1E = 78.5 dinara ? Koga oni farbaju?

90ti he takodje rezim stelovao kurs na fals nivou , al problem je bio sto su imali malo deviza u slamarici, tj malo deviznih rezervi pa nisu mogli da otkupljuju taj visak dinara koji se konstantno pojavljivao. zato se uspostavilo dvorstruko trziste kapitala, jedno drzavno i drugo crno, sticovano, dilersko....

tako se secamo da je kod drzave u banci marka bila 20 dinara a na ulici 40-50 ....

isti je slucaj i sad , svima je jasno da je dinar precenjen stim sto danas drzava ima dovoljno novca da otkupi taj visak dinara na trzistu kapitala od poslovnih banaka.
 
postavio je ovde dupont pdf file od nekog marketa u austriji sa svim cenama proizvoda. i tamo sam mogao da vidim da im kisela kosta litar i po 0.29 E , crno vino 1.2E flasa dok je kod nas crno vino najjeftinije ono zdrepceva krv 2E a crnogorski vranac je 230 dinara ili 2.5E ....

sve je uglavnom u srbiji skuplje nego u austriji od hrane i kucnih potrepstina....

NE PIŠI nešto što ne znaš,jer ispadaš budala.
Navedite proizvođača vode, ponovo. i ponovo..

Koj kvalitet i koj proizvođač

Čisto za primer.
pre dve godine Italijanska kompanija koja se bavi preradom vode, vršila je ispitivanje kvlaiteta naših falširanih voda, ispotavilo se da su neki proizvodi kvalitetniji od njihove vode.
Čak je, tada, sada ne znam, a nema razloga da tako ostane, Rosa bila kvalitetnija od njihove najpounatije vode, ne mogu sada da se setim kako se zove.
Za vodu-vodu nisu izneli rezultate jer je nisu testirali.
 
90ti he takodje rezim stelovao kurs na fals nivou , al problem je bio sto su imali malo deviza u slamarici, tj malo deviznih rezervi pa nisu mogli da otkupljuju taj visak dinara koji se konstantno pojavljivao. zato se uspostavilo dvorstruko trziste kapitala, jedno drzavno i drugo crno, sticovano, dilersko....

tako se secamo da je kod drzave u banci marka bila 20 dinara a na ulici 40-50 ....

isti je slucaj i sad , svima je jasno da je dinar precenjen stim sto danas drzava ima dovoljno novca da otkupi taj visak dinara na trzistu kapitala od poslovnih banaka.

Priznaj da ti nedostaje da pevash po ulici: devizeeee.devizeeee....:super:
 
ja odicno znam sta hocu i kako treba da bude.

administracija da se smanji sto vise , a industrijska proizvodnja da se poveca sto vise.

visak iz administracije presaltovati u proizvodne delatnosti i kraj price.

sa ovakvim kursom proizvodnja nema sanse da raste , vec samo administracija sobzirom da posla u proizvodnji nema ljudi moraju negde da rade svi se guraju u birokratiju i administraciju.

onda posto se plate tim ljudima placaju iz budzeta - budzet puca i cela drzava ide u bankrot.

Markowac, imas ovakve nebuloze u 10 tema, gde su ti ljudi zapusili usta argumentima, i uredno se povuces sa teme koju postavis, pa onda otvaras nove. Dzabe decko, ispusen si kao radikali. Idi malo gledaj skupstinu, ja sam danas kupio 200 evra po 78,5 i mogu ti reci da mi bas prija kad sad placam EURO dugove. Eno vidi jadni Toma se isto dovatio kursa, samo da bi pljuvao po SPS-u, a i ostalih tema koje ti obradjujes. Kao, ekonomija.... :rotf: Cao zatucana Srbijo, dolaze bolji dani, pa makar i sa SPS. Samo da Шешељ-a osudimo dozivotno i milina. :klap:
 
NE PIŠI nešto što ne znaš,jer ispadaš budala.
Navedite proizvođača vode, ponovo. i ponovo..

Koj kvalitet i koj proizvođač

Čisto za primer.
pre dve godine Italijanska kompanija koja se bavi preradom vode, vršila je ispitivanje kvlaiteta naših falširanih voda, ispotavilo se da su neki proizvodi kvalitetniji od njihove vode.
Čak je, tada, sada ne znam, a nema razloga da tako ostane, Rosa bila kvalitetnija od njihove najpounatije vode, ne mogu sada da se setim kako se zove.
Za vodu-vodu nisu izneli rezultate jer je nisu testirali.

ma da nasa voda je duplo kvalitetnija od njihove zato je i duplo skuplja :hahaha:

koje gluposti ti valjas

evo ti ovde link do cena u austriji pa se uveri i sam/a

http://appl.merkurmarkt.at/downloads/pdf/Marktblatt_W_13_1606_28062008.pdf

Kisela voda u austriji koja kosta 0.29E za flasu je voda GASTEINER tzv alpska voda :)

http://www.gasteiner.at/gasteiner.html

sad ocekujem da kazes da ova voda nista ne valja i da je knjaz milos duplo bolji zato je i duplo skuplji :)
 
najbolje je druze da drzava pusti da trziste formira kurs pa kako radimo da nam tako i bude.

a ne vestacki da se pravi da bude na bilo kojem nivou....

Tacno tako,ovo je valjda jedan od preduslova ''demokratije'',sloboda trzista.Dok su bila drzavna preduzeca i intervencije i subvencije drzave,ovi ''evropejci'' su na zvona uzvikivali kako smo nazadna drzava,recidiv komunizma tipa Severne Koreje i Kube,a sad kada se vestacki intervenise,nikom nista.Ali tako je to u sistemima gde vlada ''divlji'' kapitalizam,gori od komunizma.
 
Markowac, imas ovakve nebuloze u 10 tema, gde su ti ljudi zapusili usta argumentima, i uredno se povuces sa teme koju postavis, pa onda otvaras nove. Dzabe decko, ispusen si kao radikali. Idi malo gledaj skupstinu, ja sam danas kupio 200 evra po 78,5 i mogu ti reci da mi bas prija kad sad placam EURO dugove. Eno vidi jadni Toma se isto dovatio kursa, samo da bi pljuvao po SPS-u, a i ostalih tema koje ti obradjujes. Kao, ekonomija.... :rotf: Cao zatucana Srbijo, dolaze bolji dani, pa makar i sa SPS. Samo da Шешељ-a osudimo dozivotno i milina. :klap:

ovo je sustina, oni protiv zatucane srbije, pa i po 78,5
hevi ga, ja sebe ne vidim medju njima, znaci da sam u vecem delu srbije koja ne kupuje E po 78,5 i kaze svima u lice Cao zatucana srbijo
zemljo srbijo otvori se
 
Tacno tako,ovo je valjda jedan od preduslova ''demokratije'',sloboda trzista.Dok su bila drzavna preduzeca i intervencije i subvencije drzave,ovi ''evropejci'' su na zvona uzvikivali kako smo nazadna drzava,recidiv komunizma tipa Severne Koreje i Kube,a sad kada se vestacki intervenise,nikom nista.Ali tako je to u sistemima gde vlada ''divlji'' kapitalizam,gori od komunizma.

Isto bi bilo da kazesh, seshcu u chamac i pusticu se niz reku, a ako naidje neka stena, necu veslati, nego cu se razbiti, jer je to volja prirode...:thumbdown:
 
Tacno tako,ovo je valjda jedan od preduslova ''demokratije'',sloboda trzista.Dok su bila drzavna preduzeca i intervencije i subvencije drzave,ovi ''evropejci'' su na zvona uzvikivali kako smo nazadna drzava,recidiv komunizma tipa Severne Koreje i Kube,a sad kada se vestacki intervenise,nikom nista.Ali tako je to u sistemima gde vlada ''divlji'' kapitalizam,gori od komunizma.

:blabla::blabla::blabla::blabla::blabla:
 
Tacno tako,ovo je valjda jedan od preduslova ''demokratije'',sloboda trzista.Dok su bila drzavna preduzeca i intervencije i subvencije drzave,ovi ''evropejci'' su na zvona uzvikivali kako smo nazadna drzava,recidiv komunizma tipa Severne Koreje i Kube,a sad kada se vestacki intervenise,nikom nista.Ali tako je to u sistemima gde vlada ''divlji'' kapitalizam,gori od komunizma.

pa srbija je od 2000te do 2008 na istom nivou kao severna koreja ili republika kongo. i u tim bataljenim drzavama, vlast atkodje steluje devizni kurs kao i u srbiji. nema razlike....
 
ma da nasa voda je duplo kvalitetnija od njihove zato je i duplo skuplja :hahaha:

koje gluposti ti valjas

evo ti ovde link do cena u austriji pa se uveri i sam/a

http://appl.merkurmarkt.at/downloads/pdf/Marktblatt_W_13_1606_28062008.pdf

Kisela voda u austriji koja kosta 0.29E za flasu je voda GASTEINER tzv alpska voda :)

http://www.gasteiner.at/gasteiner.html

sad ocekujem da kazes da ova voda nista ne valja i da je knjaz milos duplo bolji zato je i duplo skuplji :)

Hahahahahahahahaha
jeli jer je to i ono ALPSKO mleko koje su Slovenci prodavali a kupovali od naših farmera.

A za kvalitet vode možeš samo da plačeš i umireš od tuge.
A što si ne upućen to je tvo probelm, ali kada bi čitao više od Kurira možda bi i saznao nešto.
A da ne govorim da izađeš napolje i družiš se sa ljudima

A ovde samo lupaš gluposti

A Srbija ide put EU i ti tu ništa ne možeš i slični tebi nego da kukate za Rusijom i komunizmom
 
......uslovi su super......euro 78 , ocekujem da padne na 60....:super:
I ti bi, batice.......samo da si kreditno sposoban......:hahaha::hahaha::hahaha:

da odlicni su ti uslovi kamata 15% u proseku .

za to vreme u americi ljudi kupuju vecinu vozila sa kamatnom stopom od 0% . tacnije kreditiraju ih sami proizvodjaci automobila, samo da kupuju auta. u najgorem slucaju kamate su im do 5% .

sad vidimo sto imamo banaka vise nego fabrika. dok je idiota koji ce da misle da je super sto mogu da podignu "laki kes" kredit sa kamatnom stopom od 30% godisnje, ili da uzmu kredit za kola sa kamatom od 15% godisnje , bice tako...
 

Back
Top