Abortus da ili ne?!

zato sto je cak i kod silovanja to tvoje dete a ne strano telo koje treba odstraniti
medjutim slazem se kod ozbiljnih zdravstvenih situacija

Da ali pazi,ta djevojka ima traumu od silovanja samog po sebi,ostavlja to uticaj na tebe i kad prodje bez djeteta...josh sad u svemu tome u tom stresu u tom osjecaju da si prljava,ponizena jednostavno istraumirana...saznajesh ta ti je taj neko napravio dijete...nije lako...ne daj Boze nikome...
 
Hraborst je roditi dete začeto silovanjem,a još teže mu je objasniti tko mu je otac tj skrivati kako je nastalo.

Dece začete silovanjem u dragoj nam Serbii ima 0,00000001% z:((
Uskoro ih neće biti začetih nikako. A možda je i bolje. Ovako gadnog i bogohulnog naroda nije bilo od kad je sveta i veka. Svaki narod koji godišnje ubija 150.000 svoje dece i zaslužuje da nestane. z:((
 
Pitanje abortus da ili ne?! Ako ‚‚da‚‚ zašto, ako ‚‚ne‚‚ opet zašto? U kojim slučajevima je opravdan a u kojim ne.....
Problemi nakon njega,iskustva,psihički uticaj na ženu pri odluci.....

Čula sam da se u Srbiji izvrši oko 220.000 abortusa.....pa to je jedan veći grad!:eek:


Molim vas da spamove smanjite na najmanju moguću meru.
Hvala





Tema je 100% bila ali da ne kopam sad....

Ako imas sa cim uzdrzavati dete ne treba raditi abortus, ako nemas treba ga napraviti.
 
Dece začete silovanjem u dragoj nam Serbii ima 0,00000001% z:((
Uskoro ih neće biti začetih nikako. A možda je i bolje. Ovako gadnog i bogohulnog naroda nije bilo od kad je sveta i veka. Svaki narod koji godišnje ubija 150.000 svoje dece i zaslužuje da nestane. z:((

"Zato što ja ne znam narod koji više psuje Sunce: Sunce žarko, Sunce kalajisano, Sunce
neogrejano, Sunce lebovo, Sunce krvavo... Da sam ja Sunce ne bi nas ni ovoliko grejao. A uz Sunce
psujemo Boga, hleb i majku. Čemu se može nadati narod kome su obične, svakodnevne psovke:
Sunce, Bog, hleb i majka..."
 
Problem se može rešiti vrlo lako. Koja hoće da izvrši abortus, odobriti joj i uz put je i sterilisati.
Nećeš decu....DOBRO....nećeš je nikad ni imati. A ne svake godine da ubijaju po jedno dete.
 
Pa ako neko ode na abortus to svakako nije planiranje porodice zato postoji preventiva.z:hm:

Sto posto si u pravu.

Moj stav je :- za - ako su na plodu prisutni deformiteti, ako je trudnoća posledica silovanja i sličnih sranja.

-protiv sam , kako neki kažu to je metod planiranja porodice, to je najogavnija kvalifikacija ovog definitivno brutalnog ataka na ženski organizam i uništavanje nerođenog deteta.
 
Абортус или побачај је прекид трудноће чије трајање није оспособило фетус за живот изван материце. Артефицијални абортус је побачај код којег се намерно, насилно, вештачки прекида трудноћа.

Прекид трудноће врши се киретажом или вакуум-аспирацијом, до краја трећег месеца интраутериног живота плода.

Под појмом киретаже подразумева се акушерска техника којом се киретом кида и извлачи део по део плода. У случају да је детиња глава превелика, а обично јесте, она се посебним апаратом ломи, па се садржај лобањске дупље и смрскане кости извлаче апаратом за сукцију (исисавањем).

Кад је трудноћа старија од три месеца, прекид се врши оперативно (најчешће царским резом) или провокацијом материчних контракција (инјекцијом простагландина).

Након што се дете роди, оно се оставља да умре. Велики број ове деце може да дише, па чак и да плаче.

Прекид одмакле трудноће врши се и убризгавањем хипертоничног раствора NaCl у амнионску шупљину.

Zar ti se ne cini da je ovo ubistvo naravno nekaznjeno.
 
Tetramegatron

stvarno si odvratan. I secam te se otvorio si negde slicnu temu,pa su te banovali.Ti se navodno zalazes za neku kvazi pravdu,a ponashas se iskljucivo, gotovo nasilnicki raspolozen prema suprotnom taboru,silish svoje misljenje od kojeg pravish diktaturu,zaslepljen si jednim nachinom razmisljanja gotovo da podsecas na nekog zaludelog fanatichnog dzihadistu samo je tematika drugachija. i time pokazujes da si,ne samo iskljuciv, ogranicen, navodno olicavas ''borbu sa ljude'' ali odbijash osnovno shto zivot sadrzi-slobodan izbor,svidelo ti se to ili ne. { istu slobodu izbora ima i osoba koja ne mora da kupi hleb u pekari,a kupi, decko koji odluci da oduzme svoj zivot, a nije morao itd }

@tema


Razloga za abortus ima onoliko koliko ima zena na svetu....Neki su incest, preveliko siromashtvo { uzmimo neku zenu iz geta u Brazilu,ili u Africi } i trenutna nemogucnost da se tom detetu pruzi normalan zivot,jer majka ne moze ni sebe da udzrzava,da bi prezivela,kamoli dete...I sad ce se naci uvek neko pametan i zajedljivo reci '' pa shta je onda i zatrudnela kad je to znala ''. Ljudi nisu roboti,znate. Nije sve tako lepo kao ovde na forumu gde su svi blagodareni da imaju odgovore na sva pitanja,gde svi pametujemo i odmah uvek znamo shta treba da se uradi i ko je gde u zivotu pogresio i gde ce ti ljudi, svi onako,shirokih shvatanja, empatichni i pametni do mojega davati uputsva za upotrebu sopstvenog zivota..A pitam se ako to sve znamo,shto su onda tako polurane teme 'Rupa'' , i one o osveti,besu,ljubomori,......Zivot je nepredvidiv. I treba imati razumevanja za tu nepredvidivost. Desi se da devojka od 17 zatrudni. I.shta sad? ocete je na kolac sad nabiti,kad kako je nije sramota,nije znala apsolutno sve kao i vi,savrshene odgovore? Ajde da vi idete u radnju pa da vas upuca neki manijak,i da iskrvarite na smrt,pa cemo mi otvoriti sutra temu na konto toga koliko ste glupi shto ste se nashli u toj radnji kad zaboga,trebali ste da znate da radnja radi do 19,a ne u 19:04,te da nisto toliko glupi i nesmotreni bili i da ste doshli u sedam,a ne cetiri minuta kasnije,ne bi dobili metak u celo. Ovako je vasha krivica.Mislim,znate one stare stvari da joj pokazete, kako su se zvale,ljudskost znate,saosecanje,empatija prema drugom nepoznatom bicu i sposobnost da budesh ljudsko bice, i da ne stanesh ispred njega sa'' nja nja nja trebala si da znash nja nja nja vidish kako sam ja pametna i sve to znam nja nja nja zato ja necu zavrshiti u takvom sranju kao ti nja nja nja nasladjujem se hihihihi kako si sad sjebala zivot drago mi je shto nisam ti hihihihihi '' a sve pod maskom '' ali ja tebe saaaaaaaaavetujem :flert: ''Ljudi isto tako osudjuju i narkomane '' trebao si da znash ko ti je kriv'' jer je uvek je lakse biti besednik nad necijim zivotom posebno ako ima neke ''krupne greshke''
 
{ nezeljena trudnoca pa abortus, napushtanje deteta,droga,alkohol, ako je zena bila prostitutka } da takve svi virtuelno sutnemo u cevanicu. I onda zashto uopshte postoji prokleti forum? ako svako dolaiz i na svakoj temi postuje kako ima savrshen zivot { pod ovim mislim-ako je tema o ljubomori svima je ovo fuj fuj fuj fuj puj nedostojno mene osecanje,ako je teba o provokaciji-''ja nikad ne provociram to mi je decje'' , ako je tema o prevari '' ja nikad nisam varao/la'' ako je tema o incestu ili pedofiliji puj puj loshe''...dok u stvari svi ti ljdui kad se odloguju,devojka uzima mobilni u ruke i besni '' shto mi se ne javlja opet je sa njom'' druga pizdi na svog shefa i zeli da ha zakolje a do malopre postovala predivan post o samokontroli, covek koji je rekao puj puj pedofilija otvara svoj album sa devojcicama od 7 godina i drka.... { idealan primer onaj teolog juche, ko zna koji je to forumash bio redovni,lepo pod klonom ispucao svoju mracnu zelju,i sad je najverovatniej negde na forumu pod svojim pravim nikom,komentarishe slike forumashica,sve normalno..} Mozemo dati misljenje,ali ne i neko ostrasceno ''zakoljimo suprotan tabor stav '' { razumem da nemo ima drugacije misljenje i da je pasioniran u vezi toga,ali ipak } nismo bili na njihovom mestu,ne znamo shta su neke od tih zena prezivele,kakva im je bio zivotni put,nishta ne znamo-mozemo samo kao gledaoci da kometarishemo,a sve dok neshto lcino nisi preziveo,meni je mnogo zao { znam da neki tu vole da glume Boga } -ne mozete suditi drugome. I svako ima pravo da kaze misljenje ali da ono nije agresivno i '' ja sve znam oni su to uradili zato sad cu da vam kazem ja znam '' stav. Eto,dace Bogd a vi ove nedelj zatrudnite,ili da se izmisli neka mashina shto vraca vreme,pa da vas zustre zagovarache ubacim i nateram da se vama desi-pa da vam vidim tu kuraz koju ima samo vash jezik.


Neko dole napisa opravdava abortus kada je fetus deformisan,zar to nije licemerno? I sramotno?


I neko ubacuje i Boga :roll: to mi je vec zalosno,tipa ''bogohulnici!!!! '' A jel vi pasionirani zagovarachi i branitelji nacela Biblije da li ste stvarno toliko plitki i glupi? zamislite Isusa da sidje na zemlju i krene '' bogohulnike ubiiiiiiiicccccccco deteta paaaaaakao '' jel bi to On ikad uradio? Naravno da ne bi,i vi umesto da uvidite, vi i dalje '' uubiiiti ih,neeemati razumevanja zakolji mi smo svi savrsheni nikad greshku ili kiks u zivotu nismo uradili aaaaaaaaaaaaaaaaaa Bog Bog Bog pravda Isus Bog zivot zivot zabrana slobodnog izbora i razumevanja drugih ljudi OOOSUDA!!!!!!! ''

Za silovanje..zbog cega ne treba reci detetu? Precutati je laz-reci istinu je oznaka da ga,iako je mali,tretirash kao sebi ravnog,a tretiranje sebi ravnog-iskrenost-poshtovanje.
.
 
Poslednja izmena:
Neko dole napisa opravdava abortus kada je fetus deformisan,zar to nije licemerno? I sramotno?

Za silovanje..zbog cega ne treba reci detetu?

Ja sam recimo protiv abortusa.... ali.... nisam u samo dva slučaja a to je kada je utvrđeno da fetus nema dobar razvoj tj.da ima deformitet i u slučaju silovanja.

Sada ću reći i zašto.
Da li možeš da zamisliš da rodiš dete sa takvim deformitetom da ono nikada ne može da bude samostalno i da uvek mora da zavisi od nekoga, otac i majka neće uvek biti tu za njega, jer svako od nas mora jednog dana i da umre.Da li si nekad bila u Domu za takvu decu?! Ako nisi, idi vidi i plači.Onda je bolje i da se ne rodi.
U slučaju silovanja dete znalo ili ne kako je nastalo,uvek će osetiti tu neku vrstu nedostatka majčine ljubavi, jer ono je plod traume a ne ljubavi,jer majka svaki put kad ga pogleda videće oči onog ko joj je to uradio,ma koliko se ta žena trudila da to dete voli jer ono nije ništa krivo što mu je otac bolesni nasilnik.
 
Iz ovog posta mi je skoro sve jasno. Molim te da mi odgovoriš:
1.da li si imala 17 god kad si abortirala?
2.da li je to dete bilo plod incesta?
3.da li si abortirala samo jednom ili više puta?
z:hm:

p.s.4.da li si narkomanka?

nit sam abortirala nit sam narkomanka nit sam bila trudna ikada,eto,zao mi je shto sam te razocarala pa ne mozes da me popljujes.


neverovatno.
kad pokazes da neces da osudish ljude vec iz drugog ugla da sagledas svaciju pricu dobijes ovo kao odgovor :lol: od svih stvari koje sam napisala,da ne treba osudjivati druge ljude,da treba da imamo razumevanja prema nekome ko je mozda imao losh zivot,ali da nikad ne znamo razloge koje se kriju iza tih,da ne treba da zustro zastupamo neke stvari jer ne znamo pravu istoriju iza toga { shto su sve normalna razmisljanja svake osobe koje ja u mom RL znam, lepo sam navela primer kako bi vama bilo da udjete u prodavnicu i da vas ubiju,pa da se svi prave pametni '' pa anravno da nisi trebao da udjes '' } ti izvacish sve iz konteksta i apsolutno ne konstantujes te stvari. I josh ti toliko povrshno sve shvatio,kao dete od sedam godina. Ja sam devojku od 17 pomenula kao hipoteticki primer,jer ljudi na temi napadaju '' pa mlada je al trebala je da zna ko joj je kriv'' pa sam rekla da se tako neshto svakom moze desiti,i da ne treba da se postavimo kao da smo prepametni,jer nismo.
Ako ti toliko smeta shto sam tolerantna po prirodi,shto ne volim da bacam na ljude prvi kamen i da mrzim,kao shto ti radish,ako ti je toliko neverovatno i nerazmuljivo da treba biti covek prema drugom ljudskom bicu to je tvoj problem.
 
Poslednja izmena:
abortus ne treba zabraniti,a svako raspolozen da kriticki razmislja shvatice i zasto i koje bi bile posledice zabrane.

abortus treba da regulise drzava tako sto ce ga destimulisati nametanjem jako visokih cena istog. ne znam sad kolike su cene, al secam se ranije, pre nekoliko godina, kad su bile neke polemike oko toga, da je cena bila oko 2000 dinara! to je katastrofa jer kad preracunas skoro pa da ti se vise isplati da ides na abortus sa vremena na vreme nego da kupujes kontracepciju!! i naravno nedovoljno savesni ljudi (pre svega oni idu na abortuse, i naravno oni koji bas nisu imali srece,pa im se pored zastite dogodilo da ostanu u drugom stanju) radije odlaze na sto, nego da se informisu i ucine ono sta je u njihovoj moci da se tako nesto ne dogodi. to su i devojcice i zene koje su vec radjale koje to uzimaju zdravo za gotovo,skoro ko vadjenje zuba, a posledice fizicke i posebno mentalne po mladu osobu su posebno opasne. e sad poredjenja radi, u spaniji koja ima 46-7 miliona stanovnika, godisnje ima manje abortusa nego u srbiji!!! i abortus kosta valjda oko 500 eura, sto mu dodje polovina,trecina neke pocetne plate.niko nece da pukne tolko para za abortus i isplativije mu je da kupi mesecne zalihe kondoma,kontraceptive ili sta god vec...

koliko god prezvakano zvucalo i zastitu treba potencirati jos od osnovne skole, posto deca vec tad krecu da se upustaju u seksualne odnose ( :neutral: ) i tupiti koliko je potrebno dok im se ne utuvi u glave. i podignuti cene abortusa tako da bude ekonomski veci udar po dzepu nego kontracepcija.

generalno sticem utisak da se kod nas dosta lezerno pristupa seksualno prenosivim bolestima (nece to meni valjda) i zastiti od trudnoce (brojim naprste plodne neplodne dane, pred spavanje se molim da ne zatrudnim, a u ostalom - najgori izgovor od svega - njemu - a nekad i njoj - je lepse bez kondoma! :neutral: o zdravlju i dugorocnim posledicama niko ne misli i upravo na to treba ici,pored onog udara po dzepu,koji nekako uvek vidim ako najuspesniji vid borbe protiv kojekakvih socijalnih pojava.

najgore je radjati nezeljenu decu koju niko nece voleti,o kojima se niko nece brinuti i koja ce zivote provesti po sirotistima dok ih ne izbace na ulice.zato o zabrani nema ni govora.
 

Back
Top