Upoznajmo se, samohrani roditelji

Meni nije poznato. Divim se roditeljima koji uspevaju da sami podizu svoju decu jer kao majka dvoje dece znam koliko je to posla i obaveza i onda kad su oba roditelja ukljucena.
Nisam do sada bila blize upoznata sa nijednim takvim primerom pa bi me zanimalo kako se samohrani roditelji snalaze u ova vec sama po sebi teska vremena.

Znate sve je to tesko podnijeti,evo ti licni primjer mlad sam muskarac bio sam 15 godina u braku i supruga i pored dobre financijske situacije i zivota bar ja tako misli ostavila je mene ajde to i razumijem ok...nevolimo se i to je to,ali ostavila je dvoje djece i otisla kod svojih roditelja,da nesreca bude veca nakon izvjesnog vremena uda se i zapocne drugi zivot i sta ja sam ostao sa djecom vodim o nima racuna u svakom smislu radim skolujem ih a ona ih nikada ama bas nikada vec 3 godine nije nazvala a kamoli vidjela,da tragedija bude veca nema nikakvog razloga...i znate sta prica se o zlostavljanju zena a kako i nebi jer u svakom muskarcu probudi se mrznja i zelja za osvetom..ali eto pregurao sam to imam 38 godina i sina od 17 godina i kcer od 13 godina i vjerujte boricu se do poslednje g svog daha za njih dvoje da im dam svu ljubav ovog svjeta sve ostalo je nebitno..ali tesko je pogotovu muskarcu sa tinejdjerima i sad zamislite to.POZDRAV
 
Volela bih da mi neko pomogne da pronadjem neki krug prijatelja u kom cu se malo otvoriti ja kao licnost a ne samo za dobrobit deteta .Nemojte pogresno shvatiiti,mnostvo mojih prijatelja je u braku a ovi drugi neznam gde su ili jako tesko zive.NIsam alkoholicar ali nemam nista protiv jednog piva, pijem kafu ali mi je lepse ako posle kafe gledamo u solju,zelim zivot da nastavim i pored deteta, zelim da mi opet bude lepo i da se osecam spokojno i sigurno u necijem drustvu.
Treba mi podrska i razumevanje. Moj zivot je ko Ekremova pesma poso i kuca a tu je dete i tako to.Ali nazalost to je sve , prijalo bi mi malo vremena za sebe i prijatelje da cujem kako se ko tuca , sta oblaci i kako zivi.Meni je jako monotno i neuzbudljivo i volela bih da nemam osecaj krivice sto to zelim da ponovo sa nekim delim romantiku i da se nadamo zajedno necemu kao pre udaje.
 
znate citam sad neku knjigu "kako da prekinete zavisnost od druge osobe" gde pise o coveku koji je toliko zeleo da vrati svoju zenu a ako je ne bude mogao vratiti ubice je . Naravno nije resenje.Preboleli ste krizu prve tri godine a ja sam sama sa detetom sedam godina samo sto se bivsi suprug javlja detetu i redovno odrzavaju vezu.
Nas problem je klasican, sama majka sa detetom, neuvazavana u drustvu bracnih parova,u poslu omalovazavana i cesto sikanirana od svih jacih hohstaplera a opet idem dalje i borim se.
Ako radite imate siguran posao verujte da nista niste izgubili samo osobu koja je
Vas napustila i otisla a decu iako ste kivni verovatno nije napustila jer to nijedna majka ne radi samo ih je ostavila Vama na odgajanje. Ako imate siguran posao nastojte da ga zadrzite jer on vam je sad jedini oslonac a sve ostalo je nebudimo previse sebicni i nervozni ne istresajmo se na onima koji nam nisu krivi na deci budimo tolerantniji prema roditeljima i komsijama i svim ljudima koji nam mogu biti od pomoci a trazimo svoju srecu , ono sto nas ispunjava ma makar za to imali pet minuta ili ceo sat ili dva dana ali trazimo ,kradimo to vreme pomalo od te dece pomalo i dajmo ih samo sebi samo da imamo skim da ih lepo podelimo , druzimo se i druzimo kad god je to moguce i bice sve ok.
 
Evo,da se i ja prijavim.Nova sam ovde,pa bi da vas sve pozdravim i pozelim mnogo srece u svakodnevnom zivotu.
Ja sam ostala udovica sa svojih 18 god i detetom od 2 i po meseca.Nakon 5 godina,udala se drugi put,rodila jos dvoje dece,no u trudnoci,i to poodmakloj sa tim mojim trecim detetom,stvari su drasticno krenule na gore.Ta patnja je trajala punih 7 godina.Njegova nezainteresovanost i za mene i za decu,neodgovornost u svakom smislu te reci,nije hteo ni raditi,a kad bi radio,plata bi uvek bila problem....Da ne duzim,nije pricao sa nama po par meseci,uopste,znaci bukvalno smo bile totalno ignorisane sa njegove strane.Nije mi zao zbog mene,ja sam odavno svesna da medju nama nema nista,ali sam ga kumila,molila i preklinjala da pogleda decu.Uzalud.Zivela sam u nadi,da ce se ipak sve to promeniti,bila spremna ziveti s njim pod istim krovom samo ako ih pogleda,ma uzalud sve.
Kad je srednje dete pocelo fizicki da manifestuje svoj bol,resila sam.Dosta,rastajem se.I jesam,bukvalno za jedan dan.Sutkinja kaze da nije videla sretniju zenu koja se rastaje i nesretnijeg coveka.Razvedena sam godinu i po.
Nisam radila,na njegovu alimentaciju se nisam mogla osloniti,sto je i dokazao kasnije,pomoc ni odakle,inace nemam....No,nasla sam posao,radim,plata jest minimalna,ali je redovna.Ide nekako.Nije mi tesko,jer sam oduvek sve radila sama,bez ikakve pomoci.Deca sad vec imaju skoro 17,12 i 9 godina i jedino je tesko kad se on pojavi u gradu,pa ih poremeti,jer ne zna sa njima....
Glavu gore,ljudi,mora biti bolje,kad izadjete iz necega loseg :)
 
i ja sam samohrani roditelj,imam cerku 2 i po godine,razvela sam se odmah posle porodjaja.mislim da je moja odluka ispravna koliko god da sam svesna da ce mi biti tesko iako vec jeste,jurnjava oko vrtica,posla,stana,i svega ostalog jos sj ovom krizom i matletiranjem od strane bivseg.moja cerka vec sada ima strah od oca zbog njegovog nasilnickog ponasanja,i nema tog zakona koji bi me naterao da mu dozvolim kontakt sa detetom.izgubis partnera,supruznika i tesko ti to dodje,ali za roditelja bilo samohranog ili u paru najteze je gledati dete izmedju zivota i smrti.
Tesko je odgajati dete ako zelis da od njega bude neko i nesto,jeste da sam ja mlada majka i da tek treba jos puno puno toga da odradim i ulozim ali mi nije tesko.iako je bilo dana kad bukvalno mi je dolazilo da dignem ruke od zivota gledajuci gladnu bebu kako place a nemam joj sta dati niti obuci,hvala bogu uspela sam i to sama.bez porodice,bez prijatelja,bez socijalne pomoci svojim radom i ponosna sam na to.ima u nama nesto duboko skriveno sto nam daje snagu,to moje skriveno je glad za znanjem i usavrsavanjem.ono sto nikad zaboravit necu je to da sam dobila ponudu za jedne novine da napisem clanak jer je pisac imao blokadu.najlaksi posao odradila sam ga za 40min i gospodin je dosao platio mi i uzeo tekst a ja sam sa malom u narucju otrcala u trgovinu.verujte da sam umorna,jedva cekam da zaspem ali kad padne noc i kad beba zaspe ja kazem sebi ajde jos samo ovo,i to se nastavi tokom cele noci.jer kad dodjem sposla posle rucka nemam kad peglati ves,prati,ili uciti posto studiram vanredno pravo,kad je ona tu i treba je uciti da prica,da crta da se igra,i sve ostalo.jako je mirna i vaspitana,i razume sta sme a sta ne sme,a nekad se pitam kako sve to uspevam.imam vezu na daljinu posto mi druga polovina zivi na drugom kontinentu,i super funkcionisemo,mala provodi dosta vremena sa njim na skajpu,i zna razliku ko joj je tata,ali vidim da taj momak posvecuje puno paznje njoj i njenim potrebama koje ja ne mogu jer onaj udio koji roditelj ima drugi tesko moze da nadoknadi.sve je to samo pokusaj jer majka ne moze da odigra sveobuhvatnu ulogu oca kao ni otac ulogu majke.lepo je kad dodje ili mi otputujemo kod njega jer oboje imamo obaveza,koje postujemo ali nam trenutno odgovara takva veza.on zna da ja
 
Ja hocu da se razvedem, ali moj muž kad god spomenem da je to najbolje za nas kaže kako će sve učiniti da on uzme dete,preti mi kako će dovesti 500 ljudi(ha,ha) da potvrde kako nisam nikakva majka,da će prodati i kuću(njegova je) samo da uzme dete.Da napomenem da smo poslednjih par meseci išli u bračno savetovalište,on nije ništa promenio kod sebe,i dalje nas uhodi,vredja,omalovažava(mislim na mene i dete 7 god).Pre par meseci nas je bukvalno izbacio iz kuće,podivljao je skroz i onda rekao preko telefona : "zar ti ne poznaješ moj AFEKAT".ja sam predala tužbu za razvod braka,dobila privremenu meru da uzmem nešto od garderobe za nas dvoje,da bi mi drugarica javila da je zvao i rekao da će da se zapali sa sve kuće ako izgubi nas dvoje.Zivkao je i obećavao promene i ja se vratim i povučem tužbu.I posle nekoliko meseci stvari su iste možda i gore.Moji su mi dosta pomagali finansijski,dobijala sam od njih novac te sam kupila nešto malo nameštaja.....Pitanje:da li postoji neki postupak dok se ne završi razvod da se zaštiti dete,i imovina koja je stečena poklonom(to sam pročitala da ne ide u deobu)jer može da se desi da u besu polomi sve.Hvala
 
dete stitis ti kao roditelj.Od suda i centra slaba vajda sto se tice zastite imovine a za dete nemoj ni da ih trazis.Ako je problem u detetu pusti ga nek ga uzme.Vratice ti ga sam posle.A sto se tice stvari koje imas zovi policiju i 2 svedoka da potvrde da je tvoje to sto nosis ako treba i roditelje povedi i pred njima nosi sta je tvoje,Podnesi ti tuzbu za razvod hteo on ili ne ako smatras da dalje ne mozete zajedno i cekaj poziv suda.Ocigledno je da dalje ne ide.Sto se tice kome ce pripasti dete imate jednaka prava na dete.Tako da je nebitan uzrast.Ti dete mozes dobiti samo ako dokazes da ima nasilnicko ponasanje i da ce samim tim lose uticati na razvoj deteta.To sto preti sa ljudima samo te plasi a i to sto zeli dete i nacin na koji to zeli da ostvari je cest slucaj prilikom razvoda a pokusava da te psihicki zaplasi sudeci po tvojoj prici.Mozda ce to i uraditi ali samo hrabro i mirno napred ako sta tvoje i polomi moze debelo platiti odstetu .Toliko od mene i sa srecom
 
Poslednja izmena:
dete stitis ti kao roditelj.Od suda i centra slaba vajda sto se tice zastite imovine a za dete nemoj ni da ih trazis.Ako je problem u detetu pusti ga nek ga uzme.Vratice ti ga sam posle.A sto se tice stvari koje imas zovi policiju i 2 svedoka da potvrde da je tvoje to sto nosis ako treba i roditelje povedi i pred njima nosi sta je tvoje,Podnesi ti tuzbu za razvod hteo on ili ne ako smatras da dalje ne mozete zajedno i cekaj poziv suda.Ocigledno je da dalje ne ide.Sto se tice kome ce pripasti dete imate jednaka prava na dete.Tako da je nebitan uzrast.Ti dete mozes dobiti samo ako dokazes da ima nasilnicko ponasanje i da ce samim tim lose uticati na razvoj deteta.To sto preti sa ljudima samo te plasi a i to sto zeli dete i nacin na koji to zeli da ostvari je cest slucaj prilikom razvoda a pokusava da te psihicki zaplasi sudeci po tvojoj prici.Mozda ce to i uraditi ali samo hrabro i mirno napred ako sta tvoje i polomi moze debelo platiti odstetu .Toliko od mene i sa srecom
:dash:

Молим те, не слушај овог Емотивца, не зна шта прича....

Обавезно иди у центар за соц. рад, све им испричај и тражи њихову помоћ!

Ако желиш да задржиш дете - не остављај га оцу, никако! Суд ће рећи да си неодговорна мајка, да си оставила дете, прихватиће ''фактичко стање'' и ''у интересу детета, да му се не би мењале животне навике'' оставиће га оцу!

Узраст детета ЈЕСТЕ битан! Деца млађа од 10 година се код нас углавном додељују мајкама!
Емотивац сам себи скаче у уста! Прво каже да имате ''једнака права на дете'' а после каже да ћеш дете добити само уколико ''докажеш да је он насилник''! Будалаштине!

ТРЕБА да се зна да је он насилник, али то није услов да би суд теби доделио старатељство!

А ако ти муж уништи ствари - можеш да се сликаш! Нема начина да докажеш да си ишта имала и да је ишта постојало...:confused:
 
:dash:

Молим те, не слушај овог Емотивца, не зна шта прича....

Обавезно иди у центар за соц. рад, све им испричај и тражи њихову помоћ!

Ако желиш да задржиш дете - не остављај га оцу, никако! Суд ће рећи да си неодговорна мајка, да си оставила дете, прихватиће ''фактичко стање'' и ''у интересу детета, да му се не би мењале животне навике'' оставиће га оцу!

Узраст детета ЈЕСТЕ битан! Деца млађа од 10 година се код нас углавном додељују мајкама!
Емотивац сам себи скаче у уста! Прво каже да имате ''једнака права на дете'' а после каже да ћеш дете добити само уколико ''докажеш да је он насилник''! Будалаштине!

ТРЕБА да се зна да је он насилник, али то није услов да би суд теби доделио старатељство!

А ако ти муж уништи ствари - можеш да се сликаш! Нема начина да докажеш да си ишта имала и да је ишта постојало...:confused:

Hellen ,kad si zadnji put isla do suda i do centra?
Po porodicnom zakonu rs otac i majka imaju jednaka prava na starateljstvo.
Puno oceva prilikom razvoda prete svojim "vezama" i cak dobiju starateljstvo pritom ne mareci za to da nece biti sposobni da brinu o deci neki cak i nemaju realna sredstva za to -jer do tada i nisu to radili vec su zeleli tim cinom napakoste svojoj bivsoj zeni i privoleti je da se vrati..
Obzirom na cinjenicu da posle 6 meseci isti dete vracaju majci iz razloga da ne mogu da mu pruze adekvatnu negu kao majka ili dete jednostavno trazi majku a ne zeli sa ocemili otac izgubi "zivce" za dete i njegove potrebe pa ili ga sam vrati majci uz sudsku izmenu o poveri deteta ili ga centar oduzme i vrati majci opet sudskim putem.A obzirom da ista zeli da cuva dete jedini nacin da to postigne tj.da dete pripadne njoj jeste da dokaze da je njen muz nasilnik i kao takav po porodicnom i krivicnom zakonu Rs ne moze biti vrsilac roditeljskog prava odnosno staratelj.
Zalosno sto se na odredjeni period moze ta podobnost preispitivati sto zavisi od SUDA.I ako sud utvrdi da muz nije nasilnik-moze biti vrsilac roditeljskog prava pa cak i staratelj.
A obzirom na moje dosadasnje iskustvo draga Hellen imam ga daleko vise od tebe kao samohrani roditelj i otac malog deteta od 8 godina.
Puno te pozdravljam i preporucujem proucavanju porodicnog zakona i krivicnog zakona u tom delu a i prakse koja je DALEKO DRUGACIJA OD POMENUTOG ZAKONA.
Tvrdim da svoje stvari moze preuzeti kad god zeli uz prisustvo poliucije i 2 svedoka i to pod prinudnim izvrsenjem i podnosenjem predstavke PU grada u kom se nalazi.
Tvrdim da joj centar ne moze mnogo pomoci u svom cilju koji namerava da postigne samo zato sto ce saslusati i njega a obzirom da je navela da poznaje ljude verovatno ce biti psihicki i zakonski potkovan i spreman za taj razgovor tako da i imajuci u vidu svoje iskustvo kao neko ko je prosao taj period pre 4 godine -znam da ne govorim o budalastinama.
Tako da te molim kao moderatora da me ne vredjas na forumu i da ne ulazis u raspravu po pravilniku krstarice sa clanovima to jest samnom na taj nacin sto vredjas tudje misljenje i potcenjujes nekog ko je u tim vodama do skora bio,
Ukoliko i dalje sumnjas o tome rado cu ti prikazati dokumentaciju obzirom da pricas o necemu sto nema veze sa praksom i pomenutim zakonima.
Za kraj da ti kazem deca idu kod onoga kod koga sud proceni da je uz misljenje centra u detetovom najboljem interesu.
Do tog misljenja se dolazi na osnovu razgovora sa osobljem i strucnim timom centra kao i sa sudskim organima na vecanju-rocistu koji je toliko skolovan da moze oceniti ko je podoban.
Na kraju mozda centar i ne bude upleten u celu pricu.I sud odluci sta je u detetovom najboljem interesu tj. moze odrediti da dete bude u hraniteljskoj porodici ako postoji opravdan razlog za to.
Sto se mog"neznanja" tice i da pricam ponavljam "budalastine"sudeci po tvom iskazu sud je trebao mog sina da dodeli majcikoja ima mnogo bolje uslove a ne meni protiv koga se 4 godine vodio lazan spor za nasilje u porodici u isto vreme,sto se tice mog slucaja a dete je imalo 4 godina i ne samo moj slucaj-puno je oceva koja su dobijala starateljstvo .
Obzirom na gore pomenutu situaciju koja se tice nje i deteta i njenog supruga na kraju ce ipak ona odluciti sta je najbolje za nju i svoje dete - verovatno joj ni ti ni ja necemo mnogo pomoci u tome.

I ZAPAMTI NASILNIK U PORODICI NE MOZE BITI VRSILAC RODITELJSKOG PRAVA I BITI MU POVERENO DETE JER CE LOSE UTICATI NA RAZVOJ DETETA I DA POSTOJI OPASNOST DA DETE MOZE BITI ZLOSTAVLJANO ITD.A ZAKON NALAZE DA DETE MORA BITI ZASTICENO OD NASILJA U PORODICI KAO I ZENA UKOLIKO JE ZLOSTAVLJANA,KAO I DA UZIVAJU SVU POMOC DRZAVE U TOME AKO TO I DOKAZU.CAK MOGU OSTATI U TOM STANU A MUZA DA ISELE SA ZABRANOM PRILASKA BEZ OBZIRA NA POREKLO IMOVINE,ALI SAMO PRIVREMENOG KARAKTERA.
______________________
Tako da te jos jednom molim-azuriraj svoje podatke pa ih iznosi javno.I nemoj vredjati tudja misljenja i iskustva-mislim da je krajnje bezobrazno obzirom da si moderator
Drugarski pozdrav
 
Poslednja izmena:
:zper::zper::zper:ево ја се добровољно јављам да чувам самохране маме до 35 навршене године живота

Izvanredna ponuda :D. El mozes onako viteshki da izlemash mog dishu, Milana Panica (to je jedan glupander iz Pokrajinskog sekretarijata za prosvetu), Zarka Obradovica, Borisa Tadica, Ivicu Dachica i jos neke podmitljive sudije? Msm, necu ti nista platiti, al tim viteshtvom ces steci veliku popularnost u narodu iako si samo branio jednu samohranu kevu. :flert: Sha kazes na dil? :telefon:
 
Узраст детета ЈЕСТЕ битан! Деца млађа од 10 година се код нас углавном додељују мајкама!

Helen, jesi li upoznata sa cinjenicom da se sada u CZR propituju i deca mladja od cetiri godine bez prisustva roditelja pri cemu niko ne moze da proveri na koji nacin mogu biti sugestivna pitanja od strane socijalnih radnika i psihologa Centra?
 
Helen, jesi li upoznata sa cinjenicom da se sada u CZR propituju i deca mladja od cetiri godine bez prisustva roditelja pri cemu niko ne moze da proveri na koji nacin mogu biti sugestivna pitanja od strane socijalnih radnika i psihologa Centra?

Јесам.
Али мишљење детета није обавезујуће за одлуку суда...чак ни старијег детета...:confused:
 
Јесам.
Али мишљење детета није обавезујуће за одлуку суда...чак ни старијег детета...:confused:

Nije obavezujuce po zakonu, al sudije koji su najstrasnije istripovani novim sveckim konvencijama i nedovoljno upuceni u iste, uvek donose odluku po zelji deteta, a jos ako se podmite ovi iz Centra da posole i pobibere decije reci... e onda nema da omane. Nazalost tako je. Uputila sam se u vise primera zbog parnice sa svekrom i svekrvom i shokirala su me saznanja na tu temu.
 
Emotivac kako to mislis:pusti ga neka ga uzme,sam ce ga brzo vratiti.Pa nisu deca igracka,uzimala-davala....Valjda mi kao roditelji moramo da se potrudimo da deca to osete najblaze sto moze.Njima je najteze od svih jer ce biti u procepu izmedju mame i tate.Ne mislis valjda da bi ga ostavila ocu koji mu kaze da je smotan i da ima dve leve ruke kada prospe casu vode,ili :ti si unistitelj ako je nesto slucajno polomio,debilu,nenormalni,dacu te u dom,strpacu te u ludnicu,ti nisi normalan itd,itd.Ja bih predlozila sporazumni razvod ali tesko da ce to prihvatiti,ako ne onda sa tuzbom za psihicko zlostavljanje-mada mi to odvratno zvuci !!! Ali jos odvratnije su njegove reci upucene detetu,tako da cu videti sa advokatom.
 
Emotivac kako to mislis:pusti ga neka ga uzme,sam ce ga brzo vratiti.Pa nisu deca igracka,uzimala-davala....Valjda mi kao roditelji moramo da se potrudimo da deca to osete najblaze sto moze.Njima je najteze od svih jer ce biti u procepu izmedju mame i tate.Ne mislis valjda da bi ga ostavila ocu koji mu kaze da je smotan i da ima dve leve ruke kada prospe casu vode,ili :ti si unistitelj ako je nesto slucajno polomio,debilu,nenormalni,dacu te u dom,strpacu te u ludnicu,ti nisi normalan itd,itd.Ja bih predlozila sporazumni razvod ali tesko da ce to prihvatiti,ako ne onda sa tuzbom za psihicko zlostavljanje-mada mi to odvratno zvuci !!! Ali jos odvratnije su njegove reci upucene detetu,tako da cu videti sa advokatom.

Pa koliko Petrija vidim kazes da otac zeli dete i preti ti vezama na to mislim pa kazem daj mu dete da brine o njemu i resi na sudu te formalnosti da bi se razveli vec jednom ako ne ide.
Uzimala davala?Mislis da nece tako biti i da bude sa tobom-Razmisli....
Svake nedelje 3 puta dnevno po 2 sata a svake druge od petka do ponedeljka recimo......
A tek za vreme leta i zime celu nedelju taman se dete navikne na tebe a vec ga moras odvesti kod tate na 7 dana pa ti vidi.
Uzimala davala .......

Nakon 6 meseci mozes pokrenuti tuzbu za izmenu odluke uz obrazlozenje da ne brine dobro o detetu.....


Decije suze za majkom su cudo........
Kad zaplace u sred noci za tobom vratice ti ga bez razmisljanja .

knjiga putokaz kroz moja prava(sve o razvodu)

http://radiofeliks.multiservers.com/putokaz.pdf

primer tuzbe za razvod braka

http://radiofeliks.multiservers.com/tuzba za razvod braka.doc
 
Poslednja izmena:

Back
Top