Abu Dhabi... Dubai

Pozdrav svima! Interesuje me da li u UAE ima potrebe za agroekonomistima (na oglasima za posao nisam uspela da prondjem bas svoje zanimanje)? I jos jedno pitanje, suprug je takodje zavrsio agroekonomiju, ima 10 godina staza, ali je od toga 5 godina radio u banci i 5 godina kao komercijalista, da li je bolje da se prijavljujemo za poslove na osnovu struke ili na osnovu radnog iskustva?
Hvala unapred svima!
 
Prvi utisci su bas prijatni
mnogo prijatnog lepo vaspitanog sveta , sve je veliko i daleko ali to je tako da kad vam kazem veliko i daleko tri puta vece i dalje od onoga sto mozete da zamislite grrr , mislim onima koji zive u Srbiji i nisu videli nista van Evrope kao ja.

I tako osecam se bas nekako bezbedno ovde
 
Pozdrav svima...

Nov sam na forumu i treba mi informacija o poslovima u Dubaiju ili Abu Dabiju. Gde mogu da se raspitam o ponudi poslova u sektorima obezbedjivanja, posto je to jedan deo moje struke, a takodje i o ostalim vrstama poslovima? U kojim agencijama u Beogradu mogu da odem i da se raspitam? Ako neko ima linkove sajtova ili adrese, bio bih zahvalan da mi ukratko odgovori. Hvala unapred!
 
Aribi jel znas mozda sta se desilo sa burekom u Abu Dhabiu? Mi bili danas, kazu nema vise, kuvar vise ne radi, jel ima sad negde drugde ili je to to?

Cula i ja, moguce je da ce da otvori nesto svoje, ne znam coveka licno, osim sto sam ga jednom pitala sto nema jos nekih srpskih stvarcica, a on mi rekao
bice, bice, al ne ovde
, tako da....? Valjda cemo cuti ako bude bilo negde drugde...pozzz
 
zdravo svima, zamolio bih ako neko moze da mi odgovori na 2 pitanja, dobio sam posao u Dubaiju i u narednih mesec ipo/dva treba da se preselim dole:

1. za slucaj da se ozenim sa devojkom iz Srbije naknadno, da li ona moze da dobije residence vizu na osnovu mog boravka i posla dole?
2. compensation package mi se sastoji od 190.000AED base annual salary + 75.000AED annual housing allowance + 30.000AED car allowance (+petrol card), da li je moguce da se od toga izdrzavaju dve osobe bez nekog stezanja i da se nesto ustedi?

hvala unapred!

p.s. cisto da postavim i proces koji sam morao da prodjem kod legalizacije diplome
1. diploma odneta u sud (u Beogradu je Osnovni sud u Ustanickoj ulici zaduzen, suteren, odsek za Medjunarodnu pravnu pomoc) - cca 60min
2. overena diploma predata na prevod kod sudskog prevodioca za arapski - 6h
3. arapski prevod diplome odnet u sud na overu pecata sudskog prevodioca - 60min
4. arapski prevod i original diplome odneti u Ministarstvo pravde (Nemanjina 22-26) na overu validnosti pecata suda - cca 30min (zamolite na salteru ako moze nesto brze da se uradi, mene je devojka sa saltera uputila na finu g'dju sa 3. sprata kancelarija 33a koja mi je zavrsila sve odmah)
5. overeni prevod i original odneti u Ministarstvo inostranih poslova (Kneza Milosa 26) na overu - cca 15min
6. overeni prevod odnet u ambasadu UAE u Rimu na overu (PRO u firmi iz Dubaija mi je rekao da za papire koje dobijam moram da overim to u ambasadi UAE, ne u ambasadi Egipta u BG) - 15min (i 60EUR usluga + put)
7. kopija pasosa, overeni prevod i 18 fotografija poslati DHL-om u Dubai
 
Drugari,
imam jednu molbu...u utorak 18.12. moj suprug i ja bi trebalo da odemo na razgovor u Alatau agenciju, na razgovor za posao u Abu Dhabiju u hotelu Sent Regis. Ja kao hostesa u restoranu a moj suprug kao barmen. Rečeno mi je da je prevoz plaćen, kao i smeštaj kao i obrok, ali da plate nisu baš najbolje. Moja jako dobra drugarica radi u Qatar-u, takodje u nekom hotelu i kaže da joj je fantastično, ona je od mesta hostese do menadžera stigla za nepunih 6 meseci...da li je to moguće?!?! :) I drugo, ALI NAJBITNIJE, ja radim u sudu, za malu platu, ali za istu takvu radila bih u Abu Dhabiju, tako da novac definitivno nije razlog zbog kog bih otišla...jednostavno, mi bi da probamo nešto novo, ali u mom slučaju to podrazumeva OTKAZ, pošto neplaćeno odsustvo je maximalno 60 dana...:( Rečeno mi je da se ugovorom potpisuje na 2 godine, da posle godinu dana imamo 30 dana odmora, da je potrebno da pribavimo lekarska uverenja da smo zdravi, da nisam trudna, zaražena HIV virusom itd... Arapi, koliko sam ja razumela, dolaze 18-og kako bi izvršili konačnu proveru i tada se odlučuje ko od konkurenata ide dalje, a ko ne....Da li neko ima slična iskustva, da li ste čuli za tu agenciju Alatau, ovde u BG-u...da li možete da mi kažete nešto o životu u Dubaiju, da li je preporučljivo tamo otići :) ???? Unapred zahvalna :sad2:
 
Resih i ja da se ukjucim malo na ovu temu... Naime pravim prve korake ka (ponovnom) odlasku iz Srbije pa bih bio jako zahvalan kada bih cuo vase predloge, savete, misljenja... Kao sto rekoh cilj mi je da odem (najradije) u Dubai ili Katar. Imam 39 god. dva deteta i zenu koja ima 29. Ja imam visu turisticku a zena saobracajni fakultet-master. Inace smo ziveli u USA (NYC), oko 3 god. Jedno dete mi je i USA drzavljanin (ima usa pasos). Inace sam u Bg radio kao menadzer (rukovodilac) 7 god - dake imam jako puno prodajnog iskustva, i to na visem nivou. U NYC-u sam bio menadzer restorana (imam cak i F&B licencu, koja je tamo jako bitna). Takodjje imam i IELTS licencu - upuceni ce znati da je to medjunarodno priznati kurs eng. jezika. Engleski govorim odlicno. Supruga nema radnog iskustva u struci, ali je bila zajedno samnom u USA i radila je takodje u restoranu. Dakle moj opseg iskustva je prodaja, menadzment, marketing i ugostiteljstvo i hotelijrstvo. Molim vas za predloge i misljenja, sta bih mogao i na koji nacin da napravim prve korake. Na osnovu nekih saznanja mislim da bi mi Dubai odgovarao, posto sam se jako dobro snalazio u NYC, a mozda i Katar jer vidim da se tamo "ludacki" otvaraju hoteli. Takodje posto sam porodican covek, doazi u obzir samo legalan odlazak, a takodje bih voleo da to budu poslovi na relativno visem nivou. Da li vi mislite da je to iz ove pozicije moguce? Na osnovu ovoga, koji je vas predlog u vezi prvih koraka.....da li je bolje da odem sam..da li je jedina (i dobra) mogucnost da apliciram (saljem CV) na novootvorene poslove..da li su oni radi da izdaju vizu zarad "nekog tamo" iz Srbije..? Ma jednostavno kazite mi sve sta mislite..dobro ce mi doci svaki savet.. Hvala...Pisite sta mislite.
 
Resih i ja da se ukjucim malo na ovu temu... Naime pravim prve korake ka (ponovnom) odlasku iz Srbije pa bih bio jako zahvalan kada bih cuo vase predloge, savete, misljenja... Kao sto rekoh cilj mi je da odem (najradije) u Dubai ili Katar. Imam 39 god. dva deteta i zenu koja ima 29. Ja imam visu turisticku a zena saobracajni fakultet-master. Inace smo ziveli u USA (NYC), oko 3 god. Jedno dete mi je i USA drzavljanin (ima usa pasos). Inace sam u Bg radio kao menadzer (rukovodilac) 7 god - dake imam jako puno prodajnog iskustva, i to na visem nivou. U NYC-u sam bio menadzer restorana (imam cak i F&B licencu, koja je tamo jako bitna). Takodjje imam i IELTS licencu - upuceni ce znati da je to medjunarodno priznati kurs eng. jezika. Engleski govorim odlicno. Supruga nema radnog iskustva u struci, ali je bila zajedno samnom u USA i radila je takodje u restoranu. Dakle moj opseg iskustva je prodaja, menadzment, marketing i ugostiteljstvo i hotelijrstvo. Molim vas za predloge i misljenja, sta bih mogao i na koji nacin da napravim prve korake. Na osnovu nekih saznanja mislim da bi mi Dubai odgovarao, posto sam se jako dobro snalazio u NYC, a mozda i Katar jer vidim da se tamo "ludacki" otvaraju hoteli. Takodje posto sam porodican covek, doazi u obzir samo legalan odlazak, a takodje bih voleo da to budu poslovi na relativno visem nivou. Da li vi mislite da je to iz ove pozicije moguce? Na osnovu ovoga, koji je vas predlog u vezi prvih koraka.....da li je bolje da odem sam..da li je jedina (i dobra) mogucnost da apliciram (saljem CV) na novootvorene poslove..da li su oni radi da izdaju vizu zarad "nekog tamo" iz Srbije..? Ma jednostavno kazite mi sve sta mislite..dobro ce mi doci svaki savet.. Hvala...Pisite sta mislite.

Ciao!
Zelim ti srecu u ostvarenju planova za dolazak ovde, treba biti strpljiv i organizovan. Mislim da je malo teze da dobijes poziv za intervju kada apliciras iz Srbije, mada ima nasih kojima je i to uspelo, jednoj osobi iz turizma, jednom iz zdravstva, totalno je u pitanju sreca. Nekoliko njih je doslo u hotele putem intervjua iz Beograda. Nazalost, ovde veliku ulogu igraju pasosi, tako da, neko iz Nemacke ili USA nema problema sa dolaskom na intervju ovde i da mu svi troskovi budu placeni od strane firme koja ga poziva, ali mi nismo u toj poziciji, mada...ne treba se voditi statistikom iz tudjih iskustava, svi mi imamo svoj put i srecu, treba biti pozitivan i optimista. Sve tvoje kvalifikacije i iskustva su na mestu za dolazak ovde ili u Qatar, to se ovde trazi, tako da sa tim nemas problema. Ako ikako mozes da investiras u dolazak ovde na mesec, dva i da trazis posao direktno na licu mesta, to nije losa ideja, ali nije jeftino. Naravno, trebalo bi da dodjes sam i u slucaju da potpises ugovor, zena i deca mogu da ti se pridruze posle mesec, dva, ti ces im biti sponzor, a u tome ce ti pomoci HR iz tvoje buduce firme. Jednom kad tvoja zena dobije rezidens vizu preko tebe i ona moze da trazi posao, jako se traze zene koje vec imaju vizu na muza ili oca, jer onda firma ne mora da placa za njihovu vizu, a i ona nema velike obaveze prema firmi, moze da da otkaz kad hoce, drugacije je kad se obavezes za firmu, ima puno uslova i zahteva, a to ce vaziti za tebe. Poslovi na koje moze da aplicira su skole, vrtici, sekretarisanje, a svaka iole jaca i ozbiljnija firma ce joj zavrsiti celokupnu papirologiju, tako da cete imati 2 zasebne vize od vasih poslodavaca, a deca ce biti sponzorisana od strane jednog od vas i to je vrlo zgodno, jer ako ona izgubi posao uvek moze da predje na tvoju vizu ili ti na njenu. I na to moras biti spreman, jer ovde nema sigurice. Mislim da je slicna prica i u Qataru.
Mislim da bi trebalo da pocnes sa slanjem CVa iz Srbije, cisto da vidis da li ce biti odgovora. Idi na sajtove hotela (da bi imao uvid koji su hoteli u UAE, mozes da ides na booking.com i tamo ces dobiti sve zive hotele i onda idi direktno na njihove sajtove u careers section i vidi kako mozes da apliciras). Internet je uvek najbolja opcija bilo gde da si. Kada ljudi stignu ovde, uglavnom se ide na dubizzle.com (jobs) i gulfnews.com (jobs) i tu se svakodnevno aplouduje desetine oglasa za poslove, to uglavnom nisu neki high poslovi, mada ima oglasa i iz recruitmenta agencija, tako da mozes imati uvida i o tome, a ponekad ima i incognito oglasa, pa se ispostavi da je neka velika, ozbiljna firma, nikad se ne zna.....sve je sreca i treba biti uporan i slati CV do besvesti u svaku bushu sto bi se reklo :). Ako koristis facebook, ima stranica dubaiserbs, kao i website, tamo mozes naci neke korisne informacije.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla, iscitaj ovaj form od pocetka, nacices jos korisnih informacija. POzzzz
 
ee imam pitanje: naleteo sam na ovaj oglas:

http://www.lakodoposla.com/turizam-.../ferrari-world-abu-dhabi-positions-25569.html

kazite mi vasa iskustva i savete: da li je mala plata u odnosu na standard i prosek u Abu Dabiju (Babu Babiju :D ) u pitanju je Salary for entry level positions is 1550 AED equivalent of 422 USD per month (plus quarterly cash incentives)

Package includes FREE flight, visa, housing & many more benefits! Pozicije koje se traze: Rides Operators, Lifeguards, Cashiers, Guest Service Attendants, F&B Commis, Maintenance Technicians, Cleaning Attendants, Merchandise Sales Associates!

hvala unapred
 

Back
Top