Abu Dhabi... Dubai

meni dolaze drug i drugarica bracni par da rade u fitnes centru, pocetna plata im je 1300 evra, plus 30 evra po svakom treningu, tako da vidi malo o cemu se tu radi, ta plata od 2000 dhm je mnogo niska, nije to moguce. inace oni se zaposljavaju u lancu tih teretana i cuda, zove se Fitness First, pa vidi malo, raspitaj se!
 
Evo konacno je cifra dostigla 500, tj, premasila, tacnije 551 potpisanih za otvaranje ambasade...
Da li je peticija poslata u ministarstvo ili sta?
Nadam se da nece ostati na internetu samo....
 
Evo, ne ide nikako. Pukao sam skroz, ako mi verujete, evo me u BG-u. Istekla mi je viza, nisu hteli da mi produze i to je to. Nemam sad vremena, pisem vam ovih dana oko tih viza, koje su to procedure, pa u septembru opet!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Dobar Dan! Ponudjen mi je posao u Abu Dhabi-u jos razmisljam o tome.
Htela sam da znam dali je tesko da se nadje posao inace jer bih dosla sa supruga a on je bivsi policajac i radio je obezbedjenje u Francusku.
 
da li mi mozete pomoci?upravo sam izgubila posao sa 57 godina i pre 5 godina sam radila u Abu Dhabiju, pa bih pokusala ponovo. Ima li sanse za mene, posao sekretarice, ali ne mora biti...bilo sta u administraciji dolazi u obzir. Molim Vas za misljenje.Moze i na dmluka2002@yahoo.com. Pozdrav M

Ovo ohrabruje i uliva nadu svima nama koji smo ostali bez posla a mladji smo jos uvek :) Hvala!
 
Poslednja izmena:
Molim vas ako moze neko da mi kaze da li Pasos treba davati poslodavcu ili ne ? Posto sam dobila posao u Abu dhabi-u ,a pri je da pasos dajes poslodavcu . Da li to treba da uradim ? Unapred HVALA!

Pasos se po zakonu ne sme uzimati od zaposlenih, ali prava situacija je drugacija. U mojoj firmi drze pasose u sefu i moras da napises request da bi ga uzela privremeno za sta ti treba, a za uzvrat im dajes labour card. E sad, meni je pasos kod njih stajao 2,3 meseca, onda sam putovala hitno kuci i nisam im vratila. Onda su mi trazili ponovo pasos kad su menjali ime (posle 10 meseci mog zaposlenja) da mi stave novu vizu, ali posle par nedelja sam smislila pricu da sam morala da prespavam jedno vece u hotelu i da nisam imala pasos, labour card nisu hteli da prime, a emirates id mi je bio u procesu, napravila sam dramu, kao to nema smisla, nemam nikakav dokument, jedva su me primili u hotel, bla bla bla i posle toga su mi dali pasos koji je od tada kod mene. Labor card mi je kod njih, a inace mi je niko nikada nije trazio na uvid. Ovaj dokument je vise bitan radnicima na gradilistu, jer njih policija cesto legitimise na prepad. Nosim kopiju sa sobom i to je to. Vecina mojih kolega drzi pasose u sefu u firmi. Moj muz ima i labour card i pasos kod sebe iako radi za privatnu firmu kao i ja, a mojoj sestri su dali pasos kad su zavrsili vizu, ona radi u semi governemnt firmi na aerodromu.
U principu, sve zavisi od poslodavca. Ja ne bih pravila veliko pitanje ako dobijem ok ponudu za posao ako hoce da mi uzmu pasos, a posle bih vec nasla nacin da ga uzmem nazad. Ako ocenish da je firma bezveze, onda oprez. Mozes da se zalis u Ministartsvu rada ako ti uzmu pasos, ali koliko ce te neko slusati, heheh....Iako i oni sami apeluju na ljude da ne daju svoje pasose poslodavcima, mislim da tome ne staju na put na pravi nacin....pozzz i srecno!
 
Poslednja izmena:
da li je tacno da za vizu turisticku - jedini uslov validan pasos +85e?

Turisticka viza preko flydubai koja vazi 1 mesec kosta otprilike toliko, mozda malo vise, ali neko odavde mora da garantuje za tebe. Postoje i vize na 2 i 3 meseca, ali garancija rodjaka ili prijatelja je neophodna, a oni opet moraju da imaju odredjenu platu u zavisnosti od duzine vize i da li sponozorisu rodjaka ili prijatelja. Preko tursitickih agencija mozes da dobijes jednomesecnu vizu, kontaktiras ih telefonom ili mejlom, posaljes kopiju pasosa i sliku sa belom pozadinom, zatim uplatu koja varira u zavisnosti od agencije od 700 to 1000 dirhama (150-200 eur) i oni ti posle maks 3 dana posalju mejlom vizu koju iskopiras i sa kojom putujes. Ova jednomesecna viza moze da se produzi za jos 40 dana u istoj agenciji i to produzenje kosta oko 900 aed (190eur) ili vise.
 
Turisticka viza preko flydubai koja vazi 1 mesec kosta otprilike toliko, mozda malo vise, ali neko odavde mora da garantuje za tebe. Postoje i vize na 2 i 3 meseca, ali garancija rodjaka ili prijatelja je neophodna, a oni opet moraju da imaju odredjenu platu u zavisnosti od duzine vize i da li sponozorisu rodjaka ili prijatelja. Preko tursitickih agencija mozes da dobijes jednomesecnu vizu, kontaktiras ih telefonom ili mejlom, posaljes kopiju pasosa i sliku sa belom pozadinom, zatim uplatu koja varira u zavisnosti od agencije od 700 to 1000 dirhama (150-200 eur) i oni ti posle maks 3 dana posalju mejlom vizu koju iskopiras i sa kojom putujes. Ova jednomesecna viza moze da se produzi za jos 40 dana u istoj agenciji i to produzenje kosta oko 900 aed (190eur) ili vise.


hvala.


E sad .
Jedno pitanje. Ja planiram da odem u posetu tamo ali da usput pogledam i posao. Planiram da idem u novembru.
AKo neko ima neku korisnu informaciju tu sam.. Slala sam CV na dosta mesta ali mi nisu odgovarali
Pa rek'o d odem licno:D
Ozbiljna sam u svojoj nameri:)

Pozzz
 
Nije me niko nista pita da garantujem kad mi je mama dolazila na mesec dana.

Mnogo lakse i brze je da stignes do ljudi preko Internet-a nego licno da ides od firme do firme. Ali kad vide da nisi ovde prisutna u drzavi onda to cesto moze da bude razlog sto te ne zovu.
 
Postovanje svima,
Interesuje me kakve su mogucnosti za posao, tacnije da li je moguce dobiti posao kao klinicki lekar (md, bez specijalizacije) na ginekologiji, operativna ginekologija.
Vec gotovo tri godine volontiram u Srbiji i dalje pored svih preporuka i "pohvala'' nema izgleda za ugovor, a posto sam toliko na ginekologiji, volela bih, ako je moguce, da to i nastavim.

Unapred hvala!
 

Back
Top