1844 god. Srba je bilo osam puta vise od Hrvata..

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
cow chino

ti ocigledno u zivotu sem tvoje keve krave, i par prasica nista drugo nisi ni yebao, posto samo o svojoj mami pricas :roll: .

Uznemiravajuce da je kod tebe toliko izrazen edipov kompleks (pored svih ostalih trauma, kompleksa, frustracija i mentalnih bolesti kojima obilujes), da u psihijatriske enciklopedije treba da te stave kao primer da psihicke bolesti, takve kao ti, ocigledno napaduju u hordama.

Naravno da su gadne te vukoyebine kao Balaga Spalanka, sa 10 seljaka, tri praseta, jednom sifilisticnom kravom, nigde civilizacije, ni makar druge selendre, na 100km okolo, pa svi na svakoga naskacu. A svi naravno na tebe. I ondaK se seljace iz palance dokopalo na modemce pa resilo da pokazuje svetu koliki je idiot.
Nemoj vise, bolje se vrati mamici, svojim kozicama i jarcevima, pa ih muzi od jutra do mraka (pogotovo jarceve), umesto sto ovde se*es.
 
Medjunarodna Zajednica optuzuje Srbiju za genocid-zbog moguceg masakra odredjenog broja vojnika u Srebrenici-dok Srbija ne optuzuje sve one medjunarodne centre moci koji su u poslednjih 300 godina pokatolicavali i islamizirali Srbe i tako odvojili od maticnog naroda nekoliko miliona Srba.Medjunarodna Zajednica je nametnula diktatorski komunisticki rezim Srbiji i tako razdrobila srpski narod-stvorila Makedonce i Crnogorce i veliki broj Srba je postao manjina na srpskom etnickom prostoru.Srbija i srpski narod je 3 puta napadnut sa Zapada u proslom vijeku i tako je zivot izgubilo nekoliko miliona Srba.
Niko Srbima nije platio ni dolara odstete za nekoliko genocida.
Srbija treba da saceka promjenu snaga na svjetskoj geopolitickoj sceni i kada Rusija-Kina-Brazil i Indija preuzmu kontrolu nad UN-tada treba tuziti Zapad za svo zlo koje su Srbi pretrpili od Zapada i traziti pravicnu odstetu..
 
E jeste, sad ga i ti pretera.
Bolje bi bilo da se na vreme borimo protiv ovih domacih psihopata i njihovih umobolnih halucinacija, pa raznorazni spoljni neprijatelji ne bi tako lako odvajali eo po deo ove nacije.


Na primer, ovakva gomila izmeta tesko da se moze naci i u kanalizaciji:
crow:
pa vidish...
shumadija ili gro danashnje srbije je naseljen tek nekih 250-300 godina tachnije od seoba kosovara kao i hervcegovaca i crnogoraca

tad su bili srbi svi chlanovi SPC
ali nisu bili kad su doshli
jedino ovi hercegovci mogu time da se podiche.
ovi ostali su postali srbi kasnije

a od morave na istok, sve do iza sofije
bile su zemlje manje vishe zasebnog pretezno-slovenskog etnosa, u pochetku su se zvali timochani, kasnije su ih zvali torlacima (na zapadu) ili shopima (na istoku)
nikad nisu bili samostalni
chas srpski, chas bugarski chas vizantijski vazali
kad je pleme srbi preraslo u narod,
oni nisu bili srbi

dogod SPC nije preuzela sve manastire ohridske arhiepiskopije, mislim one shto ju je samuilo postavljao 8)
u srpskim ustancima nisu uchestvovali
sem veljka petrovica, koji je bio na granici ;)
.....................................

danas u srbiji imash one pretezno dinarse srbe iliti potomke hercegovaca i crnogoraca
i one karpatsko balkanske ;) iliti jugoistochnu srbiju. a jedni s drugima i nemaju neke veze... 8) shto se tiche porekla
evo, recimo, u blacu, gde sam pro i chuo da nas tako zovu, njima su shopovi svako ko je od prokuplja i aleksinca "na tamo", a blace-prokuplje je 30 km. a za nis prema granici
i oni i oni iz raske kazu da su bugari :roll: ko i par selca na forumu.
e da bar oce neko da se otcepi od ove nebeske srbije, da nam svane
ovde ljudi sa jugoistoka su u startu samo za omalovazavanje. dobri za humoristichki program ;) i neka je... sami su krivi.
shto se tiche prihvatanja srpskog naciona, pre 10-15 godina je bila prednost danas je prokletstvo za ovaj narod ovde :(
 
Salvantis:
cow chino

ti ocigledno u zivotu sem tvoje keve krave, i par prasica nista drugo nisi ni yebao, posto samo o svojoj mami pricas :roll: .

Uznemiravajuce da je kod tebe toliko izrazen edipov kompleks (pored svih ostalih trauma, kompleksa, frustracija i mentalnih bolesti kojima obilujes), da u psihijatriske enciklopedije treba da te stave kao primer da psihicke bolesti, takve kao ti, ocigledno napaduju u hordama.

Naravno da su gadne te vukoyebine kao Balaga Spalanka, sa 10 seljaka, tri praseta, jednom sifilisticnom kravom, nigde civilizacije, ni makar druge selendre, na 100km okolo, pa svi na svakoga naskacu. A svi naravno na tebe. I ondaK se seljace iz palance dokopalo na modemce pa resilo da pokazuje svetu koliki je idiot.
Nemoj vise, bolje se vrati mamici, svojim kozicama i jarcevima, pa ih muzi od jutra do mraka (pogotovo jarceve), umesto sto ovde se*es.

8) no comment...
 
za tebe su i marsovci srbi
shto bi troshio rechi...

a to shto tek falsifikujesh i stavljash rechi u usta... to govori o tebi. 8)

uchi malo istoriju, ako te interesuje...
mozda i nadjesh pirot u srbiji, kao i ceo taj deo na sever...
a i na jug, osim dushana...

kao i granice srbije u ona zaboravljena 5 veka
600-1100
 
Cow TI jesi bugarin, a mozes samo u svoje ime da pricas, ne i u ime vas (to sto mozda cujes glasove u glavi ti ne daje za pravo da govoris u mnozini).
Ponovo: ti ovde ne predstavljas nikoga, sem sebe, i nemoj sebi da dajes za pravo, da se ponasas kao "glas naroda sa juga" ili vec sta pokusavas (i zato i kad kazes da "smrdite" treba u stvari da govoris u jednini).
 
Inace odlicno je da si se bas TI osetio prozvanim na ovu temu, jer si izvanredan primer(ak) one vrste izroda koja nekakva opravdanja sa svoje (zapravo tudje) fiks ideje nalazi u krajnje sumanutim i perverzno izokrenutim "historijskim" cinjenicama. Sigurno si naleteo na ovom forumu, na onog idiota septoklipana (tako nesto), koji je opterecen grbljansko/dukljansko/montenigerskom istorijom, i koji neprekidno spamuje forum najgorim mogucim smecem.
Ti si ocigledno ista takva vrsta, samo u istocnijoj verziji.

Ja sam se o istoriji i oko istorijskih cinjenica raspravljao i sa Siptarima i sa Hrvatima (i to sa ljudima koji istoriju od tebe mnooooogo bolje znaju) na stranim forumima, ali mi je zaista gadno i ponizavajuce da se spustam na tvoj i septoklipekov nivo i kojekakve uvrnute sektaske verzije, i da trosim vreme i energiju na budalastine kao sto su te.

Sto se tice peticije o "otcepljenju", mozes da se otcepljujes samo ti: pokupi te dve-tri koze koje posedujes, vrecu na ledja pa u bugarsku (ili gde volis a hoce da te prime, ako takvo mesto postoji, sto sumnjam).

A teritoriju drzave Srbije neces nositi sa sobom.
 
Salvantis:
Cow TI jesi bugarin, a mozes samo u svoje ime da pricas, ne i u ime vas (to sto mozda cujes glasove u glavi ti ne daje za pravo da govoris u mnozini).
Ponovo: ti ovde ne predstavljas nikoga, sem sebe, i nemoj sebi da dajes za pravo, da se ponasas kao "glas naroda sa juga" ili vec sta pokusavas (i zato i kad kazes da "smrdite" treba u stvari da govoris u jednini).
8) a sad malo menjamo prichu... 8)
pa... dobro
 
Salvantis:
Inace odlicno je da si se bas TI osetio prozvanim na ovu temu, jer si izvanredan primer(ak) one vrste izroda koja nekakva opravdanja sa svoje (zapravo tudje) fiks ideje nalazi u krajnje sumanutim i perverzno izokrenutim "historijskim" cinjenicama. Sigurno si naleteo na ovom forumu, na onog idiota septoklipana (tako nesto), koji je opterecen grbljansko/dukljansko/montenigerskom istorijom, i koji neprekidno spamuje forum najgorim mogucim smecem.
Ti si ocigledno ista takva vrsta, samo u istocnijoj verziji.

Ja sam se o istoriji i oko istorijskih cinjenica raspravljao i sa Siptarima i sa Hrvatima (i to sa ljudima koji istoriju od tebe mnooooogo bolje znaju) na stranim forumima, ali mi je zaista gadno i ponizavajuce da se spustam na tvoj i septoklipekov nivo i kojekakve uvrnute sektaske verzije, i da trosim vreme i energiju na budalastine kao sto su te.

Sto se tice peticije o "otcepljenju", mozes da se otcepljujes samo ti: pokupi te dve-tri koze koje posedujes, vrecu na ledja pa u bugarsku (ili gde volis a hoce da te prime, ako takvo mesto postoji, sto sumnjam).

A teritoriju drzave Srbije neces nositi sa sobom.


da se ti razumesh u istoriju
ne bi sad lupao gluposti
al to je vec tvoj problem...

a i ovo zadnje...
razumem ja tebe
srbi su jednina nacija koja gubi po milionche na brojnosti svake decenije 8)
a i po koji kvadrat!
verovatno zbog nebeskosti... 8)
 
istorija za pochetnike:

The regional names once used by many people in the Torlakian-speaking region was Torlaci (Torlaks) and Šopi (Shops). However, except for mutual understanding, Torlakian speakers seldom had other common ethnic or national consciousness, apart from being Slavs and, mostly, Christians. The borders in the region were frequently shifting before the Ottoman conquest among Byzantine, Serbian and Bulgarian rulers. With Ottoman influence ever weakening, the increase of nationalist sentiment in the Balkans in late 19th and early 20th century, and the redrawing of national boundaries after Balkan wars and World war II, the traditional Torlakian-speaking region had been split. As a result, Torlakian has become a minority in three countries at once.

Today, there is no state-sanctioned education in Torlakian language or culture, and the usage of both the language and the regional name Torlaci is gradually vanishing. Torlakian is now seen in Serbia—and to a degree in Macedonia and Bulgaria—as an uneducated and provincial dialect of the dominant language. Also, among the traditional speakers of Torlakian are the non-Serb Slavs of Kosovo such as the Muslim Gorani and Catholic Janjevci, whose ethnic affiliations are appropriated by neighboring nations.

sad zovi nekog da ti prevede...
 
ili na srpskom 8)


Torlaci (ili Sopovi) sa obe strane granice govore istim jezikom. Razlika je danas jedino u tome sto u tzv. "Srpskom sopluku" ima jakih uticaja Srpskog knjizevnog jezika (tj. Novo-stokavske ekavice), a u tzv. "Bugarskom sopluku" (u koji spada i Sofija) ima jakih uticaja Bugarskog knjizevnog jezika (tzv. "Hrcojski dijalekt" sa zamenom jata sa "ja";) .
Sa Makedonijom je situacija slicna (Sopovi danas cine preko 70% danasnje Makedonske nacije, ostalo su Brsjaci), sa tim sto je komunisticka vlast, stvarajuci savremenu Makedonsku naciju, prakticno formirala i danasnji Makedonski knjizevni jezik (ovo je moje strucno misljenje, i bez namere da vredjam danasnju makedonsku nacionalnu svest). Ukratko, u tom formiranju, pre svega je bila naglasena potreba da se taj jezik razlikuje i od Knjizevnog srpskog, i od Knjizevnog Bugarskog jezika, tako da je danasnji Makedonski jezik u nekim elementima blizi Srpskom (npr. recnik), a u nekim Bugarskom jeziku (npr. gramatika). Da jos kazem kao digresiju: to je doba kad su se u Makedoniji formirala i prezimena na –ski, pa i dan danas najblizi rodjaci u Makedoniji imaju razlicita prezimena (neka cak u sve tri varijante: -ic, -ski, -ov).
 
Salvantis:
A ti si se uFatio za tu nebeskost k'o bugar za kozu :D

Inace mozda gubimo po "milionce" svake decenije, al' jos nas dovoljno ima, nemoj da se brines.
I hvala bogu i nebesima, makar nismo bugari ;)
pa... dobro

ima vas za josh 20 godina 8)
ja bih do tad da promenim svoj nacion sa srpskog
na bilo koji 8) po mogucstvu kanada ili usa 8)
(za irca mi mnogo treba...)

u pochetku sam se drzo onog
"nije mene sramota shto sam ja srbin, vec shto je salvanis srbin"
a danas
kad pogledam milione salvanisa :( :( :(
choveka sramota da kaze da je srbin...
 
crow:
The regional names once used by many people in the Torlakian-speaking region was Torlaci (Torlaks) and Šopi (Shops). However, except for mutual understanding, Torlakian speakers seldom had other common ethnic or national consciousness, apart from being Slavs and, mostly, Christians. The borders in the region were frequently shifting before the Ottoman conquest among Byzantine, Serbian and Bulgarian rulers. With Ottoman influence ever weakening, the increase of nationalist sentiment in the Balkans in late 19th and early 20th century, and the redrawing of national boundaries after Balkan wars and World war II, the traditional Torlakian-speaking region had been split. As a result, Torlakian has become a minority in three countries at once.

Today, there is no state-sanctioned education in Torlakian language or culture, and the usage of both the language and the regional name Torlaci is gradually vanishing. Torlakian is now seen in Serbia—and to a degree in Macedonia and Bulgaria—as an uneducated and provincial dialect of the dominant language. Also, among the traditional speakers of Torlakian are the non-Serb Slavs of Kosovo such as the Muslim Gorani and Catholic Janjevci, whose ethnic affiliations are appropriated by neighboring nations.

sad zovi nekog da ti prevede...
Seljace iz palanche ce da mi prica ne samo o istoriji, nego i engleskom :D

A izgleda da ti i ne znas da si upravo napisao da si neobrazovani provincijalac
:lol: :lol: :lol:

Nego tipican septoklipan manevar, odvali nesto copy/paste sa nekog njegovog UCK/ UC Grblji/ UC Torlaci, i onda ocekuju da se svi zabezeknu. Jadno....
 
Salvantis:
Seljace iz palanche ce da mi prica ne samo o istoriji, nego i engleskom :D

A izgleda da ti i ne znas da si upravo napisao da si neobrazovani provincijalac
:lol: :lol: :lol:

Nego tipican septoklipan manevar, odvali nesto copy/paste sa nekog njegovog UCK/ UC Grblji/ UC Torlaci, i onda ocekuju da se svi zabezeknu. Jadno....

:) i shta je tu netachno
da se u asimilaciji
maternji jezik odrzao u zabitima stare, suve i okolnih planina...

shta ti tu nije jasno???
 
crow:
nego sine...
koj ti je ovo nick po redu?
zaebo si tolkina???
sad se bacash na zoofiliju?

samo ti neke animalo-nekro-pedofilske bljuvotine izlaze iz usta...
ono zdrav chovek ne moz da pomisli... :(

znachi... nisi bio kod doce?! :( trebao si...
Opet pocinjes sa tim sra**em. Jel si to ucio u torlacanskoj skoli? A da ti si neobrazovani provincijalac po svom kazivanju.

A za zoofiliju si ti ekspert, sigurno mucu koze i krave svuda oko tebe, posto si jedino domacim zivotinjama okruzen.
Plus to sto tebi izlazi iz usta, drugima izlazi na suprotnoj strani ;)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top