Албанци нису Илири

ovo mije poznato ali ne mogu da shvatim kako tako besramno mogu krasti kulturno nasljedje i istoriju starih grka? (a samim tim njihovih direktnih potomaka danasnjih grka z:lol: )

To bi bilo isto ka da kosovski albanci tvrde da je knez lazar bio albanski feudalac koji se borio da odbrani albaniju od turaka???? z:mrgreen: z:mrgreen: z:mrgreen:

Za to nisam cuo, ali sam video albansko objasnjenje kako je Milos Obilic Albanac z:mrgreen:
 
Da iskren budem njihovu teoriju da im jezik najvice poseca na ilirski i nije tolika idiotska.


Ili mozda neko da mi objasni sto su posebna jezicna grupa kod indoevropljana.

Naravno da je velik deo njihovog jezika latinski i slovenski ali dosta je verovatno da najveci deo njihovog jezika je ilirskog porekla.


Ja ne kazem da je to 100 % sigurno ali prepostavljam.

I to sta navodim nema nista za kosovom i metohijom.
 
Da iskren budem njihovu teoriju da im jezik najvice poseca na ilirski i nije tolika idiotska.


Ili mozda neko da mi objasni sto su posebna jezicna grupa kod indoevropljana.

Naravno da je velik deo njihovog jezika latinski i slovenski ali dosta je verovatno da najveci deo njihovog jezika je ilirskog porekla.


Ja ne kazem da je to 100 % sigurno ali prepostavljam.

I to sta navodim nema nista za kosovom i metohijom.

Njihov jezik jeste poseban ali je utvrdjeno da izumrli ilirski i i danasnji albanski su jezici koji imaju dva potpuno razlicita sistema nesto "centum" i "satem" sto iskljucuje svaku mogucnost da im je jezik nasljednik ilirskog. mada... samo raspravljam, uopste mi nije bitno jesu li ili nisu.
Generalno se smatra da su potomci mjesavine starobalkanskog stanovnistva i to je to. Ja se slazem s tim. Ne podrzavam neke fantasticne teorije o tome da su dosli ka mornari/marinci/vojnici/cobani na balkan....
 
Njihov jezik jeste poseban ali je utvrdjeno da izumrli ilirski i i danasnji albanski su jezici koji imaju dva potpuno razlicita sistema nesto "centum" i "satem" sto iskljucuje svaku mogucnost da im je jezik nasljednik ilirskog. mada... samo raspravljam, uopste mi nije bitno jesu li ili nisu.
Generalno se smatra da su potomci mjesavine starobalkanskog stanovnistva i to je to. Ja se slazem s tim. Ne podrzavam neke fantasticne teorije o tome da su dosli ka mornari/marinci/vojnici/cobani na balkan....


cuo sam zato ali opet i veliki broj zapadnih profesara ovo tvrdi.

Moj profesor istorije je totalno neodlucan kaze moze a ne mora biti.

On je i prevideo da ce juzni kosovo da pukne a sever da se pripoji Srbiji.

Poverovacu tvojoj tvrdnji a opet ostaje pitanje kad su dosli i sto je bas albanski prevladao u Albani su ziveli razni slovenskih naroda izmedju njih i Srbi.

sto onda slovenski ili latinski nije preovladao tim prostorom.
 
Poverovacu tvojoj tvrdnji a opet ostaje pitanje kad su dosli i sto je bas albanski prevladao u Albani su ziveli razni slovenskih naroda izmedju njih i Srbi.

sto onda slovenski ili latinski nije preovladao tim prostorom.

ja mislim da nije preovladao zato sto ili:
1. slovensko stanovnistvo nije bilo vecinsko
2. slovensko stanovnistvo nije bilo na vecem kulturnom nivou od starosjedelaca (njihovih predaka)
3. padanjem zemlje pod turke albanci bivaju favorizovani ka narod koji je vecinski primio islam pa prema tome dobija i uticaj i vlast na svojoj zemlji
4. seobom srba sa kosova ostaje praznina koju popunjavaju albanci, asimilujuci dio slovenskog stanovnistva

Nesto od ovoga sigurno jeste. z:lol:
Moji su favoriti odgovori pod 1 i 2. :kafa:
 
pa starosedoci su bili i u Srbiji, Bosni, Bugarskoj na vecoj kulturnom nivou.

A opet su preovladali sloveni koji najverovatnije su bili cak u manjini.

U preproslem postu negiras da albanski ima nesto za ilirskom u drugom postu opet ti kazes da su starosjedelaca prevladali.

Pa onda albanski trebo biti naslednik ilirskog.
 
ovo mije poznato ali ne mogu da shvatim kako tako besramno mogu krasti kulturno nasljedje i istoriju starih grka? (a samim tim njihovih direktnih potomaka danasnjih grka z:lol: )

To bi bilo isto ka da kosovski albanci tvrde da je knez lazar bio albanski feudalac koji se borio da odbrani albaniju od turaka???? z:mrgreen: z:mrgreen: z:mrgreen:

podgorickimali, u albanskoj verziji istorije na Kosovu je kljucna strana koja se borila albanska - Albanci cinili glavni sastav vojske, a ostali albanski savezni. Jedan Albanac, Milos Kopiliq, je i ubio turskog sultana. Bilo je tu raznoraznih saveznika Albancima, izmedju ostalog i jedan odred Srba.

A pravoslavni manastiri na Kosmetu su albano-ilirski, dok su Nemanjici albanska dinastija.
 
podgorickimali, u albanskoj verziji istorije na Kosovu je kljucna strana koja se borila albanska - Albanci cinili glavni sastav vojske, a ostali albanski savezni. Jedan Albanac, Milos Kopiliq, je i ubio turskog sultana. Bilo je tu raznoraznih saveznika Albancima, izmedju ostalog i jedan odred Srba.

A pravoslavni manastiri na Kosmetu su albano-ilirski, dok su Nemanjici albanska dinastija.

Sve bolje od boljeg z:mrgreen: balkansko ludilo je uhvatilo dubok korijen.
 
pa starosedoci su bili i u Srbiji, Bosni, Bugarskoj na vecoj kulturnom nivou.

A opet su preovladali sloveni koji najverovatnije su bili cak u manjini.

U preproslem postu negiras da albanski ima nesto za ilirskom u drugom postu opet ti kazes da su starosjedelaca prevladali.

Pa onda albanski trebo biti naslednik ilirskog.

Konstantine, na balkanu su zivjeli i drugi narodi sem ilira, a sto se tice Ilira, prema kartama se da zakljuciti da su zivjeli samo na polovini teritirije dansnje albanije, ostalo su bili grci i helenizovani narodi. Na balkanu su zivjeli i veneti i mnoga druga ne ilirska plemena na istoj teritoriji sa ilirima plus rimski kolonisti, a istocno i sjeveroistocno, dacani, geti , tracani i drugi. TO SU SVE BILI STAROSJEDIOCI.
U doba nadiranja slovena, iliri ka narod vise ne postoje, vec samo ka teritorijalna odrednica za cijeli zapadni balkan.
 
Konstantine, na balkanu su zivjeli i drugi narodi sem ilira, a sto se tice Ilira, prema kartama se da zakljuciti da su zivjeli samo na polovini teritirije dansnje albanije, ostalo su bili grci i helenizovani narodi. Na balkanu su zivjeli i veneti i mnoga druga ne ilirska plemena na istoj teritoriji sa ilirima plus rimski kolonisti, a istocno i sjeveroistocno, dacani, geti , tracani i drugi. TO SU SVE BILI STAROSJEDIOCI.
U doba nadiranja slovena, iliri ka narod vise ne postoje, vec samo ka teritorijalna odrednica za cijeli zapadni balkan.

Da. 70% ilirske zemlje je bivsa Jugoslavija, a ostatak sjeverna Albanija.

Ali sto se tice i samih Ilira, to je samo grupa naroda / plemena kojima mi dajemo zajednicko ime Iliri.
 
Pre 100 godina je pisana Katolicka Enciklopedija..
U clanku o poreklu Slovena-autor kaže da je najveci broj istoricara
dosao do zakljucka da su Iliri Sloveni i da svi Sloveni vode poreklo
sa Balkana.

The ancient Kiev chronicle, erroneously ascribed to the monk Nestor, is the earliest authority quoted for the theory that the original home of the Slavs is to be sought in the region of the Danube. Here in detail is related for the first time how the Slavs spread from the lower Danube to all the countries occupied later by them. The Noricans and Illyrians are declared to be Slavs, and Andronikos and the Apostle Paul are called Apostles to the Slavs because they laboured in Illyria and Pannocia. This view was maintained by the later chroniclers and historical writers of all Slavonic peoples, as the Pole Kadlubek, „Chronika pol.” (1206), Boguchwal (d. 1253), Dlugos, Matej Miechowa, Decius, and others. Among the Czechs, this theory was supported by Kozmaz (d. 1125), Dalimir (d.1324), Johann Marignola (1355-1362), Pribik Pulkava (1374), and V. Hajek (1541). The Russians also developed their theories from the statements of their first chronicler, while the Greek Laonikos Harkondilos of the fifteenth century did not commit himself to this view. The southern Slavs have held this theory from the earliest period up to the present time with the evident intention to base on it their claims to the Church Slavonic in the Liturgy. At an early period, in the letter of Pope John X (914-29) to the Croatian Ban Tomislav and the Sachlumian ruler Mihael, there is a reference to the prevalent tradition that St. Jerome invented the Slavonic alphabet. This tradition maintained itself through the succeeding centuries, finding supporters even outside these countries, and was current at Rome itself. Consequently if we were to follow strictly the written historical authorities, of which a number are very trustworthy, we would be obliged to support the theory that the original home of the Slavs is in the countries along the Danube and on the Adriatic coast.

http://www.newadvent.org/cathen/14042a.htm
 
zna li iko kosu bili pelazgi
stanovnici evrope,tj,dela albanije i severne grcke pre dolaska grka???

po meni...logikom stvari...albanci imaju koren tih prastanovnika,pelazga....a deo su ljudi,koji su dosli po povratku aleksandrove vojske sa osvajanja...doveli su ih sa kavkaza...tako da je tako nastao mix

po drugoj teoriji,oni su otisli sa aleksandrovom vojskom,i ostali na kavkazu

generalno...nevidim,zasto albanci nebi bili iliri....dali iko zna kako zvuce prava albanska imena????
kad budete nabrojali nekoliko muskih imena i zenskih,bice vam mnogo jasnije...konkretno,ilirska carica se zvala teuta...to je cisto albansko ime

albanci su pre dolaska turaka bili pravoslavci,a deo katolici...tako da mi nije jasno,kako je moguce da su ih doveli turci
naravno,nisu primili pravoslavlje od srba...vac kao i srbi...od grka...skenderbeg je bio pravoslavac,borac protiv turaka...i kad je srbija pala...borio se sve do 1476,kada je i umro

@podgoricki mali
dali znas,da upravo,plemena kojima pripada teritorijalno i opstina tvog grada imaju vrlo veze sa albanskim plemenima...cak sta vise i bratska su
kuchi.......pola-pola....piperi...imaju udela....bjelopavlici.....zagaraci....i jos mnoga druga iz kraja izmedju moracana i crmnice
kastrioti i kastriotici u vasojevicima

postoji prica o nekoliko brace....pipo,bjeli pavle i company :) ali to bi ti trebalo da objasnis

ja znam da je srbima najpopularnija teorija o manijaku koji je doveo siptare.....ali to je nebuloza

treba biti realan,a cinjenice sagledavati bez licnih osecanja;)
 
zna li iko kosu bili pelazgi
stanovnici evrope,tj,dela albanije i severne grcke pre dolaska grka???

po meni...logikom stvari...albanci imaju koren tih prastanovnika,pelazga....a deo su ljudi,koji su dosli po povratku aleksandrove vojske sa osvajanja...doveli su ih sa kavkaza...tako da je tako nastao mix

po drugoj teoriji,oni su otisli sa aleksandrovom vojskom,i ostali na kavkazu

generalno...nevidim,zasto albanci nebi bili iliri....dali iko zna kako zvuce prava albanska imena????
kad budete nabrojali nekoliko muskih imena i zenskih,bice vam mnogo jasnije...konkretno,ilirska carica se zvala teuta...to je cisto albansko ime

albanci su pre dolaska turaka bili pravoslavci,a deo katolici...tako da mi nije jasno,kako je moguce da su ih doveli turci
naravno,nisu primili pravoslavlje od srba...vac kao i srbi...od grka...skenderbeg je bio pravoslavac,borac protiv turaka...i kad je srbija pala...borio se sve do 1476,kada je i umro

@podgoricki mali
dali znas,da upravo,plemena kojima pripada teritorijalno i opstina tvog grada imaju vrlo veze sa albanskim plemenima...cak sta vise i bratska su
kuchi.......pola-pola....piperi...imaju udela....bjelopavlici.....zagaraci....i jos mnoga druga iz kraja izmedju moracana i crmnice
kastrioti i kastriotici u vasojevicima

postoji prica o nekoliko brace....pipo,bjeli pavle i company :) ali to bi ti trebalo da objasnis

ja znam da je srbima najpopularnija teorija o manijaku koji je doveo siptare.....ali to je nebuloza

treba biti realan,a cinjenice sagledavati bez licnih osecanja;)

Upravo tako. Evo, ja resio da budem realan, pa da prestanu zlonamerna naklapanja.

http://forum.krstarica.com/threads/256340
 
zna li iko kosu bili pelazgi
stanovnici evrope,tj,dela albanije i severne grcke pre dolaska grka???

po meni...logikom stvari...albanci imaju koren tih prastanovnika,pelazga....a deo su ljudi,koji su dosli po povratku aleksandrove vojske sa osvajanja...doveli su ih sa kavkaza...tako da je tako nastao mix

po drugoj teoriji,oni su otisli sa aleksandrovom vojskom,i ostali na kavkazu

generalno...nevidim,zasto albanci nebi bili iliri....dali iko zna kako zvuce prava albanska imena????
kad budete nabrojali nekoliko muskih imena i zenskih,bice vam mnogo jasnije...konkretno,ilirska carica se zvala teuta...to je cisto albansko ime

albanci su pre dolaska turaka bili pravoslavci,a deo katolici...tako da mi nije jasno,kako je moguce da su ih doveli turci
naravno,nisu primili pravoslavlje od srba...vac kao i srbi...od grka...skenderbeg je bio pravoslavac,borac protiv turaka...i kad je srbija pala...borio se sve do 1476,kada je i umro

@podgoricki mali
dali znas,da upravo,plemena kojima pripada teritorijalno i opstina tvog grada imaju vrlo veze sa albanskim plemenima...cak sta vise i bratska su
kuchi.......pola-pola....piperi...imaju udela....bjelopavlici.....zagaraci....i jos mnoga druga iz kraja izmedju moracana i crmnice
kastrioti i kastriotici u vasojevicima

postoji prica o nekoliko brace....pipo,bjeli pavle i company :) ali to bi ti trebalo da objasnis

ja znam da je srbima najpopularnija teorija o manijaku koji je doveo siptare.....ali to je nebuloza

treba biti realan,a cinjenice sagledavati bez licnih osecanja;)


zato sto ilirski i albanski su 2 potpuno razlicita jezika.imaju razlicite sisteme kentum i satem.albanski pripada satemu a ilirski pripada kentumu.znaci nije moguce
 
Upravo tako. Evo, ja resio da budem realan, pa da prestanu zlonamerna naklapanja.

http://forum.krstarica.com/threads/256340

ako uzimas za merodavne te halpogrupe i tu genetiku,koju sada naucnici forsiraju...ono kada ti daju na ulici da utrljas neki stapic sa vatom u usta
e ako na to mislis
onda brajko moj,srbi ni ne postoje kao narod,vec su mix....turaka,holandjana,iraca,nemaca,italijana,palestinaca,aboridzina i jos mnogih drugih
dok slovenske krvi imaju vrlo vrlo malo
nadam se da sad neces reci,da su srbi ovde od pre stoljeca 7. :):) i da nisu dosli sa karpata:sanke:
 
Njihov jezik jeste poseban ali je utvrdjeno da izumrli ilirski i i danasnji albanski su jezici koji imaju dva potpuno razlicita sistema nesto "centum" i "satem" sto iskljucuje svaku mogucnost da im je jezik nasljednik ilirskog. mada... samo raspravljam, uopste mi nije bitno jesu li ili nisu.
Generalno se smatra da su potomci mjesavine starobalkanskog stanovnistva i to je to. Ja se slazem s tim. Ne podrzavam neke fantasticne teorije o tome da su dosli ka mornari/marinci/vojnici/cobani na balkan....

Molio bih te da se ne ceses o mene, a narocito ne ovako kurvinski izokola.

Za razliku od svih fantaziranja i palamudjenja o albanskom poreklu, ja sam se pozvao ne dokumentovane cinjenice.

A kad si se, vec oces'o od mene da ti kazem jos i da ima je glavna postojbina planina Arnanus, poznata jos i kao ,,Crna planina".

Baci pogled na zakljucke 21. Kongresa vizantologa, o transferu Mardaita i Slovena koje su rasporedili na nekadasnje mardaitske polozaje.

http://www.byzantinecongress.org.uk/comms/Woods_paper.pdf

Dal' bi to, mozda, objasnilo prisnije odnose nekih crnogorskih i albanskih plemena?
 
ako uzimas za merodavne te halpogrupe i tu genetiku,koju sada naucnici forsiraju...ono kada ti daju na ulici da utrljas neki stapic sa vatom u usta
e ako na to mislis
onda brajko moj,srbi ni ne postoje kao narod,vec su mix....turaka,holandjana,iraca,nemaca,italijana,palestinaca,aboridzina i jos mnogih drugih
dok slovenske krvi imaju vrlo vrlo malo
nadam se da sad neces reci,da su srbi ovde od pre stoljeca 7. :):) i da nisu dosli sa karpata:sanke:

Sto se Srba tice, ako si hteo da razgovaras sa supremacistima, pogresnog si coveka nasao, Ja sam prilicno otvoren kada se radi o istoriji.

Neko te je nasankao na nacisticke ideje, prikane, posto nema naroda koji moze da se hvali ,,cistokrvnoscu", a male zajednice koje mogu, obicno su doktorirale incest.

Ne znam samo od koje si ti pasmine, kad si tako siguran u svoj pedigre.
 
U tekstu o Slovenima Hrvati su ratnicko pleme koje je doselilo u jedan deo Dalmacije i dobio od Rima da upravlja već tu naseljenim Slovenima -čitaj Srbima..
Tako piše Katolicka Enciklopedija..
To znači da je najveci deo naroda srednjovekovne Hrvatske bio srpskog porekla..
Citat iz katolicke enciklopedije o Hrvatima..

After the migration the warlike tribe of the Croats gained the mastery over the Slavonic tribes then living in the territory between the Kulpa and the Drave, the Adriatic and the River Cetina, in Southern Dalmatia. They founded the Croat Kingdom on the remains of Latin civilization and with Roman Catholicism as their religion. Thus the Croat nation appeared.

U tekstu o Hrvatima Katolicke Enciklopedije istoricari Vatikana priznaju da su provincije okupirane Hrvatima već bile naseljene ilirskim i keltskim plemenima..
Brzo je uspostavljeno prijateljstvo -zajedno su pobedili Avare i formirali državu..
To je još jedan dokaz da su Iliri-Kelti ustvari Sloveni-Srbi a ne Albanci..

The provinces occupied by the Croats were already peopled by Illyrian and Celtic tribes as Roman domains. Friendly terms were maintained, however, and together they made war against the common enemy, the Avars, conquered them and finally established their own state. The executive head of the Croats was the „ban” a title still in use, and he had unlimited power as leader and governor of the people.
 
Molio bih te da se ne ceses o mene, a narocito ne ovako kurvinski izokola.

Za razliku od svih fantaziranja i palamudjenja o albanskom poreklu, ja sam se pozvao ne dokumentovane cinjenice.

A kad si se, vec oces'o od mene da ti kazem jos i da ima je glavna postojbina planina Arnanus, poznata jos i kao ,,Crna planina".

Baci pogled na zakljucke 21. Kongresa vizantologa, o transferu Mardaita i Slovena koje su rasporedili na nekadasnje mardaitske polozaje.

http://www.byzantinecongress.org.uk/comms/Woods_paper.pdf

Dal' bi to, mozda, objasnilo prisnije odnose nekih crnogorskih i albanskih plemena?


ne znam sto te tolko uznemirilo, ali budi siguran da se ne cesem o tebe.
A sad, tvoja toerija o mardaitima, jednostavno se ne slazem, sto ces sad?
Nekako zvuci "fantasticno" ne mozes umetnuti cijeli jedan narod u evropi a da za to ne ostanu tragovi, pisani tragovi, koji o tome govore. mislim na jasne crno na bijelo pisane tragove koji kazu da su albanci "doneseni/uvezeni/umetnuti" na balkan!!!

Pazi, slovenska migracija i dolazak na balkan je zabiljezena dokumentovana, to niko ne moze da ospori.Germanske invazije po zapadnoj evropi? Zabiljezene, dokumentovane, samo ludak bi tvrdio da nije tako.
Avari? Huni? Mongoli? Svi dosli, sve zabiljezeno?
Naseljavanje slovena? Zabiljezeno.

A sem toga iluzivnog texta sto si mi da da procitam o tome nema ni spomena. Osim ako ne msilis da su oni supermeni, pa su se albanci od sacice nepismenih cobana rasirili po balkanu u narod koji broji nekolko miliona.
To je jedan mali narod, malo zaostao za ostatkom evrope z:lol: arhaican, sa probudjenim nacionalizmom, faza kroz koju su okolni narodi prosli malo ranije i to je to. ali su ipak starosjedioci.

jesu li potomci ilira? Nisu.
jesu li mjesavina starosjedioca sa nasim slovenskim precima? najvjerovatnije.
 
Sto se Srba tice, ako si hteo da razgovaras sa supremacistima, pogresnog si coveka nasao, Ja sam prilicno otvoren kada se radi o istoriji.

Neko te je nasankao na nacisticke ideje, prikane, posto nema naroda koji moze da se hvali ,,cistokrvnoscu", a male zajednice koje mogu, obicno su doktorirale incest.

Ne znam samo od koje si ti pasmine, kad si tako siguran u svoj pedigre.

eto,moj je narod jedno vreme verovao u svoju rasnu cistotu i suprematiju nad drugim :):):)
i ja sam mogao da budem nadcovek plave krviz:dm5:
ali nas rusi izhebasez:shock:z:shock:
 

Back
Top