Osnovno pravo na abortus

Dakle, nisi znao da je plaćenik, što potvrđuje da tvoje čituckanje nije nikakav argument. Čuješ li ti sebe. Debatuješ sa nekim i kažeš: Pročitaj ovo, pročitaj ono. Prosto je komično. Ti daj argument, a ne da pričaš šta neko treba da čita.

Je li strašno nešto ne znati? Ili malo ego radi kod tebe pa misliš zato što čituckaš tu i tamo da si sada faca opasna. :D
Nikada u istoriji čovečanstva nisu postojali ovoliki razvodi na globalnom nivou, ovoliko razvrata, bluda, kurvarsta, promovisanja tih vrednosti. Pričaš mi o srednjem veku da radnička klasa radi od jutra do sutra, a izdvajaš mi mali procenat aristokrata koji su se oduvek heftali.

Reci mi, pošto si pismen vrlo, da li si feminista ili feministkinja? Kako to ide kada muškarac postane žena?
Šta si se uhvatio za Aretina, nebitan je, možeš čitati bilo šta drugo, ljudi se nisu mnogo izmenili od postanka civilizacije do danas, a ti veruj u šta hoćeš.

Samo nemoj da svoju zatucanost pokušavaš da nametneš drugima, da li te neko ugrožava time što ne živi po tvojim jebenim moralnim vrednostima?

Nisam ni feminista ni feministkinja, misliš da ćeš me uvrediti ili iznervirati time što me nazivaš ženom. Smešan si.
 
Šta si se uhvatio za Aretina, nebitan je, možeš čitati bilo šta drugo, ljudi se nisu mnogo izmenili od postanka civilizacije do danas, a ti veruj u šta hoćeš.

Samo nemoj da svoju zatucanost pokušavaš da nametneš drugima, da li te neko ugrožava time što ne živi po tvojim jebenim moralnim vrednostima?

Nisam ni feminista ni feministkinja, misliš da ćeš me uvrediti ili iznervirati time što me nazivaš ženom. Smešan si.
Ne mora te uvrediti, pitam jer si pismen, čini se.
Ti si ga pomenuo, zato i pominjem dotičnog.

Razarajući porodicu, razara se jedno društvo, što ukazuje da me se dotiče. Sutra ću doživeti da debeli transrodni muškarci ulaze u wc sa devojčicama. Ti ćeš naravno aplaudirati na te prozapadne vrednosti :D

Lepo rekoh, ako hožemo dati ženi da ima apsolutnu kontrolu nad izbor da li će zadržati dete ili ne, hajde da dodamo u zakonu da, ako ona kaže da hoće dete, a muškarac neće, da se on oslobodi bilo kakvih pravnih obaveza. To je skroz fer jer on nema uticaj na njenu odluku.
Meni je to svejedno ubistvo ali kada bi išlo u ekstrem da mora, samo pod ovim uslovom. A neka vas Bog tamani zbog ubistva. ;)
 
Ne mora te uvrediti, pitam jer si pismen, čini se.
Ti si ga pomenuo, zato i pominjem dotičnog.

Razarajući porodicu, razara se jedno društvo, što ukazuje da me se dotiče. Sutra ću doživeti da debeli transrodni muškarci ulaze u wc sa devojčicama. Ti ćeš naravno aplaudirati na te prozapadne vrednosti :D

Lepo rekoh, ako hožemo dati ženi da ima apsolutnu kontrolu nad izbor da li će zadržati dete ili ne, hajde da dodamo u zakonu da, ako ona kaže da hoće dete, a muškarac neće, da se on oslobodi bilo kakvih pravnih obaveza. To je skroz fer jer on nema uticaj na njenu odluku.
Meni je to svejedno ubistvo ali kada bi išlo u ekstrem da mora, samo pod ovim uslovom. A neka vas Bog tamani zbog ubistva. ;)
Kako možeš davati ovako glupe primere, i još da ću aplaudirati na tako nešto.
Misliš li ti da sam ja neki monstrum, devijant, koga bi takvi kao što si ti da prevaspitaju.

Sad i boga prizivaš, ko neka baba.
 
Kako možeš davati ovako glupe primere, i još da ću aplaudirati na tako nešto.
Misliš li ti da sam ja neki monstrum, devijant, koga bi takvi kao što si ti da prevaspitaju.

Sad i boga prizivaš, ko neka baba.
Bog se piše velikim početnim slovom, Nema veze sa verom već sa pravopisom. I ne prizivaju babe Boga, već svi ljudi koji su vernici. I oni koji nisu vernici na kraju, kad je panika, krenu gda ga prizivaju.
 
Ne mora te uvrediti, pitam jer si pismen, čini se.
Ti si ga pomenuo, zato i pominjem dotičnog.

Razarajući porodicu, razara se jedno društvo, što ukazuje da me se dotiče. Sutra ću doživeti da debeli transrodni muškarci ulaze u wc sa devojčicama. Ti ćeš naravno aplaudirati na te prozapadne vrednosti :D

Lepo rekoh, ako hožemo dati ženi da ima apsolutnu kontrolu nad izbor da li će zadržati dete ili ne, hajde da dodamo u zakonu da, ako ona kaže da hoće dete, a muškarac neće, da se on oslobodi bilo kakvih pravnih obaveza. To je skroz fer jer on nema uticaj na njenu odluku.
Meni je to svejedno ubistvo ali kada bi išlo u ekstrem da mora, samo pod ovim uslovom. A neka vas Bog tamani zbog ubistva. ;)
Zvuci ok....
Pravo starateljstva ne sme biti ni samo ekonomsko niti nasilno....
To su smrdljive politicarske jajarske fore..

To sto postoji impulsivno delovanje pa se preko dece zele zene da svete, mozda ce biti delimicno i ovde pojava, da se muskarci zele da svete, ali to je zanemariv broj plus vazan je princip slobode vezanosti i emocija ...

Nema tu etika neetika....ako muskarac ne zeli da bude ikako povezan sa detetom, a bioloski geneticki materijal mu je u detetu, ne sme da postoji bilo kakvo povezivanje sa tim detetom, jer nije on dete pravio , bas kao sto ga nije ni zena pravila, nego je dete deo njenog tela bilo dok ga je nosila, i sa tim u vezi bila potpuno u nadleznosti donosenja odluka do dozvoljenog termina za abortus, posle toga se zbog zastite deteta kao nezavisnog zivota umesaju organi i drzava i drustvo..

To bi trebalo da bude povezano , zakon o abortusu i zakon o odricanju starateljstva muskarca nad detetom...jer su oba u vezi sa prednatalnim zivotom bebe...

Mnogo se uvode neravnoteze u M i Z odnosima, na stetu muskaraca, to nije dobro...
 
1713314101503.png

:D ;)
 
Mnogo se uvode neravnoteze u M i Z odnosima, na stetu muskaraca, to nije dobro...
Svakom ucesniku u seksu a kasnije i u prednatalnom zivotu bebe je data mogucnost i tacan put kako da ostvare tu mogucnost u svakom trenutku...

Zena ima mogucnost reagovanja do 5 nedelje trudnoce tacno sta god hoce da odluci, muskarac bi takodje trebao da ima neki okvirni rok koji je ukoliko je poznat i upoznat kao otac deteta vezan za bioloske termine bebe, nije dobro da ne bude vremenskog roka za odluku jer neke stvari ipak treba ozbiljnije odlucivati i u odredjenom vremenu , jer tajming je sve u zivotu..

Posle 5 nedelje ili kad kazu lekari , tu ja ne bih da se mesam, nastupa period inkubacije, tj zena gubi pravo na samostalno donosenje odluka vec delom drustvo ima , nazalost samo kontrolnu ulogu nadgledanja radi zastite deteta u prenatalnom zivotu.

Tek od skora ali nije jos obavezno zakonski za drzavu postoji ekonomska podrska ali nije dobro regulisana jer se daje osobi majci , a ne prenatalnoj osobi , bebi...to pravno ima razlike, iako narod kad cita , nema pojma i nebulozno mu je...ali ebes narod i njegovu logiku i neobrazovanje..

Zena dobija nazad svoju slobodu odlucivanja cinom rodjenja, pa posle toga beba dobija svoj natalni zivot, a majka slobodu da se odvaja od natalnog zivota bebe, tj da ga da na usvajanje..
Posle toga u bilo kom trenutku vremena majka ima pravo da raskine odnos sa bebom koja je rodjena i da ga da na usvajanje....U tom smislu se ona ne odrice svih prava starateljstva, te isto to pravo tada treba da postoji i za oca deteta...tj da i on treba da ima mogucnost izlaska iz pravnog odnosa staratelja....
To je vise nego sto bih ja voleo i smatram da bi bilo normalno za muskarca da odluci da li je faktor u postojanju bebe, ali bi trebalo da se postuje adekvatnost postupaka i pravnih efekata i muskog i zenskog clana koji su ucestvovali u stvaranju bebe...

Svaka druga putanja zenskog ponasanja je krivicna...znaci svaka neodgovorna ponasanja u prenatalnom periodu bebe se smatraju kaznjivim i ubistvom i ne postoji sloboda ponasanja majke bebe...Tek radjanjem bebe majka dobija nazad svoju slobodu izbora...

Pa moze dalje da odlucuje kako joj je zelja...
Tu mogu ili ne moraju da postoje uslovi koje majka mora da zadovolji, mislim da ne postoje, tj dovoljna je izjava da se odrice starateljstva i to je to...posle ona moze da trazi kontakt sa svojim detetom, ali je onda sve to u nadleznosti ustanova , a ne pravo majke , kao ni pravo oca ako izabere odricanje starateljstva...

Kad se hoce moze sve da se uredi jasno i slobodno a opet odgovorno prema detetu...
Ali se to ne sme raditi na druge nacine, koji donose stetu po dete...
Ili po zdravlje majke....ma sta ona o tome mislila....
Taj isti princip se treba primenjivati i u drugim oblastima...
Npr zabrana pusenja u intezivnim odelenjima nije u nadleznosti osobe, operisanog.
Nego u nadleznosti institucije koja ga leci , i zato bolesnik nema pravo trazenja otpusta iz bolnice zbog tog razloga da mu se dozvoli pusenje u tom periodu ...
 
Abortus je greh i ubistvo!
ne mogu zene u rat, dok se mi ne potrosimo na primer u ukrajini, a i one bi htele da ubijaju, pa im je ovo jedina sansa, kao "imamo i mi pravo!"... kao sta se mi bunimo, pa mi vec ubijamo u ratovima, i one bi htele, imaju pravo bre!

otvorile temu bas ovde na politici, a mi bi da razmatramo ratove; koje bre njihovo pravo, zensko?

'oce PRAVO, umesto da nam oduzimaju nase pravo da istrebljujemo gde stignemo, ma pola sveta ako mozemo
 
Poslednja izmena:
Debata o abortusu ponovo se kreće širom Evrope


Evropski parlament, sa većinom socijaldemokrata, liberala, zelenih i levice, pozvao je na osnovno pravo na abortus u celoj Evropi i pozvao države sa zabranom abortusa da što pre ojačaju prava žena. Nova debata je takođe neizbežna u Nemačkoj.

Rezolucija u početku nema nikakav pravni uticaj. Da bi član 3. Povelje EU o osnovnim pravima bio dopunjen pravom na „fizičko samoopredeljenje“ i „bezbedan i legalan abortus“, potrebna je dvostepena saglasnost država EU. Vlade bi morale da odluče jednoglasno, a zatim bi, u zavisnosti od nacionalnog ustava, promenu morao da potvrdi parlament ili referendum u svakoj pojedinačnoj državi članici. S obzirom na ogroman otpor u mnogim državama članicama, ovo izgleda malo verovatno.

Ipak, rezolucija i debata izražavaju sve glasniji poziv na dodatnu legalizaciju abortusa. Jedan od pokretača je francuski predsednik Emanuel Makron, koji je početkom marta u Parizu iščekivao ono što je najavio za Brisel: ustavno pravo svake žene da slobodno odluči da li će abortirati. „Ne može biti jednakosti ako žene ne mogu same da odlučuju o svom telu“, naglasila je liberalna poslanica Karen Melhior iz Danske u debati u Evropskom parlamentu. O tome treba razgovarati samo između žene i njenog doktora.

Za francuske Zelene, Gvendolin Delbos-Korfild je dodala: „Nema zdrave demokratije bez prava žena“. Abortus omogućava ženi da donosi odluke o svom životu



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Šta mislite o debati? Ko je vlasnik bebe u stomaku žene?

Pogledajte prilog 1531392
Ubijanje nerođenih nije abortus ali ga je tako lakše progurati!"mind game":evil:
 

Back
Top