"5 oktobar 2007 Seven years after changes!"

E svaka čast! Marš za 7-mi oktobar najavljen 7-og septembra, a 5-ti oktobar počinje 2-og oktobra.

I šta si ti radio sa 10 godina pa ti bilo loše? Razbio mami vazu pa dobio batine? Izašao na ulicu i rekao :"Stop represiji"?

Pa meni je najlepše bilo kad je Sloba dolazio ona vlast: imao sam 14 godina

Recimo ko je proveo celo detinjstvo(a roditelji mu behu u opoziciji) samo u Slobinoj Srbiji moglo je svasta da fali!
Nisam bila punoletna 2000,ali bila sam tinejdzer ranije sazreo upravo zbog sledecih stavki-
Da ti navedem banalne sitnice,deset godina nosenja nasledjene odece od starijeg brata ili sestre,neodlasci na zimovanje,letovanje,mamine suze zbog provokacija od lokalnih socijalista,caletovo(fakultetski obrazovan) putovanje na posao u mesto udaljeno 20 tak kilometara biciklom zimi,sve mi je to tad izgledalo normalno jer nisam znala za bolje!
Radovala sam se dolasku struje..............
 
Recimo ko je proveo celo detinjstvo(a roditelji mu behu u opoziciji) samo u Slobinoj Srbiji moglo je svasta da fali!
Nisam bila punoletna 2000,ali bila sam tinejdzer ranije sazreo upravo zbog sledecih stavki-
Da ti navedem banalne sitnice,deset godina nosenja nasledjene odece od starijeg brata ili sestre,neodlasci na zimovanje,letovanje,mamine suze zbog provokacija od lokalnih socijalista,caletovo(fakultetski obrazovan) putovanje na posao u mesto udaljeno 20 tak kilometara biciklom zimi,sve mi je to tad izgledalo normalno jer nisam znala za bolje!
Radovala sam se dolasku struje..............

:cry::cry::cry:

Када би само на тренутак могла да се пробудиш и видиш чему ћеш се у скоријој будућности радовати...

Волела бих да ни ја не могу то да видим, али шта ћу...
 
:cry::cry::cry:

Када би само на тренутак могла да се пробудиш и видиш чему ћеш се у скоријој будућности радовати...

Волела бих да ни ја не могу то да видим, али шта ћу...

Ne slazem se,nisam takav fatalista,ja u proteklih sedam godina imam sasvim solidan zivot.........postoji jos mnogo toga sto bih promenila,ali cinjenica da ne prozivljavam nista slicno od onog sto sam navela
 
skoro sam pricao sa prijeteljima .sad ima struje, goriva, kredita , hipermarketa i slicnih sarenisa. ali ostalo je isto stanje u drustvu "Mi gore i vi dole". I dalje na salterima samo sto te ne biju ,zdravstvena knizica te kosta ko zlato a ides kod privatnog zubara ,lekara i nedaj ti Boze da zatreba. deca nisu zasticenija, deciji dodaci nista ne vrede, mladi i dalje odlaze. nema sigurnih saobracajnica nema nikakvog koridora 10,11,12 prazne price. cekali smo olimpijadu ( bice puteva) cekali rasplet zajednice, cekamo, cekamo... Nije to ono sto je trebalo da bude posle svih onih pistaljki i buke.
 
skoro sam pricao sa prijeteljima .sad ima struje, goriva, kredita , hipermarketa i slicnih sarenisa. ali ostalo je isto stanje u drustvu "Mi gore i vi dole". I dalje na salterima samo sto te ne biju ,zdravstvena knizica te kosta ko zlato a ides kod privatnog zubara ,lekara i nedaj ti Boze da zatreba. deca nisu zasticenija, deciji dodaci nista ne vrede, mladi i dalje odlaze. nema sigurnih saobracajnica nema nikakvog koridora 10,11,12 prazne price. cekali smo olimpijadu ( bice puteva) cekali rasplet zajednice, cekamo, cekamo... Nije to ono sto je trebalo da bude posle svih onih pistaljki i buke.

Tačno. Mnogo toga je trebalo, a nije.

Trebalo je odmah, već istog dana pohapsiti sve vidjenije ljude iz SPS, JUL i SRS. Trebalo je odmah sprovesti istragu o novcu iznetom iz zemlje. Trebalo je rasformirati DB, trebalo je odmah uspostaviti nove vrednosti i nemilosrdno se obračunavati sa najmanjom pojavom korupcije. Sve je to trebalo, ali nije.

Te snage ludila su se vrlo brzo konsolidovale, sad su uglavnom vladari iz senke, a svi ostali na političkoj sceni su samo njihove marionete, koje moraju da rade ono što im se kaže, zato što ih te iste snage plaćaju.

Zato Srbija ne hapsi osvedočene ratne zločince i zato Srbija neće za još 20 godina ući u normalne tokove.

Zato mnogi ljudi otvorenog uma ne izlaze na izbore. Zato što im je jasno da Milošević kroz svoje naslednike i dalje vlada.

Bolje je onima kojima Mišković još dozvoljava da rade, dok ne odluči da preuzme sve što postoji u Srbiji. Ostalima je jako loše.
 
:confused::confused::confused:

Ako si švercovao gorivo, ili stajao na ulici i na pola usta govorio:"..vize, ..vize", bio jedan od Jezdinih ili Dafininih dilera, preprodavao humanitarnu pomoć, ili se bavio drugim, u ono vreme "zakonitim poslovima", onda mogu da razumem žal za devedesetim.

Ako nisi bio ništa od toga, ako si osiromašio, kao što je većina normalnog sveta, onda bi trebalo da se zapitaš da li si sasvim priseban, kad si u stanju da napišeš ovako nešto.
Secam se da je veliki srpski pisac i intelektualac i ljubimac Slobodana Milosevica i Rasa Karadzica Brana Crncevi u kazinu hotela Putnik u Novom Sadu prokockao skoro milion dolara dolara prikupljenih od dijaspore za humanitarnu pomoc Srbima preko Drine doduse nije sve otislo na rulet nesto je i na viski i qurve , ali mu ni to nije bilo dosta pa se posle bio toliko zaduzio da je Sloba preko Arkana morao da urgira kod pokojnog Lainovica da ga neko ne zvekne zbog duga ,a eto i Brana sada zali za devedesetim .
 
Secam se da je veliki srpski pisac i intelektualac i ljubimac Slobodana Milosevica i Rasa Karadzica Brana Crncevi u kazinu hotela Putnik u Novom Sadu prokockao skoro milion dolara dolara prikupljenih od dijaspore za humanitarnu pomoc Srbima preko Drine doduse nije sve otislo na rulet nesto je i na viski i qurve , ali mu ni to nije bilo dosta pa se posle bio toliko zaduzio da je Sloba preko Arkana morao da urgira kod pokojnog Lainovica da ga neko ne zvekne zbog duga ,a eto i Brana sada zali za devedesetim .



Nisam to znala, ali me zaista ne čudi.

Od takvog kvazi intelektualca (čitaj: primitivca) takvu stvar i možeš da očekuješ.
 
skoro sam pricao sa prijeteljima .sad ima struje, goriva, kredita , hipermarketa i slicnih sarenisa. ali ostalo je isto stanje u drustvu "Mi gore i vi dole". I dalje na salterima samo sto te ne biju ,zdravstvena knizica te kosta ko zlato a ides kod privatnog zubara ,lekara i nedaj ti Boze da zatreba. deca nisu zasticenija, deciji dodaci nista ne vrede, mladi i dalje odlaze. nema sigurnih saobracajnica nema nikakvog koridora 10,11,12 prazne price. cekali smo olimpijadu ( bice puteva) cekali rasplet zajednice, cekamo, cekamo... Nije to ono sto je trebalo da bude posle svih onih pistaljki i buke.

Ни мало не жалим што је Слобино време прошло. Учествовала сам и ја у демонстрацијама, мада се ни мало тиме не поносим. Осећам се превареном.
Шта се то променило набоље?
Ја не видим бољитак.
Све што су урадили за ову државу урадили су од донација.
Све што су грађани створили, створили су кредитима које ће крваво отплатити...
Синдикати су потпуно уништени. Претворили смо се у робовласничко друштво...
Добили смо европско радно време које још 100 година неће бити усклађено са радним временом вртића и школа.
Заиста ме мрзи да набрајам... Ваљда још неко види где и како живимо...

Апсолутно сте у праву. Нисмо ушли у међународну поделу рада.
Немамо стратегију развоја привреде. Немамо тржиште. Не знам због чега јуримо у ту Европу када немамо тржиште тамо, једино можемо да користимо те фондове и инвестиције, али то не значи да би проблеми били решени. Било би боље сигурно, мада ко зна...
 
meni je zao one energije koja se osecala medju ljudima ,obicnim ljudima koji su mislili da se nesto konacnoi menja.Ljudi su zaigrali kolo sa milicijom,pomesali kape i izgledalo je kao jedno opste pomirenje svako sa svakim. I onda je sve to polako pocelo da se umotava, sto u celofan sto u nesto tamnije a sva ta histerija se istopila kao kad su se raspali Bitlsi i kraj!
 
meni je zao one energije koja se osecala medju ljudima ,obicnim ljudima koji su mislili da se nesto konacnoi menja.Ljudi su zaigrali kolo sa milicijom,pomesali kape i izgledalo je kao jedno opste pomirenje svako sa svakim. I onda je sve to polako pocelo da se umotava, sto u celofan sto u nesto tamnije a sva ta histerija se istopila kao kad su se raspali Bitlsi i kraj!

Мени је жао због свега лошег што се десило, нарочито за време 90-их.

У овој земљи мора да се ради. Мислим да не би било све тако црно да сами нешто урадимо.
Људи би требало да су предузимљивији, да сами нешто раде, не само да чекају посао и шта ја знам.

Комунизам је прошао. По неком правилу, наша земља је богата, имамо потенцијале, само треба радити...
 
7 godina od kada nas pljacka demokratski rezim,koji je pritom spalio skupstinu.

Da podsetim da se to ranije nije desavalo.Ni Nemac nije zapalio tu Skupstinu.
DOS je imao tu privilegiju. :wink:

Hm...da se setim...sta je jos bilo tad...
A,da...opljackano je pola centra grada...To onako,u zaru revolucije...

Sad ce coup detat...samo da se iznesu televizori i tepisi iz zgrade RTS-a. :lol:

Smejurija...

tako je "demokratske promene" su drugo ime za pljacku i siromasenje srbije.
 
Ни мало не жалим што је Слобино време прошло. Учествовала сам и ја у демонстрацијама, мада се ни мало тиме не поносим. Осећам се превареном.
Шта се то променило набоље?
Ја не видим бољитак.
Све што су урадили за ову државу урадили су од донација.
Све што су грађани створили, створили су кредитима које ће крваво отплатити...
Синдикати су потпуно уништени. Претворили смо се у робовласничко друштво...
Добили смо европско радно време које још 100 година неће бити усклађено са радним временом вртића и школа.
Заиста ме мрзи да набрајам... Ваљда још неко види где и како живимо...

Које европско радно време?! У маси приватних фирми ради се по 10-12 часова

и уз то још иду и радни викенди... "Газде" слабо дају годишње одморе и то

максимум до 2 недеље, а мало који приватник даје породиљско боловање и све

то уз мизерне плате... Закажу неки састанак у фирми и кажу, ко не дође на тај

састанак, одбиће му се 10% од плате...Прековремени рад уопште не плаћају.

Пошто је ситуација очајна и има много незапослених, а законска регулатива

никаква, или се не спроводи, газде дивљају и остварују екстрапрофит на

грабачи запослених. Људи једноставно немају избор, узми, или остави. Тужно.

Зрело је за револуцију!
 
Апсолутно сте у праву. Нисмо ушли у међународну поделу рада.
Немамо стратегију развоја привреде. Немамо тржиште. Не знам због чега јуримо у ту Европу када немамо тржиште тамо, једино можемо да користимо те фондове и инвестиције, али то не значи да би проблеми били решени. Било би боље сигурно, мада ко зна...

a kako bi imali kad je stranka za koju tachijev reketash glasa
na vlasti???

kakav glupi stvor
pa mi da "udjemo" tamo
imali bi trzishte

zajednichko

al je to suvishe komplikovano za retardiranog nadalofilovica


problem je shto mi nemamo proizvod za to trzishte

a i tamo necemo da udjemo josh bar 15 godina :(
 
Tačno. Mnogo toga je trebalo, a nije.
Trebalo je odmah, već istog dana pohapsiti sve vidjenije ljude iz SPS, JUL i SRS. Trebalo je odmah sprovesti istragu o novcu iznetom iz zemlje. Trebalo je rasformirati DB, trebalo je odmah uspostaviti nove vrednosti i nemilosrdno se obračunavati sa najmanjom pojavom korupcije. Sve je to trebalo, ali nije.
Тачно.
Али, да ли се, РЕАЛНО, могло, с обзиром на све? Ми смо, можда, исувише очекивали а било је, објективно, претешко стање у које смо бачени до 2000.

Te snage ludila su se vrlo brzo konsolidovale, sad su uglavnom vladari iz senke, a svi ostali na političkoj sceni su samo njihove marionete, koje moraju da rade ono što im se kaže, zato što ih te iste snage plaćaju.
Те снаге су у доброј мери још ту. Ипак, ја не бих била баш овако песимистична.
Ништа, ипак, није исто, па ни то.

Zato Srbija ne hapsi osvedočene ratne zločince i zato Srbija neće za još 20 godina ući u normalne tokove.
Ово је комплекснија ствар. И много зависи и од неких других фактора. Спољних. Ту се играју велике игре.

Zato mnogi ljudi otvorenog uma ne izlaze na izbore. Zato što im je jasno da Milošević kroz svoje naslednike i dalje vlada.
И то сам отприлике рекла јуче, зашто ја више не гласам. Али, и оно друго, да сад не понављам.

Bolje je onima kojima Mišković još dozvoljava da rade, dok ne odluči da preuzme sve što postoji u Srbiji. Ostalima je jako loše.
И, бојим се да Мишковићу, и разним "мишковићима" не одговара промена стања, нити, у оквиру тога , на пример, улазак у ЕУ.
Ипак, мислим да они могу да коче, успоравају ствари, али не и да потпуно спрече неминовно.
 
a kako bi imali kad je stranka za koju tachijev reketash glasa
na vlasti???

kakav glupi stvor
pa mi da "udjemo" tamo
imali bi trzishte

zajednichko

al je to suvishe komplikovano za retardiranog nadalofilovica


problem je shto mi nemamo proizvod za to trzishte

a i tamo necemo da udjemo josh bar 15 godina :(


ИДИ БРЕ ЛЕЧИ СЕ ЧОВЕЧЕ. КОЈИ СИ СЕ ВРАГ НАВРЗО НА МЕНЕ.

ШТА ЈЕ У ПИТАЊУ? НЕМА МЕСТА У УСТАНОВАМА ЗА ОВАКВЕ СЛУЧАЈЕВЕ ИЛИ ЛЕКОВИ НЕ ДЕЛУЈУ? :cry::cry::cry::cry:

Ништа ти не разумеш и ништа ти не знаш. Улазак у ЕУ не значи аутоматски освајање тржишта.
Могли бисмо ми и сада да извозимо, имамо уговор и са Русијом ако је до царина.

Економија дефинитивно није твој фах. Немој више да ме цитираш, ја тебе сигурно нећу уколико не почнеш први. Бесмислено је разговарати са тобом.
 
Da ste išli razumom, ne biste ni išli ... :wink:

Ја већ рекох - није то ни мало једноставно. И даље мислим да јесте требало ићи.

А, ипак, упркос свему што сад, након свега знамо, шта је требало, да баш тај злотвор још остане на власти?
 

Back
Top