A posle uskrsa ....

Dugo ja to imam, već 7, 8 godina, tako nije samo trend u pitanju :lol:
i ja dugo pokušavam tako da isto nije trend
mada prošle godine nisam imala lošu žetvu bosiljka
ove godine
presadila sam peršun od babe

ovu čudnu nanu sa pijace

i matičnjak i timijan
jedno je već niklo, drugo još nije
zaboravila sam šta sam gde posadila =I

ako neko već ume da prepozna bila bih mu zahvalna =)

što se vlašca tiče priča je duga i tužna
sa epilogom da sam danas posadila novi
ali njima to neću kazati =I

a da, bosiljak ću isto da presadim od babe, al tek kad nikne =)
 
pa jes, ispalo je ko da oćemo da se svađamo, a ja sma samo htela da podvučem svoju nesreću što mi ne uspeva
ali moraš priznati da nije loš trend
mislim da je mr džejmi oliver odgovoran za to
kod mene delimično, to priznajem.
a delimično, kad sam radila u kujnici kao perač sudova br 1, a to je strahovito ekskluzivna kuhinjica bila, u smislu obroka od po stotinak € po osobi a i više i vina od po.. nikad nisam ni saznala, e pa taj je kuvar imao svoju bašticu da bi uvek imao ubersveže voće i povrće, a na prozoru kujne začini. samo otvori prozor i nabere. ja imala 19 godina i to mi je strašno nekako kul izgledalo =))))
 
Ma super je trend :)
Da kuvam, i ja bih to gajila, ovako je malo besmisleno.
Krenula mi ruka par puta, nije da nije, pa se zapitam "a šta ćeš ti, jado, sa tim?"

I da, najviše upravo zato što mi kul izgleda. Asocira me na neke domaće, francuske kujne, gde su tako na prozoru poređane razne saksije, pa samo čupkaš, a odozgo visi i struk osušene lavande, i ima domaćeg vina...i tako :D
 
jao da
mislim, ja imam one gadne plastične žardinjere
ali zamišljam da imam ovako nešto
nossj310pc.jpg

79.90USD
o.O
 
postovi sa uskrsa premesteni, malo su istumbani, ali ne mogu drugacije da ih prebacim,razvrstavaju se hronoloski.
uzivajte sa biljkama i javno apelujem na administratora da ne prebacuje temu na biljke ili modu:roll::mrgreen:.
stoga, ne menjajte kanal, na pravom ste mestu:mrgreen::hvala:
 
uh daaaaaaaaa
najvise mi se svidjaju velike keramicke saksije/zardinjere sa tim biljem
i malo paradajzica u bastici
i sira na kockice sa suvim zacinima potpoljenog u maslinovom ulju pa u nekoj kul tegli
na drvenim grubo obradjenim policama

To, to :D
Ali ja bih da saksije budu one rustične glinene, one što izgledaju neobrađeno, pa na drvenoj prozorskoj dasci...
 
Fala, Kvinsi :hvala:

Elem, ja sam u pola prolećnog presađivanja.
Inače, samo kaktuse gajim, navukla sam se najcrnje. Njima u principu nije neophodno presađivanje svake godine, i nije neophodno da bude u proleće. Ali pošto su zimovali u hodniku zgrade, a cele zime su komšije imale neke silne radove, toliko su se nagutali one fine prašine da nisam sigurna da bi bilo bezbedno da ih u tome ostavim i počnem sa zalivanjem.

I tako poslednjih par nedelja robijam mojih 50-tak biljaka i skupljam ubode :D
Ceo proces dugo traje jer po nekom ps-u kakatusi se ostavljaju na suvom nedelju dana kad se izvade iz starog supstrata, da se zaleče pokidani korenčići, pa se tek onda sade u novi supstrat.

Videću večeras da nabacim nešto sličica ;)
 
pih...

dzabe sanjam
u mom stanu ima mesta za najminimalnije plasticne pravougaone saksije
ali mama ima terasu
koja ne sluzi nicemu
hihiiihihi

Mozes da iskoristis sims ispred prozora. Ja se tako snalazim jer u stanu nemam mnogo mesta za gajenje cveca, terasu takodje nemam, ali sims moze sjajno da posluzi + imam neke ideje za koje mi treba novca, prvenstveno, gde bih napravila odredjene inovacije vezane za sims i prozor, sto mislim da bi cvecu pogodovalo. A ja bih uzivala u neuobicajenoj "prozorskoj" basti :D.
 
Zanimljiva tema...
Obozavam cvece i ukrasne biljke i zao mi je sto nemam bastu... :(
Ali imam dosta veliku terasu i planiram da pocnem da sadim cvece u saksijama...
Trebala bih ovih dana da prosetam i da kupim lepe saksije, videla sam preslatke u jednoj prodavnici, a i jeftine su.
 
Mozes da iskoristis sims ispred prozora. Ja se tako snalazim jer u stanu nemam mnogo mesta za gajenje cveca, terasu takodje nemam, ali sims moze sjajno da posluzi + imam neke ideje za koje mi treba novca, prvenstveno, gde bih napravila odredjene inovacije vezane za sims i prozor, sto mislim da bi cvecu pogodovalo. A ja bih uzivala u neuobicajenoj "prozorskoj" basti :D.

cime se pricvrste saksije da ne bi pale sa simsa?
 
@FIBI3 - Dva simsa koja trenutno koristim jako su siroka. Mislim da bih 'ladno mogla da legnem na njih i ne padnem, ali je to stara gradnja pa verovatno odatle i takva sirina simsa.

Ostala 2 slobodna simsa su jako uzana pa ih ne koristim dok ne obezbedim saksije od pada, ali je jedna od opcija konsultovati (pa posle angazovati) ljude iz zanatskih radnji koji izgradjuju razne stvari od gvozdja pa i zardinjere (imas jednu radnju nedaleko od Kalenic pijace, Bgd). Od njih ocekujem da imaju mogucnost fiksiranja zardinjera za zid po nacrtu koju im damo, uz njihovo amenovanje onoga sto realno moze i predloge sta misle da bi bilo resenje.

Druga solucija bi mogla biti da na odgovarajuca mesta na obe stranice zida (levo i desno ispred prozora) ukucamo ili izbusimo busilicom (mi ili neko drugi) i tiplovima uglavimo sarafe ili kuke (jos bolje) za koje bi se vezivao kanap odredjene debljine (ili zica, plasticni kanap kao za ves, nesto mrezasto...) koji bi isao tacno preko saksija da ih zastiti od pada.

Ovo su neke jos ne razradjene ideje, pa ih prihvati sa malom rezervom dok ne isprobam.
 
Nista nisam kupila.
U kraju bilo samo lepog jove u crvenoj boji, to mi se ne svidja.
:(
Mrzelo me a idem na pijacu pocela je kisa.

Jel ima neki dousnik da dojavi kakva je situacija sa cvecem u Krnjaci???
Kad sam bila pre uskrsa bilo je zali boze .
 

Back
Top