Албанци нису Илири

ne. zelim ti samo objasniti da je ime tih albanaca izvuceno iz istog korena, i da su i jedne i druge albancima nazivali neki sasvim treci. veoma je prosto iliri su narod koji je naseljavao ove predele, ali i tada su bili poznati pod drugim nazivima, "plemenskim"... ako se ne varam, dvanest plemena je bilo.


pa ti lepo odmah kazi sta ti je cilj, da ne gubimo vreme

moj cilj je da dokazem da albanci nisu iliri i da je ta laz izmisljena da bi oni imali pravo na kosovo i metohiju

a albance nije nazvao niko treci to je sigurno vec su oni ovde dosli kao horda iz svog prejasnjeg stanista

i ako su albanci ilirsko pleme (a ima ih 20tak) gde su ostala plemena? nekim cudom samo albanci superiorniji pa jedini preziveli.

There can be only one z:mrgreen:
 
moj cilj je da dokazem da albanci nisu iliri i da je ta laz izmisljena da bi oni imali pravo na kosovo i metohiju

a albance nije nazvao niko treci to je sigurno vec su oni ovde dosli kao horda iz svog prejasnjeg stanista

i ako su albanci ilirsko pleme (a ima ih 20tak) gde su ostala plemena? nekim cudom samo albanci superiorniji pa jedini preziveli.

There can be only one z:mrgreen:

Mislim da je Burovic pisao o tome .
 
moj cilj je da dokazem da albanci nisu iliri i da je ta laz izmisljena da bi oni imali pravo na kosovo i metohiju

a albance nije nazvao niko treci to je sigurno vec su oni ovde dosli kao horda iz svog prejasnjeg stanista

i ako su albanci ilirsko pleme (a ima ih 20tak) gde su ostala plemena? nekim cudom samo albanci superiorniji pa jedini preziveli.

There can be only one z:mrgreen:

sva ta plemena su najzad shvatila da su jedno te isti narod. i uzeli naziv...
 
Pa, već su prešli na to da su od Pelazga. Niste čuli? z:mrgreen:

(sorry, ademe ks)

sretna nova godina i tebi.

veliki problem svake rasprave je priznavanje cinjenica. a cinjenice variraju, kako za koga. za nekoga je cinjenica npr. knjiga nekog doktora,tj. [deretica u ovomslucaju] podatak u toj knjizi

Jedan od srpskih vladara, kralj ili car Pelonije, cija je prestonica bila grad Bela Zora, savremeni Veles, postavio je svoga karana u Vodeni, gradu koji se nalazi u Makedoniji, danas u Grckoj, oko 814. godine st.e. Nije poznato ime toga karana i ostao je u istoriji poznat samo po toj tituli. On je ostao u Vodeni kao stalni gospodar i bio je osnivac jedne dinastije koja je po njemu dobila prezime Karanovic. Grci ovo prezime pominju kao "Karanides" isto kao sto pominju Nemanjice kao "Nemanides".

Karanovici su jedna od najslavnijih srpskih dinastija, iz koje su Filip II i Aleksandar III Veliki. Najstariji pomen karana potice iz vremena kritske dinastije Mino. Kod nas Srba je ostala siroka uspomena na titulu karana. Staro ime grada Kraljeva je Karanovac, a i danas ima vise mesta po Srbiji koja se zovu Karanovac ili Karanovci, kao i prezimena Karan ili Karanovic
za nekoga je taj podatak budalastina.
ilio bratno, sto neka strana potencira kao verovatan dokaz, druga ga ne prihvata

Istorija
Istorija Albanije

Na prostorima današnje Albanije, ljudska aktivnost je prisutna od početka ljudske istorije. Najranije stanovništvo je verovatno bilo pre-Indo-Evropske populacije, koja je nastanjivala veći deo mediteranske obale. Ipak, njihovi fizički ostaci su oskudni i koncentrisani samo u priobalnom regionu. Uskoro su ove prve stanovnike zamenila Proto-Helenska plemena, koja su postepeno zauzimala današnju Grčku, južnu Makedoniju i južni deo današnje Albanije. Ovi procesi su vršeni u drugom milenijumu stare ere, i nisu uticali na severnu ili centralnu Albaniju, zonu koja je u to vreme predstavljala sliku političkog vakuuma (što je u suštini istorijski paradoks).

Iliri su relativno kasno došli na Balkan. Mada se njihovo prisustvo može pratiti do 900. pne., njihova politička struktura je formulisana u 7. i 6. veku pre nove ere. Vešti u obradi metala i žestoki ratnici, Iliri su formirali ratnička kraljevstva koja su se međusobno borila kroz celu njihovu istoriju. Samo tokom šestog veka pre nove ere su Iliri organizovali značajne napade na svoje prve komšije, grčko kraljevstvo Molosoi u severnom Epiru (danas južna Albanija), Makedonsko kraljevstvo i kraljevstvo Paionia (danas u severnoj Makedoniji). Verovatno je njihov najveći uspeh bilo ubistvo Perdicasa III, kralja Makedonije. Na ilirsku nesreću, Perdicasa je nasledio Filip II, otac Aleksandra Velikog, koji je efikasno prekinuo ilirsku agresiju

moram dodati, da mene licno i ne "interesuje" da ja dokazem da smo [ili ne] iliri. mozda iz razloga da ne vidim da to ima bilo kakvog uticaja na danasnjicu. cini mi se da bih vise voleo biti siguran u neku bolju sitrasnjicu, nego ubediti neverne tome u proslost
 
Meni se cini najvjerovatnije na su oni (albanci) mjesavina starosjedelackog balkanskog stanovnistva sa slovenima i grcima....
A sto se tice Ilira, mislim da svi mi imamo ilirske krvi isto koliko i oni, ni manje ni vise. A i ako cemo pravo, "jezgro" ilirske teritorije je danasnja dalmacija, hercegovina, djelovi Crne Gore, tako da... mislim da oni tvrde da su ilirskog porijekla, jer zaboga, od necega moraju poticati z:lol:

Ali ipak ne vjerujem da su dosli organizovano sa kavkaza.... nesto mi je to nemoguce, narocito zato jer nema pisanih tragova o tome. Mislim ako eminentni zapadni istoricari nisu ni sami sigurni odakle su albanci, pa smatraju da su mjesavina starobalkanskog stanovnistva (niko ne tvrdi da su oni potomci ilira) onda vjerovatno ta teza da su dosli sa kavkaza je previse suplja i nije mogla proc ozbiljne provjere...
 
mozda nisam bio jasan...
da li postoji jos neki primer da je neki narod ikada pretendovao da je "onaj drugi", i kakvim je dokazima raspolagao

nemci - arijevska rasa
amerikanci - se i dan danas pretvaraju da imaju svoju naciju
albanci - iliri
rimljani su tvrdili da nemaju veze sa grcima
bosanski muslimani - pretvaraju se da su turci vise od samih turaka
hrvati se u poslednje vreme izdaju za germane
...

pun svet budalastina nismo jedini
 
Iliri kao asimilovani postoje po skoro svim balkanskim narodima, ali to nikome ne daje za pravo da na osnovu toga proglasi svoj narod ilirskim.

To je taman toliko besmisleno kao kada se americki latinosi smatraju Actecima.

Sto se mene tice, poreklo Albanaca je vezano za Mirdite. Prica o Muratu i Arbanasima koji su ga pozdravili sa ,,Mirdita", pa im to ostalo kao naziv je jedna takva bljuvotina. Stvarno ne znam ko je prosuo tu teoriju; Deretic ili neko drugi, ali...

U istoriji je odlicno zabelezeno doseljavanje tzv. Mardaita u Epir. Kud se dedose Mardaiti i kako domaci i svetski istoricari zaboravise da ih uzmu u obzir kada se radi o albanskom poreklu, nikad mi nece biti jasno.
 
Poslednja izmena:
nemci - arijevska rasa
amerikanci - se i dan danas pretvaraju da imaju svoju naciju
albanci - iliri
rimljani su tvrdili da nemaju veze sa grcima
bosanski muslimani - pretvaraju se da su turci vise od samih turaka
hrvati se u poslednje vreme izdaju za germane
...

pun svet budalastina nismo jedini

ponovo nisam bio jasan.
da li postoji neki narod koji tvrdi da je potomak nekog "nestalog" naroda, kao sto mi tvrdimo da smo iliri.
inace primeri nemaju veze sa mojim pitanjem
 
moj cilj je da dokazem da albanci nisu iliri i da je ta laz izmisljena da bi oni imali pravo na kosovo i metohiju
n:

Šta tu ima da se dokazuje. To je opšte poznata činjenica oni su ARNAUTI. Pleme Osmanlijskih slugu i konjušara,koje je dolutalo iz male Azije. Tu ne treba potezati istorijsku teoriju jer postoji nauka koja se tim bavila mislim da se zove eugenika. Nacisti su se tim naročito bavili oni su da bi istražili poreklo arijevaca izvršili merenja konfiguracije miliona glava-lobanja svih naroda do kojih su došli,ja sam čitao jednu knjigu na tu temu. Tamo imaju i tabele boja očiju,zakrivljenosti lobanja i sl. Treba samo potegnuti te stare prašnjave knjige koje su "demokratski" sakrivene od javnosti,izmeriti danas lobanje od 1000 albanaca uporediti ih sa tabelom i tačno reći ko su i odakle vode poreklo.z:poz:
 
Šta tu ima da se dokazuje. To je opšte poznata činjenica oni su ARNAUTI. Pleme Osmanlijskih slugu i konjušara,koje je dolutalo iz male Azije. Tu ne treba potezati istorijsku teoriju jer postoji nauka koja se tim bavila mislim da se zove eugenika. Nacisti su se tim naročito bavili oni su da bi istražili poreklo arijevaca izvršili merenja konfiguracije miliona glava-lobanja svih naroda do kojih su došli,ja sam čitao jednu knjigu na tu temu. Tamo imaju i tabele boja očiju,zakrivljenosti lobanja i sl. Treba samo potegnuti te stare prašnjave knjige koje su "demokratski" sakrivene od javnosti,izmeriti danas lobanje od 1000 albanaca uporediti ih sa tabelom i tačno reći ko su i odakle vode poreklo.z:poz:

Jel’ su to oni isti stručnjaci što su pretpostavljali da su Japanci arijevskog porekla?

Arnauti nisu bili osmanlijski konjušari, nego vizantijski veslači i ,,marinci''.
 
Je li se ti to zezas, ili stvarno nisi cuo?

Tvrde da su potomci Aleksandrovih Makedonaca, koji su osvojili vecinu tadasnjeg poznatog sveta u IV veku pre nove ere.

ovo mije poznato ali ne mogu da shvatim kako tako besramno mogu krasti kulturno nasljedje i istoriju starih grka? (a samim tim njihovih direktnih potomaka danasnjih grka z:lol: )

To bi bilo isto ka da kosovski albanci tvrde da je knez lazar bio albanski feudalac koji se borio da odbrani albaniju od turaka???? z:mrgreen: z:mrgreen: z:mrgreen:
 

Back
Top