ALO SRBINE!!! 2

marlоn:
evo dell boy i ja da ti se izvinem ako nije generalizacija...sad jedna italijanka zove kaze ceka me kod fontane di trevi, pa me vodi u onaj restoran kod crkvi bliznakinja...odo...caos

Nije zaista, bar se ja nadam da nisam jedan od tih što generalizuju, u pitanju je JEDAN čovek i jedan slučaj, ali drastičan.
Ima nas i ovakvih i onakvih.
U svakom slučaju izvinjenje se prihvata, tj dva na jednoj temi.
Jedino mi sad malo sumnjivo da ti čekaš italijanku, neispavana italijana, kuda ide ova srbija, bre?:lol:
Nema veze, samo neka vam sutra ne bude teško da naučite decu srpski:wink:
 
DellBoy-011:
Ovo sam pisao na temi: Alo Srbine, ali, kad bolje razmislim, zaslužuje da bude posebna tema, iz puno razloga.

Hotel, doručak, sto pored mene muškarac, Srbin (sa velikim S), gastarbajter u belim soknicama i papučama i crnoj majici na kojoj piše: Za kralja i otadžbinu – sloboda ili smrt!.

ON sa velikm S i njegova supruga, bleda švedjanka doručkuju.


On je najglasniji, dovikuje se (ili razgovara, bar tako ON misli) sa čovekom tri stola dalje.

ON objašnjava: živi 20 godina u švedsku! Svoje sinove (stariji 11, mladji 9)vaspitava da mrze: hrvate, muslimane i slovence. I crnce. Onog Petersena će da nadje u Norveškoj, a onaj mali mihajlo, što je izb’o nožem švedsku ministarku inostranih poslova je junak... Ovi amerikanci sto su sleteli u batajnicu su baš oni isti koji su bacali bombe, ON to baš zna, naravno, iz poverljivih imigrantskih izvora....

ON zna sve, i kako je bilo, i kako bi trebalo da bude, i za koga treba zatvoriti granice, koga ubiti, kome zabraniti da živi, govori i diše.

Žena ga, tokom njegovog obraćanja komšiji tri-stola-dalje, 5-6 puta pita nešto na švedskom, on ne obraća pažnju i ne odgovara joj. ON Srbuje, zaneo se, treperi, viče, preti....

Posle desetak minuta, scena za šankom.

ON poručuje kafu, pokazuje konobarici slike svojih sinova.

Govore li srpski?, pita ga ona

Nnnneee.....na tren se zbuni ON. To je teško znate.....

...pa ovo bi trebala da bude neka vrsta "turbo folk patriotizma" ili "modernog patriotizma" :)
...moj pradeda je posle 20 godina provedenih u Americi dosao ovde da bi se borio u I Svetskom Ratu ili u Balkanskim ratovima ( nisam sigurna ) - to je valjda bio "izvorni patriotizam"
 
Andreavk:
...pa ovo bi trebala da bude neka vrsta "turbo folk patriotizma" ili "modernog patriotizma" :)
...moj pradeda je posle 20 godina provedenih u Americi dosao ovde da bi se borio u I Svetskom Ratu ili u Balkanskim ratovima ( nisam sigurna ) - to je valjda bio "izvorni patriotizam"

To sto je tvoj deda uradio, je patriotizam , pravi patriotizam..

A ono kliberenje debelih baba, koje u jednoj ruci drze wurst sa senfom, a u drugoj Slobinu sliku, i izbezumljeno, umazanih , masnih brada od tog wursta, vriste:"Ne smete se predati....zbog nas.. :confused: "....to je prdenje iz dijaspore...

Patriotizam se , skoro potpuno ofucao , komercijalizovao, i banalizovao............a prdenje je sve jace :twisted:
 

Back
Top