ALO SRBINE!!! 2

Ne moraju biti svi gastarbajteri takvi, čak ne mora ni većina. Dovoljno je 10% pa da se možo okarakterisati kao loša, ružna, sramotna pojava. Ne toliko zbog onog dela gde kaže da mu deca ne znaju Srpski, već samog ponašanja čoveka. O belim čarapicama i onom ''sloboda ili smrt'' da ne pričam. Zapitajte se da li biste vi nosili takvu majicu. Ja nikad ne bih.
 
marlоn:
nema sta da verujem il' da ne verujem... jedan deo verujem, jedan ne... znas jom, kao kad bi sad fincher pricao o radikalima nesto, jel' bi ti verovao...ja ne...:D salu na stranu, kada se prica neka prica ona uvek ima neki cilj...ovde je cilj da billy iskaze svoju mudrost sa plemenitim gasom i srbima iz dijaspore... znaci prica sa svrhom. porediti jednu dileju sa celim srpskim korpusom napolju je kao talibanstina izasla iz usta mladih demokrata koji sa demokratijom imaju veze ko idi amin dada sa jackson pollock-om.
Ja ne bih ulazio u motiv, prilično je jasan, ali moramo da priznamo da je loš primer.
 
marlоn:
@billy

vidi se da nisi bio u ustaskim klubovima po nemackoj... ovo je matine...



Batice, kad vidim kako pricas novohrvatski , bilo da si Berchek ili marlon, potpuno sam ubedjen, da se tako dobro savladjivanje hrvatskog stice samo rodjenjem , ili cestim gostovanjem u tim, ustaskim klubovima....

Sumnjiv si ti , meni, bajo.........kod tebe je izgleda kombinacija. Rodjeni Hrvat, pa jos i redovan gost u ustaskim klubovima :wink:
 
jomini:
Ne moraju biti svi gastarbajteri takvi, čak ne mora ni većina. Dovoljno je 10% pa da se možo okarakterisati kao loša, ružna, sramotna pojava. Ne toliko zbog onog dela gde kaže da mu deca ne znaju Srpski, već samog ponašanja čoveka. O belim čarapicama i onom ''sloboda ili smrt'' da ne pričam. Zapitajte se da li biste vi nosili takvu majicu. Ja nikad ne bih.
brate...imas vuka ministra inostranog... nosio krinke i bele carape do pre godinu dana, onda mu u protokolu ljudi promenili... ne treba da putujes..:D
 
skarfejs:
Batice, kad vidim kako pricas novohrvatski , bilo da si Berchek ili marlon, potpuno sam ubedjen, da se tako dobro savladjivanje hrvatskog stice samo rodjenjem , ili cestim gostovanjem u tim, ustaskim klubovima....

Sumnjiv si ti , meni, bajo.........kod tebe je izgleda kombinacija. Rodjeni Hrvat, pa jos i redovan gost u ustaskim klubovima :wink:

billy mislim da si me slusao za trikolore... sad bi bio gost kod busha il blaira..:D aj ne balegaj majke ti... bereck je bre fin momak, bolji od pola njih ovde. imao sam zadovoljstvo da ga upoznam u zagrebu. i zaebant prve klase ,sto ti billy tek treba da naucis...:D
 
marlоn:
brate...imas vuka ministra inostranog... nosio krinke i bele carape do pre godinu dana, onda mu u protokolu ljudi promenili... ne treba da putujes..:D
Pa pozitivno je što bar neko ima da ih uputi u sve te stvari oko protokola. Sećam se da je bio jedan lik, sada ne mogu baš da se setim koji, ali isto visoka funkcija. Ide među ljude, među svet. A čvor kravate vezivao i stezao do veličine običnog klikera... I onda Neko treba ozbiljno da razgovara sa njim ili da ga shvati ozbiljno. Pih! :evil:
 
jom nema svadje,a tebi byli nezameram buduci si pod uticajem miomirisa iz dijaspore
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
nego da se vratim na primedbe iznesene
na "primitivizam" dijaspore.ajde da
pogledamo na koji nacin ti ljudi i
maju vezu sa srbijom.sta to
njima srbija nudi npr. putem
TV. da li je neko od vas i
mao prilike i dobar zeludac
da gleda satelitski program
koji je nasim ljudima tamo
dostupan....znate sta
obrenovacka marvena
pijaca je akademija
nauka u odnosu na
programe koji se putem
satelita plasiraju njima
iz srbije.izvinjavam se
posetiocima obrenovacke
stocne pijace.
 
veKsla:
jom nema svadje,a tebi byli nezameram buduci si pod uticajem miomirisa iz dijaspore
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
nego da se vratim na primedbe iznesene
na "primitivizam" dijaspore.ajde da
pogledamo na koji nacin ti ljudi i
maju vezu sa srbijom.sta to
njima srbija nudi npr. putem
TV. da li je neko od vas i
mao prilike i dobar zeludac
da gleda satelitski program
koji je nasim ljudima tamo
dostupan....znate sta
obrenovacka marvena
pijaca je akademija
nauka u odnosu na
programe koji se putem
satelita plasiraju njima
iz srbije.izvinjavam se
posetiocima obrenovacke
stocne pijace.

pa , sta su oni, osudjeni pored par stotina kanala da gledaju Srpski sat, program???
Ono, kao, seca vena , kad zasvira harmonika???

Pa meni nikada nije palo na pamet, da preko trazim po TVu Srpski satelit...........
Takvih s*anja ima dovoljno kad sam u Srbiji. E, sad , ko ne moze ni dan u inostranstvu bez "Pinka" , pa taj i nije drugo do shaban.....A klase..

Zamisli, odes na Ibizzu , i uvece zasednes, i trazis Srpski satelit?? :confused: :confused:

S obzirom , ko je sve, i na koje fore zapalio preko, za vreme ovih ratova, a da pre toga nije stigao ni do te, stocne pijace, u zivotu.............super je i ekipa !!!!!

Moglo je i gore..........ili nije??
 
ponavljas se brate, ali da je tacno... tacno je... a najveci broj njih koji su otisli odavde, otisli su da kazem kao tezaci, ono rade najcrnje poslove... minimum od 9-5, pa jos prekovremeno da jos zarade... i kad im dodje subota il nedelja... sta ce da skacu ko svabe sa stolicama u krug, da locu pivo i povracaju, il ce da pevaju turbo folk i vicu za kralja i otadzbinu...mislim...jasno je...
 
billy... koliko gastarbajtera znas na ibizi... ja samo jednog a on mi kaze da ih skoro nema, na malti isto... rec je o ljudima koji su otisli pre dvaes i kusur godina u svedsku, nemacku i tako to...
 
marlоn:
posto si rekao da si ti sve to doziveo i video mora da imas usi ko slepi mis kad cujes sta ga zena pita tri stola dalje, a ono za sankom vec spada u domen moldera i skali...

znajuci psihologiju takve spodobe da ga je zena nesto pitala i s obzirom da je svedjanka dobila bi oma vaki odgovor... "sug min kuk ".... znaci fake dell boy

Naravno da si pročitao površno, inače smo mi srbi površni i to je još jedna od stvari koja me nervira.
Naime, ON je sedeo bukvalno sto do mene, a dovikivao se sa čovekom tri stola dalje, i nije bilo više ljudi u sali za doručak.
Verovatno imaš prilike da se svakodnevno susrećeš sa takvim ljudima.
 
DellBoy-011 izvini, ja sam prekardašila. Ubi me ovo čekanje na mog žabara i sad kada me, konačno, još samo dan ili dva dele od njegovog dolaska, ja bih najrađe uhvatila crtu i zbisala na more.
Izvini još jednom. Jednostavno sam istresla svoju nervozu na tebe ni krivog ni dužnog.
 
marlоn:
billy... koliko gastarbajtera znas na ibizi... ja samo jednog a on mi kaze da ih skoro nema, na malti isto... rec je o ljudima koji su otisli pre dvaes i kusur godina u svedsku, nemacku i tako to...

Na Malti mi je sestra, i ima dosta nasih..............
Na Ibizzi znam jednog coveka, a donedavno se muvao i onaj Pedja d' Boy...
Nema na Ibizzi klasicnih gastosa, samo sezonci, i ima ih dosta.

A ja bas, naprotiv, ne pricam o ljudima koji su otisli pre 20 godina..........

Pricam o najnovijem talasu, za koji se grskom smatra, da su mahom obrazovani, urbani..
Ima i takvih dosta, tacno je, ali, najveci deo su ljudi, koji su zapalili na osnovu izbeglicke, politickog azila, i slicnih nebuloza, o kojima smo mi moglo samo da sanjamo....

E, sada nam se od istih, koji su pre tog odlaska , mislili da je Trst glavni grad Italije, slazu svakodnevna s*anja o Srbovanju i slicne retro fore...................s*urchilo se , bajo, vise,
da sluzam nekoga iz Kanade, kako mi strongly savetuje da glasam za SRS, da ne bi on dosao da mi Yebe sve po spisku.......kad skupi lovu za kovu :twisted:
 
jomini:
Marlone, zašto ne veruješ u istinitost priče? Zvuči ti više kao neistina ili kao istina?

Kao i obično, ovde će se postavljati pitanje istinitosti priče, a ona jeste istinita, srećom, nisam bio sam za stolom, jer ako bi neki pokrenuli postupak za dokazivanje ovog što sam doživeo i ispričao, trebao bi mi za sud:-D
 
Neispavana:
Ja verujem ali mi se priča svejedno ne sviđa. Pogotovo način na koji je ispričana i pouka koju iz nje, kao iz basne treba da izvučemo :roll:

......
KOJEŠTA. Ne pada mi napamet da tako generalizujem. Ja vidiš znam mnogo sasvim drugačijih primera.

Idu mi na nerve postovi ovog tipa: ajmo da pljujemo, nebitno po kome.
DellBoy-011 ovaj post govori o tebi taman isto kao i o frajeru u belim zoknicama kojeg gledaš s pijedestala.

Uopšte nije bila namera autora da pljuje po svima niti da generalizuje, tekst je napisan da odslika jednog od onih koji su, kao i ovde, jaki na rečima, ali nisu dovoljno jaki da BAR nauče svoju decu srpski.
Zašto je to teško?
Zato što sa tom decom treba provoditi vreme, a ne svaki slobodan trenutak, pa očigledno i taj kada je sa surpugom na odmoru, od ranog jutra srbovati i na taj način lečiti svoje komplekse.
 
Neispavana:
DellBoy-011 izvini, ja sam prekardašila. Ubi me ovo čekanje na mog žabara i sad kada me, konačno, još samo dan ili dva dele od njegovog dolaska, ja bih najrađe uhvatila crtu i zbisala na more.
Izvini još jednom. Jednostavno sam istresla svoju nervozu na tebe ni krivog ni dužnog.

Ma ne ljutim se, nisam ja taj tip;-)
A i već sam ti odgovorio, tekst je napisan jer sam bio šokiran onim što sam video, a inaziv teme je u jednini: ALo Srbine, u pitanju je pojedinac, bez generalizacije:wink:
 
DellBoy-011:
Ma ne ljutim se, nisam ja taj tip;-)
A i već sam ti odgovorio, tekst je napisan jer sam bio šokiran onim što sam video, a inaziv teme je u jednini: ALo Srbine, u pitanju je pojedinac, bez generalizacije:wink:

Drago mi je. Svejedno, još jednom se izvinjavam i brišem sa foruma pre nego što dignem neku novu frku bez potrebe :(
Nekad je grozno biti žena, posebno ona koja ne zna šta hoće... :roll:
 
Neispavana:
Drago mi je. Svejedno, još jednom se izvinjavam i brišem sa foruma pre nego što dignem neku novu frku bez potrebe :(
Nekad je grozno biti žena, posebno ona koja ne zna šta hoće... :roll:

Ma nema potrebe da brises, bar si, na trenutak, neke obradovala:wink:
A što se tiče ženskog raspoloženja.... poznajem jednu takvu, bila je jutros sa mnom i prisustvovala ovom dogadjaju:-D
 
evo dell boy i ja da ti se izvinem ako nije generalizacija...sad jedna italijanka zove kaze ceka me kod fontane di trevi, pa me vodi u onaj restoran kod crkvi bliznakinja...odo...caos
 

Back
Top