Za mame koje imaju musku decu

  • Začetnik teme Vragolasta Amfibija
  • Datum pokretanja
Ma sve to sam ja procitala,medjutim brine me to sto svi ovde koji su opisali isti problem on je resen kada su deca sasvim mala,do 3 god.a moj sestric ipak ima 10 godina,jos malo ce i pubertet a problemu nema kraja.To mene zanima,dal ima nekih posledica kod starijih decaka?
 
drago mi je da je ova tema povucena iz zaborava.

Dakle : Lup,ovo je vazno zato sto mi stalno dolaze prenerazene mame ciji sinovi imaju gnojavu upalu glavica i te kozice jer su im pedijatri rekli da to ne diraju.Pa ja onda moram da lecim i gnojavu upalu antibiotikom umesto samo fimozu.Jos....ta zilica koja spaja kozu sa glavicem...treba tamo da bude normalno ali se nekad desi da je ona kratka i da je u erekciji polni organ iskrivljen,sto je meni licno estetski manje lepo nego kad je prav(ili iskrivljen u pravu strau hihi...i jos...kraci je kad je tako kriv).Tada...ako muskarcu to smeta moze da se presece inace ne mora.ALi savetujem jer kod intenzivnog seksa ona moze sama da pukne i da nastanu vec opisani provblemi.

Pajamaco...to sto stari urolozi rade je dosta grubo...mislim to kidanje i povlacenje...dete onda ne moze lepo da pishki par dana i place jer ga boli... i posle ne da da se to pippne i bla bla....e sad da ne bi doslo do toga maze se ta kremica i onda kad se koza razmeksa onda se povuce.MIslim,zasto da se dete pati i muci kad moze nezno(nije sad da sam nesto osecajna....ali bebe su u pitanju,hihi)

Lavice : nema frke sto je decko 10 godina star,krema deluje i kod muskarca od 40 godina tako da moze da spreci ponekad operaciju.Znaci u tom uzrastu,vrlo je verovatno da je potrebna operacija ali zasto da se ne proba sa kremicom,kad je do tad cekao moze jos neki dan,samo sto kod njega moze da se produzi mazanje jer je on vec veliki.

Stanje u mom gradu sto se tice urologicarki i ginekologa: urologicarki-ni jedna(jos nisam uzela spec tako da zvanicno nema ni jedna) a ginekologa 3:2 u korist muskaraca.dakle,lup,teorija ti otpada.
Znaci ipak ostaje da muskarci m
nogo vise vole ono nego zene ono.
 
posto ne znam kako se brise post moram ovako da ga promenim jer je pitanje bilo krajne neumesno
icon_redface.gif
 
Meni je decji hirurg (urolog) rekao da je najgore kad se mame time bave, prevlace kozicu itd. jer to treba da radi ko to zna da radi (hirug, urolog)zato sto se upravo nepravilnim prevlacenjem moze dogoditi pucanje kozice, ranice i sl. a onda to prouzrokuje pravu fimozu (tzv. fimoticki prsten koji onemogucava prevlacenje kozice). U slucaju fimoze jedini moguci nacin resavanja problema je hiruski intervent (u zavisnosti od stepena od plasticne hirurgije do obrezivanja)
Ovo o cemu vi pricate, je samo tzv. prilipeljenost kozice za glavic a ne fimoza. E sad tu postoje te dve skole “diraj” ili “ne diraj”, nas pedijatar je bio za “ne diraj” dok meni nije pukao film pa sam odlucila da odvedem sina kod urologa da to barem vidi. Inace je musko :)) dok je moj ginekolog zensko :))
Ja mislim da je taj intervent komplikovanije psiholoski podneti kod veceg deteta.
Mi smo prvo stavljali mesec dana tu kortizonsku kremu koja nista nije pomogla u nasem slucaju te je onda to obavio urolog. Za mene je ipak bilo najvaznije da dete nema fimozu i da nece morati da se operise (ne odlucuje se uvek obrezivanje, postoje slucajevi u kojima je moguce resiti problem plasticnom hirurgijom ali verovatno zavisi od drzave negde to rade negde ne rade). Taj intervent traje par sekundi ali ono sto je po meni najgore su medikacije posle toga (deset dana tri puta dnevno smo morali da dezinfikujemo i stavljamo antibiotksu kremu). Jako je vazno da se kad se to jednom uradi da se svakodnevno obavlja redovna higijena i pere kompletno, jer nazalost postoji mogucnost da se opet prilepi :(( Naravno da je to jako tesko izvesti jer dete nece da se pere, seca se bola itd. ali se mora naci nacin jer ce za par godina onda opet morati sve ispocetka.
Mi smo to obavili kad je sin imao 2 i po godine, sad ima skoro 4, hvala bogu nikada posle toga nije imao nikakvih problema ali to pranje svako vece je za njega i dan danas tortura iako ga vise ne boli. Ja se pravim da je to prirodno itd. uvek mu govorim da se mora prati svaki dan i zubi i guza i pisko cisto da ne bi dala toliko znacaj pisanu, ali on svaki put kad se pere i dan danas se boji da ce ga boleti i onda vidi da ga ne boli ali sledeci dan opet isto. Da ne pricam da bi trebalo da ga naucim da to sam obavi a on se siroma boji da prevuce tu kozicu :((
Eto, cisto da imate i moj iskustvo
 
e bas zato sto se seca bola nije preporucljivo kozu naglo i na insistiranje siriti.obicno ta krema pomogne...e sad kod nekog mozda i ne.
sto se tice te druge,kako ti navodis,plasticne operacije..ona se moze izvesti u slucaju da postoji fenomen pescanika a to je kad se koza prevuce na dole,organ bude kao precvikovan na jednom tankom prstenu.to je elegantnija operacija od cirkumcizije i ja sam je radila cak da se i ne primeti da je uopste nesto radjeno jer se bukvalno odstrani samo taj stenoticni prsten.
 
Ma bitno je da tema ostane gore kako bi nove mame sa muskom decom mogle ovo da vide i procitaju...verujte da je vrlo korisno jer mame ponekad jednostavno ne znakku kako treba da izgleda decja pisha.
e a ja kazem : kao i tatina samo mnooooogo manja...haha....
 
Eh doktori ... ko će vas razumeti. Jedni kažu: povlači, drugi kažu: ne diraj. Ja mu prevučem za vreme kupanja tek toliko koliko ide, ali juče smo bili na kontroli i doktorica mu je prevukla skroz i sada mu je dva dana crvena kožica, izgleda kao popucala. Zvala sam savetovalište, kažu proći će, ništa ne treba da stavljam...
 
Vragolasta Amfibija:
Ma bitno je da tema ostane gore kako bi nove mame sa muskom decom mogle ovo da vide i procitaju...verujte da je vrlo korisno jer mame ponekad jednostavno ne znakku kako treba da izgleda decja pisha.
e a ja kazem : kao i tatina samo mnooooogo manja...haha....
Evo iz ovih stopa idem kod komsike ona je vaspitacica jeste da sam malo prerastao ali bolje da ij a budem siguran .. ona se u sve razume, pa ako treba ima i da me opravi . ( a drzimo temu?)
 
ne znam nista:
Meni je decji hirurg (urolog) rekao da je najgore kad se mame time bave, prevlace kozicu itd. jer to treba da radi ko to zna da radi (hirug, urolog)zato sto se upravo nepravilnim prevlacenjem moze dogoditi pucanje kozice, ranice i sl. a onda to prouzrokuje pravu fimozu (tzv. fimoticki prsten koji onemogucava prevlacenje kozice). U slucaju fimoze jedini moguci nacin resavanja problema je hiruski intervent (u zavisnosti od stepena od plasticne hirurgije do obrezivanja)

Koliko je taj urolog u pravu??? Zar fimoza nije = slepljena kožica???

Meni je pedijatar preporučio da svako veče na kupanju povučem kožicu do kraja i još malo da zategnem i da će to biti ok kada budu imali tri godine.

Moj suprug je imao isti problem i majka mu je to tako rešila do druge godine.

Meni sva tri sina imaju taj problem (jedan 2,5 godina, a dvojica 5 meseci).
Velikom dečaku se kao bebi jedva video sam vrh uda, a sada je već vidljiv skoro ceo vrat. imao je par puta crvenilo, ali sam to rešavala hloramfenikolom (po savetu pedijatra).
Sada i malima povlačim pri svakom kupanju po malo i nadam se da će to biti ok.
 

Back
Top