15000 din za prisustvo oca na porodjaju

Sanja hvala za informaciju.
Ja procitala i opet sam u cudu.Da li to znaci da ja kupim epidural i ne dam vise nista anesteziologu???Mislim da ne. A sta kad mi kaze covek da dodjem od kuce da Vas porodim moja usluga kosta ....kome da se zalim?
Pa stvrano bre nema smisla.
Ocevi smetaju,a sto treba da na porodjaj ponesem ( u bolnicu ) plasticnu casu za vodu ili sokic ,toalet papir.....
Kako ga bre nije sramota mislim na Dusana i onog konja Ministra da pricaju o smanjenju korupcije i tako bezobrazno podizu cene.
Ovo me bas rastuzi i iznervira
 
Nemoj da se nerviras, nervozna mama unervozi i bebu... a nista ne resava.
Ne treba da nosis samo casu i toalet papir, lezala sam svakog meseca, ima citav spisak sta ce ti trebati.
Ne znam sta da ti kazem, kako se tumaci "sta se kome daje i placa", ja sam i dalje za opciju dati nogu u guzicu svakom ko misli da mu nesto dugujem a dobija drzavnu platu. Korupcije ce biti dok je sveta i veka.
 
Dragice mislim da malo gresis,ne treba generalizovati sve muskarce nisu svi isti kao ni sve zene.
Koliko sam informisana vecina muskaraca ima zelju da prisustvuje porodjaju,a oni koji su prisustvovali kazu da im je to jedan od lepsih momenata u zivotu.
Daleko od toga da su slabici
 
snezac:
Izgleda da se stvrano manje prave normalni kad je buduci tata tu ili neko drugi...Koliko sam uspela da shvatim iz raznih postova ,tada je najveca sansa da te tretiraju kao ljudko bice a ne stoku..CAST IZUZECIMA!!!!!!!
Znaci ako imas plati,a epidural i to kome koliko idalje je meni bar misterija....


U Novom Sadu se ne placa epidural, ali i ne moze da se trazi. Lekari odlucuju sami da li je neophodan. Tako, sve se bojim da nema mita. Usput, cula sam da se carski placa debelo a kako uskoro moram na isti (beba postavljena karlicno, ja prvorotka), ako neko ima iskustva sa Betanijom i carskim rezom, molim da ga podeli sa mnom. Koliko kosta?
Mislim, javna tajna je da se placa...
 
7sins:
Slazem se, ako su ti vec rekli da moras na carski neces sigurno nista placati. Verovatno se misli na to da trebas debelo da castis doktora koji ti bude radio carski. A to je vec tvoj izbor da li ces ili ne.

Ma da, jasno je to meni, tako bi trebalo da bude. Problem je sto lekari sami traze pare a to sam cula od nekoliko zena koje su u skorije vreme prosle kroz to iskustvo. To mi je sokantno, dovoljno sto si uzrujana i preplasena, jos moras da razmisljas da li ces dopasti nekome na specijalizaciji, umesto nekome ko je iskusan. Naucno obrazovna ustanova, to je. Onda platis, pa ti rade oni koji znaju posao...
 
milkajov:
Ma da, jasno je to meni, tako bi trebalo da bude. Problem je sto lekari sami traze pare a to sam cula od nekoliko zena koje su u skorije vreme prosle kroz to iskustvo. To mi je sokantno, dovoljno sto si uzrujana i preplasena, jos moras da razmisljas da li ces dopasti nekome na specijalizaciji, umesto nekome ko je iskusan. Naucno obrazovna ustanova, to je. Onda platis, pa ti rade oni koji znaju posao...

koliko sam shvatila ako platis radi ti carski neko iskusan,a a ko ne onda specijalizant? :confused:

A sto ti lepo, posto moras na carski , kad ti neko trazi novce za to neprijavis ga direktoru klinike...

Mada ustvari ni ja ne bi volela da mi specijalizant radi carski ili bilo kakvu operaciju bez prisustva iskusnog lekara....

drzimo ti placeve da sve prodje kako treba i da nikom nista ne platis :)
 
Gde sam luda da prijavljujem, za dve nedelje im moram na sto. Sramota me, ali nemam ja petlje za to :oops: , pogotovo sada kada sam sva blago usplahirena a da se ne prica da su profesori i nacelnici oni koji imaju najvece tarife.

Hvala na lepim zeljama, ja se trudim da razmisljam sto pozitivnije mogu, to mi je jedino preostalo...
 
Ova tema ( i njoj slicne ) su mi bolna tacka. Pa sta reci za cifru od 15 000 din., onog koji je to predloyio pa ovi magarci usvojili treba kastrirati BESPLATNO. Odrase nas zive, ali mi nije jsano zasto doktori toliko izbegavaju taj carski rez, pa i po cenu da izgube bebu ? Zar im je toliko yinulo dupe za par !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
mamaa:
Ova tema ( i njoj slicne ) su mi bolna tacka. Pa sta reci za cifru od 15 000 din., onog koji je to predloyio pa ovi magarci usvojili treba kastrirati BESPLATNO. Odrase nas zive, ali mi nije jsano zasto doktori toliko izbegavaju taj carski rez, pa i po cenu da izgube bebu ? Zar im je toliko yinulo dupe za par !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nisam sigurna kako ide ali mislim da mora neka komisija da se prodje za carski.
A sto kad vec krene porodjaj a nesto ne valja ne rade to ne znam.
Koliko sam cula iz iskustva drugih privatna varijanta uvek postoji,platis i urade ti,bez komisije :confused:
 
Drage trudnjace, pa sto je svima ideja da su nacelnii i profesori ti koji garantuju super porodjaj??? Prakticar koji to svaki dan radi je prava pomoc, a ne radio je porodjaje pre 10 god a od tad pise radove i ide na seminare. Babica je ta koja vodi porodjaj i koja je skolovna samo za to, koja je zakon koji se slusa. I niko ne sedi satima pored vas, obidju vas da vide kako porodjaj napreduje.
Razumem vas strah ali ne dozvolite da panika nadvlada razum. Priroda je sve sama uredila, babica na porodjaju i sestra koja ce vam pomoci kad sidjete na odeljenje su najbitnije osobe koje ce vam zaista pomoci. Njima se retko ko zahvali za paznju i brigu, svi vide samo nacelnike i profesore koji se porodjaja u praksi secaju kao ja trigonometrije.

Zasto se plasite prirodnog porodjaja? Zasto sebi uskracujete najlepsi dozivljaj na svetu, da vidite svoje cedo i cujete kad prvi put udahne vazduh i zaplace? Carski rez se po pravilu odobrava komisijski, potrebna je njegova medicinska opravdanost jer operativno zavrsavanje trudnoce nije zezanje, garancija da ce sve biti ok i kao nista nece da boli. Sto vise saveta slusate, vise panicite, a desava vam se ono najlepse, radjate bebu. Izaberite lekara kome verujete, slusajte ga i saradjujte. I radujte se malom bicu koje raste u vama i svo lepoti i bogatstvu koje cete doziveti njegovim dolaskom na svetlost dana.
 
Ma kakava komisija. To funkcionise po principu, ako poznajes doktora onda moze BEZ BILO KAKVE KOMISIJE, ili varijanta da platis.Ono sto nije normalno je to da su u stanju da mrcvare trudnice sa indukcijom, i da se zene muce, a znam i dosta slucajeva gde su zbog toga izgubile bebu ( doktori su bili izriciti da nema potrebe za carskim rezom). Mada svaka im cast (doktorima) na tome da kad se desi neki smrtni slucaj svi se drze zajedno, bez obzira na to da li su privatno dobri ili ne.
 
Appppppppp, pa ja kad bi to video umro bi, gadno mi i kad vidim na tv.
Bio je skoro neki dr i pricao o tome na tv, kaze, vise posla sa muzevima nego sa zenom, kaze da padaju u nesvest, pa onda razbiju glave o radijatore, stolove, postavljaju 100 pitanja, dok dr i babica pokusavaju da porode zenu.........
 

Back
Top