Abortus da ili ne?!

Ne mogu da ne primetim jednu stvar u tetragramatonovom predlogu za strategiju povecanja nataliteta.

Jedan od elemenata te strategije je kako shvatam sirenje svesti o koriscenju sredstava za kontracepciju, konkretno se spominje kondom, kako, umesto abortusa, ne bi ni doslo do nezeljenog zaceca. A sve to u cilju povecenja nataliteta.

Ako smem da primetim, ovo ne bi povecalo natalitet, vec bismo mozda teoretski bili negde na nuli.

Ali inace je ok, slazem se sa time. Ne sa svime sto je predlozeno, svakako.
 
Pitanje abortus da ili ne?! Ako ‚‚da‚‚ zašto, ako ‚‚ne‚‚ opet zašto? U kojim slučajevima je opravdan a u kojim ne.....
Problemi nakon njega,iskustva,psihički uticaj na ženu pri odluci.....

Čula sam da se u Srbiji izvrši oko 220.000 abortusa.....pa to je jedan veći grad!:eek:


Molim vas da spamove smanjite na najmanju moguću meru.
Hvala





Tema je 100% bila ali da ne kopam sad....
da, ako majka sasvim jasno oseca da to dete ne zeli, iz bilo kog razloga
ne, kao vid kontracepcije
licno, mislim da ne bih bila u stanju da abortiram, sem ako za to ne postoje debeli medicinski razlozi
 
10. nedelja
dužina: 4 cm
težina: 5 g
Kraj ove nedelje predstavlja i kraj perioda embriona, a počinje fetalni period trudnoće.Dakle namerni prekid trudnoće je dozvoljen do ove granice.Embrion je prema ovim podatcima,sićušno biće koje još ne liči na ljudsko biće.Uporedi ove podatke sa slikom koju si postavio na forumu gospodine tetragramaton.
Na ovom forumu ne bi trebalo osuđivati.Svako je rekao šta je mislio.I svako će individualno odlučiti šta mu je činiti ukoliko do trudnoće dođe.
Naišla sam na podatak da je u razdoblju pre liberalizacije zakonskih propisa o pobačaju umiralo na 100 000 ilegalnih pobačaja 100 žena,dok su na isti broj dozvoljenih prekida trudnoće (u 1 tromesečju) umirale nakon liberalizacije samo 1-2 žene.Ginekolozi savetuju da je bolje sprečiti nego lečiti i sa ovim se svi slažemo.Znači daju prednost kontracepciji ali ako je pobačaj neizbežan,odlučiti se treba za njega što ranije,u što je moguće nižoj trudnoći.
Pravo čoveka da slobodno odlučuje o rađanju dece upućuje na dužnost roditelja da svoje roditeljstvo ostvare ODGOVORNO:rtfm:


Da se nadovezem: velicina embriona u prvom tromesecju trudnoce srazmerna je kolicini celija, koju covek koji gricka nokte i zanoktice ispljune za vrlo kratko vreme. Nisam videla da takvog coveka neko naziva samoubicom. Takodje, ljudi koji koriste kontracepciju nisu prozvani ubicama, a time shto nisu upotrebili svoje celije za zacece " ubijaju " mnogo vecu kolicinu ( ZIVIH ) celija u svom zivotu, nego sto se " ubije " bilo kojim abortusom.
Sto se tice rizika prilikom abortusa u prvom tromesecju, on danas iznosi 1%.
 
Ti zaista "ne mozes iz svoje koze" :D Naravno da je uticao na mene rat ali to sto ti laicki opisujes nije bilo ovim redom:). Cudilo me sto Srbija ima 300 000 abortusa i sto smo jadni zaostali, pa kako necemo kad su majke spremne da ubijaju rodjenu djecu!!!

Hahah, jao, svasta..
Zena nije MAJKA, dok ne rodi dete. Dakle, nepostojeca majka je spremna da ubije RODJENU decu, a ta deca nisu dosla na svet, dakle nisu rodjena. Filozofski zakljucak paradoksa tvoje izjave : nepostojece majke su spremne da ubijaju nepostojecu (nerodjenu) decu.
Zanimljivo.

Zato bolje da niko ne razmislja preterano o tome o cemu govoris.
To ti je savet od mladje devojke.
 
Имам изразито негативно мишљење о абортусу.
Али нисам за укидање те "привилегије" женском полу.
Свако је господар свог тела па нек с њиме ради шта хоће.
 
Pitanje abortus da ili ne?! Ako ‚‚da‚‚ zašto, ako ‚‚ne‚‚ opet zašto? U kojim slučajevima je opravdan a u kojim ne.....
Problemi nakon njega,iskustva,psihički uticaj na ženu pri odluci.....

Čula sam da se u Srbiji izvrši oko 220.000 abortusa.....pa to je jedan veći grad!:eek:


Molim vas da spamove smanjite na najmanju moguću meru.
Hvala





Tema je 100% bila ali da ne kopam sad....

Apsurdno je raspravljati o temama ovog tipa. Neko je za neko protiv i kraj..obicno dodje do krvavih svadja i pljuvanja..glupost. Isto kao kad bi raspravljali vernik i ateista ko je u pravu.
Btw ja sam za pravo zene da bira. E sad ako je neka glupaca koja nije cula za kondom pa abortira 3 put godisnje, njen problem. Sebe moze da unisti.
 
Pitanje abortus da ili ne?! Ako ‚‚da‚‚ zašto, ako ‚‚ne‚‚ opet zašto? U kojim slučajevima je opravdan a u kojim ne.....
Problemi nakon njega,iskustva,psihički uticaj na ženu pri odluci.....

Čula sam da se u Srbiji izvrši oko 220.000 abortusa.....pa to je jedan veći grad!:eek:


Molim vas da spamove smanjite na najmanju moguću meru.
Hvala





Tema je 100% bila ali da ne kopam sad....

ja sam za NE...definitivno....jer to dete nije krivo nista...i nismo mi usudi da odlucujemo o sudbini drugih ljudi...
 
Ja imam pitanje...jedna devojka koju znam se porodila,ima 18 godina,i sad,ona sedam meseci nije znala da je trudna,dobijala je redovno, nije se cak ni ugojila,mozda malo,ali je inace ila mrsavica tako da se nije ni primetilo..sedela je jednog dana kuci i osetila je da je boli stomak,otisla u bolnicu,i njoj je doktor rekao da joj je pukao vodenjak i da se poradja i porodila se....i sad moje pitanje je,kako je to moguce?:neutral:
 
Ja imam pitanje...jedna devojka koju znam se porodila,ima 18 godina,i sad,ona sedam meseci nije znala da je trudna,dobijala je redovno, nije se cak ni ugojila,mozda malo,ali je inace ila mrsavica tako da se nije ni primetilo..sedela je jednog dana kuci i osetila je da je boli stomak,otisla u bolnicu,i njoj je doktor rekao da joj je pukao vodenjak i da se poradja i porodila se....i sad moje pitanje je,kako je to moguce?:neutral:

Ovo nije moguce ali uopste,pobogu pa valjda bi za 7 meseci osetila bebine pokrete? :eek:
Druga stvar stomak ne boli kad vodenjak pukne neko ti se niz noge sjuri citava poplava tako da bi i nejveci debil ukapirao da je to vodenjak i bez doktora!
Treca stvar mislim da je moguce dobijati menstruaciju u toku trudnoce ali bude znatno oskudnija neko inace tako da ja sam sokirana ovim sto si napisala :eek:
 
Ja imam pitanje...jedna devojka koju znam se porodila,ima 18 godina,i sad,ona sedam meseci nije znala da je trudna,dobijala je redovno, nije se cak ni ugojila,mozda malo,ali je inace ila mrsavica tako da se nije ni primetilo..sedela je jednog dana kuci i osetila je da je boli stomak,otisla u bolnicu,i njoj je doktor rekao da joj je pukao vodenjak i da se poradja i porodila se....i sad moje pitanje je,kako je to moguce?:neutral:

na nekoj tv ima serija o tome:think:..ima zena koje nisu znale da su trudne...retka pojava ali se desava....
 
Ovo nije moguce ali uopste,pobogu pa valjda bi za 7 meseci osetila bebine pokrete? :eek:
Druga stvar stomak ne boli kad vodenjak pukne neko ti se niz noge sjuri citava poplava tako da bi i nejveci debil ukapirao da je to vodenjak i bez doktora!
Treca stvar mislim da je moguce dobijati menstruaciju u toku trudnoce ali bude znatno oskudnija neko inace tako da ja sam sokirana ovim sto si napisala :eek:

Ne znam,mislim,ja nisam majka :) tako da se ne razumem u te stvari kako to treba da izgleda ali,informacije ove su tacne...
sedam meseci,i kaze da je dobijala redovno i normalno,kao i inace
niti mucnine niti bilo shta....mislim,onda po toj logici svaka druga devojka koja je imala nezasticen odnos sa deckom,a dobila je,mora da se boji jer ipak postoji sansa da je trudna:neutral:
 
Ne znam,mislim,ja nisam majka :) tako da se ne razumem u te stvari kako to treba da izgleda ali,informacije ove su tacne...
sedam meseci,i kaze da je dobijala redovno i normalno,kao i inace
niti mucnine niti bilo shta....mislim,onda po toj logici svaka druga devojka koja je imala nezasticen odnos sa deckom,a dobila je,mora da se boji jer ipak postoji sansa da je trudna:neutral:

Ja sam rodila dvoje dece nisam imala mucnine ali mi je menstruacija izostajala
Ne znam sad da ne pametujem mozda je moguce da se tako nesto desi ali je verovatno jako,jako retko :)
 
na nekoj tv ima serija o tome:think:..ima zena koje nisu znale da su trudne...retka pojava ali se desava....

I didn't know I was pregnant
na travel & living vikendom oko 2am

znam devojku koja je na kraju 6. meseca saznala da je trudna
nikakve simptome nije imala, izgledalo je kao da se samo malo ugojila, a od bebinih pokreta je mislila da su creva... bilo je - helou, porađaš se za 3 meseca :D

a ona - :eek:

sedam meseci,i kaze da je dobijala redovno i normalno,kao i inace
niti mucnine niti bilo shta....mislim,onda po toj logici svaka druga devojka koja je imala nezasticen odnos sa deckom,a dobila je,mora da se boji jer ipak postoji sansa da je trudna:neutral:

mislim da je to krvarenje manje obilno, pa bi to moglo da bude alarm
 
Poslednja izmena:
Kakav uzas da mali alien raste ut ebi, a da ne znas unapred, i da nisi us tanju da ga iskorenis iz tela. Jezivo..
biti devojka sure is tough z:(
Ali dobro to deluje da je ipak sansa jedan u 10000 xD
Abortus je lose kontraceptivno sredstvo zato sto ostavlja posledice po devojku, zato bi trebalo koristiti druga sredstva, ali u suprotnom ako se nema gde, onda abortus it is :D
 

Back
Top