Upoznajmo se, samohrani roditelji

Ne staj mi na muku. Ne mogu da ga mrzim iz prostog razloga što mi je napravio (kuku, kakav glagol :zper: ) ovu divnu decu, inače bih svašta napisala. Suština je da je pristao (bez problema) i da ih gotovo ne viđa (ja balansiram i "peglam" da deca ne bi patila, tipa: tata je zauzet, naravno da vas voli i sl). I sad kako neko može da pita zašto bi on davao alimentaciju???? Pa zbog dece, sigurno ne zbog mojih veštačkih trepavica?!?!

To je druga situacija.
Bila si udaa za idiota.
Osoba kojoj su druge stvari prece od dece je idiot.
Alimentacija je u tom slucaju opravdana.
Ja pricam o alimentaciji i da li je ona na mestu u trenutku kada OBA roditelja zele dete, i oba roditelja su u stanju da urade sve sto je u njihovoj moci da dete ne oseti (ili sto manje oseti) nedostatak jednog roditelja.
 
Ето ти га сад.
Породични односи су регулисани законом.
То није случајно.

И сад замисли да један родитељ промени град у којем живи а деца неће с њим.
Шта, он не треба да их издржава?
Ко вам је крив, ако нећете са мном нећете добити ни паре.
Ја одо у село, а вама како буде. :mrgreen:

Opet uzimas extreman primer.
Jos jednom, pricam o situaciji kada majka dobije dete a otac je hteo da bude sa decom svo vreme, pola vremena...kako god. Majka nije pristala jer zeli da bude jedini staratelj. I dobije spor. Iako je otac hteo decu za sebe.
Onda ne bih dao alimentaciju. Njoj ne bih dao dinar na ruke.
Deci bih kup[ovao sve sto im treba
 
Opet uzimas extreman primer.
Jos jednom, pricam o situaciji kada majka dobije dete a otac je hteo da bude sa decom svo vreme, pola vremena...kako god. Majka nije pristala jer zeli da bude jedini staratelj. I dobije spor. Iako je otac hteo decu za sebe.
Onda ne bih dao alimentaciju. Njoj ne bih dao dinar na ruke.
Deci bih kup[ovao sve sto im treba
Не знам да ли ти можеш да изађеш из оквира СВОЈЕ приче?
Да ли можеш да сагледаш ситуацију другим очима?
Ја причам како би тако нешто многи људи искористили а ти ко нека машина понављаш једно те исто.
Са тобом нема дискусије.
Јер, ти држиш монолог. О себи. :bye:
 
Не знам да ли ти можеш да изађеш из оквира СВОЈЕ приче?
Да ли можеш да сагледаш ситуацију другим очима?
Ја причам како би тако нешто многи људи искористили а ти ко нека машина понављаш једно те исто.
Са тобом нема дискусије.
Јер, ти држиш монолог. О себи. :bye:

Stavio sam se i u druge situacije
Vec rekoh, nisam sovinista
nekada deca zasluze da budu kod majke, nekada kod oca
ocevi znaju da budu skotovi(cesce nego zene, istina je, valjda je to deo nase kulture)
Alimentacija je u nekim slucajevima opravdana
Pokusavam da objasnim da aliemntacija nije u svim slucajevima opravdana

Ti hoces da akzes da je u svim slucajevima opravdana?
 
Slazem se, potpuno je sve jedno ko je napustio decu.
Ali, vec sam objasnio
Nema alimentacije ako trazi da deca budu kod nje
Trazis da budes staratelj-postaraj se onda
Чуди ме како си се развео а да ти адвокат није предочио бар неке основне ствари из Закона...ако се већ ниси потрудио сам да се информишеш.:roll:
То о чему причаш је на нивоу размишљања Малог Перице. :roll: Ок, то је твоје мишљење - али, човече, постоји ЗАКОН који је врло јасно дефинисао ОБАВЕЗЕ ОБА РОДИТЕЉА ПРЕМА ДЕТЕТУ, после развода!!!
Законодавац се руководио ИНТЕРЕСОМ ДЕТЕТА, и Закон је ту да би штитио дете од неодговорних родитеља!!! Суд поверава дете на старање ономе за кога процени да је адекватнији, да је бољи за дете, а материјални моменат је само један од фактора, а не одлучујући фактор! Много је битнија емотивна и психичка стабилност, брига о детету, бављење дететом....љубав и време које је родитељ способан и спреман да му посвети....

Чуди ме како причаш такве бесмислице, а немаш ни нјаблажу представу о томе како је то законом регулисано и зашто....:roll::dash:

Дакле - поновићу; по ЗАКОНУ, ОБА родитеља су обавезна да се и материјално старају о детету, невезано за то код кога дете живи!! Да ли је теби то јасно???:rtfm:
Овде не важи принцип ''колико пара - толико музике'' (''колико детета - толико пара'':roll:, овде је ДЕТЕ у питању, заболе суд за мизерију оД родитеља који ће да се кољу за сваку жуту банку, суд служи да спроводи закон, а свако ко је изабрао да га крши - нека буде спреман да сноси последице!!!! :rtfm:
 
Stavio sam se i u druge situacije
Vec rekoh, nisam sovinista
nekada deca zasluze da budu kod majke, nekada kod oca
ocevi znaju da budu skotovi(cesce nego zene, istina je, valjda je to deo nase kulture)
Alimentacija je u nekim slucajevima opravdana
Pokusavam da objasnim da aliemntacija nije u svim slucajevima opravdana

Ti hoces da akzes da je u svim slucajevima opravdana?

:dash:

Деца треба да ЗАСЛУЖЕ да их родитељ издржава и брине о њему??? :dash:

Јој, ја не могу да верујем да ти све ово озбиљно причаш.... Ја мислим да се ти само спрдаш са нама и палиш масу....:sad2:

А за ''оправдану'' и ''неоправдану '' алиментацију - прелистај мало Закон, па ћеш видети какве бесмислице причаш....:roll:
 
Чуди ме како си се развео а да ти адвокат није предочио бар неке основне ствари из Закона...ако се већ ниси потрудио сам да се информишеш.:roll:
То о чему причаш је на нивоу размишљања Малог Перице. :roll: Ок, то је твоје мишљење - али, човече, постоји ЗАКОН који је врло јасно дефинисао ОБАВЕЗЕ ОБА РОДИТЕЉА ПРЕМА ДЕТЕТУ, после развода!!!
Законодавац се руководио ИНТЕРЕСОМ ДЕТЕТА, и Закон је ту да би штитио дете од неодговорних родитеља!!! Суд поверава дете на старање ономе за кога процени да је адекватнији, да је бољи за дете, а материјални моменат је само један од фактора, а не одлучујући фактор! Много је битнија емотивна и психичка стабилност, брига о детету, бављење дететом....љубав и време које је родитељ способан и спреман да му посвети....

Чуди ме како причаш такве бесмислице, а немаш ни нјаблажу представу о томе како је то законом регулисано и зашто....:roll::dash:

Дакле - поновићу; по ЗАКОНУ, ОБА родитеља су обавезна да се и материјално старају о детету, невезано за то код кога дете живи!! Да ли је теби то јасно???:rtfm:
Овде не важи принцип ''колико пара - толико музике'' (''колико детета - толико пара'':roll:, овде је ДЕТЕ у питању, заболе суд за мизерију оД родитеља који ће да се кољу за сваку жуту банку, суд служи да спроводи закон, а свако ко је изабрао да га крши - нека буде спреман да сноси последице!!!! :rtfm:

Mislis da bih se pridrzavao svih tih pravila da nisam dobio sta sam zeleo?
I ko kaze da ne znam sve zakone oko toga?>
Sve sma procitao sto se online moglo naci.
Savetovao se sa mnogo ljudi.
Nisam se razveo na precac.
Razmisljao o tome, raspitivao se i na kraju(tj rped kraj) potrazio savet i roditelja koji nisu imali pojma sta mi se mota u glavi.

Ali ja ovde ne pricam o zakonu, pricamo jednostavno kako je najbolje
Zakoni su da se menjaju
Nisu Bogom dani
 
Mislis da bih se pridrzavao svih tih pravila da nisam dobio sta sam zeleo?
I ko kaze da ne znam sve zakone oko toga?>
Sve sma procitao sto se online moglo naci.
Savetovao se sa mnogo ljudi.
Nisam se razveo na precac.
Razmisljao o tome, raspitivao se i na kraju(tj rped kraj) potrazio savet i roditelja koji nisu imali pojma sta mi se mota u glavi.

Ali ja ovde ne pricam o zakonu, pricamo jednostavno kako je najbolje
Zakoni su da se menjaju
Nisu Bogom dani


...Али док постоје морају се поштовати. Уколико одлучимо да нећемо да их поштујемо - трпећемо законске санкције. То је ваљда јасно.:roll:

И још - овде говорим само о писаним законима, а о неписаним, морланим обавезама да останемо људи макар према свом детету које није ни криво ни дужно...овај пут нећу рећи ништа.....
 
Na mom linku skinite knjigu u pdf formatu doduse na pisan je za zene zbog nasilja u porodici ali je obuhvacena i ova tema o kojoj raspravljamo
tu je sve lepo objasnjeno izvolte
To je u stvari tumacenje Porodicnog i krivicnog zakona za "ovakve "slucajeve
a ima svega sto nas interesuje po ovoj temi

Ja sam tu knjigu nasao na netu pre 4-5 godina .
PUTOKAZ ZA MOJA PRAVA

Knjiga je u pdf formatu



http://www.radiofeliks.multiservers.com/putokaz.pdf

Treba vam acrobat raider da biste videli knjigu.:super:

Evo i njega acrobat raider:
http://ardownload.adobe.com/pub/adobe/reader/win/9.x/9.3/enu/AdbeRdr930_en_US.exe

Izvinjavam se na linkovanju
 
Poslednja izmena:
Kada mi zakon ne ide pod ruku, a smatram da sma u pravu, bez grize savesti ga mimoidjem

Она труни у затвору...ко те шиша...
А кад изађеш из затора - дете треба да те пљуне у лице и да окрене главу од тебе и да те више никад не погледа....

(Не мислим на тебе лично, него на оне који избегавају своје законске обавезе према деци коју су сами створили.....)
 
Она труни у затвору...ко те шиша...
А кад изађеш из затора - дете треба да те пљуне у лице и да окрене главу од тебе и да те више никад не погледа....

(Не мислим на тебе лично, него на оне који избегавају своје законске обавезе према деци коју су сами створили.....)

Hellen
Kuckas sa jednim veoma mirnim tipom
Niti agresivan niti napadan...
Ali, ako bi neko probao da me odvoji od moje dece, ubio bih ga
Zatvor posle toga?
Pa podrazumeva se
Ali bih barem tamo mogao da zaspim
U RL ne bih mogao da zaspim ako bi me neko tako izradio pa da me odvoji od moje dece.
Zvuci extremno, ali tako je
Ja ustajem zbog njih od rodjenja
ja ih kupam
ja ih vodim u setnju
i dodje neko i kaze eee ne mzoe vise
moze, ali kada majka odluci...
E pa onda...
 
Hellen
Kuckas sa jednim veoma mirnim tipom
Niti agresivan niti napadan...
Ali, ako bi neko probao da me odvoji od moje dece, ubio bih ga
Zatvor posle toga?
Pa podrazumeva se

Ali bih barem tamo mogao da zaspim
U RL ne bih mogao da zaspim ako bi me neko tako izradio pa da me odvoji od moje dece.
Zvuci extremno, ali tako je
Ja ustajem zbog njih od rodjenja
ja ih kupam
ja ih vodim u setnju
i dodje neko i kaze eee ne mzoe vise
moze, ali kada majka odluci...
E pa onda...

Ти опет не читаш оно што пишем....:dash: Стално скрећеш на неку своју причу која нема везе са мојим писањем. Ја ти говорим да је сваки родитељ законом обавезан да се материјално стара о свом детету и да ствари не функционишу онако како мали Перица замишља....
Ко свесно одлучи да крши закон - следе му санкције. И то је сва мудрост!

Не разумем ко прича сад о било каквом отимању деце од родитеља ни одакле ти сад то.....:roll:

А ова клиначка будалаштина о томе да би убио некога ко би те ''одвојио од деце''.....:zcepanje: И шта - убијеш некога, и онда више ниси одвојен од деце???? :zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
Ти опет не читаш оно што пишем....:dash: Стално скрећеш на неку своју причу која нема везе са мојим писањем. Ја ти говорим да је сваки родитељ законом обавезан да се материјално стара о свом детету и да ствари не функционишу онако како мали Перица замишља....
Ко свесно одлучи да крши закон - следе му санкције. И то је сва мудрост!

Не разумем ко прича сад о било каквом отимању деце од родитеља ни одакле ти сад то.....:roll:

А ова клиначка будалаштина о томе да би убио некога ко би те ''одвојио од деце''.....:zcepanje: И шта - убијеш некога, и онда више ниси одвојен од деце???? :zcepanje::zcepanje::zcepanje:

Ti se drzis strogo nekih arsina
Pravo deteta PRAAAVo deteta
Alimentacija
pravo deteta

bla bla bla

Niko ne spori da je alimentacija rpavo deteta
samo osporavam alimentaciju u nekim situacijama
I kazem da ja nikada ne bih platio alimentaciju

Dalje, neka radi kome je kakva volja
 
Ти опет не читаш оно што пишем....:dash: Стално скрећеш на неку своју причу која нема везе са мојим писањем. Ја ти говорим да је сваки родитељ законом обавезан да се материјално стара о свом детету и да ствари не функционишу онако како мали Перица замишља....
Ко свесно одлучи да крши закон - следе му санкције. И то је сва мудрост!

Не разумем ко прича сад о било каквом отимању деце од родитеља ни одакле ти сад то.....:roll:

А ова клиначка будалаштина о томе да би убио некога ко би те ''одвојио од деце''.....:zcepanje: И шта - убијеш некога, и онда више ниси одвојен од деце???? :zcepanje::zcepanje::zcepanje:

:mafijas::mafijas::mafijas::mafijas::mafijas::mafijas::mafijas::mafijas::mafijas::mafijas::pop::pop::pop::pop::pop

Ma ce mu oproste prvi put.
A nju ce vaskrsnu uz uslov da ne pravi istu gresku

Ovo se salim na svoj racun ne zamerite.
 
Poslednja izmena:
Ajme, NN, niko ti ovde ne otima decu, smiri se, covece.

I, da, prema nasem zakonu, deca ne smeju da zive ispod standarda zivota svojih roditelja. I to je lepo, ali takodje nedovoljno, jer neki iks kreten moze da odluci da sve propije i procerda. U ovakvim slucajevima, u uredjenijim zemljama, postoje propisi koji stite decije interese.
 
Oni roditelji ciji bivsi supruznici izbegavaju da placaju izdrzavanje dece ili su nezaposleni, po zakonu imaju poravo da traze da izdravanje deteta do visine od 50% hranarine (menja se svakog meseca) placaju roditelji bivseg bracnog druga odn. baba i deda. Dakle, po zakonu ukoliko roditelj nije u stanju ili izbegava da izdrzava dete to su duzni baba i deda.
 
ne znam, možda sam ja ovde zalutao
ali nikako mi ne ide mešanje novca sa emocijama.
ko želi da izbegne plaćanje alimentacije, naći će način...
ili će plaćati neki simbolični iznos.
rasprava na prethodnim stranama nije na materijalnom nego na emocionalnom nivou...
 
vd:
ne znam, možda sam ja ovde zalutao
ali nikako mi ne ide mešanje novca sa emocijama.
ko želi da izbegne plaćanje alimentacije, naći će način...
ili će plaćati neki simbolični iznos.
rasprava na prethodnim stranama nije na materijalnom nego na emocionalnom nivou...
Потпуно си у праву.
Просто се запиташ где су нестале емоције према рођеној деци.
 
Naravno da nije normalno mesati materijalne vrednosti sa emocijom za decu.
Ali mislim da se novcem nekada mogu dobiti deca, da budu kod tebe. Sve vreme, 2 dana sedmicno, 3 dana sedmicno, nebitno.
Dakle iz ljubavi prema decu, uz pomoc novca.
Ne vidim sta je tu cudno. Zivimo u kapitalistickom dobu
 
Stavio sam se i u druge situacije
Vec rekoh, nisam sovinista
nekada deca zasluze da budu kod majke, nekada kod oca
ocevi znaju da budu skotovi(cesce nego zene, istina je, valjda je to deo nase kulture)
Alimentacija je u nekim slucajevima opravdana
Pokusavam da objasnim da aliemntacija nije u svim slucajevima opravdana

Ti hoces da akzes da je u svim slucajevima opravdana?

Mislim da je u svim slučajevima opravdana, ali da samo od slučaja do slučaja treba rešiti način uplaćivanja alimentacije. Na primer, ako su deca kod oca (ili majke), onda majka (ili otac, dakle u zavisnosti od toga kod koga je dete) treba da daje alimentaciju, ali ako sud proceni da otac (majka) ima dovoljno - ne vidim zašto ne bi postojala zakonska mogućnost da novac za decu uplaćuje na neki račun kao ekakav depouit, nekakava namenska štednja za ne daj Bože (lečenje dece), za (daj Bože) neko školovanje u inostranstvu ili ovde, za kupovinu stana, jednoga dana... dakle da se odredi nekakvo oročenje ili NAMENA. Onda kod izvesnih broja 2očeva" ne bi postojao strah da će majke da potroše novac na čupkanje dlaka, pirsing, novi donji veš za ljubavnika i sl. Neka uplaćuju na račun deteta i neka zajednički odreede NAMENU...
 
ali ako sud proceni da otac (majka) ima dovoljno

Шта значи ''има довољно''?
За шта довољно?
За леба? За нузлеба?

Када човек може да каже ''Ово је довољно за моје дете - не треба му више''?

Дете ваљда треба да живи стандардом родитеља.... Уколико има више од неопходног за преживљавање - родитељ ће га водити на летовање, зимовање, куповати му скупље ствари, приуштити му нешто што не може да приушти онај ко има само основно за преживљавање....

Мало ко у Србији (и у свету) може да каже:''Не треба ми новац, имам довољно за све!''

Деца једу, троше струју, воду, грејање, стан, намештај, покућство... Није новац за децу само она који се потроши на гардеробу и књиге....

И родитељ код кога је дете на старању потроши на децу сигурно много више од 30% од плате колико је, рецимо, просечна алиментација за једно дете.....

(Било је месеци када ми је по пола плате одлазило само на лекове и лекаре за ћерку која је била јако болесна...)
 
Hellen
Kuckas sa jednim veoma mirnim tipom
Niti agresivan niti napadan...
Ali, ako bi neko probao da me odvoji od moje dece, ubio bih ga
Zatvor posle toga?
Pa podrazumeva se
Ali bih barem tamo mogao da zaspim
U RL ne bih mogao da zaspim ako bi me neko tako izradio pa da me odvoji od moje dece.
Zvuci extremno, ali tako je
Ja ustajem zbog njih od rodjenja
ja ih kupam
ja ih vodim u setnju
i dodje neko i kaze eee ne mzoe vise
moze, ali kada majka odluci...
E pa onda...

Svaka cast...takvi su rijetki :zpozdrav:
 
Mislim da je u svim slučajevima opravdana, ali da samo od slučaja do slučaja treba rešiti način uplaćivanja alimentacije. Na primer, ako su deca kod oca (ili majke), onda majka (ili otac, dakle u zavisnosti od toga kod koga je dete) treba da daje alimentaciju, ali ako sud proceni da otac (majka) ima dovoljno - ne vidim zašto ne bi postojala zakonska mogućnost da novac za decu uplaćuje na neki račun kao ekakav depouit, nekakava namenska štednja za ne daj Bože (lečenje dece), za (daj Bože) neko školovanje u inostranstvu ili ovde, za kupovinu stana, jednoga dana... dakle da se odredi nekakvo oročenje ili NAMENA. Onda kod izvesnih broja 2očeva" ne bi postojao strah da će majke da potroše novac na čupkanje dlaka, pirsing, novi donji veš za ljubavnika i sl. Neka uplaćuju na račun deteta i neka zajednički odreede NAMENU...

Mislim da se treba gledati od slucaja do slucaja, a ne da se uzima kao sablon
 

Back
Top