Upoznajmo se, samohrani roditelji

:eek:
Ти значи мислиш да кад се разведеш од жене, ако деца припадњу њој, ти више ништа немаш с том децом?
Мислиш да немаш обавезу да плаћаш ПОЛА издржавања.
Јер, ко јој је крив, побогу.

Чуј, отима се за децу!
Страшно!
Ко да је ДВД у питању!
Ја стварно не знам како можеш!

Да ли знаш да постоје очеви који не желе децу, који не желе да плаћају, који не желе ни да виде децу?
Да ли сматраш да тада не треба држава да реагује и да га примора да своју децу издржава?
Ја те жено не волим, ево ти деца, а ја почињем испочетка!
И мислиш да то треба пустити тек тако?
Не, такав човек крши закон избегавајући своје обавезе.
Такав човек је лопов. Али не обичан. Он краде од сопствене деце.
И да, ако не жели да плаћа пола издржавања за децу треба да иде у затвор.

Деца након развода морају да припадну једном од родитеља.
У пола одсто случајева се то уређује као код тебе.
И не може твој случај да буде репер за све остале!
И немој молим те да ми сад спомињеш Европу.
Натераћеш ме да будем много безобразна.

Otac koji izbegava brigu o svojoj deci i nije otac.
Strpati ga u zatvor, sto da ne. Prvi sam pristalica toga.
Ja ne pricam o takvim ocevima/majkama.
pricam kada oba roditelja ZELE decu kod sebe, a sud odredi decu jednom roditelju. Da akzemo majci.
Dakle majka je, i pored oceve zelje da i on ima decu kod sebe(pola vremena recimo) dobila starateljstvo.
Pa ako se majka borila da dobije starateljstvo za sebe, nije pristala da otac dobije decu pola vremena, znaci da je sposobna da ih sama izdrzava.
A ako nije, zasto je htela da deca budu kod nje sve vreme?


Ne zanima me sto je u Srbiji 0.50% samo resilo kako sam ja resio.
Reper mi je Evropa
 
Жао ми је, али ти живиш у Србији.
У складу с тим би било добро да се мало осврнеш око себе и сагледаш ситуацију и из других углова а не само из свог и да овде нападаш жене као да су неке крвопије.
Ретко који мушкарац ће уопште хтети децу код себе.
Углавном жена са све децом заврши код своје мајке а деца од оца не виде ни пребијеног цвоњка.
То што си ти себи у глави замислио неки идеалан свет и што си успео у свом случају да га спроведеш у дело не значи да не треба да разумеш друге.
Ево, ја знам само једног оца који је тражио да дете проводи пола времена са њим.
То је завршило тако што је дете то време проводило са његовим родитељима у гарсоњери док је он живео са другом женом.
А тражио је само из разлога алиментације. Човек ипак плаћа порез за милионере. :lol:

Случајева има разних и у већини случајева не ради се о борби жене за децу, већ о неминовности.
 
Жао ми је, али ти живиш у Србији.
У складу с тим би било добро да се мало осврнеш око себе и сагледаш ситуацију и из других углова а не само из свог и да овде нападаш жене као да су неке крвопије.
Ретко који мушкарац ће уопште хтети децу код себе.
Углавном жена са све децом заврши код своје мајке а деца од оца не виде ни пребијеног цвоњка.
То што си ти себи у глави замислио неки идеалан свет и што си успео у свом случају да га спроведеш у дело не значи да не треба да разумеш друге.
Ево, ја знам само једног оца који је тражио да дете проводи пола времена са њим.
То је завршило тако што је дете то време проводило са његовим родитељима у гарсоњери док је он живео са другом женом.
А тражио је само из разлога алиментације. Човек ипак плаћа порез за милионере. :lol:

Случајева има разних и у већини случајева не ради се о борби жене за децу, већ о неминовности.

Placa porez za milione a roditelji zive u garsonjeri...
J.b.g, bas neki extrem
Inace, kada ocevi nece decu, apsolutno sam na strani majki
Uvek na strani roditelja koji se brine o deci.
Ali ako oba roditelja hoce decu, mislim da je najpostenije ici na pola-pola, bez alimentacije.
I u mom krugu prijatelja se dosta razvelo, na zalost.
Svi ocevi trazili decu za sebe.


Jos jednom, muskarac koji ne zeli decu, koji dozvoli da deca odu kod taste da zive, za mene nije covek vec g.o.v.n.a.r.
 
ОК, лепо је то, али зашто онда себи дајеш за право да питаш зашто жене траже алиментацију? Ти не знаш овде ничију причу. Откуд ти знаш да оде није неки отац напустио и своје дете?
 
ОК, лепо је то, али зашто онда себи дајеш за право да питаш зашто жене траже алиментацију? Ти не знаш овде ничију причу. Откуд ти знаш да оде није неки отац напустио и своје дете?

Od pocetka pricam samo u slucaju da oba roditelja zele dete
Nisam pricao u slucaju da jedan ne zeli i pobegne
 
:eek:
Ти значи мислиш да кад се разведеш од жене, ако деца припадњу њој, ти више ништа немаш с том децом?
Мислиш да немаш обавезу да плаћаш ПОЛА издржавања.
Јер, ко јој је крив, побогу.

Чуј, отима се за децу!
Страшно!
Ко да је ДВД у питању!
Ја стварно не знам како можеш!

Да ли знаш да постоје очеви који не желе децу, који не желе да плаћају, који не желе ни да виде децу?
Да ли сматраш да тада не треба држава да реагује и да га примора да своју децу издржава?
Ја те жено не волим, ево ти деца, а ја почињем испочетка!
И мислиш да то треба пустити тек тако?
Не, такав човек крши закон избегавајући своје обавезе.
Такав човек је лопов. Али не обичан. Он краде од сопствене деце.
И да, ако не жели да плаћа пола издржавања за децу треба да иде у затвор.

Деца након развода морају да припадну једном од родитеља.
У пола одсто случајева се то уређује као код тебе.
И не може твој случај да буде репер за све остале!
И немој молим те да ми сад спомињеш Европу.
Натераћеш ме да будем много безобразна.

Postoje i zene takvog tipa "ja te muzu ne volim imam drugog ima ja svoj zivot evo ti tvoja deca"
:rtfm:
Meni je bas tako zena ostavila dete i ne daje nista niti vidja dete sve iz inata jer nisu verovali da cu uspeti ali se zajebali.....
Moja bivsa je tako htela da mi se osveti da me finansijski rasturi.
Mislila je da necu moci sam da ga izdrzavam.
Sad je videla da se zajebala.
Vec 3 godine mi uspeva.
Znaci postoje i zene koje odbacuju svoju decu i daju ocevima na cuvanje.
A ako otac ne prihvati dete ispasta tako da nisam imao izbora.
Dete mi je bilo na prvom mestu.
I bar 50 oceva znam koji su samohrani.
A znam i one koji su izgubili dete zbog takve zene Oduzeo im je Centar-jednostavno nisu mogli da budu super tate.
 
Poslednja izmena:
Потпуно је свеједно ко је напустио децу.
Исто важи за све.
А ја сам навела пример мушкараца јер је НН76 питао жену овде зашто би тражила алиментацију.
Природно, зато што су деца код ње.
Небитно је из ког разлога.
Небитно је да ли је доделио суд, тако су се договорили или је он напустио и децу.
У сваком случају он МОРА да даје пола издржавања за децу.

Шта сад то значи, да сваки отац може да тражи децу пола-пола, па ако из било ког разлога не добије, пере руке и од деце и од алиментације. :roll:
Ако је то по закону, онда је то рупа у закону која може врло лако да се злоупотреби, зар не?
 
Placa porez za milione a roditelji zive u garsonjeri...
J.b.g, bas neki extrem
Inace, kada ocevi nece decu, apsolutno sam na strani majki
Uvek na strani roditelja koji se brine o deci.
Ali ako oba roditelja hoce decu, mislim da je najpostenije ici na pola-pola, bez alimentacije.
I u mom krugu prijatelja se dosta razvelo, na zalost.
Svi ocevi trazili decu za sebe.


Jos jednom, muskarac koji ne zeli decu, koji dozvoli da deca odu kod taste da zive, za mene nije covek vec g.o.v.n.a.r.

:super:
Ja tasti nisam dao dete.Kada sam se razveo dete je uzela zena i odvela ga kod majke.
A ja postavio ultimatum ili ce dete biti sa majkom ili dolazim sa centrom i policijom i uzimam ga jer presudom nisam dozvolio da dete bude kod taste vec sa majkom.
Tasta je zapela da uzme dete ali ne zbog deteta vec zbog 17000 dinara sto daje centar
tj.fora ona hranitelj pa prima za svoje unuce pare.
Kad sam ja to sve predocio Centru a oni nisu mutavi iako je tada moja tasta renovirala stan cak zbog toga-zajebala se da i dan danas joj nije jasno kao i mnogima kako je moguce a ja sam tada razveden bioi skoro na ulici.
Cak me prijavila da nemam uslova za dete i da nema prihode.
Dosao centar a ja sredio sve i kucu i uslove tako da su ostali bez teksta.
A kad pomenuli pare ja sam ih pitao koliko im treba(pozajmio sam se)
I pokazao im bar 50-60 hiljade dinara.
Na kraju smo se svi smejali
Ispalo je da vise ima garderobe i igracaka detetovih kod mene nego tamo gde je boravio posle razvoda
Ali stav je stav kad ti imas volju a dete kad zeli sa nekim dzaba ti sve.
Odjebao sam celu njenu familiju jer se sete za dete tek kad se sretnemo.
A tada obecavaju pare do sledeceg susreta.
Zovu me da svratim da im dovedem dete a kad to uradim ili zovu policiju i kazu da sam dosao da IH BIJEM ILI SE NE POJAVE NA MESTO DOGOVORA.
oVAKO JE MOZDA I BOLJE I MIRNA MI GLAVA
Zato i zakon kaze da prvenstvo imaju roditelji da se starju o deci pre svih ne ,baba,deda ,kum,kuma......
izuzev kada su ne daj boze mrtvi.
Ali tada ako je i familija u k..... bolje je za dete da ide u hraniteljsku porodicu.
Bar ce neko brinuti o detetu kako treba .
Tako da ulaskom u EU dete mora biti po svaku cenu sa pravim roditeljima izuzev naveo sam gore ili ako su roditelji nasilni.
A to su i prava deteta zagarantovana Evropskom konvencijom o pravima deteta i Porodicnim zakonom
 
Poslednja izmena:
Потпуно је свеједно ко је напустио децу.
Исто важи за све.
А ја сам навела пример мушкараца јер је НН76 питао жену овде зашто би тражила алиментацију.
Природно, зато што су деца код ње.
Небитно је из ког разлога.
Небитно је да ли је доделио суд, тако су се договорили или је он напустио и децу.
У сваком случају он МОРА да даје пола издржавања за децу.

Шта сад то значи, да сваки отац може да тражи децу пола-пола, па ако из било ког разлога не добије, пере руке и од деце и од алиментације. :roll:
Ако је то по закону, онда је то рупа у закону која може врло лако да се злоупотреби, зар не?


Slazem se, potpuno je sve jedno ko je napustio decu.
Ali, vec sam objasnio
Nema alimentacije ako trazi da deca budu kod nje
Trazis da budes staratelj-postaraj se onda
 
Потпуно је свеједно ко је напустио децу.
Исто важи за све.
А ја сам навела пример мушкараца јер је НН76 питао жену овде зашто би тражила алиментацију.
Природно, зато што су деца код ње.
Небитно је из ког разлога.
Небитно је да ли је доделио суд, тако су се договорили или је он напустио и децу.
У сваком случају он МОРА да даје пола издржавања за децу.

Шта сад то значи, да сваки отац може да тражи децу пола-пола, па ако из било ког разлога не добије, пере руке и од деце и од алиментације. :roll:
Ако је то по закону, онда је то рупа у закону која може врло лако да се злоупотреби, зар не?

Nigde zakonom nije regulisano da deca idu pola-pola.
Pa to i jeste rupa u zakonu kao i nedavanje izdrzavanja i to
"nece se kazniti ako iz opravdanih razloga nije davao izdrzavanje"
Pod opravdano moze biti bilo sta.
Verovatno je to sudijsko misljenje da je to jedino trenutno resenje.
A nije bilo u interesu dece da se natezu oko starateljstva a i sud pozdravlja i aminuje sporazume i dogovore na papiru.
Sto znaci da su napisali dete je od 5-12 kod majke a od 12 -5 kod oca takva ce i biti presuda.
Sudu je najlakse kada se sporazumni razvod razvede sa regulisanim nacinom vidjenje ,itd
a on samo treba da kaze:amen::pop2:
 
Значи, обоје траже децу, суд додели једном родитељу и аутоматски овај други има морално право да пере руке од било какве обавезе. :neutral:

Da
Tj ovaj koji je dobio decu nema moralno pravo da trazi alimentaciju od onog ko je takodje zeleo decu za sebe

Hoces decu? Neces da dozvolis ex da i on ima decu kod sebe?
Hoces njegove pare jer sa svojim ne mozes da izadjes na kraj?

ZASTO si onda trazila decu, tj da budes glavni staratelj ako ne mzoes da izadjes na kraj finansijski?

Yebi ga, i ja hocu novog mercedesovog dzipa. Ako nemam novac da ga kupim....
 
Kada dvoje traze decu i ne mogu se dogovoriti sud traze misljenje centra te centar sagledava i obilazi roditelje da bi video uslove i proverava prihode.
Uglavnom jednom nadju manu da bi drugi dobio.
Ides na svakakve psihotestove ,testove licnosti i ko zna sta jos pa ti prave sliku licnosti ya sud .tj kakav si i kako bi uticao na dete.
Kazem lepo Centar ako hoce moze da te zajebe ako nema dogovora sa ex partnerom.
A i sud moze.
Uglavnom i svi su korumpirani ali nece dugo jos.
Ne ide bas tako u zadnje vreme.
Da li ti se isplati da potplatis da ne dajes izdrzavanje?
Meni ne bi.
A tek da se sretnem sa detetom posle toga.....
 
Poslednja izmena:
Nigde zakonom nije regulisano da deca idu pola-pola.
Pa to i jeste rupa u zakonu kao i nedavanje izdrzavanja i to
"nece se kazniti ako iz opravdanih razloga nije davao izdrzavanje"
Pod opravdano moze biti bilo sta.
Verovatno je to sudijsko misljenje da je to jedino trenutno resenje.
A nije bilo u interesu dece da se natezu oko starateljstva a i sud pozdravlja i aminuje sporazume i dogovore na papiru.
Sto znaci da su napisali dete je od 5-12 kod majke a od 12 -5 kod oca takva ce i biti presuda.
Sudu je najlakse kada se sporazumni razvod razvede sa regulisanim nacinom vidjenje ,itd
a on samo treba da kaze:amen::pop2:

Bas tako
Ako dodjes sa sporazumnim razvodom, sud manje vise na sve pristaje.
U mom slucaju su malo zakerali oko toga gde cu ja uzeti stan, jedno drustvo, jedna skola itd...Ali siguran sam i da te uslove nisam ispunio da bi dodelili decu na pola vremena
Previse oni imaju problema sa decom razvedenih roditelja koje niko nece i prete da psotanu socijalni slucaj da bi odbijali sporazumne razvode

I jos jednom
STAVI SVE NA PAPIR I OVERI!
 
Da
Tj ovaj koji je dobio decu nema moralno pravo da trazi alimentaciju od onog ko je takodje zeleo decu za sebe

Hoces decu? Neces da dozvolis ex da i on ima decu kod sebe?
Hoces njegove pare jer sa svojim ne mozes da izadjes na kraj?

ZASTO si onda trazila decu, tj da budes glavni staratelj ako ne mzoes da izadjes na kraj finansijski?

Yebi ga, i ja hocu novog mercedesovog dzipa. Ako nemam novac da ga kupim....
Ти мене не разумеш.
Суд додели једном од родитеља из било ког разлога.
Рецимо да деца хоће да остану да живе ту.
Рецимо, везанија су за мајку и суд одлучи у интересу деце.
Не да се забрани комуникација или виђање, већ се једноставно одреди да је због деце боље да више времена проводе код једног родитеља.
И сад овај други нема обавезе!
Зар не мислиш да би људи то користили?
Типа, ја се фол борим за децу и не добијем...
Е баш фино, сад не морам ни да бринем о њима.
Хтела је, нека јој. :mrgreen:

А поредити џип и децу је крајње неумесно.
 
Ти мене не разумеш.
Суд додели једном од родитеља из било ког разлога.
Рецимо да деца хоће да остану да живе ту.
Рецимо, везанија су за мајку и суд одлучи у интересу деце.
Не да се забрани комуникација или виђање, већ се једноставно одреди да је због деце боље да више времена проводе код једног родитеља.
И сад овај други нема обавезе!
Зар не мислиш да би људи то користили?
Типа, ја се фол борим за децу и не добијем...
Е баш фино, сад не морам ни да бринем о њима.
Хтела је, нека јој. :mrgreen:

А поредити џип и децу је крајње неумесно.

Zasto sud da odredi ako mozes da dodjes sa sporazumnim razvodom u kom bi vas dvoje definisali sta i kako zelite?
 
Razumem.
Ali, posto su deca od oba roditelja, ako oba roditelja zele decu, onda je logicno da se dogovore pola-pola
Ето ти га сад.
Породични односи су регулисани законом.
То није случајно.

И сад замисли да један родитељ промени град у којем живи а деца неће с њим.
Шта, он не треба да их издржава?
Ко вам је крив, ако нећете са мном нећете добити ни паре.
Ја одо у село, а вама како буде. :mrgreen:
 
Па не могу свои да се договоре, аман. :dash:
Да могу, суд се тиме не би ни бавио.
Tacno je .U zadnje vreme nema dogovora.
Sto kaze nn76 "na papir i overi"
Ako ne sve preko izvrsenja,krivicnih prijava ali nikad ne teraj ex partnera na silu da vidja dete niti da detetu pricas o ex partneru svasta jer,vremenom treba pustiti da dete samo uvidi sve.Ne kazem da mu odmah ne treba reci istinu to treba odmah i to svaki dan.
Ja sam to uradio i takvih problema nemam
Ne zelim pod starost da me kritikuje zasto sam mu pricao bajke o majci i razvodu
REKAO SAM ISTINU
 
Ne razumem da je tvoj ex na to pristao.
Dalje sve razumem

Ne staj mi na muku. Ne mogu da ga mrzim iz prostog razloga što mi je napravio (kuku, kakav glagol :zper: ) ovu divnu decu, inače bih svašta napisala. Suština je da je pristao (bez problema) i da ih gotovo ne viđa (ja balansiram i "peglam" da deca ne bi patila, tipa: tata je zauzet, naravno da vas voli i sl). I sad kako neko može da pita zašto bi on davao alimentaciju???? Pa zbog dece, sigurno ne zbog mojih veštačkih trepavica?!?!
 

Back
Top