17.јул 1946

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znaci,SDK je formiran da pomogne nemcima da se bore protiv partizana???
a partizani su,znamo to iz istorije,bili antifasisticki pokret

Draza je ubijen,kao posledica komandne odgovornisti,zbog delovanja pojedinih lokalnih klomandanata,koji su cinili ratne zlocine

ja licno mislim,da Mihajlovic nije bio covek koji je bio u fazonu toga,i da nikada to nije naredio,ali su neki njegovi komandanti cinili zlocine kako protiv srba,tako i protiv muslimana i delom hrvata
narocito su kokali muslimane,e sad,ti ces reci,da su i oni kokali srbe,ali su partizani u sloveniji presudili i njima,po kratkom postupku,za to sto su radili srbima,e sad bio bi red,da presude i drazinovcima,za to sto su radili muslimanima,hrvatima i nekim srbima koje nisu bas voleli

prema tome,za Musickog sam ti pojasnio,svud u svetu bi prosao tako,kako je prosao ovde

sto se tice draze,isto,pustili ga englezi niz vodu,i zdravo cao,imao je lose ljude oko sebe,i to ga je kostalo

sto se tice Majera,meni je vrlo drago da ga postuju,jeste bio veliki,kao i Vit i svi ostali iz te ekipe,ja kao Nemac bi mozda i mogao kao da ga stavim,ali mi nije jasno,da jedan ubvedjeni,srbin,pravoslavac,hriscanin,sa verom u boga i sve te vae mantre,da ne redjam ovde,stavi njega

ok,ako ga postujes kao vojnicinu,ok.....verujem da ces,posto cesto menjas slike,sledeci put moci staviti i zukova....koji je takodje bio celican tip:worth:

1.SDK je formiran kao elitna anti-komunistička formacija koja će pomoći novoj Srpskoj Vladi da održi red u zemlji,samim tim i Nemačkom okupatoru.Ali,SDK pomažući nemačkom okupatoru ustvari pomaže Srbiji...jer što manje mrtvih Nemaca,manje uzaludnih žrtava.Te 1941 nije bilo vreme ni za kakve pustolovine kakve su izvodili komunistički pacovi i neki delovi četništva.
Pa šta ako su partizani bili antifa pokret?! Da li samo biti ,,antifa,, znači nešto dobro?! Oni su pre svega bili komunisti i rat i ,,narodno-oslobodilačka,, borba bila im je samo paravan za osvajanje vlasti.

2.Gluposti.Mihailović je bio komunistički neprijatelj broj 1,jedini koji je mogao da ih osujeti u osvajanju vlasti.

3.Neću staviti Žukova,alergičan sam na komuniste...bliži su mi Srpski nacionalni junaci i po neki junak ,,Osovine,,.
 
1.SDK je formiran kao elitna anti-komunistička formacija koja će pomoći novoj Srpskoj Vladi da održi red u zemlji,samim tim i Nemačkom okupatoru.Ali,SDK pomažući nemačkom okupatoru ustvari pomaže Srbiji...jer što manje mrtvih Nemaca,manje uzaludnih žrtava.Te 1941 nije bilo vreme ni za kakve pustolovine kakve su izvodili komunistički pacovi i neki delovi četništva.
Pa šta ako su partizani bili antifa pokret?! Da li samo biti ,,antifa,, znači nešto dobro?! Oni su pre svega bili komunisti i rat i ,,narodno-oslobodilačka,, borba bila im je samo paravan za osvajanje vlasti.

2.Gluposti.Mihailović je bio komunistički neprijatelj broj 1,jedini koji je mogao da ih osujeti u osvajanju vlasti.

3.Neću staviti Žukova,alergičan sam na komuniste...bliži su mi Srpski nacionalni junaci i po neki junak ,,Osovine,,.

Možda ti je bliži SS Obersturmbannfuehrer Dr. Eduard Strauch, ili SS Oberfuehrer Dr. Humbert Achamer-Pifrader? Ti junaci su delovali na istočnom frontu i pobili preko 130 000 "komunista". Ili možda junaci iz "Prinz Eugen" divizije, koji su mnogo srpskih "komunista" pobili na Kozari i poslali u Jasenovac?
 
(khm) "Staljin vas je ubijo, ali vas nije ubijo dovoljno!!!":worth:
Zahebi to sto znas. Nas su ubijali Osmanlije, Svabovani, Madjari, Siptari, Ameri i domace izdajice. Srbi nemaju ni svoje vladare, vec su im i sada i u proslom i pretproslom veku gospodari bili stranci. (Od Karadjordja pa do danas Crnogorci i po koji Hrvat).

Ruski nikada nisu bacili ni jednu jedinu granatu na nasu majcicu Srbiju. A svi ostali su nas dusmanski gazili. :worth::cool::evil:
 
Класичан пример монтираног процеса. Као да се није знало шта ће бити на суђењу? Не само то него суђење није било ни мало поштено, нити је било у правном смислу легално. Суђено му је по закону који је донешен тек после суђења, оптужница му је уручена 5-6 дана, не сећам се тачно, пред суђење, довођени су лажни сведоци, а тек лажни документи... Још је Дража дрогиран и мучен.
А комунисти су доказали колики су људи и хероји, самим тим што су убили Дражу, измасакрирали га и закопали га да му се не нађе гроб.

Вечна му слава и нека му је лака земља!

А комунистички неписмени бандити нека се сраме.
 
a cetnici su pravili sudjenja zarobljenim partizanima???
sa sve advokatom.......idi begaj

daj neki primer,gde su im,bar dali montirano sudjenje pre egzekucije??
Ma, covece, sta pricas. Nego sta nego su cetnici sudili. Krene sud od tri clana, svrati do domacina-krivca, izvedu ga u obliznji sumarak i tu mu presude kamom pod grlom. Sudje je bilo uvek fer i zasnovano na dokazima da je covek bio protivnik okupatora i njegovih slugu. Cetnicka pravda je uvek pobedjivala. Sa partizanima je bilo daleko lakse. Neke su predavali Nemcima, a neke su mucili do smrti. Sve u cilju da zarobljene ubede da im se fer sudi.:per::mrgreen:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top