Abortus da ili ne?!

За прекид трудноће лица млађег од 16 година, потребна је сагласност родитеља или старатеља, а ако су они одсутни или спречени, онда сагласност надлежног органа старатељства (чл.2 и 3).

Занимљиво је скренути пажњу на чињеницу, да отац детета нема никакво право на одлуку о судбини заједничког детета.

Такође је невероватна чињеница, да малолетно лице од 16 година, није довољно зрело да донесе одлуку о томе ко ће бити председник државе и самим тим нема право гласа; не може купити цигарете на трафици... али итекако може самостално одлучити да изврши абортус.

Aj sad procitaj prvo,pa drugo...
zakon u klin,a ti u plocu...
 
Evropska unija ne dozvoljava da se kolju prasići i telići koji su mali (ispod određene kilaže) zato što su oni nerazvijene jedinke i drževe mora da ih štiti dok se nne razviju. Šta je fetus? On je isto tako nerazvijena jedinka i treba ga štititi a dozvoljava se njegovo ubistvo. EU štiti životinjsku mladunčad a dozvoljava ubistvo ljudske.
 
Glede teme, a trebao bih ići na slavu i da nešto i pojedem ( ovo poslednje je vezano za tetragramatona i slike koje postavlja, mada je dobrim delom u pravu ), da kažem sledeće :
- Grozno je i čuti broj za abortusa koji se izvrši u Srbiji na godišnjme nivou
- Slučajevi silovanja i začeća nakon toga dela su zanemarljivog broja, na odnosu broja regularnih sexualnih odnosa, tako da silovanje nije izgovor za većinu abortusa u Srbiji
 
Evropska unija ne dozvoljava da se kolju prasići i telići koji su mali (ispod određene kilaže) zato što su oni nerazvijene jedinke i drževe mora da ih štiti dok se nne razviju. Šta je fetus? On je isto tako nerazvijena jedinka i treba ga štititi a dozvoljava se njegovo ubistvo. EU štiti životinjsku mladunčad a dozvoljava ubistvo ljudske.

Idi onda spamovati na nekom forumu o EU z:mrgreen:
 
Nisu slike gadne...tj.bar ja nisam gadljiva...
ko je to uradio svojoj djeci,ovdje se niko nije izrazio da ima iskustvo iz prve ruke...vec pricamo o tome shta mi mislimo o tome...

gadan je ovaj tvoj terorizam spamom i slikama...

I pored toga što vidim šta su tvoji roditelji izrodili, ja i dalje stojim iza stava da te je trebalo pustiti da se rodiš.
 
E ne znam da li je vama zapalo za oko...mnogi su[ukljucujuci i mene] napisali..to je NJENA odluka,kako ZENA misli...koliko se u tom svemu pitaju ocevi? osim naravno u slucaju silovanja...
ne zelim da uopshte razmishljam shta bi bilo kad bi bilo...ali ovako kad gledam sa strane to je vishe njena nego njegova odluka...

da ovde si u pravu žene pogotovo udate to rade tajno da muž ne zna.A mislim da bi trebalo da zna.Ipak su zajedno u tome učestvovali.z:hm:
 
Abortus samo u slucaju da je zena silovana i ako je ugrozen zivot majke i deteta...danas postoji mnogo nacina da se zena zastiti od nezeljene trudnoce...tako da svako moze da izabere najadekvatniji...
Treba biti odgovoran kad je novi zivot u pitanju....
 

Back
Top