Buve, krpelji i ostala gamad

A moze da se koristi i kao prevencija, jednom u 4 nedelje, mi smo tako radili sa stencima iz naselja kad su poceli da uginjavaju od babezioze. Napominjem da je Filmski grad u to vreme bio prilicno neizgradjen i puuun krpelja i da je jedan deo stenaca uginuo u tom prvom talasu ali oni koji su se izvukli, posle, kad smo nastavili preventivno da ih spricamo, nijedno vise nije uginulo.
Koliko je to pametno - ne znam.
Jer, sam lek je jako toksičan, pas ga ne podnosi baš lako (brr... kad se samo setim :cry:), a "imunitet" traje vrlo kratko, možda ni te 4 nedelje... Ni jedan veterinar koga sam konsultovala nije to preporučio. Naprotiv, bili su izričito protiv.
 
Kupio sam keru :lol: i naravno nasao dve tri buvice, koje mogu da naprave haos ...
Aj mi preporucite nesto, i da li ima neki pet shop u ns

Pet shopova u NS sigurno ima, mada im je novim Zakonom o veterinarstvu zabranjeno da prodaju bilo kakva sredstva protiv bilo kakvih parazita osim onih na biljnoj bazi-radije pogledaj u veterinarskim apotekama jer vlasnici pet shopova kod njih kupuju (ima toga ispod tezge ali obavezno proveri rok i uporedi cene), ne preporucujem ti ni slucajno Neostomosan a i o ogrlicama dobrorazmisli. Opet, mozda su najbolje te biljne ogrlice ili Frontline ili vec pominjano Virbac-ovo sredstvo na fazon Frontline-a.
 
Koliko je to pametno - ne znam.
Jer, sam lek je jako toksičan, pas ga ne podnosi baš lako (brr... kad se samo setim :cry:), a "imunitet" traje vrlo kratko, možda ni te 4 nedelje... Ni jedan veterinar koga sam konsultovala nije to preporučio. Naprotiv, bili su izričito protiv.

Svakako da ce ga zdrav pas bolje podneti od onog koji je vec zarazen a s obzirom da nam je veliki broj stenaca otisao bas zbog OGROMNOG broja krpelja, morali smo da rizikujemo. U svakom slucaju, oni su kvalitetno hranjeni i imunitet im je po drugim pitanjima bio sasvim u redu.
 
Za tako male bebe ni proizvodjaci ne preporucuju ogrlice, osim mozda onih na bazi biljaka ali one nisu nesto efikasne a muzeva sijamka je skakala kao divlji konj na rodeu kad je pokusao da joj je stavi, koliko joj miris nije odgovarao. Uzmi Virbac, doziran je prema kilazi, mislim da tvoj bebac potpada u onu drugu kategoriju i to za samo pola kg. Bedak! (Mada ni samo sredstvo nije skupo ni razlike u cenama nisu nesto drasticne.)
 
Znam za dobro resenje zove se FRONTLINE i jako je dobra stvar.To je kao ampula koja se pola stavi na pocetak vrata a pola na koren repa.Ali nisam bas najsigurnija od kog uzrasta sme da se koristi ali mislim da mogu i stenci.Raspitacu se u vezi toga pa vam javim.Ali znam da je bas dobra stvar,do sada se niko koga znam da to koristi nije zalio.
 
Znam za dobro resenje zove se FRONTLINE i jako je dobra stvar.To je kao ampula koja se pola stavi na pocetak vrata a pola na koren repa.Ali nisam bas najsigurnija od kog uzrasta sme da se koristi ali mislim da mogu i stenci.Raspitacu se u vezi toga pa vam javim.Ali znam da je bas dobra stvar,do sada se niko koga znam da to koristi nije zalio.

Vec smo apsolvirali da Frontline vise ne valja, procitaj prethodne postove. Izgleda da je voda dobra barijera, jer na te vase pancevacke buve i krpelje i dalje deluje, nisu vam stigli oni BG mutanti. A ni u KV ga vise niko ne kupuje, ni kod nas ne "radi".
 
Nisam mnogo citala unazad ima mnogo ali eto sada znam da ste o tome vec pricali,ne znam stvarno ali ja nisam cula da se neko zali sto ne znaci da nije tako.Ali frontline se stavlja na predhodno ociscenu kozu od parazita.Ne znam stvarno nisam cula hvala na informaciji posluzice mi.Jer moja drugarica koristi to i njen pas stvarno nikada nije imao buve.Ali ko zna u cemu je fora.
 
Frontline "radi" bez problema
naravno, pod uvjetom da ste zaista kupili Frontline - znaci, veterinar ili vet apoteka sa receptom od veta...

- buvce treba prethodno pobiti npr rastvorom Neostomosana u vodi,
- okupati zivuljku i dobro isprati, pustiti da se malac dobro osusi (kazem zivuljku jer sam ja ovako od parazita cistila npr. tvorove; stare 6 mjeseci, teske 600 - 700 grama...),
- nanijeti ampulu Frontlinea (prema uputstvu - nacin i doziranje...),
- paziti da se mali avanturista ne umoci u vodu barem nekoliko sati,

i mirni ste mjesec i pol dana, otprilike...jer, istina je, buvci su postali rezistentniji

Frontline ce raditi i protiv krpelja

za male zivuljke, znaci - mladunce, ne preporucuje se koristenje nikakvih ogrlica
ni Frontline ni bilo sta drugo

ovo sto sam gore opisala sam radila, po preporuci veterinara, sa svojom bandom - tvorovi, macici
nije bilo nikakvih problema

btw zaboravila sam, a vazno je;
Neostomosan na kozi tj. dlaci treba biti tocno koliko pise na uputstvu, nikako duze!!!
takodjer, ne smije uci malisanu u usta, oci...

mora se dobro isprati i poslije se zivuljka okupa samponom, blagim
ako nemate neki
specijaliziran sampon moze neki blag sampon za intimnu njegu ili nesto slicno, bezmirisno, balgo i neutralno - on je bolji npr. od onih
gadnih Friskies sampona koji jezivo mirisu (tj. mirisu) i zivotinje ih u pravilu mrze

i naravno - nema setnje i avantura napolju do narednog dana,
a mali mamlaz/i mora/ju biti u toplom
dok se skroz naskroz ne osuse :D
 
Frontline "radi" bez problema
naravno, pod uvjetom da ste zaista kupili Frontline - znaci, veterinar ili vet apoteka sa receptom od veta...

- buvce treba prethodno pobiti npr rastvorom Neostomosana u vodi,
- okupati zivuljku i dobro isprati, pustiti da se malac dobro osusi (kazem zivuljku jer sam ja ovako od parazita cistila npr. tvorove; stare 6 mjeseci, teske 600 - 700 grama...),
- nanijeti ampulu Frontlinea (prema uputstvu - nacin i doziranje...),
- paziti da se mali avanturista ne umoci u vodu barem nekoliko sati,

i mirni ste mjesec, mjesec i pol dana, otprilike...jer, istina je, buvci su postali rezistentniji

Frontline ce raditi i protiv krpelja

za male zivuljke, znaci - mladunce, ne preporucuje se koristenje nikakvih ogrlica
ni Frontline ni bilo sta drugo

ovo sto sam gore opisala sam radila, po preporuci veterinara, sa svojom bandom - tvorovi, macici
nije bilo nikakvih problema

Upravo za ovaj postupak i ja znam i frontline bi trebao da se uzima na recept vet.u vet.apotekama.Jer danas sve prave u vise izdanja a prodaje se kao isto.Moguce je da frontline stvarno nekome ne pomaze ali kao sto sam rekla ja stvarno jos nisam cula da se neko zali.Eto taman si me podsetila koliko drzi frontline:)Hvala.
 
ma sve ok

nego, zaboravih - ako su buvci vec stigli
onda su se sigurno rastrcali po stanu

sredstvo se zove Biokill, neskodljivo za toplokrvne zivuljke tj. nas i nase krznene drugare
naspricajte - kauce, prostirke, tepihe, coskove, prozorska stakla, dovratke, zavjese
otvorite sirom prozore, skuhajte kavu i zapalite cigaretu, ako pusite...
iskulirajte se, buve ce se odseliti + mirni ste oko mjesec dana, od buvaca, muha, komaraca...truc bla bla... ;)
 
Hvala na informaciji.Moj decko je celo leto drzao otvoren prozor a ima mrezu koja se skida pa mu je macak redovno to rusio i ulazio da spava unutra i naravno ostavio za sobom buva na izvoz.A mog decka buve inace posebno vole:)on jadan nije znao vise sta da radi i poprskao je ceo tepih sa nekim sprejom za muve i komarce,tako da nedelju dana od tog smrada u tepihu ni jedan komarac ni muva nisu usli ali...buve su bile tu:)Kad ga vole:)Koristice nam ova tvoja preporuka.Grasijas:)
 
Frontline "radi" bez problema
naravno, pod uvjetom da ste zaista kupili Frontline - znaci, veterinar ili vet apoteka sa receptom od veta...

- buvce treba prethodno pobiti npr rastvorom Neostomosana u vodi,
- okupati zivuljku i dobro isprati, pustiti da se malac dobro osusi (kazem zivuljku jer sam ja ovako od parazita cistila npr. tvorove; stare 6 mjeseci, teske 600 - 700 grama...),
- nanijeti ampulu Frontlinea (prema uputstvu - nacin i doziranje...),
- paziti da se mali avanturista ne umoci u vodu barem nekoliko sati,

i mirni ste mjesec i pol dana, otprilike...jer, istina je, buvci su postali rezistentniji

Frontline ce raditi i protiv krpelja

za male zivuljke, znaci - mladunce, ne preporucuje se koristenje nikakvih ogrlica
ni Frontline ni bilo sta drugo

ovo sto sam gore opisala sam radila, po preporuci veterinara, sa svojom bandom - tvorovi, macici
nije bilo nikakvih problema

btw zaboravila sam, a vazno je;
Neostomosan na kozi tj. dlaci treba biti tocno koliko pise na uputstvu, nikako duze!!!
takodjer, ne smije uci malisanu u usta, oci...

mora se dobro isprati i poslije se zivuljka okupa samponom, blagim
ako nemate neki
specijaliziran sampon moze neki blag sampon za intimnu njegu ili nesto slicno, bezmirisno, balgo i neutralno - on je bolji npr. od onih
gadnih Friskies sampona koji jezivo mirisu (tj. mirisu) i zivotinje ih u pravilu mrze

i naravno - nema setnje i avantura napolju do narednog dana,
a mali mamlaz/i mora/ju biti u toplom
dok se skroz naskroz ne osuse :D

samo jedna ispravka da bi fronline imao puno dejstvo zivuljka se mora drzati suva min.48 sati posle nanosenja!!! pise na svakom pakovanju a i vet ce vam isto naglasiti.
 
citala sam ovde da se doskutovalo o neostomosanu. iskreno to je najbolje sredstvo koje sam koristila, i nista sem toga nisam koristila. imam psa koji do sada nije nikad imao buve ni krpelja. kad sam je vodila u prirodu gde je opsano za krpelje, napunim u fajtalicu i fajtam je svo vreme i nikad nisam imala problema. citala sam da su ovde kometarisali da je to otrov, nikad ga nisam tretirala kao da je otrov pa nisam ni imala problema da se otrujem cak ni moj pas. meni je to najbolje i najprakticnije posle svakog kupanja zalijem je neostomossanom
 
citala sam ovde da se doskutovalo o neostomosanu. iskreno to je najbolje sredstvo koje sam koristila, i nista sem toga nisam koristila. imam psa koji do sada nije nikad imao buve ni krpelja. kad sam je vodila u prirodu gde je opsano za krpelje, napunim u fajtalicu i fajtam je svo vreme i nikad nisam imala problema. citala sam da su ovde kometarisali da je to otrov, nikad ga nisam tretirala kao da je otrov pa nisam ni imala problema da se otrujem cak ni moj pas. meni je to najbolje i najprakticnije posle svakog kupanja zalijem je neostomossanom

ma nije u tome problem s Neostomosanom vec sto on nema to "produzeno djelovanje"
on samo pobije vanjske nametnike on the face of the place, so bi reko Djuro
Frontline sluzi necem drugom...

da je otrovan...jeste.
a ono boldovano - ja to svojima i sebi ne bih radila...:roll:
 
citala sam ovde da se doskutovalo o neostomosanu. iskreno to je najbolje sredstvo koje sam koristila, i nista sem toga nisam koristila. imam psa koji do sada nije nikad imao buve ni krpelja. kad sam je vodila u prirodu gde je opsano za krpelje, napunim u fajtalicu i fajtam je svo vreme i nikad nisam imala problema. citala sam da su ovde kometarisali da je to otrov, nikad ga nisam tretirala kao da je otrov pa nisam ni imala problema da se otrujem cak ni moj pas. meni je to najbolje i najprakticnije posle svakog kupanja zalijem je neostomossanom

Iskreno i nije ti bas pametno da tako cesto prskas po svom psu neostomosanom jer mozes da mu ostetis kozu jer on jeste na neki nacin otrovan jer ipak treba da ubija buve i krpelje.Ne mogu sigurno da ti kazem koliko vremena mora da prodje izmedju"fajtanja"ali provericu pa cu ti javiti.Lepo je sto do sada nikada nije bilo problema ali zasto rizikovati.Provericu ja sve da bude precizno pa javljam.Pozz svima!
 
I naravno kupanje pasa NE SME biti cesce od 2 puta godisnje i nikako preparatima za ljude jer uticu na nervni sistem.Moze se kupati toplom vodom ako su bili u setnji ili tako nesto ali nikako nije preporucljivo kupanje samponima(za kuce,mace)vise od navedenog.Znam da znaju da smrduckaju ali ako ga volite nece biti problem.
 
Moj pas je dobijao od sampona za pse perut redovno,od bilo kog koji smo probali,meni je vet rekao da uzmem kosili za bebe,onaj najblazi,na kom pise da je za svakodnevnu upotrebu,i od tad nemam problema...jel moze on da se koristi?
 
I naravno kupanje pasa NE SME biti cesce od 2 puta godisnje i nikako preparatima za ljude jer uticu na nervni sistem.Moze se kupati toplom vodom ako su bili u setnji ili tako nesto ali nikako nije preporucljivo kupanje samponima(za kuce,mace)vise od navedenog.Znam da znaju da smrduckaju ali ako ga volite nece biti problem.

e sad...ovo ces mi ponovit kad se tvoj mangup uvali npr. u govance ili strvinu pa se vrati sav miristan...:lol::lol::lol:

naravno da psa, macku, tvora...ne treba jednom nedjeljno ribati Asepsolom
+ samponi za zivuljke dostupni na nasem trzistu uglavnom su djubre

ja svoju bandu bucnem npr. kad se uvale u nesto ili kad se cistimo od buvaca
pa ne mogu unaprijed znati da ce to biti bas 2 puta godisnje ili da buve nece naici cesce...

imamo odlican sampon - neutralan, bez mirisa sa blagim ekstraktom cajevca
mogu provjeriti tko je proizvodjac, poslije - sad mi nije pri ruci

btw iz nekog "kosmickog razloga" buvci u pravilu - "stizu u valovima", ne znam da li je ovo jos netko primjetio? :lol:
 
Moj pas je dobijao od sampona za pse perut redovno,od bilo kog koji smo probali,meni je vet rekao da uzmem kosili za bebe,onaj najblazi,na kom pise da je za svakodnevnu upotrebu,i od tad nemam problema...jel moze on da se koristi?

mi smo giletu u nekoj frci kupili zeku pegu koji je isto ekstremno blag i za decu ali neki drugi treci dan od kupanja se dobro isperutao, ali i to je proslo za dan dva. pored toga isto kosili jednom u nedostatku i nije imao problema koliko se secam... inace friskis smo koristili, jest' mirisao na neku "bugarsku ruzu" posle ali nije imao nikakvih problema i kupam ga po potrebi, nije da se uvalja u nesto ali mi se bas mazimo i kad krene da smrducka nije nikome do toga pa se moze osetiti odbacenim:mrgreen: sala... sad sam malo vise presla na sirce-voda-krpa-brisanje varijantu...
 

Back
Top