A posle uskrsa ....

jao da
mislim, ja imam one gadne plastične žardinjere
ali zamišljam da imam ovako nešto
nossj310pc.jpg

79.90USD
o.O

Parka, ima na Kaleniću jedna radnjica sa divnim, ručno slikanim keramičkim saksijama. Na onoj strani gde je parking, ka VIškoj ulici..na uglu je cvećara Garden centra i neka prva druga do nje iz Viške je ta radnjica koja prodaje samo saksije, ručno slikane...
mi smo ih kupili za firmu i baš ću sutra da ih slikam da vam pokažem.
 
ja volim i vrbenu i ona tera komarce i muve
inače imam betonsku žardinjeru koja je ostala kad smo terasu pretvorili u dnevnu sobu
u njoj bude svakakvog šareniša, al mora da se zaliva baš svako veče jer je istočna strana i jako sunce
a imam i jednu ružicu, koju mi je moj pokojni tata kupio za neki osmi mart i ja je posle presadila u žardinjeru i lepo cveta svake godine, mnogo je volim
a začinsko bi da gajim na lođi iz kuhinje, a to je severna strana
ajd ko se razume, može li?
 
jao parks kako su ti cool biljcice,ne znam sta je to malo izniklo ali super su sve:D
ja cu sutra da vam postavim nas paradajz (posto je to zvanicno laurin paradajz,htela sam da joj malo razvijem osecaj odgovornosti prema nekom zivom bicu) danas smo mu kidale one duple grancice,sto otimaju klopu onim vecima
posto imam na raspolganju vikend mislim da cu da pogledam jos nesto,mada ne znam sta bih,ja bih da mi je korisno
persun,mozda ruzmarin,hmmm vlasac mi nije uspeo iz semena,da l ima rasad za to?ili male lukove da gajim,to je bas cool:D
 
boko, znam ja na koju ti radnju misliš =) obišla sam ceo kalenić gledajući što rasade što semenca
saksije nisam gledala, nešto su bile skupe prošle godine (kad sam kupila pa morala da poklonim =I )
al slikaj baš =)
nisam znala da vervena tera muve ali je super za stomak, čaj od nje se pije posle jela i sve to.. prokletstvo, vidim ja da će baštica da mi se proširi =)

linda, mnogo je strava što si lauri dala paradajz
kad sam ja bila mala moji su mi dali komadić bašte i to je bila "moja baštica"
tamo sam posadila po jedno od svega što su oni imali u bašti i kao nešto sam okopavala i plevila
istini za volju, toliko sam bila mala da se toga jedva i sećam (možda 5 god)
i veliko je pitanje koliko sam deo rada ja tu ulagala a koliki oni meni iza leđa
al se sećam da sam imala svoju motičicu o.O
 
Jaoooooooooooo sto sam se sad rastuzila.
Setila sam se moje moticice
I moj ekuce u vojvodini
i moje baste
i mog paradaiza i tikvica i boranije
i krompirove zlatice :(
I kako je mladi luk lep kad se izvadi iz zemlje i jede odmah uz jaja i paradaiz :(

Jaooooo zamirisalo mi detinstvo ....okidac je bila rec moticica.

Sad mi nesto tesko da teze ne moze biti.
Te kuce vise nema
U mojoj basti neko drugi sadi mladi luk
mozda bas mojom moticicom, koju je meni deda napravio , meni ....da okopavam kropmir :(
 
Ne znam ni ja draga moja.
Ja sam rodjena u bg al sam odrasla u jednom selu pored novog sada.
Dovodili su me kuci u bg samo zimi jer tamo nismo imali uslova za normalan zivot preko zime.
3/4 godine sam bila u vojvodini.
Do skole.
A onda svako leto ...celo leto....do 1993.
Onda sam porasla, prestala da idem,imala sam "vaznije" stvari na pameti ....nisam mislila da ce se desiti neke ruzne stvari a svasta se ruzno desilo u porodici i pre dve godine su mi neki ljudi potpuno iz vedra neba uzeli tu kucu :(

Jos patim i bas mi je tesko i nekako se trudim da ne mislim o tome al sad kad napisase motikica setila sam se toga i ....etoooo...

I ja sam mozda po rodjenju Beogradjanka al sam u srcu vojvodjanka.
 
Jaoooooooooooo sto sam se sad rastuzila.
Setila sam se moje moticice
I moj ekuce u vojvodini
i moje baste
i mog paradaiza i tikvica i boranije
i krompirove zlatice :(
I kako je mladi luk lep kad se izvadi iz zemlje i jede odmah uz jaja i paradaiz :(

Jaooooo zamirisalo mi detinstvo ....okidac je bila rec moticica.

Sad mi nesto tesko da teze ne moze biti.
Te kuce vise nema
U mojoj basti neko drugi sadi mladi luk
mozda bas mojom moticicom, koju je meni deda napravio , meni ....da okopavam kropmir :(

ni moje kuće više nema, odnosno stoje ruševine u kojima se naziru neke stvari kao uspomene...
umka,klizište, služila nas je dobro nekih 40.godina i onda nije izdržala...
tek sam letos, poslepar godina skupila snagu da odem da je vidim
osećam tvoju tugu Mirka, sasvim kao svoju:zag::heart:
 
Moje na zalost ima :(
Samo sto vise nije moja.
Neki nepoznati ljudi spavaju u mom krevetu ....
U mojoj posteljini, jedu mojim viljuskama , piju iz mojih casa ...
Sve smo ostavili.
Zapravo , niko nas nista nije ni pitao.
Kad su mi javili da je kuca prodata ja sam prestala da disem.
I srce mi je tuklo ko ludo.
Pocela sam da odmotavam film ...sta nestaje.
Ne toliko zidovi , ne toliko stvari , koliko deo mene.

Ponudili su mi da dodjem da iznesem licne stvari.
Cuj da iznesem licne stvari.
Kako ljudima bez emocija da objasnis da je ta kuca bila licno moja.
Da sam ja stavljala cigle dok je nastajalo kupatilo, da je moje ime uklesano u betonu pod hidroforom, da je jelka stara kao i ja , da je tresnja zasadjena na dan mog rodjenja da rastemo zajedno, da sam se u njenoj krosnji ljuljalja , spavala, igrala....

Sta da iznesem ???
Sebe iz kuce ne mogu , a ni kuci iz sebe...
To pare ne mogu da kupe.
 
Moje na zalost ima :(
Samo sto vise nije moja.
Neki nepoznati ljudi spavaju u mom krevetu ....
U mojoj posteljini, jedu mojim viljuskama , piju iz mojih casa ...
Sve smo ostavili.
Zapravo , niko nas nista nije ni pitao.
Kad su mi javili da je kuca prodata ja sam prestala da disem.
I srce mi je tuklo ko ludo.
Pocela sam da odmotavam film ...sta nestaje.
Ne toliko zidovi , ne toliko stvari , koliko deo mene.

Ponudili su mi da dodjem da iznesem licne stvari.
Cuj da iznesem licne stvari.
Kako ljudima bez emocija da objasnis da je ta kuca bila licno moja.
Da sam ja stavljala cigle dok je nastajalo kupatilo, da je moje ime uklesano u betonu pod hidroforom, da je jelka stara kao i ja , da je tresnja zasadjena na dan mog rodjenja da rastemo zajedno, da sam se u njenoj krosnji ljuljalja , spavala, igrala....

Sta da iznesem ???
Sebe iz kuce ne mogu , a ni kuci iz sebe...
To pare ne mogu da kupe.

E mirkic....:heart:
 
Evo malo mojih bockavaca :D

Sve fotke su od prošle sezone, pošto, jel' još uvek rmbačim oko presađivanja.

Divni su :heart:, ja treba svoje da posadim ovih dana, pise na kesici da nicu za 8 nedelja, samo moram da nadjem pesak tj. da obidjem neku zgradu u izgradnji u komsiluku =)

A sutra moram pod hitno da presadim persun (koji sam inace dobila od Parke hehehe), nesto se sneveselio =/ (persun, ne Parka =))
 
Divni su :heart:, ja treba svoje da posadim ovih dana, pise na kesici da nicu za 8 nedelja, samo moram da nadjem pesak tj. da obidjem neku zgradu u izgradnji u komsiluku =)

A sutra moram pod hitno da presadim persun (koji sam inace dobila od Parke hehehe), nesto se sneveselio =/ (persun, ne Parka =))

Ja to jednom probala, nije mi ništa niklo :lol:
Valjda tim malcima svašta nešto treba da se ugodi, a i nikad ne znaš kakvo je seme, da li valja.

Mada, poigraj se, što da ne, ali moj savet je da kupiš biljku. Treba puno vremena od klijanja, recimo, svaki od ovih mojih na slici je star bar 4 godine. U svakom slučaju srećno, pa da postaviš neke fotke za dva meseca :D
 
Divni su :heart:, ja treba svoje da posadim ovih dana, pise na kesici da nicu za 8 nedelja, samo moram da nadjem pesak tj. da obidjem neku zgradu u izgradnji u komsiluku =)

A sutra moram pod hitno da presadim persun (koji sam inace dobila od Parke hehehe), nesto se sneveselio =/ (persun, ne Parka =))

Postoji u cvecarama zemlja za kaktuse , malo je skuplja od obicne al je bas dobra , od kad smo presadili kaktus u tu zemlju on poludeo.
 
aha...
a zaboravljaš na Laku


ja imam 5 ari za cveće
ali nemam ni jedno
imam zveri:dash::dash::dash:
:lol:
Posadila ja ruže pre oko mesec dana. Pošto i ja imam jednu zverku, ogradim ih, računam, zaštitiće ih od njega. Iste večeri, pomerio je jednu daščicu, a sutradan je nekako uspeo da se pokaki baš u ograđenu zonu:zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Elem, sad mi treba savet od iskusnijih forumašica - krenuli su izdanci, ali na vrhu su pocrneli. da li da to isečem? šta da radim?
 

Back
Top