Da li bi se "Liberalizam" i NVO-vstina mogla shvatiti kao sekta?

Alekasandar2:
Ziveti po iskljucivim pravilima koje vam neko propisuje, negirati bilo sta drugo sto se suprotstavlja sa stavovima te grupe, i na graju agresivnost prema bilo cemu drugom sto nije "liberalizam" ili NVO-vstina, je dokaz da se radi o tipicnom sektastvu.
Има нешто у томе , имају све одлике секте, или више култа личности. НПР нико сем Зпрана или Чеде није у стању спасти Србију и сл. лудости. Мислим да би се МУП одсек култови и секте мога о позабавити тиме.
 
marlon:
Jel' BL... a što se brate ti primaš na te fore... kao sekte i to...
Зато што се борим против секти, једна од делатности ОБРАЗА је и очување Православља Светоотачког.,
Знам како секте настају и како делују и између ЛДП-С и њих нема никакве разлике, ЛДП ти је слично саентологији
 
Alekasandar2:
Ziveti po iskljucivim pravilima koje vam neko propisuje, negirati bilo sta drugo sto se suprotstavlja sa stavovima te grupe, i na graju agresivnost prema bilo cemu drugom sto nije "liberalizam" ili NVO-vstina, je dokaz da se radi o tipicnom sektastvu.

Стварно личи на неке принципе секташтва, мада ми је то прејака реч.Али, тих принципа има све више и то на разним пољима...Паде ми на ум продаја апарата "Кирби" или "Рејнбоу", затим онај "ланац среће" - "ГЕМ" (е, то је већ права секта).

Неке НВО личе на секте, док год причате у складу са њиховим ставовима уважаваће вас и помагати, уколико не прихватите њихове ставове или се, не дај Боже, супротставите њима, аутоматски сте постали "легитимна" мета њихове пропаганде...
 
Онако како теолози СПЦ и апологете ОПИСУЈУ СЕКТЕ већина НВО код нас као и доста странака имају њихова битна обележја. Е, сада да ли се иза њихових поступака заиста крије и нека агресивна секта - то још није званично потврђено.. мада... хм....
 
Бл:
Зато што се борим против секти, једна од делатности ОБРАЗА је и очување Православља Светоотачког.,
Знам како секте настају и како делују и између ЛДП-С и њих нема никакве разлике, ЛДП ти је слично саентологији
Pa nije samo od delatnosti Obraza brate, ima MUP sjajne ljude koji to rade. Čovek koji je napisao knjigu o njima, postala je udžbenik u Višoj Policijskoj.... znači ima beznačajnih, ima folerskih i ima nekoliko stvarno satanističkih koji se ne libe ničega. Bilo je i strašnih stvari, ali da ne pričamo o tome. LDP su mizerna partija i ako imaju sektaške osnove kao što tvrdiš još će pre da propadnu. Znam da misliš na ideje njihovih simpatizera i tu si donekle u pravu. Svako ide ka svom toru. Ali oni koji finansiraju te najopasnije sekte nisu BL odavle.... već malo dalje.
 
marlon:
Pa nije samo od delatnosti Obraza brate, ima MUP sjajne ljude koji to rade. Čovek koji je napisao knjigu o njima, postala je udžbenik u Višoj Policijskoj.... znači ima beznačajnih, ima folerskih i ima nekoliko stvarno satanističkih koji se ne libe ničega. Bilo je i strašnih stvari, ali da ne pričamo o tome. LDP su mizerna partija i ako imaju sektaške osnove kao što tvrdiš još će pre da propadnu. Znam da misliš na ideje njihovih simpatizera i tu si donekle u pravu. Svako ide ka svom toru. Ali oni koji finansiraju te najopasnije sekte nisu BL odavle.... već malo dalje.
Тога сам свестан Србине, знам ја ко њих финансира, имао сам несрећу те сам неке случајно упознао. Али ужас Србине. чека на смука невиђена.
 
Alekasandar2:
Ziveti po iskljucivim pravilima koje vam neko propisuje, negirati bilo sta drugo sto se suprotstavlja sa stavovima te grupe, i na graju agresivnost prema bilo cemu drugom sto nije "liberalizam" ili NVO-vstina, je dokaz da se radi o tipicnom sektastvu.
nevezano za temu,ali nije li tvoje tvrdo osporavanje njihovih stavova i ideja takodje,po toj logici sektastvo,koje potice samo sa drugog pola?:)
 
_Milanche_:
Ziveti po iskljucivim pravilima koje vam neko propisuje, negirati bilo sta drugo sto se suprotstavlja sa stavovima te grupe, i na graju agresivnost prema bilo cemu drugom sto nije "RADIKALIZAM" ili RADIKALSKA-vstina, je dokaz da se radi o tipicnom sektastvu.

slazem se

О'ш купиш "Рејнбоу" ? Повољно, може на рате...
 
Бл:
Тога сам свестан Србине, знам ја ко њих финансира, имао сам несрећу те сам неке случајно упознао. Али ужас Србине. чека на смука невиђена.
Ma idi BL... da ti kazem... kada bi država htela da reši to pitanje, za sedam dana ih ne bi bilo. Ali ne može preko kolena. Njih je ovde doveo SM , tu su sad neke NVO koje ih štite, ima svačega. Ako se u budućem Ustavu stavi Član kojim se zabranjuje sektašenje... banalizujem naravno.... odoše oni, al' ne daju EU i USA. Pa sad eto ti rebusa koji treba da rešiš.
 
@marlon
na koje sekte mislis-na klasicne sekte ili na nvo,kako ih naziva ovaj lik?
vezano za prave sekte(one opasne na koje upozoravaju sa malih ekrana:)),nuzno je naci prave i objektivne parametre za odredjivanje sta je opasnost a sta zaista necija bezopasna religiozna ubedjenja..mislim da je kriterij vec nesto kao psihicka manipulacija i sl...u svakom slucaju,treba biti oprezan s tim,a glupo je i,recimo adventiste i slicne stavljati u isti kos sa,recimo onima sto cekaju vodoliju...
 
marlon:
Ma idi BL... da ti kazem... kada bi država htela da reši to pitanje, za sedam dana ih ne bi bilo. Ali ne može preko kolena. Njih je ovde doveo SM , tu su sad neke NVO koje ih štite, ima svačega. Ako se u budućem Ustavu stavi Član kojim se zabranjuje sektašenje... banalizujem naravno.... odoše oni, al' ne daju EU i USA. Pa sad eto ti rebusa koji treba da rešiš.
Нека дају мени МУП на 6 месеци и има да решим многа питања, после одо код Шешеља у Хаг
 
Петре, свака организација која се бави манипулацијама са финансијском позадином су опасност по државу, и она као таква има пуно право да их на основу те чињенице најстрожије санкционише.
Подела коју помињеш је чисто практично - правне природе, у контексту чињеница које су потребне тужиоцу да би срочио формулацију.
Нема ту шта много да се паметује.
 
Petar_FPN:
@marlon
na koje sekte mislis-na klasicne sekte ili na nvo,kako ih naziva ovaj lik?
vezano za prave sekte(one opasne na koje upozoravaju sa malih ekrana:)),nuzno je naci prave i objektivne parametre za odredjivanje sta je opasnost a sta zaista necija bezopasna religiozna ubedjenja..mislim da je kriterij vec nesto kao psihicka manipulacija i sl...u svakom slucaju,treba biti oprezan s tim,a glupo je i,recimo adventiste i slicne stavljati u isti kos sa,recimo onima sto cekaju vodoliju...
Ма какви суботари, адвентисти или сл. Петре има неколико њих које раде свакакве ствари, било је и убистава нећу да ширим овде причу о томе.. Има полиција пуне руке посла са њима, имаш испрофанисане Црну Ружу, Вехабије има и неких за које нико није ни чуо, али говорио сам о њиховој генерализацији и стављање у исти кош. Нису све исте. И то треба прецизирати. НВО сам споменуо зато што се неке залажу баш за такву генерализацију да би их оправдали као алтернативни вид вере... до мога...и да би могле да даље слободно делују овде, што је ван памети. Има их свуда по истоку у Русији, највише их је код нас у Војводини.
 
_Milanche_:
sta ti je to "Rejnbou"?

"Rainbow" - најједноставније речено "усисивач на воду", навео сам као пример секташког начина презентације и продаје, а много је битније то што се "продавци" од наизглед нормалних и мирних људи, након "обуке" претварају у невиђене напасти, којих се једино помоћу оружја можеш ослободити (намерно претерујем). Уколико ниси заинтересован за куповину, дојучерашњи пријатељ, рођак ти окреће леђа и почиње олајавање да си нико и ништа, мање вредан од "њих" - елите...

Ово ти кажем најозбиљније, јер лично познајем двоје људи који су потпали под њихов утицај. Једно је у познијим годинама растурило свој брак због тога, а друго је на "добром" путу...Сувишно је да ти кажем како су изгубили све пријатеље...

Могу и о "ГЕМ-колекшн" да ти елаборирам, так сам ту прави експерт...
 
PAC-PAC:
Петре, свака организација која се бави манипулацијама са финансијском позадином су опасност по државу, и она као таква има пуно право да их на основу те чињенице најстрожије санкционише.
Подела коју помињеш је чисто практично - правне природе, у контексту чињеница које су потребне тужиоцу да би срочио формулацију.
Нема ту шта много да се паметује.
Управо то... ако нема основа по деловању да их најуриш... може по овом основу и то свака нормалана држава треба да уради.
 

Back
Top