Američka viza

Caos!
kakva je procedura za dobijanje verenicke vize za ameriku?Kako zapoceti taj proces?

Muz mora da je americki drzavljanin a ne samo green card holder to su dve odvojene stvari.
Predas u ambasadi ovde za privremenu K-3 vizu odes u US budes neki period nadjes advokata i predate dokumente da ti postanes green card holder.
Moraces da uradis i medicinski pregled ovde kod nas za K-3 vizu.
 
zdravo vrhunski ,
kazi mi jos jednu stvar ( momak jeste americki drzavljanin i treba da dodje za par meseci) sem tog medicinskog pregleda da li treba jos nesto da se prilozi,cula sam da svasta traze ,poput racuna za telefon,fotografija,e-mailova ....traze da smo u vezi dve godine .....ako ti nije problem da mi malo priblizis te stvari,da ne bi napravili koji propust!
Unapred hvala!
 
Muz mora da je americki drzavljanin a ne samo green card holder to su dve odvojene stvari.
Predas u ambasadi ovde za privremenu K-3 vizu odes u US budes neki period nadjes advokata i predate dokumente da ti postanes green card holder.
Moraces da uradis i medicinski pregled ovde kod nas za K-3 vizu.

Hvala Vrhunski!
Nije jos muz,momak mi je i treba da dodje za par meseci... :-) .Reci mi jos jedbu stvar,da ne bi pravili propuste i previse lutali...,sem tog medicinskog pregleda sta treba jos da se preda u ambasadu,cula sam da taze fotografije,tel.racune,racune hotela,prevoza....sve ono sto nas veze i da smo u vezi dve godine?
Ako ti nije problem malo da mi priblizis sve te stvari!
Hvala!
 
Nekretnina u US ti ne omogucava nista osim da boravis u njoj ili eventualno da je rentiras. Nekretnina nema nikakve veze sa tvojim statusom dok si u US.
Kucu mozes kupiti na bilo koju vizu turisticku, studentsku itd...ali sve jedno moras postovati uslove iz te vize. Inace mozes je kupiti i na kredit bez obzira sto nisi drzavljanin s tim da je 30% najmanje ucesce.

puno hvala.
znaci, stan imam pravo rentirati ili boraviti u njemu. sta ako kupim restoran? je li to automatski kupljen i posao? moraju li mi u tom slucaju dati radnu vizu?
 
Zeleo bih ove godine da odem u Ameriku. Hteo sam da konkurisem za J-1 vizu, jer sam na master studijama. E sad meni su master studije zakasnile u umesto da pocnu oktobra pocele su marta meseca 2010, ali je nas fax nama oktobra 2010 meseca lupio pecate, master student samofinansirajuci upisao drugi put. Neke agencije tvrde da mogu dobiti J-1 vizu neke kazu da ne. Paniram sledece nedelje da polozim poslednja 2 ispita i da mi ostane samo master rad. Isto tako sam stalno zaposljen od oktobra 2010 ako mi to moze nekako pomoci u dobijanju vize... Da li postoji neko resenje i na koji nacin bi imao najvece sanse da dobijem vizu?

Unapred HVALA
 
imam pitanje pa ako iko ima ikakav odgovor bila bih zahvalna. imam strica u americi, njihov je drzavljanin. ima li ikakve sanse da posalje garantno pismo da nas kao porodicu odvede tamo? i brat i ja smo punoletni, a on je rodjeni brat mog oca i ukoliko bi poslao garantno njemu da li onda brat i ja imamo pravo na isto pismo otici, tj. da li se smatramo porodicom idalje? da li nam moze garantno pismo poslati neko ko nam nije rodbina? koliko dugo se ceka, tj. koja je procedura? hvala puno.
 
Kakav dokaz veze sa Srbijom... Zavrsio sam magistraturu inostranstvu pre godinu dana, imao sam firmu koju sam isto zatvorio (i nikad vise necu otvoriti), kao freelance dizajner se nikad necu zaposliti, nemam ni nekretnine na sebi a i racun mi varira od 0-1000... u sustini nikad necu biti u znatno drugacijoj situaciji... Ima li neko slicne struke ideju sta navesti kao dokaz da cu se vratiti... mozda posetu nekoj konferenciji, sajmu...
 
Kakav dokaz veze sa Srbijom... Zavrsio sam magistraturu inostranstvu pre godinu dana, imao sam firmu koju sam isto zatvorio (i nikad vise necu otvoriti), kao freelance dizajner se nikad necu zaposliti, nemam ni nekretnine na sebi a i racun mi varira od 0-1000... u sustini nikad necu biti u znatno drugacijoj situaciji... Ima li neko slicne struke ideju sta navesti kao dokaz da cu se vratiti... mozda posetu nekoj konferenciji, sajmu...

u principu ako doneses potvrdu sa posla o zaposlednju ikopiju radne knjizice desi se da ti i ne trazi nikakav drugi dokaz
 
ne ako kupis restoran (do 100.000-200.000$) npr ti mozes aplicirati za E-2 vizu a ako imas 500.000$ i kupis restoran onda mozes applicirati odmah za green card.

puno hvala, mada mi nesto nije jasno? na floridi ima neki kafe koji prodaje piva, vina, kolace... i nije skup. oko 50 000 $ cini mi se . ako odem kao turista u ameriku i kupim taj kaffe, imam li pravo raditi u njemu, upravljati poslom ili ne. ako imam, kako to da radim bez radne vize, jesam li u prekrsaju ako poslove oko upravljanja radim licno. moraju li mi dozvoliti rad, u pomenutoj nekretnini ili ne.
hvala jos jednom.
 
Poslednja izmena:
molio bih da mi neko objasni ovaj oglas. sta se ovo prodaje i po kojoj cijeni. nikako da prevedem. prodaju li prodavci zakup, ili vlasnistvo.
javi se vrhunski. naravno hvala


#6107 - TAVERN, BILLIARDS for sale in PORT CHARLOTTE, FL
PORT CHARLOTTE, Florida (FL)
Asking Price: Gross: Cash Flow:
$ 315,000 $ 716,867 $ 86,311

Furniture and Fixtures Value:
$ 60,000 (included in the asking price)

Inventory Value:
$ 10,000 (included in the asking price)

Business Summary:
Tavern. Owner�s sudden death forces sale at a very attractive price. After mgmt issue business is now making money! Jan 2011 over $12,000. Possibility of some financing to qualified buyer. Totally renovated 2 years ago, it features 2 bars, 8 billiard tables, numerous games, flat screen TV�s and much more. Great Vending income. Has valuable 4-COP liquor license. Income information will be supplied to qualified buyers. �Other� Income reflects adjustments in Payroll & other costs, to be explained by seller



Year Business was Established: 1994

Number of Employees: 8F/6P

Facilities / Terms of Lease: 7369 SF

Owner willing to train: 2 WEEKS

Reason for selling: OWNERS DEATH

Seller Reference Number: 904 6107
BusinessMart.com Listing Number: 94357
 
idemo redom....

cena koja se trazi za biznis je 315 000
godisnji promet (obrt novca bruto) 716 867
cisti godnisnji dobitak vlasniku (posle odbitka troskova) 86 311

namestaj, masine i sitan inventar ukljuceni u trazenu cenu 60 000 + 10 000

prostor se rentira (znaci ne dobijas nikakvu nekretninu u ceni koju treba da platis), samo pravo preuzimanja rentiranja
ostalo manje vise mozes i sam protumaciti
 
hvala, hvala. jos jedna molba. moze li neki link za prodaju nekretnina u americi. zanimaju me poslovni objekti. kafici, teretane, restorani, picerije, ali da je prodaja vlasnistva. nikako ne mogu da nadjem, sto god ja nadjem ono neki zakup. hvala
 
linkove ce preporuciti neko ko je trenutno u usa...

ako trazis business for sale, ima primera prodaje i sa zakupom i sa eventualnom kupovinom nekretnine uz posao, pise uz svaki oglas
same nekrentine se mogu naci na drugacijim sajtovima tipa real estate

ne znam sta tebe tacno interesuje, ali cene nekretnina su dosta jake za nase prilike..
 
hvala, hvala. jos jedna molba. moze li neki link za prodaju nekretnina u americi. zanimaju me poslovni objekti. kafici, teretane, restorani, picerije, ali da je prodaja vlasnistva. nikako ne mogu da nadjem, sto god ja nadjem ono neki zakup. hvala

Zasto? Niko ne kupije ovde nekretnine preko oglasa. Treba da uzivo vidis lokaciju, knjige, promet.... oglas moze sve divno da napise a sa realnoscu da nema nista,

Sto mislis ameri ne kupuju vile u Detroitu za 500 dolara?
 
Zasto? Niko ne kupije ovde nekretnine preko oglasa. Treba da uzivo vidis lokaciju, knjige, promet.... oglas moze sve divno da napise a sa realnoscu da nema nista,

Sto mislis ameri ne kupuju vile u Detroitu za 500 dolara?

treba mi poslovna nekretnina, mini bar, caffe, poslasticarnica, teretana...od 50 000 do 100 000- 150 000, ali da je vlasnistvo 1/1. da nikom ne placam ni rentu ni kredit. ako neko ima kakav link dje mogu pogledati oglase, za ovakve nekretnine, jer sto god ja pronadjem sve je optereceno nekim zakupom, sad ne znam kakvim. lijepo pise prodaja, a ono jos i mjesecna rata, nije mi jasno sta je to? hvala
 
treba mi poslovna nekretnina, mini bar, caffe, poslasticarnica, teretana...od 50 000 do 100 000- 150 000, ali da je vlasnistvo 1/1. da nikom ne placam ni rentu ni kredit. ako neko ima kakav link dje mogu pogledati oglase, za ovakve nekretnine, jer sto god ja pronadjem sve je optereceno nekim zakupom, sad ne znam kakvim. lijepo pise prodaja, a ono jos i mjesecna rata, nije mi jasno sta je to? hvala

ne razumem bas sta trazis..
jel trazis da kupis nekretninu (lokal) ili nekretninu koja je vec u funkciji teretane, kafe-a... pa da se time ujedno i bavis, a da ne placas rentu?

nisam neki strucnjak, ali za te pare koje si naveo, ne mozes kupiti nista ili jedva nesto malo
ako kupujes i posao uz to.... x5 dolara ti treba na to sto si ti naveo
 
ne razumem bas sta trazis..
jel trazis da kupis nekretninu (lokal) ili nekretninu koja je vec u funkciji teretane, kafe-a... pa da se time ujedno i bavis, a da ne placas rentu?

nisam neki strucnjak, ali za te pare koje si naveo, ne mozes kupiti nista ili jedva nesto malo
ako kupujes i posao uz to.... x5 dolara ti treba na to sto si ti naveo

dobro, imas li neki oglas dje se nudi na prodaju neki kafic koji je u radu, a da osoblje mogu zadrzati ili otpustiti, zavisno od moje volje, da nije kreditno zaduzen i da nije zakup, nego vlasnistvo. cijena nije bitna. trebaju mi takve ponude...
 

Back
Top