, da ne reklamiram ovu Argo Visa agenciju, i nikoga ne teram da placa usluge, ali svima toplo preporucujem da bar pregledaju kanal, koji je meni eto, "otvorio oci" po mnogim pitanjima.
 
klasična reklama brt
vozaš ljude bezveze po forumu i onda izreklamiraš agenciju..
Kako ne, evo jos brojim pare od reklame.

Koji tacno deo je "vozanje"?

Na osnovu čega ovo tvrdite?

Ja sam nekoliko godina za redom aplicirao za lutriju, i sada kada sam aplicirao za vizu poslednji put, bas je bio rok i za lutriju, ali nisam smeo da apliciram jer sam se plasio da mozda mogu da znaju.
Na prethodna tri intervjua kada sam odbijan, nikada niko nije pomenuo lutriju. Ali... I dalje ne smem da tvrdim da li imaju te podatke ili ne. Ja pretpostavljam da ih tokom intervjua verovatno nemaju pred sobom, ali mogu da provere ako zele.
 
Na osnovu čega ovo tvrdite?

Na osnovu ličnog iskustva u konzulatu Amerike u Kanadi.
Imao sam PR Card u Kanadi i srpski pasoš, i hteli smo da putujemo u Ameriku turistički.

Na razgovoru su me pitali zašto sam 2007-2008 aplicirao za lottery.
Odgovorio sam da sam zeleo da odem iz Srbije u Usa, ali da su se u medjuvremenu okolnost promenile za mene, da sam emigrirao u Kanadu i da sam tu zadovoljan.

Dobio sam vizu na 10 god, ali sam ostao iznenadjen da poseduju tu informaciju.
 
Kako ne, evo jos brojim pare od reklame.

Koji tacno deo je "vozanje"?



Ja sam nekoliko godina za redom aplicirao za lutriju, i sada kada sam aplicirao za vizu poslednji put, bas je bio rok i za lutriju, ali nisam smeo da apliciram jer sam se plasio da mozda mogu da znaju.
Na prethodna tri intervjua kada sam odbijan, nikada niko nije pomenuo lutriju. Ali... I dalje ne smem da tvrdim da li imaju te podatke ili ne. Ja pretpostavljam da ih tokom intervjua verovatno nemaju pred sobom, ali mogu da provere ako zele.


i na kraju kad idete za USA?
 
Na osnovu ličnog iskustva u konzulatu Amerike u Kanadi.
Imao sam PR Card u Kanadi i srpski pasoš, i hteli smo da putujemo u Ameriku turistički.

Na razgovoru su me pitali zašto sam 2007-2008 aplicirao za lottery.
Odgovorio sam da sam zeleo da odem iz Srbije u Usa, ali da su se u medjuvremenu okolnost promenile za mene, da sam emigrirao u Kanadu i da sam tu zadovoljan.

Dobio sam vizu na 10 god, ali sam ostao iznenadjen da poseduju tu informaciju.
To je cudno da je konzularni sluzbenik znao da ste aplicirali za DV Lottery. On nema te podatke, jedino je mogao saznati iz aplikacije DS-160 koju ste popunili ili ako ste taj podatak dali usmeno prilikom prethodnog razgovora.
 
To je cudno da je konzularni sluzbenik znao da ste aplicirali za DV Lottery. On nema te podatke, jedino je mogao saznati iz aplikacije DS-160 koju ste popunili ili ako ste taj podatak dali usmeno prilikom prethodnog razgovora.
Ne secam se detalja, bilo je pre desetak i vise godina. Takodje ne verujem da u bilo kom obrazcu postoji pitanje o lutriji.
Ali se i dan danas secam da me je to pitao, i da sam zadovoljan kako sam objasnio svoju tadasnju situaciju.
Uglavnom, video je, gde god da je gledao, da sam 2 puta aplicirao.

Jos je ta procedura pojednostavljena (dobijanja vize) kad imas PR Card (bar se tako pisalo po net-u) i da te samo te pita gde zivis i gde radis. U principu sve je trajalo 5 min, samo to pitanje i daj pasos.
To je jedini put da sam iz Kanade aplicirao za US vizu. Pre toga sam imao US vizu izdatu u Bgd, koja je istekla i u starom pasosu.

I jos jedna stvar, kad dobijete kasnije neki drugi pasos, imate svoj file u US border agency, prakticno svoj nalog, i tu vidite sve svoje podatke, sve pasose koje imate, i sve ulaze/izlaze iz zemlje.
 
Poslednja izmena:
Air Serbia je dobra opcija, nisu im bas neki avioni, ali je vtlo prakticno leteti direktno bez presedanja..😀 Jedino smor je ako sketite u NY sa Air Serbia, dodjete na terminal ge je nevidjena guzva za ulazak i zemlju, neko mi reče da je čekao preko 3 sata.
Uglavnom sto duže čekate, cena će biti znacajno veća. Rekao bi da je Jan/Feb poslednji voz za pristojnu cenu. Maj mesec nije preterano popularan, pa možda i kasnije nadjete dobru cenu
 
Air Serbia je dobra opcija, nisu im bas neki avioni, ali je vtlo prakticno leteti direktno bez presedanja..😀 Jedino smor je ako sketite u NY sa Air Serbia, dodjete na terminal ge je nevidjena guzva za ulazak i zemlju, neko mi reče da je čekao preko 3 sata.
Uglavnom sto duže čekate, cena će biti znacajno veća. Rekao bi da je Jan/Feb poslednji voz za pristojnu cenu. Maj mesec nije preterano popularan, pa možda i kasnije nadjete dobru cenu
Hvala,
Uziamo u obzir i Air Serbia svakako, mada cena varira nekih 150-200e tu i tamo. Iako, nismo razmazeni po pitanju avio prevoza.
Obisli smo neke aerodtome po Juznoj Americi, koji nisu vece od autobuske stanice :D A presedanja smo imali bezbroj
Zapravo, cena karata nije ni toliko kriticna, kada se uzmu cene smestaja. :confused:
7-10 dana smestaja izadje 2-3x u odnosu na cene karata.
 
pa dobro, vi ste onda iskusni putnici 😉
ne znam šta planirate, ako su vam hoteli skupi, airbnb je odlična opcija, i veoma cesto kvalitetan smeštaj.
ali i to mora unapred..
AirBnB i koristimo najvise poslednjih 5-6 god, ali je u poslednje vreme postao toliko skup da se maltene i ne razlikuje od nekog ***hotelskog smestaja.
Ceo pocetni koncept su obesmislili visinom cena.
Zapravo je sad vrlo cesto Booking.com povoljniji. :roll:
 

Back
Top