Abortus je postao ustavno pravo!

Ако жена није у великом животном проблему (партнер није заинтересован за брак и породицу, одбацивање од стране родитеља, малолетничка трудноћа) онда не видим разлог да се трудноћа не изнесе.
Nije bitno u kakvom je problemu, treba organizovati ustanove koje će se brinuti o takvim ženama ako nema muža.

Prioritet treba da bude dječiji život koji se ne smije ni po koju cijenu ugroziti!!
 
Нажалост, абортус је понекад једино решење.
A šta bi ti rekla za muslimanku koju je silovao Srbin i koja je rodila dijete koje je danas formiran i uspješan čovjek?!

Bilo je, nažalost, obrnutih slučajeva gdje su Srpkinje rađale djecu nakon što su ih silovali muslimanski vojnici.

Ta bića su danas ljudi kao i mi i imaju svako pravo na život!!
 
Pa davaoc je otac pobogu, da li ti misliš da je epruveta proizvela spermatozoide?

Jesi li ti svjestan šta pišeš? Biološki otac mora postojati.
Davalac je davalac ili biološki otac. A piše se ovo "biološki" jer, zamisli čuda, ta deca po nekad imaju i oca koji ih odgaja.

Zar je ovo toliko teško razumeti?

I, i dalje, ovde se govori o abortusu ili trudnoći, ne začeću. Valjda svi znate kako se prave bebe. Nema roda u priči.
 
A šta bi ti rekla za muslimanku koju je silovao Srbin i koja je rodila dijete koje je danas formiran i uspješan čovjek?!

Bilo je, nažalost, obrnutih slučajeva gdje su Srpkinje rađale djecu nakon što su ih silovali muslimanski vojnici.

Ta bića su danas ljudi kao i mi i imaju svako pravo na život!!
И сад ми ту наводиш такве хороре као пример чега? И у најконзервативнијим земљама силованим женама је абортус дозвољен и оправдан
 
И сад ми ту наводиш такве хороре као пример чега? И у најконзервативнијим земљама силованим женама је абортус дозвољен и оправдан
To je nešto drugo, ne pričamo o silovanjima ali čak i tada je majka odlučila da zadrži dijete i evo ga

Screenshot_2024-03-05-19-34-40-409_com.miui.gallery-edit.jpg


Živ i zdrav, normalan čovjek, lijevo slika i desno od navodnog silovatelja tj biološkog oca.

Znači majka je odlučila da ga i pored svega rodi što se ne može porediti sa trudnoćama o kojima pričamo jer se ovde radilo o ratnim zločinima.
 
Eto šta ti smatraš ocem... I tebi je i neko ko se ispraznio u bočicu važniji od osobe koja treba da nosi to dete 9 meseci? Njega pitaj da li sme da abortira ili ne?
Oboje se moraju pitati, bar bi trebalo. A ako je već došlo do trudnoće onda nema nazad jer ljudski život u svakom civilizovanom društvu treba da bude prioritet.
Pogotovu bića koje tek treba da ugleda svijet.
Dječiji osmjeh je smisao postojanja ovog svijeta a kao što je rekao jedan veliki čovjek Anis Kosovac:

Sva su djeca naša djeca!!
 
A šta bi ti rekla za muslimanku koju je silovao Srbin i koja je rodila dijete koje je danas formiran i uspješan čovjek?!

Bilo je, nažalost, obrnutih slučajeva gdje su Srpkinje rađale djecu nakon što su ih silovali muslimanski vojnici.

Ta bića su danas ljudi kao i mi i imaju svako pravo na život!!
To sto ti pricas je SF, i postoji samo u narativima, ne u realnom zivotu,

U realnom zivotu, ljudska vrsta je opstala zbog donosenja teskih odluka.

Neces ti ni da se brines o toj deci, niti da dobrovoljno dajes pare za njih, a pricas sta neko treci mora da uradi.
Zivot ne funkcionise tako dragone.

U realnom zivotu, zene su ubijale svoje fetuse otrovnim travkama u medicini 'ala' Miroljub Petrovic milenijumima unazad.

U realnom zivotu, kriminalizacijom abortusa, neces da smanjis abortuse, nego ces da ih danas predas u ruke mafiji, gde ce isti organizovati likovi poput Luke Bojovica i Veljka Belivuka.

To je realan zivot dragone, ne tvoji moralni narativi.

Moralni narativi su za price, realan zivot je realan zivot.
 
Sad, niko od tebe ne trazi da mislis da je abortus nesto super.

Abortus nije nista super, to je uzas.

Nije ovde rec o tvojim licnim ukusima, ti mozes da biras u svom licnom zivotu sta hoces, pa tako i da izbacis cerku iz kuce jer abortira, da raskines sa zenom jer je abortirala, itd.

Ovde je rec o tome da nemas pravo da generalno zabranjujes nekom izbor.

To je kao sto se meni ne svidja tvoj izbor da si nacionalista, i mislim da je uzasan i nemoralan, pa bih zbog toga zeleo da drzava kriminalizuje nacionalizam.

To je glupo, cak i ne samo sto je glupo, nego i ne funkcionise, nacionalizam se samo rasplamsa ako ga zabranjujes, kao sto smo i videli.

Mozes i da mislis da je neko ko abortira nemoralan, neodgovoran, to je OK, ne moras da se druzis sa njim, smatraj da je smrad, nikad mu u zivotu ne pomazi, tvoje pravo na lican izbor.

Ja prvi mislim da je kod vecine abortusa u pitanju zesca neodgovornost i glupost, tupavo mi je propagiranje istog kao da je to nesto super, kao pranje zuba, uopste nije stvar o mom licnom ukusu.
 
To sto ti pricas je SF, i postoji samo u narativima, ne u realnom zivotu,

U realnom zivotu, ljudska vrsta je opstala zbog donosenja teskih odluka.

Neces ti ni da se brines o toj deci, niti da dobrovoljno dajes pare za njih, a pricas sta neko treci mora da uradi.
Zivot ne funkcionise tako dragone.

U realnom zivotu, zene su ubijale svoje fetuse otrovnim travkama u medicini 'ala' Miroljub Petrovic milenijumima unazad.

U realnom zivotu, kriminalizacijom abortusa, neces da smanjis abortuse, nego ces da ih danas predas u ruke mafiji, gde ce isti organizovati likovi poput Luke Bojovica i Veljka Belivuka.

To je realan zivot dragone, ne tvoji moralni narativi.

Moralni narativi su za price, realan zivot je realan zivot.
Ne, nije istina. Ja sam potpisnik dobrovoljnog fonda za liječenje oboljele djecei i dio plate uplaćujem u fond i sav svoj mjesečni dodatak na telefonsku pretplatu koju imam doniram pozivima na humanitarne brojeve. Svaki mjesec.

Ne diskutujemo mi sada o tome u kakvom društvu živimo već o tome kakvo bi bilo pravedno i humano. Tek treba da se izborimo za taj ideal ali ne tako što će nevina bića ispaštati već mi odrasli ljudi!!
Jer su postupci naši, ta mala bića ne mogu dati avoj glas o tome žele li živjeti.
 
Ne, nije istina. Ja sam potpisnik dobrovoljnog fonda za liječenje oboljele djecei i dio plate uplaćujem u fond i sav svoj mjesečni dodatak na telefonsku pretplatu koju imam doniram pozivima na humanitarne brojeve. Svaki mjesec.

Ne diskutujemo mi sada o tome u kakvom društvu živimo već o tome kakvo bi bilo pravedno i humano. Tek treba da se izborimo za taj ideal ali ne tako što će nevina bića ispaštati već mi odrasli ljudi!!
Jer su postupci naši, ta mala bića ne mogu dati avoj glas o tome žele li živjeti.
Po meni je OK da pricas javno da je abortus uzas, cak i da propagiras to. Meni licno je abortus uzas, i u licnom zivotu znam osobe koje su se podvrgle tome, i u vecini slucajeva imam jako lose misljenje o tim osobama, jer su neodgovorni pajseri. Znam te situacije, i u vecini situacija je u pitanju potpuna neodgovornost neodgovornih ljudi. Ja sam jako judgmental tip, pa i za to, u privatnom zivotu, to je moj licni ukus.

Ali zalaganje da se donesu pravne norme gde bi uskratio ljudima izbor, to mi definitnivno nije OK.
 
Po meni je OK da pricas javno da je abortus uzas, cak i da propagiras to. Meni licno je abortus uzas, i u licnom zivotu znam osobe koje su se podvrgle tome, i u vecini slucajeva imam jako lose misljenje o tim osobama, jer su neodgovorni pajseri. Znam te situacije, i u vecini situacija je u pitanju potpuna neodgovornost neodgovornih ljudi. Ja sam jako judgmental tip, pa i za to, u privatnom zivotu, to je moj licni ukus.

Ali zalaganje da se donesu pravne norme gde bi uskratio ljudima izbor, to mi definitnivno nije OK.
To je samo devet mjeseci, samo toliko da izdrži pa posle ne mora nikad više da vidi dijete ako neće, država će brinuti o njemu.
Ja taj izbor ne sporim već sporim izbor da li će to biće živjeti ili neće. Život niko ne smije da mu ospori. Jer mu ga mi nismo ni dali, mi produžavamo ljudski rod ali ne dajemo život.
 
To je samo devet mjeseci, samo toliko da izdrži pa posle ne mora nikad više da vidi dijete ako neće, država će brinuti o njemu.
Ja taj izbor ne sporim već sporim izbor da li će to biće živjeti ili neće. Život niko ne smije da mu ospori. Jer mu ga mi nismo ni dali, mi produžavamo ljudski rod ali ne dajemo život.
Drzava ne moze da brine ni o proizvodnji sesira, a kamoli o tako kompleksnim stvarima kao sto je celokupan zivot i jedne osobe, a kamoli pa miliona njih.

Drzava je potpuno nesposobna za bilo sta.
 
Drzava ne moze da brine ni o proizvodnji sesira, a kamoli o tako kompleksnim stvarima kao sto je celokupan zivot i jedne osobe, a kamoli pa miliona njih.

Drzava je potpuno nesposobna za bilo sta.
Pa nema mnogo te djece, mnogo je više zatovrenika u zatvorima pa o svakom brinemo, svakom je obezbjeđen jednom dnevno obrok mesa.
Bar je dvadeset puta više zatvorenika u državi od broja te djece. Pa kad možemo o njima brinuti možemo i o djeci. Mi kao društvo, dužni smo to.
 
Mislim da se treba više raditi na podizanju svesti kod ljudi nego na samom činu abortusa.
Preventiva i opismenjavanje je osnov svega ali ako se vec desi da je trudnoca neželjena onda je abortus rešenje
I da protivnici abortusa ne skoce sada u smislu to je ubostvo i sta sve ne..setite se samo jednog primera žene koje su silovane pa zatrudnile
Šta one treba da rade..da rode takvo dete ?
 

Back
Top