Ako ostanete u dobrim odnosima sa bivšim, može biti da ste psihopata

Ma, nema nikakvog pravila...

Rastaju se ljudi i jer nema strasti, rastaju se i jer je ima i previše (strast + ljubomora ili opsesivnost), rastaju se jer nađu bolje, jer nađu lošije, jer shvate da nisu za odnos u dvoje, jer imaju traume, jer, jer, jer...

Bukvalno ima 1252436 razloga što se ljudi rastaju i sastaju. Većati o tome šta je validan razlog ili ne je glupo, kad dođe do razlaza kao da je i bitno.
Pa naravno.

Nego oni što pišu rastanak i nikad više očito da nemaju predstavu da je moguće da se ljudi raziđu jer vide da nisu par .. možda jedan tu nastrada, ali prihvati želju onog drugog i posle mogu normalno da funkcionišu.

Ali svakako da odnosi puni strasti imaju težinu, i tu je pitanje da li mogu ostati neki prijatelji posle, mnogo teže.
 
Pa naravno.

Nego oni što pišu rastanak i nikad više očito da nemaju predstavu da je moguće da se ljudi raziđu jer vide da nisu par .. možda jedan tu nastrada, ali prihvati želju onog drugog i posle mogu normalno da funkcionišu.

Ali svakako da odnosi puni strasti imaju težinu, i tu je pitanje da li mogu ostati neki prijatelji posle, mnogo teže.

Pa i to je ok, zato što svako priča sa svog aspekta.

Imaš ljudi kojima je prosto neverovatno da ostanu ne prijatelji, već i da ostanu u kontaktu sa bivšim partnerima.

Vrlo mali broj odnosa se završi ljudski i normalno, obično bar jedna strana bude povređena, a neretko obe u svojoj glavi imaju šta zameriti.

Imaš ljude koji neguju stav i "šta ja ima da budem u kontaktu sa bivšim partnerima?", što je, takođe, potpuno legitimno.

I što je još bolje od svega, svi su u pravu. :D
 
Ljubav kao emocija traje max 7 godina. Strast malo duze.Posle toga ste rodbina sa partnerom:)

Čak i da uzmem da je ova izjava tačna, pa i sa rodbinom si u ljubavi, znači traje duže od 7 godina. :D

A da ne pričam o tome da imam i prijatelje koje volim duže od 7 godina, pa što ne bih sutra i ženu sa kojom sam se poklopio toliko da sam poželeo sa njom da provedem život, sa kojom imam sutra neku decu i slično?
 
Čak i da uzmem da je ova izjava tačna, pa i sa rodbinom si u ljubavi, znači traje duže od 7 godina. :D

A da ne pričam o tome da imam i prijatelje koje volim duže od 7 godina, pa što ne bih sutra i ženu sa kojom sam se poklopio toliko da sam poželeo sa njom da provedem život, sa kojom imam sutra neku decu i slično?
Araon drzim vas za inteligentnu osobu.
Ljubav prema suprotnom polu kao emocija ima intenzitet do 7 god. Posle toga je to nesto drugo.
 
A šta je to drugo?
Ti smatraš da su emocije potrošne, da se troše?
Misliš da je ljubav kao ljubav nepostojana?
Po zakonima prirode nista nije vecno. Za sve postoji pocetak i kraj. Planeta ce nestati za tri milijarde godina zbog eksplozije Sunca.
Svaka emocija ima svoje trajanje i intenzitet. Npr. Bio sam vrlo besan pa sam se sada smirio. Kad se javlja i kad se gubi. I opet iznova i iznova. Tako i ljubav.
 
Po zakonima prirode nista nije vecno. Za sve postoji pocetak i kraj. Planeta ce nestati za tri milijarde godina zbog eksplozije Sunca.
Svaka emocija ima svoje trajanje i intenzitet. Npr. Bio sam vrlo besan pa sam se sada smirio. Kad se javlja i kad se gubi. I opet iznova i iznova. Tako i ljubav.
Jedno je kada si besan, prirodno je da se smiriš ali sa ljubavlju nije tako. Misliš da se ne može voleti večno?
 
Procitao sam istrazivanje na uzorku od 2500 bracnih parova koji su bili 10 i vise godina u braku. Intervjuisali su svaku osobu nasamo. Izjasnili se o osecaju ljubavi prema partneru.
Dosli su do tih rezultata.

Možeš li da podeliš to istraživanje? Da vidimo ko ga je radio, kad, gde?

Ako uzmemo u obzir da bilo koje istraživanje može biti i fingirano, koliko je ono relevantno?

Što bi se reklo, svako malo pročitam "SVI SRBI BI OVO", "VEĆINA SRBA ŽELI...", stalno svi ili većina Srba, mene niko nikad nije pitao ni za šta.

To ti je kao onaj vic "nemoj sa njom, brate, je*alo je pola grada", kad mu odgovori "pa, druže, kako ja nikad nisam u tih pola?".
 
Možeš li da podeliš to istraživanje? Da vidimo ko ga je radio, kad, gde?

Ako uzmemo u obzir da bilo koje istraživanje može biti i fingirano, koliko je ono relevantno?

Što bi se reklo, svako malo pročitam "SVI SRBI BI OVO", "VEĆINA SRBA ŽELI...", stalno svi ili većina Srba, mene niko nikad nije pitao ni za šta.

To ti je kao onaj vic "nemoj sa njom, brate, je*alo je pola grada", kad mu odgovori "pa, druže, kako ja nikad nisam u tih pola?".
Davno bilo Univerp
Možeš li da podeliš to istraživanje? Da vidimo ko ga je radio, kad, gde?

Ako uzmemo u obzir da bilo koje istraživanje može biti i fingirano, koliko je ono relevantno?

Što bi se reklo, svako malo pročitam "SVI SRBI BI OVO", "VEĆINA SRBA ŽELI...", stalno svi ili većina Srba, mene niko nikad nije pitao ni za šta.

To ti je kao onaj vic "nemoj sa njom, brate, je*alo je pola grada", kad mu odgovori "pa, druže, kako ja nikad nisam u tih pola?".
Pa meni ce zagoreti sutlinas koji sad pravim ako budem morao da ti se pravdam ko sta gde i kako.
 
Ljudi često na rastanku kažu "ostaćemo prijatelji", ali obično to i ne urade. Ispostavilo se da je to zato što su normalni.

Studija Univerziteta Oakland u Mičigenu je otrkrila da ljudi koji ostaju dobri prijatelji sa bivšima

1.) to čine samo zato što i dalje žele nešto od njih u rasponu od emocijalne podrške do povremenog seksa
2.) pokazuju psihopatske osobine, kao što je narcizam.

Pogledajte prilog 1536824

Sada kada to znamo, u koju kategoriju spadate?

Ja sam ostajala prijatelj sa svima koji me nisu izdali.

Bili smo u nekom momentu najbolji prijatelji i mnogo vise od toga. Kazala sam im sta inace ne bih nikome. Znaju me kako me niko drugi ne zna. Bili su tu za sve i ja sam bila za njih.
Kada je prosla strast, ostala je veza izmedju dvoje ljudi. To su meni najvredniji odnosi pa mogu biti ovakva ili onakva, ali kao bivsa devojka sam uvek, uvek tu za njih. Sa kraja na kraj sveta.

Njihov savet najpre uvazim i u njih imam najvece poverenje.
 
1.) to čine samo zato što i dalje žele nešto od njih u rasponu od emocijalne podrške do povremenog seksa
Za ovo kapiram nije ništa čudno, video sam poviše ovakvih situacija. Fora je samo što ovo prilično negativno može da utiče na buduća partnerstva i sl.
2.) pokazuju psihopatske osobine, kao što je narcizam.
Da su psihoptske devijacije u pitanju kao osobina - da osoba ne reaguje preterano emotivno (na raskide, u svađama i sl.) ima mi nekog smisla, mada to je baš retkost u današnje vreme. Kontam da to može značiti da osoba ume da razgraničava odnose i da održava granice obostrano.
Nije mi jasno kako se ovo može tumačiti kao narcizam?
 

Back
Top