Ona i karijera, unapredjenje i komoditet

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Psiholog: Žena snosi direktnu odgovornost (indirektnu snosi celo društvo i mnogo je veća) za problem nataliteta.
……Zbog svog egoizma i ambicioznosti žena će odgoditi trudnoću , jer očekuje unapredjenje na poslu, napredovanje i odsustvo od 9 meseci (12) bi odložilo ili potpuno onemogućilo to unapredjenje. Kasnije se opet zbog daljeg napredovanja treba odgoditi još i još….
Ona: To je apsurdno , kao i kad dolazi žena da se zaposli i odgovori da je skoro udata i kao rezultat toga poslodavac odmah razmišlja o odsustvovanju od dve , tri godine…
Psiholog: To može da reši društvo , tako što će ženama koje rode tri deteta uvesti profesiju majke , i platu bez obaveze da radi. (Ovde ja mislim da bi porodiljsko odsustvo trebala da plaća država i to jedan deo trudnici i drugi deo 20% preduzeću)
Ona: Tako će morati da ostaje u kući.
Psiholog: Ako želi , moći će da radi, ovo će joj biti dodatno (sa ovim se ja ne slažem).
Ona : Nije u redu , jer onda će postojati društveno više vrednovane žene i one manje vrednovane .Ja bih prva glasala protiv toga.
I nije to egoizam već odgovornost prema detetu, jer ne može dozvoliti da detetu ne može pružiti vakcine , pelene, uslove…
Psiholog : Iza te odgovornosti se krije komoditet. Detetu treba vrlo malo da bi bilo sretno. Treba mu prostor, igra, osnovna hrana.
Sve ostalo, toplo kupatilo, uslovi, prestiž je preslikani komoditet roditelja. Što manje uslova komoditeta u detinjstvu razvija u detetu mnogo više kvaliteta , jer radi na sebi i efektivno rešava probleme…
Ona : Pa sad svako dete treba da gladuje…da bi bilo sretno…Ili da se kupa hladnom vodom.
Psiholog : Uslovi za život i komoditet nisu isto. Mi krijemo komoditet iza uslova za život. A odgajanje ne mora i ne treba da sprovodi samo žena. Odgovornost je na ženi da približi i ubedi muškarca da treba i može da pomogne u odgajanju.
Ona : E , sad da karijeru ima to ne treba, a da pored odgajanja treba da tera i muškarca da oseti svoje obaveze…
Psiholog : Muškarac je recimo nesiguran da li svojim nespretnim prstima može da povredi bebu, i sigurno da će previše zastrašeno prići maloj bebi i izbegavati to. I oduvek je poznato da odnose u kući kreira žena i njena emotivna inteligencija. Zar sada u toliko otkrivanju novih ženinih vrednosti da za boravimo stara i najača znanja i umeća žene.

Porazmislite ima li u vama komoditeta i koliko su vaši razlozi vaši , a koliko odgovornost....

1) Velika većina žena i ambicioznih žena se ustručava od trudnoće jer zna da će joj angažovanje od 9+3 meseca umanjiti karijeru i prekinuti kontinuitet (primer žene trudnice poslanika koji mora da da otkaz) ili na poslu (poslodavac odmah računa 2 godine odsustva). One ne žele da se odreknu karijere i takmičenja i uporedjivanja sa muškarcima iako je karijera ustvari ispunjavanje svojih životnih želja pa tek onda koliko preostane za profesionalni uspon...
2) Komoditet. Najčešći oblik , prisutan i kod muškaraca i kod žena. Kroz komoditet se prožima i gubitak kontrole nad tokom života jer iznenadne situacije i potrebe za reakcijom ne ostavljaju vreme i prostor za sprovodjenje svojih inicijativa…
 
Evo npr., ako studiraš na fakultetu kao što je moj, u najboljem slučaju završićeš studije sa 24. E onda ide potraga za poslom. Opet u najboljem slučaju, neka ga nađeš i (ponovo za moju struku) neka se obučiš i uđeš u tok za 1god. Tada imaš 25. I neka ti ipak treba 2-3 godine da počneš da zarađuješ dovoljno da imaš neku, kakvu – takvu, sigurnost i da sebi priuštiš djecu (ja makar ne bih smjela da računam na bilo čiju materijalnu pomoć, željela bih da budem što je moguće samostalnija i svoja prije osnivanja porodice). Naravno, sve to pod uslovom da cijelo to vrijeme imaš vezu i nekoga za koga želiš da se udaš.Tu si već na 27-28 god. E onda nekih 9 mjeseci trudničkog staža i eto bebili. Znači, ako sve ide po planu i nekom dobrom i poželjnom slijedu stvari, žena postaje majka prvi put sa 29 godina.
E sad, druga je priča ako nije ambiciozna u smislu da ne želi da se obrazuje (postavlja se pitanje kom tipu muškarca je takva žena poželjna, ali to je druga tema). Ne znam na koliko si odgađanje mislio i koliko čekanje bi bilo „egoistično“?

Ja još uvijek studiram i nemam namjeru da imam djecu još neko ( malo duže vrijeme :) ), ali nisam namjeravala ni da to “odgodim“ na neodređeno – dok stvorim karijeru ili šta već... Nekako sam o svemu tome razmišljala odvojeno, kao ono - kad razmišljam o karijeri i kad se bojim za posao ne razmišljam o djeci i obrnuto... Zapravo, malo sam se poplašila. Patak, pravo si me trznuo...
 
Ipak moram da kažem što se tiče 6 milijardi ljudi, moj biološki smisao života nimalo nema razumevanja i opravdanja za to što neki drugi ljudi imaju decu umesto mene.....egoizam...
A po toj logici Srbije neće uskoro biti....Kao ima nas puno , a stalno je brojnost manja.....

Lekari užasni, a ministar zdravstva jedini koji opstaje jer dobro obavlja posao.

Pogled na unazadjenu Hrvatsku je kao da gledate VMA u svakom većem gradu...
Preko 40% imaju problema sa održavanjem trudnoće , a po najnovijoj statistici od 5% skočilo je i kod muškaraca na 25-30% neznam tačno koliko .Zbog neblagovremenog lečenja raznih seks. pren. bolesti.

I opet čim pomenem belu kugu odmah ide pobuna....
Umesto da se vidi šta smeta i to otklanja.

Hrvatska kamata za gradnju stana kod hypo banke je 3,99% na 30 godina i 10 godina zadnjih dotira država.
Od juna je dodata i još neka kamata pa je sad ukupno 4,25%.
Rajfajzen banka daje kredit sa učešćem 20% po kamatnoj stopi od 4,5% , a od toga se oduzima državna subvencija...
Sve ovo u hrvatskoj, a kapital istih banaka.
Još da dodam da su uveli (kao i mi, ali na drugi način) povećanje obaveznog depozita kod plasmana stranih sredstava (kad se pozajmljuje strani kapital), tako da troškovi nisu ništa manji...

Ne žele nam dobro političari, pošteni se ne mogu probiti, većina je samo željna da sjaše k.urta da uzjaše m.urta.Utešno je što se uvodi najveća finansijska disciplina , ali istovremeno i bizarno jer je u zemlji sa najgorom sudskom praksom i ljudstvom. A vi se durite za nedemokratiju u rečima....I samo su drugi krivi....

Da naglasim , jedini moj nameran cilj ovde je bio da promislimo (onima kojima je vreme , i oni koji nisu još ) da li se i mi krijemo iza komoditeta, iza karijerizma, iza odgovornosti, iza nesputanosti koja će tada morati da se sputa i smiri....I da taj zaključak saopštite glasno bar sami sebi.
 
Stvarno te ne kapiram najbolje ...brines tudje brige, ponasas se kao da ces ti da se poradjas i odsustvujes sa posla i karijere ...s jedne strane....s druge strane tim istim zenama o kojima toliko "brines " postavljas bezobrazna pitanja koliko su otvorene i tome slicno. U cemu je tvoj poblem, mozda ima negde pomoci!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Tuzni_patak:
Ipak moram da kažem što se tiče 6 milijardi ljudi, moj biološki smisao života nimalo nema razumevanja i opravdanja za to što neki drugi ljudi imaju decu umesto mene.....egoizam...
A po toj logici Srbije neće uskoro biti....Kao ima nas puno , a stalno je brojnost manja.....

izvini jel tebi neko brani da imash 17-toro dece :?:
nadji si neku neeogistichnu, nekomformostichku priplodnu pripadnicu odredjene nacionalnosti pa sprovodi svoje velikopatriotske planove

u ostalom bolje bi ti bilo da se posvetish ochuvanju planete zemlje nego shto ovde krajnje neeogoistichno brinesh o ochuvanju velikosrpstva :roll:
 
U zivotu se moze sve.
A verujem i velika porodica i karijera.
Ako se partneri slazu,kraja sreci nema.


Mada je cinjenica da se zene.....plase da imaju vise od 2 kom.Nekog ne uspeha da zadovolje osobine majke.I misle da ce im to oduzeti mnogo vremena.Mislim da tu muskarac mora preduzeti uloga vodica i ubediti partnera u lepotu vece porodica.
 
Ako sam dobro razumela, mi smo te koje moramo da uticemo na muskarce da bi osetili neku vrstu odgovornosti i sigurnosti prema detetu! A kad su ga pravili onda im to nije bilo potrebno?
Verovatno je super imati decu pod uslovom da imas sa kim da ih " odgajas".
Uslovi za majke sa decom su uzasni, privatnici to nece da tolerisu, vec otkaz. A biraju za posao i one koje nisu udate, da bi sebe obezbedili na duze vreme. Pa, hajde ti danas budi masina za radjanje, i pri tom sa osmehom, a u frizideru kosava duva!
Pre svega, obezbediti sebe koliko-toliko, poslovno i materijalno, a deca ce vec doci!
 
etotako:
Tuzni_patak:
Pa nemaju sve žene u ustima patku ....

Niti sve kada su gladne jure za patkom....
moram da primetim da si ti jedan prostak :roll:

Moram da priznam da si prostački smisao rečenog vrlo lako pronašla dok u svojoj aluziji nisi.

(Tačno je da je kod mene to mnogo uočljivije , naročito danas , kada je to društveno uobičajeno ,seksualne aluzije servirane kroz filmove i gay serije, skoro da je prostakluk postao IN)

Podržavam ocenu da je moj post prostakluk i ovaj REPOST nije odbrana .
 
Neva:
Ako sam dobro razumela, mi smo te koje moramo da uticemo na muskarce da bi osetili neku vrstu odgovornosti i sigurnosti prema detetu! A kad su ga pravili onda im to nije bilo potrebno?
Verovatno je super imati decu pod uslovom da imas sa kim da ih " odgajas".
Uslovi za majke sa decom su uzasni, privatnici to nece da tolerisu, vec otkaz. A biraju za posao i one koje nisu udate, da bi sebe obezbedili na duze vreme. Pa, hajde ti danas budi masina za radjanje, i pri tom sa osmehom, a u frizideru kosava duva!
Pre svega, obezbediti sebe koliko-toliko, poslovno i materijalno, a deca ce vec doci!


Слазем се са већином, сем са овим. Јер, ти који чекају да се прво обезбеде пословно и материјално обично дочекају 35-40 година, па тек онда почну да ''праве'' децу, ал деца онда мало теже долазе! :?
 
Ali našoj Sanji su tražili negde oko 500 evra za analize, država čak ni to nije htela da plati. Doveli su nas do toga da dete bude luksuz i svi se pitaju šta se to dešava sa ženama. Ništa. Šta je zapravo ta ambicija o kojoj je ovde reč? Nije li to želja budućih roditelja da svojoj porodici obezbedi nešto viši standard?
Ja bih volela da imam bebu ali baš iz tih razloga ne još. Naravno da gledam da završim fakultet i naravno da bih volela da napredujem na poslu što više mogu... Ne lečim ja time neke svoje bolesne ambicije, veruj mi...
Ali nije više stvar o tome šta bi mi želeli nego koliko smo u mogućnosti da toj istoj želji nakon ostvarenja izađemo u susret.
Plate su male a i pored toga bolovanje te debelo košta.
Prosečna plata je 300 evra, deo nje bi trebalo da ode na kojekakve račune, deo na sam život... I zamisli da mi povrh svega neka budala traži 500 evrića samo da bi mi rekla da li je dete koje nosim zdravo. A te analize bi posle bombardovanja trebalo da su obavezne za svakog. Kako?
Priča koju si ispričao je vrlo zanimljiva i predlozi su ti sjajni... Glasala bih za tebe kad bi se kandidovao za predsednika :lol:
 
baby3.jpg




Zamisli da ti ovakvo ''čudo prirode'' zatraži nešto sitno i malo a ti nisi u mogućnosti da mu priuštiš?
 
Zanima me da li Tužni Patak smatra da žene trebaju da se zadovolje samo ulogom majke?Da li je to u današnje vrijeme dovoljno jednoj prosječnoj ženi? Ipak danas imamo mnogo više mogućnosti što se tiče posla,obrazovanja,napredovanja u karijeri i uopšte ostvarivanja sebe na drugim planovima nego naše prabake koje su bile nepismene i rađale desetero djece.Majka sam jednog djeteta i to je nešto predivno.Nadam se da ću imati još jedno dijete,a o trećem razmišljam samo u slučaju da idući put rodim blizance.Podnijeću ako budem smatrana svakakvom jer želim da dio života posvetim sebi,samo svojim željama i njihovoj realizaciji.Svoje dijete smatram osobom koja je još debelo zavisna od mene,ali je ipak svoja ličnost,sa svojim putem kroz život,ja mu samo mogu pomoći u početku da ga usmjerim gdje i kako treba,ali ja živim svoj život i želim da ga obogatim i drugim stvarima osim roditeljstvom.Da,znam,sebična sam kučka...Jadan onaj kome u kuću dođoh,pu-pu!
 
Tuzni_patak:
etotako:
Tuzni_patak:
Pa nemaju sve žene u ustima patku ....

Niti sve kada su gladne jure za patkom....
moram da primetim da si ti jedan prostak :roll:

Moram da priznam da si prostački smisao rečenog vrlo lako pronašla dok u svojoj aluziji nisi.

(Tačno je da je kod mene to mnogo uočljivije , naročito danas , kada je to društveno uobičajeno ,seksualne aluzije servirane kroz filmove i gay serije, skoro da je prostakluk postao IN)

Podržavam ocenu da je moj post prostakluk i ovaj REPOST nije odbrana .
veoma pogrešno si me razumeo, moj post nije imao nikakve seksualne aluzije... bio je čisto ekološki...
verovatno si čuo za ODRŽIVI RAZVOJ :idea:
a pošto ti imaš životinju u korisničkom imenu poslužila sam se njom
i to je sve!
 
Ti nisi imala seksualne aluzije , ali si imala aluzije i tim aluzijama uvela banalizovanje i relativizovanje efekata kroz kratkotrajnost i skretanje na drugi problem. Pri tome si uključila i mene kroz nick.

Moja rečenica se isto može shvatiti bez aluzija i ima svoj smisao. To što se obično uz patku dodaju aluzije je znanje koje si i ti imala prilikom svojih izjava..... Da se sad ne pravimo čistunci...(tako da znaš da postoje osobe koje će imati takve primisli)

Samo sam pokazao da aludiranje (bilo seksualno ili u nekom drugom cilju ) može biti različito upotrebljeno , ali se u njemu uvek krije prostakluk (ili u smislu seksa ili u smislu namera).
 
Tuzni_patak:
Ti nisi imala seksualne aluzije , ali si imala aluzije i tim aluzijama uvela banalizovanje i relativizovanje efekata kroz kratkotrajnost i skretanje na drugi problem. Pri tome si uključila i mene kroz nick.

Moja rečenica se isto može shvatiti bez aluzija i ima svoj smisao. To što se obično uz patku dodaju aluzije je znanje koje si i ti imala prilikom svojih izjava..... Da se sad ne pravimo čistunci...(tako da znaš da postoje osobe koje će imati takve primisli)

Samo sam pokazao da aludiranje (bilo seksualno ili u nekom drugom cilju ) može biti različito upotrebljeno , ali se u njemu uvek krije prostakluk (ili u smislu seksa ili u smislu namera).
jeste, upotreba patke je bilo banalizovanje, ali ja sam tim činom dala lični pečat... rekla sam svoje mišljenje o tvojim argumentima koje si izneo... dakle, ne odobravam nacionalizam... nacionalizam je nešto meni nezamislivo i nemoguće jer sama nisam čiste krvi i nisam vaspitana da glorifikujem jedno na račun drugog...

ne služim se prostaklucima, niti se družim sa ljudima koji ih koriste... patka u seksualnom kontekstu mi je bila jasna tek kada si je ti naglasio kao takvu u tom postu
 
Tuzni_patak:
Ipak moram da kažem što se tiče 6 milijardi ljudi, moj biološki smisao života nimalo nema razumevanja i opravdanja za to što neki drugi ljudi imaju decu umesto mene.....egoizam...
A po toj logici Srbije neće uskoro biti....Kao ima nas puno , a stalno je brojnost manja.....

Lekari užasni, a ministar zdravstva jedini koji opstaje jer dobro obavlja posao.

Pogled na unazadjenu Hrvatsku je kao da gledate VMA u svakom većem gradu...
Preko 40% imaju problema sa održavanjem trudnoće , a po najnovijoj statistici od 5% skočilo je i kod muškaraca na 25-30% neznam tačno koliko .Zbog neblagovremenog lečenja raznih seks. pren. bolesti.

I opet čim pomenem belu kugu odmah ide pobuna....
Umesto da se vidi šta smeta i to otklanja.

Hrvatska kamata za gradnju stana kod hypo banke je 3,99% na 30 godina i 10 godina zadnjih dotira država.
Od juna je dodata i još neka kamata pa je sad ukupno 4,25%.
Rajfajzen banka daje kredit sa učešćem 20% po kamatnoj stopi od 4,5% , a od toga se oduzima državna subvencija...
Sve ovo u hrvatskoj, a kapital istih banaka.
Još da dodam da su uveli (kao i mi, ali na drugi način) povećanje obaveznog depozita kod plasmana stranih sredstava (kad se pozajmljuje strani kapital), tako da troškovi nisu ništa manji...

Ne žele nam dobro političari, pošteni se ne mogu probiti, većina je samo željna da sjaše k.urta da uzjaše m.urta.Utešno je što se uvodi najveća finansijska disciplina , ali istovremeno i bizarno jer je u zemlji sa najgorom sudskom praksom i ljudstvom. A vi se durite za nedemokratiju u rečima....I samo su drugi krivi....

Da naglasim , jedini moj nameran cilj ovde je bio da promislimo (onima kojima je vreme , i oni koji nisu još ) da li se i mi krijemo iza komoditeta, iza karijerizma, iza odgovornosti, iza nesputanosti koja će tada morati da se sputa i smiri....I da taj zaključak saopštite glasno bar sami sebi.

Gledala sam ovu emisiju na trećem kanalu prošle nedelje i u potpunosti se slagala sa dr. Marićem. Sve žene koje su bili gosti u emisiji pored njega , bile su protiv njegovog mišljenja i imale su stav šta ti znaš, ti si muško, ne poradjaš se ti, ne znaš kako je to... Polazim od sebe, napisaću par razloga zbog kojih ja odlažem materinstvo iako mi je vreme za prvu bebu(blizu30 godina)
1. strah od porodjaja (znači strah od trudnoće zbog raznoraznih priča kako su druge prošle, kolike su tarife kod lekara, kod babice, kod anesteziologa)ovo je jedan ozbiljan problem - korupcije ovog tipa u zdravstvu.Moja drugarica nema nameru da radja drugo dete, jer je naprvom porodjaju pre 4 godine prošla grozno i stekla je strah od porodjaja
2. Doza egoizma (ko zna koliko ću se ugojiti, ja ću biti u drugom planu, beba će biti u prvom planu, neću imati dovoljno slob. vremena za sebe)
3. materijalni momenat
Razlozi pod 2. i 3.bi se verovatno izmenili čim bih ugledala bepče, ali ovaj pod 1. mi se čini najstrašnijim
Žene, nemojte napadati muškarce odnosno njihova mišljenja samo zato što su muškarci. Budimo iskrene, nismo sve iste,ima žena koje su rodjene da budu samo majke i ništa više! Ja nisam jedna od njih! Verujem da Patak nije hteo ništa ružno da kaže započevši ovu temu, samo je bio pod utiskom emisije kao i ja!
 
laa-laa:
Evo npr., ako studiraš na fakultetu kao što je moj, u najboljem slučaju završićeš studije sa 24. E onda ide potraga za poslom. Opet u najboljem slučaju, neka ga nađeš i (ponovo za moju struku) neka se obučiš i uđeš u tok za 1god. Tada imaš 25. I neka ti ipak treba 2-3 godine da počneš da zarađuješ dovoljno da imaš neku, kakvu – takvu, sigurnost i da sebi priuštiš djecu (ja makar ne bih smjela da računam na bilo čiju materijalnu pomoć, željela bih da budem što je moguće samostalnija i svoja prije osnivanja porodice). Naravno, sve to pod uslovom da cijelo to vrijeme imaš vezu i nekoga za koga želiš da se udaš.Tu si već na 27-28 god. E onda nekih 9 mjeseci trudničkog staža i eto bebili. Znači, ako sve ide po planu i nekom dobrom i poželjnom slijedu stvari, žena postaje majka prvi put sa 29 godina.
E sad, druga je priča ako nije ambiciozna u smislu da ne želi da se obrazuje (postavlja se pitanje kom tipu muškarca je takva žena poželjna, ali to je druga tema). Ne znam na koliko si odgađanje mislio i koliko čekanje bi bilo „egoistično“?

Ja još uvijek studiram i nemam namjeru da imam djecu još neko ( malo duže vrijeme :) ), ali nisam namjeravala ni da to “odgodim“ na neodređeno – dok stvorim karijeru ili šta već... Nekako sam o svemu tome razmišljala odvojeno, kao ono - kad razmišljam o karijeri i kad se bojim za posao ne razmišljam o djeci i obrnuto... Zapravo, malo sam se poplašila. Patak, pravo si me trznuo...



Evo mog recepta... Rodis dete u sred studija, i dok zavrsis ono vec veliko, moze i u vrtic, a ti lepo radis ;)
 
majcheki:
baby3.jpg




Zamisli da ti ovakvo ''čudo prirode'' zatraži nešto sitno i malo a ti nisi u mogućnosti da mu priuštiš?
A zamisli da to malo slatko stvorenje traži tvoju ljubav, a ti nemaš vremena jer si na poslu i vraćaš se nervozna. A to slatko stvorenje više treba tebe i tvoju ljubav nego i jednu lutku na ovom svetu. Šta misliš kada će stvarno biti nesrećnije? ako budeš čekala da zadovoljiš sebe, a kao i potrebe deteta, nema vajde, i nema garancije da će ono bez prave ljubavi ikada biti zadovoljno onim što ti misliš da hoće, garantujem.
 

Back
Top