Po cemu cete znati vara li vas muz ili decko

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo mog licnog primera gde je bolje precutati nego odmah istrljati istinu(malo je bajat doduse)...Bila sam sa momkom u vezi koja je sjano funkcionisala skoro dve godine.
Prava ljubav u svakom smislu.Odlicno smo se slagali i kad smo bili sami i kad smo bili u drustvu.
Posle dve godine,covek dodje meni i onako ko sto bi rekao prijatelj-prijatelju,rece da je bio sa drugom jer je"mislio"da se zaljubio(sve u nastupu iskrenosti)Hteo covek da se rastereti!Meni se srusio svet a i njemu kad sam ga ostavila posle mesec dana.
Jos uvek posalje po neku poruku preko prijatelja...
Ne kazem da bih sada isto postupila,ali vise bih volela da ne znam,ako se desilo jednom..
 
HeBePoBaTaH_:
Ne, ne može da mi govori stvari koje ne oseća. Jednostavno, reč o takvoj osobi.
Pitanje je kavim ljudima dozvoljavate da budu pored vas, ako i sami niste takvi....pogledajte se bolje , i videćete da ste isti.
Ljudi se menjaju ili tek nakon nekog vremena pokazu svoje pravo lice i kad progledate shvatite ko je na koju stranu otisao i da ama bas nista nista zajednicko nemate osim dece.Svako moze da pogresi ako mu se lepo upakuje.
 
Pa, verovatno je tako, ali to što sebi dozvoljavaš je intoksikacija, truješ se, počinješ da mrziš, ne veruješ, desilo ti se, a bilo je tu i lepih stvari, nije sve bilo odvratno i nepodnošljivo. Nemoj samo da mrziš i očajavaš. Posle 11 godina ne napušta te jed, a moralo bi da prođe. Zato je važno biti iskren, ma koliko te neko povredio. I ljudi se ne menjaju, to je zabluda, samo što nekad ne želimo da vidimo stvari onakve kakve su. Samo guraj napred, ne možeš da hodaš unatraške..
Sve najbolje..
 
HeBePoBaTaH_:
Pa, verovatno je tako, ali to što sebi dozvoljavaš je intoksikacija, truješ se, počinješ da mrziš, ne veruješ, desilo ti se, a bilo je tu i lepih stvari, nije sve bilo odvratno i nepodnošljivo. Nemoj samo da mrziš i očajavaš. Posle 11 godina ne napušta te jed, a moralo bi da prođe. Zato je važno biti iskren, ma koliko te neko povredio. I ljudi se ne menjaju, to je zabluda, samo što nekad ne želimo da vidimo stvari onakve kakve su. Samo guraj napred, ne možeš da hodaš unatraške..
Sve najbolje..
Apsolutno se slazem u ovom tvom stavu.Nastavila sam zivot bez osvrtanja unatrag i bila apsolutno sretna sve ove godine.Samo prve godine sam razmisljala o lepim i ruznim stvarima iz zajednickog perioda ali posto bi svaki put dosla nakon tih razmisljanja do zakljucka da sam mentalno retardirana ubrzo sam to batalila .Nije bilo ni vremena od puno drugih vaznijih stvari koje sam morala da uradim,obezbedim i nadoknadim.Aveti proslosti su vaskrsle nedavno kada je taj stvor koji vec 5 godina nije decu nazvao ni telefonom i ni na koji nacin nije doprineo odjednom se pojavio niotkuda kod mog tate.Dosao samo tako kod naivnog starca u goste na 7 dana sa gomilom lazi i ubedjivao ga da proda kucu koja je namenjena mojoj deci da bi on sebi kupio auto a da ce mu on mesecno vracati .Bila sam tako nenormalna pa sam prokuvala i cudno ni jedan lepi trenutak mi nije pao napamet :-D :grin:
 
На ово што је ''лепо речено'' могу само да се насмејем....
Какви бисмо били ако се не бисмо мењали???
Вечита деца, вечити тинејџери, вечито на исти начин заљубњени, вечито бисмо волели на исти начин, вечито би исто доживавали ствари.....ужас....
 
Nasmej se, radovalo bi me da to i životno često činiš, a ne samo povodom nekih stvari koje ne razumeš

Moj post se odnosi na odrasle i zrele ljude, niko nije govorio o avaziji i nepromenljivosti ličnosti tokom perioda sazrevanja. . Ali, zrelim i odraslim osobama se ne dešava da se promene karakterno. Osobine strukture ličnosti formiraju se do određenih godina života. Nerma na tu temu improvizacije...
Uvek se voli na isti način, u pitanju je naročita osobina sentimentalnosti. Razlika je samo u tome što se voli druga osoba, ali ni to ne mora da bude neizostavno "neko drugi" nakon one osobe koju smo voleli...
Postoje i tu razlike: neki su lišeni sposobnosti da vole doživotno, lišeni su sposobnosti da daju i da prime emociju. Možemo da volimo i onoga ko je nesposoban da voli, ali onda ne možemo da računamo na reciprocitet. Ali, to ne zavisi od nas.
 
Хвала, мада не знам што ти толико стало до мене да би се радовао мојој радости!

Извини, али ког то момента у животу људи постану зрели и престану да сазревају даље?

Она није рекла да се не мења структура личности, него да се људи мењају....
То је много шире од стуктуре личности!
Мењају своје погледе, ставове, мењају своје поступке, непрестано се развијају као личности, непрестано сазревају...понеки пут, под утицајем неких лоших околности људи се мењају и нагоре, напрасно постају агресивни, или депресивни, неки од дивних и брижних особа постају алкохоличари, неке људе измени болест, неке људе измени губитак драге особе....да не набрајам сад и добре и лоше правце промена кроз које пролазимо целог живота....

Можда из свог искуства говориш када тврдиш да се увек воли на исти начин.
Моје искуство је другачије.
Па и двоје деце се воли на различите начине (истим интензитетом), а не два различита мушкарца!

Са последњим пасусом се слажем, али он није у вези са током разговора.
 
"Seks je za mene vrhunski cin ljubavi i ne moze da se desi tek tako[/B], ako je to njemu obicna fizicka vezba, doticnoj dami to sigurno nije, jer, kao sto znamo, kod zena to funkcionise potpuno drugacije"

Izvini Marge, ali moram da ti skrenem paznju da ne funkcionise potpuno drugacije kod SVIH ZENA. I da "vrhunski cin ljubavi" moze da bude i nesto drugo, a ne sex :) To jest, ako se neka usput kresne sa tvojim muzem, ne mora da znaci da ga voli ili da zeli ponovo da se sretne sa njim.
 
4 Hell,
Nema na čemu, mene raduje kada su ljudi srećni, onda nisu tvrdoglavi, ne moram da objašnjavam stvari zato što se oni inate : )

Ljudi postanu zreli i odgovorni onog momenta kada se pojedinačni identitet formira, do te mere, da ličnost odgovara, daje odgovore na sve podrazumevane obaveze i dužnosti. I to sada ide u dubinu jer ima veze sa psihologijom ličnosti. Ali ja ne znam napamet sve detirminante koje su presudne u formiranju ličnosti, ali recimo: polne uloge ( u detinjstvu), zatim.. uverenja, stereotipi i vrednosti se usvajaju, ne formiramo ih sami i stihijski. Interpersonalni odnosi određuju i našu sexualnost i naš odnos prema suprotnom polu, na socijalnom nivou postoje standardi ponašanja.

Život bi bio mnogo jednostavniji kada bi događaji imali etikete koje bi objašnjavale njihovo značenje (ukoliko se muškarac kupa svakog dana, sigurno ima ljubavnicu, znači- aha, eto prevare!)
Ljudi imaju jasne stavove o svojim karakteristikama. Neko je sklon potiskivanju, neko reakcijama, i to se ne menja, od trenutka kada se formira. Kao što se temperament ne menja.Kao što nisi lopov, teško bi ti primarno palo na pamet da nešto ukradeš, osim ako ti nije ozbiljno egzistencija ugrožena, a neko krade i laže, sklon je prevarnim radnjama od vrtića.. Tvoji moralni obziri i načela se ne menjaju, tvoji životni stavovi ne mogu da se izmene, kao što se ne menja pesimizam ili optimizam...

Ljudi mogu da poboljšaju svoje veštine, mogu da prošire svoju emocionalnu prilagodljivost, da u većoj meri, iskustvom, prošire svoje potencijale, ali emocionalno se ne menjaju. Ja u to zaista verujem, jer nisam upoznao nekoga koga su okolnosti promenile, ili način života..

Kako voliš nekoga? Na isti način, ali je u pitanju druga osoba, pa je potencirana ona najbolja osobina kod te osobe koju volimo, njoj se najviše radujemom a ljudi se razlikuju, pa se samo čini da volimo na drugi način. Volimo na isti način, samo druge stvari..odnosno osobine..
 
Nda ... vuk dlaku menja ali ćud nikada.

A ima još jedna zabluda vezana za promene kojoj su, interesatno, žene više sklone: PROMENIĆE SE. Hoće draga, malo sutra : )))

Ali to više nema veze sa temom : )

Izvini kockarka, ali meni je teško da poverujem da je tvoj muž nekada bio odgovoran čovek, dobar otac, dobar muž ... i da mu je tek tako nešto kvrcnulo u glavi :?
 
Неве, уопште се не слажем са тобом по овом питању.
Не бих да улазим дубље у полемику, да не бисмо одлутали од теме.
У твојим годинама мислим да сам и ја слично размишљала....али човек је чудо, и никад не знаш како те неко може изненадити, или како самог себе можеш изненадити (и пријатно и непријатно)...ово не говорим зато што тако мислим, него зато што то ЗНАМ!!!

Често, када мислимо и планирамо будућност не можемо ни да замислимо какве нас немогуће ствари могу задесити, ствари које нам преокрену живот, које и нас натерају на промене, позитивне или негативне....

Но, имаћеш прилике, можда ће те живот демантовати твоје ставове, можда и неће.....
 
lady me:
Nda ... vuk dlaku menja ali ćud nikada.

A ima još jedna zabluda vezana za promene kojoj su, interesatno, žene više sklone: PROMENIĆE SE. Hoće draga, malo sutra : )))

Ali to više nema veze sa temom : )

Izvini kockarka, ali meni je teško da poverujem da je tvoj muž nekada bio odgovoran čovek, dobar otac, dobar muž ... i da mu je tek tako nešto kvrcnulo u glavi :?
Pa,bio je ili se bar trudio da tako prikaze.Cak iznad proseka dok nije postigao neke stvari koje je hteo.Bilo je povremeno signala koji su ukazivali na njegov los karakter i sklonosti ali ja sam tad bila bukvalmo slepa .Uletela sam u brak na brzinu a kajala se natanane.Umesto da ga upoznam pre upoznavala sam ga ga kroz njegove delovanje u raznoraznim situacijama koje je zivot doneo.Drasticno se promenio kad sam rodila decu,kad me izolovao od svih mojih prijatelja,od kompletne rodbine,kad me ubedio da mi posao ne treba,kad me iscupao iz rodnog grada i odveo u nedodjiju.Doslo je do toga da mi je postepeno isprao mozak da nisam mogla da se prepoznam i to kontinuirano neprimetno.Dok me nije doveo u potpunu zavisnost o njemu glumio je za oskara.A onda sam saznala ko je .Nego nisam ovo zamislila da cu ja da pisem moje memoare tema je nesto drugo.Inace nije neverstvo jedini razlog zbog kojeg sam se odlucila na razvod.Helen sve sto si rekla je tacno bar kad je u pitanju moj slucaj.
 
Razumem kako se osecas ..jer sam bila u slicnoj situaciji.. :-( .ne u braku ali u vezi...Cinjenica je da smo na neki nacin i mi zene/devojke krive za to sto nam se desava.
Neki znaci su vidljivi jos na samom pocetku,ali mi odbijamo da ih vidimo...
Niko se ne menja odjednom,preko noci...i sto se tice tog dela slazem se sa HeBe.Ti si njemu dozvolila sve to i delimicno je i to tvoja krivica....nisi bila dovoljno jaka,svoja...kao sto sam i ja kriva za ono sto se meni desilo...treba prihvatiti i svoje greske u svemu tome...i okrenuti novi list... ;)
 
Hellen:
Неве, уопште се не слажем са тобом по овом питању.
Не бих да улазим дубље у полемику, да не бисмо одлутали од теме.
У твојим годинама мислим да сам и ја слично размишљала....али човек је чудо, и никад не знаш како те неко може изненадити, или како самог себе можеш изненадити (и пријатно и непријатно)...ово не говорим зато што тако мислим, него зато што то ЗНАМ!!!

Често, када мислимо и планирамо будућност не можемо ни да замислимо какве нас немогуће ствари могу задесити, ствари које нам преокрену живот, које и нас натерају на промене, позитивне или негативне....

Но, имаћеш прилике, можда ће те живот демантовати твоје ставове, можда и неће.....
Potpuno se slazem sa Hellen.
Kada sam bila mladja uvek me je nerviralo kada mi neko kaze da sam jos mlada, da sacekam, da nikad ne kazem nikad. Ali sto vreme vise prolazi shvatas kako su bili u pravu i kako ti postajes isti takav.
Tako da je zaista neophodan i predjeni put.
I naravno da se menjas, odnosno dogadjaji i ljudi koji prolaze kroz zivot te prilicno menjaju. Mozda ne tebe sustinski, ali tvoje postupke, reakcije i ponasanje sigurno. Sto bi rekla Hellen, znam.
 
Zavisi o kakvoj se osobi radi. O tome smo nedavno pricali. Mislim da smo dosli do zakljucka da je tesko odluciti, da je bolje ne mesati se... Ja mislim da bih rekla - kada bi se radilo o najboljoj prijateljici. Ne bih mogla da je gledam u oci i npr. slusam kako cvrkuce o svom muzu/decku itd. a da joj bas nista ne kazem... Naravno, samo ako bi se radilo o nekoj duzoj aferi. Kada bih znala da ju je jednom prevario (kao i sto znam u nekoliko slucajeva) - naravno da bih cutala. Ne tice me se.

ps. Nisam sigurna da tako treba, ali ja bih, recimo, volela da znam - zato bih i sama rekla.
 
KOCKARKA:
Kada bi vasu drugaricu muz/decko varao a vi znate za to i sigurni ste u to kako biste postupili?Da li biste joj to rekli ili biste cutali?Kakav postupak je po vasem misljenju ispravan?

Била је тема о томе.
Ја нисам рекла својој пријатељици да ју је варао једно време непосредно пред венчање.
Сада су већ годинама у срећном браку. То сазнање не би ником помогло, а могло је да уништи њихову везу. Никада јој то нећу ни рећи, шта ће јој?
А ако она осећа да нешто није у реду, онда је то њихов проблем, нека га они и решавају.
Исто тако не бих волела да ми било ко каже да ме мој партнер вара. Шта кога заболе за мој лични живот? Одрасла сам, знам да сама излазим на крај са својим проблемима. То бих доживела као непристојо мешање у везу.
 
Mislim da nije toliko vazno ako je nesto i vec receno o nekoj temi.
I ja sam se skoro ukljucila i nemam bas toliko vremena da prelistavam svaku temu o kojoj se raspravljalo,a nemam ni zivaca.Pa zar se nismo svi vracali sa svojim prijateljima na nesto sto je sto puta prezvakano?!Nekad se desi da dodjes i do novih saznanja jer stices nova iskustva.
Slazem se sa da se ne treba mesati.Mozda zena/muz zna, ali joj je lakse da ne prica o tome.
Verovatno sam ponovila vec receno,ali ne zamerajte,to je samo jos jedno misljenje.
 
E dragi moji! Moj muž je slika i prilika za ovu temu. Jedno godinu pre venčanja imao je "drugaricu" sa kojom se dopisivao. Pošto su bili vezani poslom videli su se, zvanično, nekoliko puta, a ne zvanično nisam sigurna. Njeno ime je u tel. upisao kao Sale! Brisao je sve poruke, ali... On nije imao pojma sa kim ima posla pa nije brisao i riportove. Tako da o čemu su pričali preko tih poruka za mene će zauvek ostati tajna. Posle dva meseca istraživanja rekla sam mu i znate šta je on rekao: ODAKLE MENI PRAVO DA NJUŠKAM PO NJEGOVOM TELEFONU! I da je upravo znajući kakva sam, ljubomorna i paranoična, upisao njeno ime kao muško. Ostalo mi je potpuno nerazjašnjeno šta se tu dogodilo, on naravno kaže da nije ništa. Bilo je još mnogo jasnih znakova ali ja sam u srcu znala da me nije prevario iako je razum govorio drugačije. Sa njom je priča završena ali ja i dalje ne mogu da se pomirim sa njegovom reakcijom, kao da mu je sve jedno da li ću mu verovati ili ne.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top