15000 din za prisustvo oca na porodjaju

joj ljudi moji ja se sad bas potresla... pa dokle to vise ide??? bas sam se rastuzila... stvarno sramota.... ja sam se porodila u nemackoj. moj muz je prisustvovao porodjaju, meni je to bas znacilo, drzao me za ruku, mazio po kosi, masirao kad naidju bolovi, a i za njega je to bio vliki dogadjaj... uz epidural, ma nista nije bolelo.... on nikakve analize nije radio, nit je nosio manti, rukavice,masku.... poradjala me doktorka i dve babice, sve vreme je atmosfera bila opustena, zezali se, smejali se.... mogli smo da se sluzimo vodom, tri vrste, obicna, mineralna i sa liminom.... a kasnije sam imala sobu, gde smo beba i ja bile same. u sobi tv, tlelefon, prikljucak za net... bebu sam mogla bilo kada da odnesem u sobu gde su babice i poneka beba,ako zelim da se odmorim. mada je moja beba bila dobra, nije plakala, pa nije bilo potrebe. kupatilo, kao iz bajke, sve se cakli.... njihovi peskiri, sampon, sapun.... sve cisto, mirise... ma milina.... mada sam ja ponela sve svoje. a hrana, tri obroka i to dobijem listu kojim danom se sta sprema, recimo 3-4 vrste jela i obavezno desert, pa biram. ako hocu, mogu jesti u kantini, ili naruciti da mi donesu u sobu. osoblje ljubazno, kao da sam sa svojima najrodjenija, svi pazljivi i prema meni i prema bebi... vreme posete od 8-20, posle nista, ali i to je super. i sve to o trosku zdravstvenog osiguranja, koje normalno ide od moje bruto plate.... od sveg srca zelim da se to u srbji promeni, jer mislim da je to nesto sto zene zasluzuju.....
 
Taj doktor na koga se pozivaš je jedna budaletina...
Ne kao stručnjak (valjda je nešto naučio za sve te godine) nego kao čovek.

А што мислиш да нема таквих мушкараца?

Ја била на операцији крајника са дететом.... маме су лежале заједно са децом у болници, да буду уз децу, да буду помоћ при буђењу из анестезије, да се побрину о њему....
Кад су једно дете донели из операционе сале, лекари и сестре су више проблема имали са мамом која је почела да паничи и хистерише, плаче и кука (а све је номрално прошло, само је она била под стресом)....и нико није стигао да се посвети детету...:confused:...док је на једвите јаде нису на силу извели из собе....
 
А што мислиш да нема таквих мушкараца?

Ја била на операцији крајника са дететом.... маме су лежале заједно са децом у болници, да буду уз децу, да буду помоћ при буђењу из анестезије, да се побрину о њему....
Кад су једно дете донели из операционе сале, лекари и сестре су више проблема имали са мамом која је почела да паничи и хистерише, плаче и кука (а све је номрално прошло, само је она била под стресом)....и нико није стигао да се посвети детету...:confused:...док је на једвите јаде нису на силу извели из собе....

Nikada nisam rekla da ne postoje takvi ljudi, nisam zbog te izjave jedino izjavila tako nešto... Nemam običaj da ljude karakterišem takvim rečnikom i na takav način, osim kada me svojim ponašanjem u to uvere. Dr. koji se pominje je u više navrata na raznim mestima, tj. medijima, izjavljivao takve nebuloze i nakaradna tumačenja, što medicinskih protokola što zdravorazumskih rešenja, da nisam mogla drugačije da ga nazovem.

Izvinjavam se ako ga neko poznaje, pa sam uvredila lik i delo.
Samo iznosim mišljenje.
 
Nikada nisam rekla da ne postoje takvi ljudi, nisam zbog te izjave jedino izjavila tako nešto... Nemam običaj da ljude karakterišem takvim rečnikom i na takav način, osim kada me svojim ponašanjem u to uvere. Dr. koji se pominje je u više navrata na raznim mestima, tj. medijima, izjavljivao takve nebuloze i nakaradna tumačenja, što medicinskih protokola što zdravorazumskih rešenja, da nisam mogla drugačije da ga nazovem.

Izvinjavam se ako ga neko poznaje, pa sam uvredila lik i delo.
Samo iznosim mišljenje.

Identično mišljenje imam o njemu.
 
ne vidim u čemu je problem, ako ja mogu da platim ekološku taxu na granici sa cg, što bi domicilni očevi plaćali isto kao i oni...nemaju porodilišta tamo, ša...
inače, meni uopšte nije problem...čak bih mogao i ne vidim ništa strašno da prisustvujem bilo kom porođaju..baš je to lepo da čuješ prvi glas novog bitja na planeti..mogu i na vašem da prisustvujem.. :hahaha:
 
ne vidim u čemu je problem, ako ja mogu da platim ekološku taxu na granici sa cg, što bi domicilni očevi plaćali isto kao i oni...nemaju porodilišta tamo, ša...
inače, meni uopšte nije problem...čak bih mogao i ne vidim ništa strašno da prisustvujem bilo kom porođaju..baš je to lepo da čuješ prvi glas novog bitja na planeti..mogu i na vašem da prisustvujem.. :hahaha:
Присуствујем на порођајима. Врло повољно.
Шифра: Муњевити порођај
:zper::lol:
 
ne vidim u čemu je problem, ako ja mogu da platim ekološku taxu na granici sa cg, što bi domicilni očevi plaćali isto kao i oni...nemaju porodilišta tamo, ša...

Misliš da idu tamo u porodilište da budu sa nekom tuđom ženom? :lol:
Državljanstvo majke, odnosno njeno zdravstveno osiguranje je jedino što treba da ima veze sa naplatom zdravstvenih usluga. Kakve veze ima da li je otac deteta Crnogorac, Bantu ili domaći? On ne koristi zdravstvene usluge, on je pratnja.
 
pa ne može, mico, u pravu si za zdravstveno osiguranje, za ono što pokriva redovno zdr. osiguranje za šta njihovi lekari šalju vamo, pa se refundira, a ne za ono što plaćamo i sami ovde...prisustvovanje porođaju, ležanje u posebnoj sobi el tako i sl. preko onog što je redovno se plaća..i ne mogu domaći drž. i strani drž. baš zbog zdr. osiguranja da plaćaju istu cifru......nemojte da kukate na tih 15.000, pa koliko to dece imate?? slažem se da bi trebalo da bude besplatno..kad nivo porodilišta bude barem na nekom približnom eu standrardu..nadam se da ćemo i to u što skorije vreme da standardizujemo.....
e viš, nisam znao, pretpostavljao sam da se svuda plaća...šta kaže prvi post o prisustvu na por. u nemačkoj i ostalim troškovima: odbija se od bruto plate..znači nije cifra mala ... sam se bunite ;)
 
Poslednja izmena:
Stanojević iz Fronta.

Da dopunim informacije - ne znam da li je tako bilo u doba postavljanja ove teme, ali danas u Frontu postoji različita tarifa za domaće očeve, očeve iz CG/RSrpske i očeve-strance :roll:
Za ove poslednje mislim da ide cca 400ojra.

Држављанима Србије не бих наплаћивала присуство на порођају.
Свима осталима бих наплатила и порођај, а и присуство.

Ово за ЦГ се разликује ако је у питању Србин који који је донео потврду да је припадник српске националне мањине (у ЦГ) или ако је у питању *********. Њима (Србима) се не наплаћује ни школарина на студијама, а ни социјално.
У ЦГ немају кадрове ни за шта и све шаљу нама овде, у Србију.
 
au, sofija, da je tako nijednog ne bi držva cg poslala ovamo, ili možda bi, al u jednom pravcu.. :hahaha:
nemojte tako prema ljudima kojima je neophodna zdr. zaštita i pomoć lekara, za šta ne umeju ili ne mogu da pomognu...odosmo u palatiku..kako kažu u volim i ja narandže, no trpim....gde bi ti petruša na aperaciju??...pa, u žeeenevu.. ( :
 
Муњо, то ће тако морати и бити и то врло брзо.

Да видим како би твоју жену породили нпр. у Немачкој? ;)

Веруј ми, ако је не би вратили са врата болнице, онда би те задржали док не искешираш све до последњег евра за услугу коју су јој учинили.
 
pa ne može, mico, u pravu si za zdravstveno osiguranje, za ono što pokriva redovno zdr. osiguranje za šta njihovi lekari šalju vamo, pa se refundira, a ne za ono što plaćamo i sami ovde...prisustvovanje porođaju, ležanje u posebnoj sobi el tako i sl. preko onog što je redovno se plaća..i ne mogu domaći drž. i strani drž. baš zbog zdr. osiguranja da plaćaju istu cifru......nemojte da kukate na tih 15.000, pa koliko to dece imate?? slažem se da bi trebalo da bude besplatno..kad nivo porodilišta bude barem na nekom približnom eu standrardu..nadam se da ćemo i to u što skorije vreme da standardizujemo.....
e viš, nisam znao, pretpostavljao sam da se svuda plaća...šta kaže prvi post o prisustvu na por. u nemačkoj i ostalim troškovima: odbija se od bruto plate..znači nije cifra mala ... sam se bunite ;)

:confused: Ja se dvaput porodila u Grckoj, u drzavnoj bolnici, oba puta je muz prisustvovao i nismo nista platili niti se odbilo od plate, jednostavno, ako hoce prisustvuje, ako nece ne, i to je to. I ne znam sto bi pa placao, nista mu ne rade, niti on tu nesto smeta, samo gleda
 
:confused: Ja se dvaput porodila u Grckoj, u drzavnoj bolnici, oba puta je muz prisustvovao i nismo nista platili niti se odbilo od plate, jednostavno, ako hoce prisustvuje, ako nece ne, i to je to. I ne znam sto bi pa placao, nista mu ne rade, niti on tu nesto smeta, samo gleda
to je baš dobro..
nije baš tako, manja, zamisli da ti se svaki dan muvam po kuhinji, ali ne 2 sata, nego non-stop 10 sati dnevno, pa ja odem pa dođe 2., 3, ...ne bi ti baš bilo svejedno..drugo, stres stranca ne može da kontroliše akušer ili osoblje i da računa na nečije nekontrolisane reakcije...a najgore, ako ne daj bože, krene nešto nepredviđeno... ja sam rekao, meni nije problem uopšte , ali ja sam nebitan, bitno je da ž i d budu mirni i zdravi...misim, nije to samo uzmeš kameru i snimaš dok neko preživljava tantalove muke... ( ;
 
Zivi na samoj granici izmedju Srbije i RS i odavde se mnoge zene opredjeljuju da se porode u bolnici u Srbiji i tu nema nista lose. Porodjaj kosta 500e i svako odlazak na kontrolu se placa. To je stvar izbora da li ce neko da plati i da ima bolje uslove jer je ta bolnica potpuno renovirana i uslovi su mnogo bolji. Niko se nikada nije bunio zbog toga jer je to stvar licnog izbora.
Medjutim glupo je naplacivati gradjanima Srbije prisustvo oca na porodjaju kada vec postoje uslovi za to. Znaci bolnica je opremila posebne apartmane tj. jednokrevetne sobe u kojima se takvi porodjaji obavljaju i sta tu ima da se naplacuje. Po meni jedino neki obavezan bris grla (ako ga rade a mislim da rade) i to je to.
Zalosno je sto svaka bolnica nema takve uslove jer ja cu npr. ostati uskracena za to zadovoljstvo koje bi smo obadvoje zelili, da zajedno prisustvujemo rodjenju nase bebe i jako mi je zao zbog toga.
 
Moj porodjaj je kostao kao sv. Petra kajgana(platilo malo osiguranje, malo ja) ali vridilo je, nisan ni osijetila da sam radjala.;) Odmah da se razumimo nisan imala nikakav spec tretman,vec takva je procedura ovdje di zivim.
Kad san dobila racun nigdi nije naplaceno nazocnost oca jer valjda je normalno da tata prisustvuje radjanju svog diteta, koliko je moje dite, toliko je i njegovo... Meni muz i nije bas nesto triba na porodjaju, cak sam se nosila mislju da ne ide ali me bilo sramota od osoblja da ne dodje. Inace u sobi je bio pomocni krevet za tatu:D
 
U nasoj bolnici to ''cudo'' zvano epidural primjenjuju tek od prosle godine, prosto me sramota kad ovo pisem pomislicete gdje ova zivi ali na zalost stvarno je tako. Placa se 75e i moras unaprijed da se dogovoris sa doktorom (dobro to se podrazumjeva) ali niko ne moze da ti garantuje da ces ga i dobiti kada pocne porodjaj jer anesteziolog koji daje epidural radi u Srbiji u bolnici udaljenoj 30km pa je pitanje da li moze da dodje.
Zato cu ja ipak kada dodje vrijeme za to da se porodim u Srbiji, platim 500e i ne razmisljam da li je anesteziolog dostupan. Platila bi ja i za tatu ali ne moze :sad2: :besna:

E da rodice mi se poradjala u Americi i naravno pored svih savrsenih uslova nije bitno da li ce prisustvovati tata, sestra, prijateljica..... ma koga god hocete da pozovete, mislim da moze cak i vise osoba da bude prisutno.
 
U nasoj bolnici to ''cudo'' zvano epidural primjenjuju tek od prosle godine, prosto me sramota kad ovo pisem pomislicete gdje ova zivi ali na zalost stvarno je tako. Placa se 75e i moras unaprijed da se dogovoris sa doktorom (dobro to se podrazumjeva) ali niko ne moze da ti garantuje da ces ga i dobiti kada pocne porodjaj jer anesteziolog koji daje epidural radi u Srbiji u bolnici udaljenoj 30km pa je pitanje da li moze da dodje.
Zato cu ja ipak kada dodje vrijeme za to da se porodim u Srbiji, platim 500e i ne razmisljam da li je anesteziolog dostupan. Platila bi ja i za tatu ali ne moze :sad2: :besna:

E da rodice mi se poradjala u Americi i naravno pored svih savrsenih uslova nije bitno da li ce prisustvovati tata, sestra, prijateljica..... ma koga god hocete da pozovete, mislim da moze cak i vise osoba da bude prisutno.
Moze;) Ne vidim nikakvu svrhu da se skupi cila obitelj u radjaoni, ne mislim cak da je dobro, ali eto neki imaju cilu ekipu sa sobom...i moze doci tko god hoce
Sto se tice epidurala mozes se odluciti onaj tren kad dodjes roditi,frendica je rekla da nece pa kad je zagustilo i te kako je trazila da joj se da ;)
Kad se sitim u Hrvatskoj na konop kroz prozor dovlacis neke sitnice sto ti donesu, tata ne vidi bebu po 5 dana, odnosno tek kad ide doma, vjerujem i u Srbiji je tako. Babice nadrndane, zivcane, neljubazne..fuj!
Na zapadu zena nakon porodjaja odlezi 24h u bolnici i ako je sve uredu ide doma, nije bolesna, nema potrebe biti u bolnici...Osoblje fenomenalno, uvik tu , na usluzi sa osmjehom na licu! Nema kave, bombonjera i podmicivanja....puno puno kulturnije nego kod nas....
 

Back
Top