Setalica za bebu (da ili ne)

Ja nisam pristalica dubka...da me pogresno ne shvatite nisam pristalica ni slaufa, ni pomocnih tockica na biciklu :D
Samo budite malo strpljivi :wink: , znam da je to veci napor za roditelja da stalno bude pored deteta ,da ga pridrzava ali...beba mora da prohoda pa sto onda sebi izbijate novac za nesto sto ce se koristiti jako kratko(to sa finansijske strane gledano).
Sa zdravstvene beba ce bez dubka brze da ojaca misice, brze da se oslobodi i brze da prohoda...bar su takva iskustva u mojoj okolini.
 
Mnogi pedijatri danas ne preporucuju dubak, kazu da je to prevazidjeno pomagalo, ja nisam pitala zbog cega jer nisam ni planirala da ga koristim zbog loseg iskustva sa prvim detetom. Vi mozete da se raspitate ako zelite. Ja licno mislim da je mnogo bolja ogradica jer su tu deca bezbedna, sama ustaju uz mrezu i tako jacaju muskulaturu, imaju prostora da se krecu a da se pritom ne povrede kada padnu. Pa i ako zele da ih vodimo to je samo nekih par meseci jer nase roditeljstvo traje citav zivot a njihovo detinjstvo jako kratko. Pa kada, ako ne sada? :wink:
 
Apsolutno je bolja ogradica nego dubak.Moje dete je mnogo lakse prohodalo,puzalo,naucilo da pada,da se doceka na ruke nego dete nasih prijatelja koje je bilo u dupku.Mali je padao na glavu,nikada nije puzio,tako da nije znao da se doceka na ruke.
Zbog stalnog saplitanja i padanja roditelji su ga vodili na kaisevima,sto je sada nekakav"hit"medju mladim mamama i tatama kako ne bi "lomili"kicmu.
Nakon hodalice,pa tih kaisa mali Filip je imao dodatni problem:tek sada je jos vise padao na glavu jer je u tom sputavanju hodanja i trcanja sto je u tom uzrastu normalno,morao ko keric da vuce tako da kad su mu skinuli kaiseve srljao je glavom napred,bez procene brzine,i tako jos vise padao.
Moj savet vam je OGRADICA.
Pozdrav! :lol:
 
Nemam neko konkretno mišljenje ni savet da dam. Ja sam koristila dubak, a i ogradicu. Moja ćerka je prohodala sa 10,5 meseci (sad će drvlje, ali tada je napravila nekoliko prvih samostalnih koraka, rekli su mi da to znači da je prohodala), elem vrlo je stabilna i spretna od samog početka. Mislim da to sve zavisi od deteta. Eto brbljivica je postala tek pre mesec dana, ne gleda tv, a ni knjigice joj nisu baš na prvom mestu, ali zato da juri i skače po ceo dan napolju, ništa lepše.
Zaboravih da kažem da ima 3 godine.
 
Moje dete nije koristilo dubak posto nam je stan suvise mali da bi jos i za njega bilo mesta a i dete se s njim ne bi mnogo ovajdilo posto mu radijus kretanja ne bi bio previse velik. Ni ogradica mu nije bila prevelika, sirine jedva metar i nesto duza, i bas zbog toga je u njoj brzo prohodao tj cim smo je kupili (imao je osam meseci) odmah se rukama uhvatio sa obe strane i krenuo setnju, doduse prvo unatraske. Mi ga i nismo forsirali mnogo da sto pre sam prohoda a i kasnije kad je naucio vec dosta dobrano da ide dugo me je drzao za ruku i pustio se kad je bio sam siguran u sebe. Dobra strana toga je bila da nije imao mnogo padova razbijene celenke i slicno.Prema tome i bez dubka se moze a cula sam i neka misljenaja da deca krive noge u dubku i slicno. A nezgodno vala i detetu sto ne moze samo da izadje iz njega kad hoce.
 

Back
Top