Abortus da ili ne?!

Ti si dokaz da ipak postoje normalne žene-majke, ali vas je u Srbiji svakim danom sve manje i manje. Takve su u našem nakaradnom društvu postale nešto poput belih vrana. Nakon ovoga što si napisala i što je potpuno tačno, očekuj krvavu osvetu moderatorki. Verovatno će ti potpuno pogasiti nalog, da bi pokazale kako one shvataju slobodu volje i slobodu govora na Krstarici.
Neka ti je Bog u pomoći. :cmok:

Ej jedva cekam da mi se krenu svetiti..:zcepanje: imam protivudarac

Thx, ali eto samo se potrefilo da isto mislimo. Javicu ti za desetak godina koliko djece imam i koliko ih je "izaslo" iz moje laboratorije. :D pozz
 
Prema vašem ubeđenju mene bi trebalo obesiti zato što sam imala dva abortusa.U tom slučaju ko bi negovao , brinuo, voleo i vaspitao moja tri dečaka koje sam donela na svet.Vi? Maćeha? Država? Bole vas ona stvar za STVAR! Samo lupetate ko` Maksim po diviziji jer nemate pojma o životu. Na svu sreću moj suprug nije bio toliko blesav da bi me oterao zbog ta dva abortusa. I danas posle 29 godina braka mi smo sretna porodica.Zaokupljeni smo drugim problemima a ne međusobnim osudama zbog abortusa. Osim što lupetate ovde na forumu dobro bi bilo da se informišete recimo i o tome koliko mlade žene strepe od gubitka posla ako nedaj Bože zatrudne.Ako im se to i desi onda im ne gine siguran otkaz. I još nešto;više dece,bolji posao:zcepanje::rotf::hahaha1::cepanje: Bar mene nemojte zasmejavati, umreću od smeha ako već nisam od abortusa!

U mom slucaju, to je istina, vise djece drugim parovima- bolja pozicija:)

Na svu srecu nisi umrla, ali mogla si..i ko bi onda pazio na njih???Taj isti otac koji kao muskarac nema pravo glasa u vasem braku kad je u pitanju njegovo rodjeno dijete ili ne zna da da podrsku zeni i da kaze, ne brini to je nase dijete kao i ostala i zadrzacemo ga...
Bolje ti je cuti i ne izazivaj sudbinu svojim glupim i nepromisljenim postupcima..

Sve se vraca, sve se placa..a ti se smij
 
U mom slucaju, to je istina, vise djece drugim parovima- bolja pozicija:)

Na svu srecu nisi umrla, ali mogla si..i ko bi onda pazio na njih???Taj isti otac koji kao muskarac nema pravo glasa u vasem braku kad je u pitanju njegovo rodjeno dijete ili ne zna da da podrsku zeni i da kaze, ne brini to je nase dijete kao i ostala i zadrzacemo ga...
Bolje ti je cuti i ne izazivaj sudbinu svojim glupim i nepromisljenim postupcima..

Sve se vraca, sve se placa..a ti se smij

Ма, где ви налазите толико срећних и збринутих многочланих породица? :dontunderstand:
Где се то тако рађају деца, сви срећно живе, сви имају довољно свега...?
О којим људима се прича овде?

Нису сви око нас безгрешни форумаши, који рађају свако зачето дете... :sad2:
 
U mom slucaju, to je istina, vise djece drugim parovima- bolja pozicija:)

Na svu srecu nisi umrla, ali mogla si..i ko bi onda pazio na njih???Taj isti otac koji kao muskarac nema pravo glasa u vasem braku kad je u pitanju njegovo rodjeno dijete ili ne zna da da podrsku zeni i da kaze, ne brini to je nase dijete kao i ostala i zadrzacemo ga...
Bolje ti je cuti i ne izazivaj sudbinu svojim glupim i nepromisljenim postupcima..

Sve se vraca, sve se placa..a ti se smij


Isto tako, mogla je da umre i na porodjaju. Zar ne?
Medjutim, i jedno i drugo se toliko retko desava u ekonomski razvijenom delu sveta, da ne vidim cemu pominjati...
 
I dalje stojim iza svoje rijeci. A vi se tjesite i osudjujte me sto sam vas nazvala ubicama. Za mene, lakse je ubiti osobu koja ide ka vama sa ubilackom nagonom, a vjerujte mi znam sta govorim odrasla sam u ratu, nego dijete koje jos nije ni rodjeno, makar bilo dijete silovatelja. I nemojte da poredite te dvije stvari, abortus rodjenog djeteta i desavanja u ratu!
Zene nemaju prao da samostalno odlucuju o tome, jer dijete je i osobe sa kojom ste ga zacele i makar on bio kreten, VI STE GA IZABRALE, da imate odnose i uzivate pri tome. Za one zene koje su u braku, zaista nemam rijeci..jos jednom, sjetite se kolika bi ta djeca bila i zasto je to njihov zivot bio manje vrijedan od zivota djece koju vec imate???:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:


Moja porodica ce brojati najmanje 6 clanova a nadam se da cu vrlo brzo, kao samostalni doktor za vjestacku oplodnju pomoci i drugim parovima da im se kuce ispune djecijim placom i smijehom:)

Nema opravdanja..

E ovakvih baljezganja se u životu nisam načitala.Veoma te žalim što si odrasla u ratu i što su ratne strahote uticale na tvoju psihu.Pitam se samo kakav je tvoj moral,prvo bi pustila da te siluju pa posle bi ubila silovatelja.I iz tog mučnog čina rodilo bi se dete koje ćeš ti maziti, ljubiti,grliti.... i znači tog silovatelja,kretena ti bi ubila:think:
A ovaj zadnji pasus zaista ne razumem.Ti kao da si pao/la sa Marsa.Ali neka, ti živi po marsovskim pravilima a nas ostale ostavi da živimo po zemaljskim pravilima.:manikir:
 
U mom slucaju, to je istina, vise djece drugim parovima- bolja pozicija:)

Na svu srecu nisi umrla, ali mogla si..i ko bi onda pazio na njih???Taj isti otac koji kao muskarac nema pravo glasa u vasem braku kad je u pitanju njegovo rodjeno dijete ili ne zna da da podrsku zeni i da kaze, ne brini to je nase dijete kao i ostala i zadrzacemo ga...
Bolje ti je cuti i ne izazivaj sudbinu svojim glupim i nepromisljenim postupcima..

Sve se vraca, sve se placa..a ti se smij
Očito da sam izazvala veoma oštre reakcije kod tebe.Pošto nemaš sopstvenih iskustava i ne interesuju te tuđa,učićeš na svojim greškama.Kaže se"glupi uče na sopstvenim greškama a pametni na tuđim".Pa smejem se tvojoj paroli "više dece - siguran ili bolji posao".Pa to nema ni u zemljama sa boljim životnim standardom a ne u ovoj našoj siromašnoj Srbiji.:vudu:
 
argument imacu copor deca ko vas sisa ubice ne pije vodu jer ne znas sutra sta moze da te strefi...ti mozes da prizeljkujes copor dece al to je samo start...a zivot je maraton

Ма, где ви налазите толико срећних и збринутих многочланих породица? :dontunderstand:
Где се то тако рађају деца, сви срећно живе, сви имају довољно свега...?
О којим људима се прича овде?

Нису сви око нас безгрешни форумаши, који рађају свако зачето дете... :sad2:

Isto tako, mogla je da umre i na porodjaju. Zar ne?
Medjutim, i jedno i drugo se toliko retko desava u ekonomski razvijenom delu sveta, da ne vidim cemu pominjati...
Giraza,ako si preskočila ove poruke,pročitaj ih još jednom.
Ti mozes da prizeljkujes copor dece al to je samo start...a zivot je maraton Metla na veštici ti je ovim rekla sve.
 
I dalje stojim iza svoje rijeci. A vi se tjesite i osudjujte me sto sam vas nazvala ubicama. Za mene, lakse je ubiti osobu koja ide ka vama sa ubilackom nagonom, a vjerujte mi znam sta govorim odrasla sam u ratu, nego dijete koje jos nije ni rodjeno, makar bilo dijete silovatelja. I nemojte da poredite te dvije stvari, abortus rodjenog djeteta i desavanja u ratu!
Zene nemaju prao da samostalno odlucuju o tome, jer dijete je i osobe sa kojom ste ga zacele i makar on bio kreten, VI STE GA IZABRALE, da imate odnose i uzivate pri tome. Za one zene koje su u braku, zaista nemam rijeci..jos jednom, sjetite se kolika bi ta djeca bila i zasto je to njihov zivot bio manje vrijedan od zivota djece koju vec imate???:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:


Moja porodica ce brojati najmanje 6 clanova a nadam se da cu vrlo brzo, kao samostalni doktor za vjestacku oplodnju pomoci i drugim parovima da im se kuce ispune djecijim placom i smijehom:)

Nema opravdanja..

Tuzno je procitati da buduci doktor,i visoko obrazovana osoba ima tako zatucan stav,prema slobodi drugih da odlucuju... Zamisli,dodjes kod doktora koji je npr. zakleti vegeterijanac,i ti mu kazes da imas stomacnih tegoba jer si se prezderao mesine za praznike,a on te izbaci iz ordinacije i krene da te pljuje :rotf: ahahahaha,jadno... Ko si ti da kazes nekome da je ubica,kad ces se i sama igrati Boga i praviti decu u 'epruveti'...
 
Svakako ne.Svako ko ima odnose,zna sta radi,kako kad i zasto..............nema slucajnih beba............kad se desi,abortus je neprihvatljivo resenje............:roll:

Е, ово је феноменално! :zcepanje::zcepanje:
,,Нема случајних беба. А кад се деси..'' .Како се деси, ако је намерно?
И онда, диван закључак - абортус је неприхватљиво решење. :rtfm:

Види, драга, кад је беба ,,намерна'' онда нема ни говора о абортусу, осим из медицинских разлога.
 
Е, ово је феноменално! :zcepanje::zcepanje:
,,Нема случајних беба. А кад се деси..'' .Како се деси, ако је намерно?
И онда, диван закључак - абортус је неприхватљиво решење. :rtfm:

Види, драга, кад је беба ,,намерна'' онда нема ни говора о абортусу, осим из медицинских разлога.

Svako ko ima odnose,zna sta radi,kako kad i zasto
ovo mi je genijalno takodje
znaci ebe se samo kad oce da napravi dete :lol: ...mora da je frustrirajuce :(
 
Tuzno je procitati da buduci doktor,i visoko obrazovana osoba ima tako zatucan stav,prema slobodi drugih da odlucuju... Zamisli,dodjes kod doktora koji je npr. zakleti vegeterijanac,i ti mu kazes da imas stomacnih tegoba jer si se prezderao mesine za praznike,a on te izbaci iz ordinacije i krene da te pljuje :rotf: ahahahaha,jadno... Ko si ti da kazes nekome da je ubica,kad ces se i sama igrati Boga i praviti decu u 'epruveti'...

ovo mi zvuci ko ono mozes da stvaras ali ne i da razaras
pa sad posto je uplela boga pitam se kako objasnjava smrt :lol:
 
I dalje stojim iza svoje rijeci. A vi se tjesite i osudjujte me sto sam vas nazvala ubicama. Za mene, lakse je ubiti osobu koja ide ka vama sa ubilackom nagonom, a vjerujte mi znam sta govorim odrasla sam u ratu, nego dijete koje jos nije ni rodjeno, makar bilo dijete silovatelja. I nemojte da poredite te dvije stvari, abortus rodjenog djeteta i desavanja u ratu!
Zene nemaju prao da samostalno odlucuju o tome, jer dijete je i osobe sa kojom ste ga zacele i makar on bio kreten, VI STE GA IZABRALE, da imate odnose i uzivate pri tome. Za one zene koje su u braku, zaista nemam rijeci..jos jednom, sjetite se kolika bi ta djeca bila i zasto je to njihov zivot bio manje vrijedan od zivota djece koju vec imate???:dontunderstand::dontunderstand::dontunderstand:


Moja porodica ce brojati najmanje 6 clanova a nadam se da cu vrlo brzo, kao samostalni doktor za vjestacku oplodnju pomoci i drugim parovima da im se kuce ispune djecijim placom i smijehom:)

Nema opravdanja..

Ovo mi liči na one proroke što po ulici urliču "Apokalipsa dolazi! Pokajte se grešnici!".....:roll:
 
ako idemo njenom logikom,zamisli koliko ce 'beba' ona ubiti...jer svi znamo da vestacka oplodnja ne uspe uvek...Sto nas dovodi do zakljucka da ce ona biti najveci zlocinac i ubica:D...

Vidiš da žena vabi potencijalnu klijentelu na vreme...Prvo nas nazove ubicama a onda dodaje kako je budući lekar za veštačku oplodnju....Sad još kad oplete kako su posledice abortusa neimanje dece, može hladno i cenu da okači.....:lol:
 
Vidiš da žena vabi potencijalnu klijentelu na vreme...Prvo nas nazove ubicama a onda dodaje kako je budući lekar za veštačku oplodnju....Sad još kad oplete kako su posledice abortusa neimanje dece, može hladno i cenu da okači.....:lol:

da,da...da okaci cenu i s antom pod ruku da prave decu...on ce joj biti menaDJer... samo ne znam gde ce da nadju klijente,mozda u Palmoticevoj...
 
da,da...da okaci cenu i s antom pod ruku da prave decu...on ce joj biti menaDJer... samo ne znam gde ce da nadju klijente,mozda u Palmoticevoj...

anta da bude donator spermica :mrgreen:
:pop: zemljo otvori se
a kako li ce reagovati kad joj dodje pacijantikinja koja ne moze da rodi zbog posledica abortusa :mrgreen: crnjak znam ....realno je na zalost ...treba da bude za nauk da se ne kamenuje neko tek tako
 
Hajde sad malo da rezimiramo argumente boraca protiv abortusa, tj. prava zene da samostalno odlucuje o prekidu trudnoce:
- Fetus je ljudsko bice, tj. licnost – ergo, ljudsko bice se postaje zacecem, a ne radjanjem. Ovde se fetus potpuno izjednacava sa zivom osobom i u odnosu na osobu koja je trudna izgleda kao da su u pitanju dva potpuno razlicita tela. Znaci, fetus ne zavisi od trudnice, vec je trudnica samo jedan povodnik za hranljive materije fetusu devet meseci. Prema tome, u trudnoci, zena je vazna samo kao taj provodnik, dok su njene emocije, njeno socijalno stanje i njen zivot kao realne osobe potpuno nebitni.
- Fetus je zivi organizam koji ne moze da se brani.
Ova recenica izgovara se uglavnom sa ciljem da se izazove osecaj sazaljenja, a narocito osecaj krivice kod osoba koje zele ili su vec abortirala, i naravno osuda od ostalih.
- Abortus je nasilni prekid trudnoce.
Ovaj „argument“ pracen je detaljnim opisivanjem abortusa kao komadanja deteta u utrobi, za kojim sledi izvlacenje delova istog iz zene. Ovo je uobicajeni trik koji se provlaci kroz tekstova protiv abortusa, bez obzira sto postoje razni nacini vrsenja abortusa i sto se oni najcesce sprovode dok fetus nema ni oblik koji smatramo ljudskim.
- Abortus je deo vrednosnog sistema „novog svetskog poretka“ koji izmislja ljudska i zenska prava i slobode i time udara na porodicu, i sve tradicionalne vrednosti nacije. Sto ce reci, abortus je deo jedne sire teorije zavere, to je samo jos jedan nacin na koji tvorci tzv. Novog svetskog poretka zele da vladaju svetom i da ih bude sve vise – a to su, u zavisnosti od oblasti, Jevreji, levicari, liberali, izdajice svog naroda, feminstkinje, lezbejke, homoseksualci, vec prema licnom „opredeljenju“.
- Argumenti za abortus kao sto su nezaposlenost, siromastvo, nedostatak stambenog prostora, kao i, ne daj Boze, karijera umesto materinstva, deo su vrednosnog sistema gorepomenutog prokuzenog novog svetskog poretka. Uz ovakve argumente, navodi se jos i da bog ima plan za sve i da ako je zena trudna to znaci da bog ima plan za nju, te da ona treba da rodi bez obzira sto npr. nema gde da zivi.
- Abortus je ubistvo nacije. Ovo je moj omiljeni „agrument“ , kojim se pozivaju sve zabludele zene da prekinu s abortusima jer je Srba i pravoslavaca sve manje (za ratovanje, razume se).
Ono sto je kljucno u svakoj od ovih argumentacija, jeste da abortus nije samo ubistvo zivog bica, vec i i udar na naciju, veru, natalitet, na moral drustva. Koriste se mehanizmi emotivnog ucenjivanja, zaplasivanja, a sve ovo bazirano je na vec postojecim predrasudama, koje u drustvu kao sto je nase imaju sjajnu bazu. Zajednicko svim zagovornicima oduzimanja prava zene na prekid trudnoce jestu sledece postavke:
1. Zena kao subjekt ne postoji;
2. Njeni interesi ne postoje, vec su to interesi nacije, drzave, crkve itd.
3. Njeno telo ne pripada njoj, nego naciji, drzavi, crkvi, muzu, fetusu, detetu....svima samo ne njoj
Potpuno je jasno da je zenina uloga na zemlji i u drustvu da bude majka i sluzavka porodici. Zakoni koji zabranjuju abortus vracaju zene u njihove tradicionalne uloge majki i dadilja, definisu ih preko reproduktivnih sposobnosti a u isto vreme osporavaju vaznost zena za ucesce u politici, ekonomiji, društvenom i kulturnom životu društva.

Milioni zena abortiraju i u slucajevima kada je abortus nelegalan. Takođe i smrtnost zena je ogromna prilikom nelegalnih abortusa. Kada su suočene sa nezeljenom trudnocom siromasne zene u zemljama gde je zabranjen abortus obično same provociraju abortus ili odlaze kod osoba koje vrše abortuse bez zavrsenog bilo kakvog medicinskog kursa. Ovo povecava rizik po zdravlje, i zene ako prezive ovakav abortus kasnije trpe posledice. Nelegalan abortus znači legalnu smrt žena.
Zene naravno ne odlucuju da abortiraju iz zadovoljstva i abortus je samo jedan od načina za prekid trudnoće. Ono sto je jednako vazno jesu dostupna kontraceptivna sredstva i seksualno obrazovanje. U Srbiji se smatra vaznijim da mladi ljudi u zvaničnim skolama budu upoznati sa nemogucnoscu ljudskog razuma da shvati tajnu svetog trojstva na časovima veronauke, nego ad uce o svojim telima, polnim organima, načinima da se zastite od polno prenosivih bolesti i nezeljene trudnoce a posebno ne o reproduktivnim pravima koja se odnose na žene ...
 
Poslednja izmena:
Znam da se radi o embrionu, fetus se provlaci u tekstu zato zagovornici stavljanja abortusa van zakona stalno govore o fetusu...iako se abortus radi u fazi embriona, sem ako nije neka teza komplikacija u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Згрожена сам постовима корисника Тетраграматон, или већ како се пише.
Толико гадости и лажи на малом простору! :rtfm:
Не могу да верујем да постове такве врсте пише неко ко се позива на људскост.
 

Back
Top