Altovska Gamad, koji sprej ili motku da koristimo?

Ja se ne slazem....
Ne postoji nijedna ljudska aktivnost koja ne ostavlja tragove...
Pa ni ucestano altovanje....

Ima, aktivnost se zove se poezija. Poezija je jedina koja nema altove u zadnjih barem 200 godina. Sumnjam jedino u Engleze i radove Shekspira objavlenje. Mislim da nije originalno to on.

Naravno, on ostavlja tragove, samo pitanje je chije...?
 
Ja se ne slazem....
Ne postoji nijedna ljudska aktivnost koja ne ostavlja tragove...
Pa ni ucestano altovanje....
Niti tolika popularnost facebooka i ostalih internet servisa....
Nebitno je to sto je to samo posledica neke druge stvari, to ne umanjuje razlicitost putanje Uzrok1>facebook>uzrok 2>facebook>uzrok 3>promenjena psiha i licnost.....

Dakle kidanjem lanca, se sprecava ceo lanac i usmerava na drugu stranu...
Ko to zanemaruje jednostavnom porukom izadji sa neta i izadji napolje je idealista i glupak, na zalost , ove istinite reci uvek nekog povrede, sto pokazuje jos jednom da nije realnost ono sto je zeljeno , vec ono sto nama godi....inace bi realnost bila prihvatljiva i samim tim i lakse promenjljiva....vise bi se islo u korak sa teznjama ali i sa nemogucnostima i ogranicenjima svakog pojedinca...

Samo odnos prema recima, tj prema oceni nekog da je drugi glupak pokazuje da je savet "izadji u grad , realnost, bezi sa neta" nesto sto je lakomisleno i vise receno u pausalnom i povrsnom stilu, a u sustinskom tonu (sebi tako predstavljeno)....

Imajmo manire drugar, a i sad bi niche dosao i rekao kako mutis svoju vodu da izgledas dublje! :D
Internet je vertuelna realnost, i ako zelis da potpuno ili delimicno zivis u virtuelnoj realnosti budi spreman na sve lose sto ona nosi, i for gad sejk preporucujem da ne shvatamo zivot preozbiljno... i ti takozvani "altovi" su neki relativno simpaticni hariji haleri koji koriste svoje vreme i virtuelnu realnost na nacin koji ih verovatno makar privremeno cini srecnim.

ps.
ne vidim smisao u tvojoj teoriji svega povezanog u lanac, svako smatra svoj "uzrok(n)" (karika u tvom lancu) kao ispravan put. ;)
 
Tacno, slazzem se :ok: Nazzalost mnogi kada izadju napolje suocheni su surovom stvarnos'cu. Ili treba da menjaju zemlju ili okolino da bi bio priblizzan onima kojim se smatra slichnim. Recimo silom prilika zzivish na selu, prijatelj u kafani nachuao samo shta je modem, nema pojma da umesh da ga rastavish i sastavish ko od shale, kao da je obichan dodatak za kombajn ili traktor. :D

surova realnost je samo onakva kakvu si je ti postavio u svojoj glavi, sve vezano za tebe vazi iskljucivo od tebe drugar... mesto stanovanja se moze promeniti na primer :cool: no ako neko pronalazi srecu iskljucivo na internetu na primer, i smatra da ce se ta sreca odrzati duze vremena.... ja opet nemam nista protiv da nastavi istim putem. ;)
 
To se zove stereotipni psiholoski profil....
Posto psihologija ne ide putem psihologike, jer je frojd odustao ili njegovi naslednici od toga, to psiholoski profil postaje stereotipni , statisticki...

Da je psihologicki ,onda bih i mogao da se slozim ali psihologicar bi uvek bio u nekim stvarima neodredjen , tj neopredeljen...
-----------------------------------------------------
U danasnjici je recimo stereotip da osoba u realu prikazuje rezultate svog znanja u psihoanalitickim metodama koje misli da dobro praktikuje....a da nije psiholog i psihijatar....
"Znam takve","odmah sam te procitao, la","ne moze mene da farba" i slicno...

I osim sto prikazuje rezultate psihoanalize, sto jos i ne bi bilo lose, prikazuje i nove stavove i zahteve u vezi sa tim stavovima i metodama koje su kao dobre...
A ustvari kod vecine su to stereotipi i gomila trendovskih predrasuda....
Ovo ponasanje ljudi danas da se menjaju i menjaju sudove o ljudima , a ne samo procenu ponasanja drugih ljudi je veliki problem...
Dovodi do asocijalizacije...kad se jos pojaca sa individualnoscu i egocentricnoscu.
Primer...
Ono sto ja radim ovdebi moglo da se predstavi kao to o cemu pricam...
Znaci ovde , posto radim sa stavovima , onda imam najcesce kod drugih obicnu linerarnu uzrok-posledica strukturu.
Posto nemam zivot sa osobama, onda nema potrebe razvijati emocionalnu egzistenciju niti odnos prema egzistenciji drugih...
To znaci da ih vrednujem iskljucivo prema njihovim stavovima....i nacinu razmisljanja...
U zivotu medjutim cinim potpuno drugacije, jer svako zivo bice vrednujem isto, biram pogodnu kombinaciju koja mi vise godi nego ostale.
To znaci da osobe i izjavljeno u zivotu uopste ne vrednujem iskljucivo prema njihovim stavovima....i nacinu razmisljanja.....
Ovo postavlja jednu vrlo opasnu tezu......da li je to glupo od mene?
Ili jeglupo vrednovati osobu prema misljenju i stavovima...

>Kao opravdanje bih mogao da navedem da u zivotu ljudi ne prolaze prema kvalitetu, tako da iskustva a i stavovi zavise ne od toga kako covek misli vec u kakvom okruzenju zivi...
Tj isti genije ce biti uspesan ili raditi na pisarnici , zavisno od toga ko mu je tata bio....
>Ali opet se postavlja pitanje zar se genije nece videti bez obzira u kakvom okruzenju ziveo?
Mozda i hoce, ali da li ce se ponasati prema drugima (sto je bitno vama kao poznaniku istog) nezavisno od okruzenja u kome zivi ili je ziveo i oblikovao se...
Nece, uglavnom nece....

Ili sa druge strane pogledajmo osobu koja spoznaje naglo neke istine ali ih ne integrise.
Recimo da kod zena to dolazi posle 26...ako nisu sretno u vezi....
To dovodi do naglih promena u kriterijumima i u procenama, koje odjednom postaju same sebi neprijatelj...
Do tada povrsna,lagana, curkica na neki nacin, pocinje da cini procene koje je smestaju na potpuno drugi kraj populacije i samim tim je izoluju ,izvlace iz trenutnog drustva...
Kasnije ide druga promena za promenom pa na kraju i ogorcenje zbog nezadovoljavanja sopstvenih promenjenih kriterijuma.
Slicna stvar se desava kod zena kod onog kad im se u vezi javi frustracija...
Pa onda opterecuju vezu kompenzacijom i jos vecim zahtevom , tako da frustracija umesto da se razresava, jos se i pojacava i naravno na kraju veza puca ako muskarac ne tumaci zenu kao razmazenu klinku kojoj mora prekinuti traj destruktivni niz frustracija-kompenzacija-veci zahtev.....
Obicno to cine pretvarajuci zenu u zenku , ali to je jedna druga tema, da li je u sustini svake zene zenka kao dominantno.

--------------------------------------
Za kraj....
Da li treba dozvoliti zatvorenicima da svoje vreme i kaznu provode koristeci internet i sve servise interneta koji su besplatni...ukljucujuci i forum i chat...?
 
Žabica je stari forumaški trik koji koriste neke spodobe i gamad da ih tako nazovem.

Da vratim tochak i ovaj trn u oku za njih unatrak, jer to je nešto svaki korisnik interneta bi trebao da zna.

Šta su Altovi. To su lažni pre svega ulozi pojedinaca. Neki zaposleni (izgleda) to koriste da uvećaju lažno broj postova, da bi “napravili” forum posećajnijim, zanimljivijim po nekin njihovim kriterijama.

Neki koriste iz personalnih razloga, usamljeni, traže recimo devojku ili ona mu se svidela jer je pokupio njene podatke i sliku. To se još nasizva “cyber-stalking”. Australija će izgleda izneti zakon o tome, kažnjivo i do 15 godina zatvora.

Te kriminalne grupe koriste žabicu da primame žrtvu. Da je ispitaju i usmera u prijateljsvto najzad koji će se izroditi uspešno u susret van foruma. U gradu, ali ne sa nepoznatim i naslepo, žabica zna da je pripremljena i bude planirana mesecima ako ne i po godinu dana.

Zašto tolika taktika? Pa potrebna im je. Muškarac mesecima se predstavlja ka žena i postane drugarica devojci. Onda on joj preporuchi “prave” nikove koja ona poznaje za razlichite potrebe toj devojci. Naravno to su njegovi altovi. Isto tako on pravi altove koji kontaktiraju i udvaraju se njegovoj izabranici.

Ako je vlasnik foruma. Ona ubrzo dobija velike priviligeji. Postane admin ili moderator, kao i svaki njegov prijatelj kojeg direktno poznaje, iz škole je drug.

Zanimaju me mere i mišljenje forumaša.

Naime, slike forumaša mogu lako biti poskidane sa drugih sajtova. Jeste li primetili neke uloge koje tako mladi I novi se pojave, stave sliku, I postovanje ili uchesće na forume iznenada prestane. To su sve znaci altova.

Isto tako primećuje te neke izražaje ili govor koji nije uobičajen ili promenjen u vezi neke osobe.
Ta vrsta alta je ukraden nalog.

Dali treba se boriti protiv toga?
Naime, svi provodimo vreme i ćaskanje na netu da ispadne da je sve bilo nedeljama sa nekim koji se sprda i alternativni motiv.

Uglavnom kada su razkrinkani, kažu imamo/ala sam dobar razlog. Ili lažu do zuba, šalju svoje neizkrinkane altove upomoć, da naprave napadača budalom ili nerazumnim.

Ti si nemocan da napravis "altovski nalog" jer ces se, zbog gramatike, sigurno odati.
"Gamad" nije rec kojom treba opisati aktivne clanove foruma.
Moguce je, na primer, da je ceo ovaj thread tvoj razgovor sa jednim covekom: sa mnom.
Moguce je.
Ako razgovor ide u dobrom smeru, a ti dobijas odgovore koje trazis, potpuno je nevazno sa kim pricas.
Ti ne znas ko sam ja i, ucestvovanjem na forumu, pristajes na uslove. Prihvatio si pravila i ne nazivaj druge "gamad".
A mozda sam ja napisao sve tri strane?
A?
 

Back
Top