Centar za prirodnjacke studije

Е, а најглупље ми је то када ови фанатици оптужују јевреје и то колективно да су издали и убили Исуса Христа. Прво, ако веују да је Исус Бог, како је онда могуће убити Бога, друго зар то није био Божји план, треће да су мало боље прочитали Библију видели би да су римљни разапели Христа, а не јевреји.
 
D
Možeš misliti koliko je nekom svest kontejnirana kad je on ubeđen da je jedan običan dan u sedmici (Nedelja) žig zveri. :hahaha:

PA OBRAZLOZI MALO STA TO JA VERUJEM ZASTO TAKO VERUJEM I ZASTO NIJE ENDELJA ZIG ZVERI?

Kazi nam ti sta je to?

Ako ne, kakvo je to ponasanje?

Ja to ne verujem samo tako.

Prvo trebas da zans ko je zver, prva zver.

A tu nema uopste sumnje ko je to.

U bibliji tu zver mozes da rpatsi od samog njenog nastanka.

Imas mnogo detalja o njoj kroz citavu njenu istoriju od skoro 2000 god.

Zatos to ce ta zver na kraju odvesti svet u propast.

A o je papstvo, v atikan.

Trebas samod a proucavas prorocanstva koja govore o njima.

I zig zveri nam je poznat iz biblije.

dakle to mora da bude samo ensto religozno.

I nesto cime ozbilno gresimo Bogu.

Pogotovo kada se to namtene silom i proglasi kao znak raspoznavanja i priznanja zveri.
 
Прави превод је Јахве, и то је скраћеница од реченице ,,Ја сам Онај Који Јесте". Тако се Бог представио Мојсију када Га је Мојсије упитао како Му је Име. Јахве значи ,,Онај Који Јесте", а сам тај назив указује на вечну природу Бога. Дакле, та реч Јахве указује да вечну Божију природу. Зато се често та реч Јахве преводила и као ,,Вечни".
Док је реч ,,Јехова" погрешна, превод је неисправан. На том погрешном преводу данас највише инсистирају Јеховини сведоци, што је још један доказ њихове заблуде.
:hahaha:
Citaj malo istoriju umesto sto citas subjektivna tumacenja Biblije pojedinih mantijasa. Jahve Savaot znaci "bog armija".

Такође, ниједна историјска чињенице не казује да су Израиљци били многобошци. Не, напротив, први монотеизам је настао међу Израиљцима или Јеврејима, како год хоћеш. Дакле, они су били монотеисти и веровали су само у Једног Бога, Творца. Они никада нису били политеисти, тако да Јахве никако није могао бити један од богова, а поготово не ,,бог рата". Одакле ти то? Нема историјских чињеница који такву глупост могу потврдити.
Da li si ti bre covece zdrav?

Kao prvo Elohim je plural. Znaci bogovi su stvorili svet, bogovi su stvorili coveka po njihovom oblicju. To sto vi i Jevreji danas volite da se pretvarate da to nije tako je vas problem.

I u samoj Bibliji se implicira postojanje ili direktno spominju drugi bogovi.

"Ko je kao Ti među silnima. Gospode? Ko je kao Ti slavan u svetosti, strašan u hvali, i da čini čudesa?" (Ex 15:11)

"Sad vidim da je Gospod veći od svih bogova, jer čim se ponošahu onim ih samim nadvisi." (Ex 18:11)

"I ostaviše Gospoda Boga otaca svojih, koji ih je izveo iz zemlje misirske, i pođoše za drugim bogovima između bogova onih naroda koji behu oko njih, i klanjaše im se, i razgneviše Gospoda.
I ostaviše Gospoda, i služiše Valu i Astarotama." (Sudije 2:12-13)

Znaci posle egzodusa kada vise nije bilo potrebe za ratom vec su zeleli mir i prosperitet, Izraelci su se okrenuli drugim bogovima. Kao Anticki Grci, i Jevreji su imali panteon bogova. Jahve je zapoceo kao Jevrejska verzija Aresa, Grckog boga rata, tako da nije ni cudo sto je opsednut ratom i smrcu u starom zavetu. Kanije je bostao vrhovni bog Izraela i Jude, a tokom vremena je promovisan u boga celog kosmosa od strane kralja i svestenstva, pri cemu su mu prodotati kvaliteti ostalih bogova i boginja. 600 godina p.n.e su se desile one reforme o kojima sam vec pricao pri cemu su svi ostali bogovi zabranjeni a Jevreji presli na monoteizam.
Ovo je opste poznata istorija.

Sva temeljna verovanja i prakse Judaizama, Hriscanstva i Islama poticu iz ili anticke sumerologije, egiptologije, astronomije, astrologije i mitologije, pa cak i iz nekih starih/manje popularnih mitologija. Sva ta verovanja i prakse su postojale hiljadama godina pre nego sto je tvoja religija/mitologija uopste IZMISLJENA. Mozda nije IDENTICNA, mozda je u nekim stvarima jedinstvena, ali se vrlo jasno vidi odakle su sve te ideje dosle i evoluirale. Od svih religija Avramske su ubedljivo najgore. Ogromna brljotina svega i svacega. Mitovi pomesani sa mitovima, lazi i izmisljotine namerno umetnute u istoriju i nametnute needukovanom nepismenom narodu.
Jahve/El/Elohim/El Elion/El Shaddai/Asera/Bal su paganska bozanstva, i njihovi takozvani maloazijski/semitski/kananitski/izraelski proroci su bili pagani/politeisti.

Faraon Akhenaten i Zaratustra/Zoroaster su bili originalni pioniri monoteizma, a ne mitski Avram.

Јеванђеља су њихова сведочанства која су записана. Тачка. Зато се њима и приписују а не неком другом. Крај приче.
A ti to znas, kako? Bio si prisutan? :lol:

I ja da zelim da prodam nekome neku laz pozvao bih se na autoritet veci od mene, boga/bozijeg sina/njegove apostole na primer.
 
Poslednja izmena:
:hahaha:
Citaj malo istoriju umesto sto citas subjektivna tumacenja Biblije pojedinih mantijasa. Jahve Savaot znaci "bog armija".

Па чекај сад, је ли Јехова или Јахве? Прво си тврдио да је Јехова назив, а сад тврдиш нешто друго? Сабери се мало и договори се сам са собом шта ћеш да пишеш. ;)

А Јахве Саваот или Господ Саваот не значи ,,Бог армије" него значи ,,Господ над војскама", или Онај који је над војскама". Указује да је Бог већи и моћнији од сваке војске и зато је Он ,,над војскама". Тако да ти измишљаш, будући да не познајеш ни хебрејски језик нити било шта друго о чему би да дискутујеш. Дакле, Јахве Саваот или Господ Саваот не значи ,,Бог армије", не измишљај.

Da li si ti bre covece zdrav?
Ма не брини ти за моје здравље, мани се тих фора. Него дај ти неке историјске чињенице и доказе који поткрепљују ове твоје тврдње. Можеш ли да наведеш који су то израиљски/јеврејски богови сем библијског Бога. Не постоје. Постоје само пагански ,,богови" којима су се клањали други, околни народи и којима су се повремено клањали и поједини Јевреји/Израиљци. Али, изворно, јеврејски народ је неговао монотеизам, а никада политеизам.
И да, не постоје историјске чињенице које потврђују твоју тезу да је Јахве ,,јеврејски Бог рата".

Kao prvo Elohim je plural. Znaci bogovi su stvorili svet, bogovi su stvorili coveka po njihovom oblicju. To sto vi i Jevreji danas volite da se pretvarate da to nije tako je vas problem.
Да би ово разумео, ти мораш да разумеш хебрејски језик. Пошто ти немаш појма о хебрејском језику, наравно да не разумеш ово. Али, покушаћу да ти објасним. На хебрејском језику се и данас за Бога каже ,,Елохим". Дакле и данас Јевреји користе реч Елохим и она се преводи на наш језик као Бог. Е сад, испада по твоме да су Јевреји и данас многобошци. Што је наравно бесмислица.

Али, јесте, ти си у праву. Елохим јесте плурал. Међутим, ко мало познаје хебрејски језик, он зна да се испред те речи Елохим увек ставља једнина, иако је сама реч плурал. Рецимо, реченица ,,,,берешит бара Елохим" преведена на наш језик значи ,,У почетку створи Бог небо и земљу". Дакле, иде реч ,,створи" која је у једнини испред речи Елохим која је плурал. Да се ради о више богова, морала би да стоји реч испред која је у множини (створише), а не реч у једнини. Међутим, стоји реч у једнини, но ипак је реч Елохим плурал. Е сад, ту неко може доћи у недоумицу, али то само онај ко не познаје хебрејски језик. Елохим јесте плурал, али он не указује да је ту више богова, него је у питању Један Бог који има више божанских Лица. Ми Хришћани знамо да Бог има Три Лица (Отац, Син и Свети Дух) али је Он ипак Један Бог. И управо хебрејски текст то указује, овај плурал не казује да има више божанстава (јер онда не би стајала једнина увек испред те речи), већ да има више божанских Лица. Колико, то се у Старом Завету не открива, али касније се то открива у Новом Завету. Тако да Јевреји данас, иако одбацују хришћанско учење о Светој Тројици, када користе ту реч Елохим (а користе је) несвесно и сами признају да Бог има више божанских Лица, што сам библијски текст на првим страницама Библије потврђује.
Дакле, реч Елохим јесте плурал, али тај плурал не говори о више божанстава, него о више божанских Лица. Наравно, да знаш хебрејски језик, знао би ово.
I u samoj Bibliji se implicira postojanje ili direktno spominju drugi bogovi.

"Ko je kao Ti među silnima. Gospode? Ko je kao Ti slavan u svetosti, strašan u hvali, i da čini čudesa?" (Ex 15:11)

"Sad vidim da je Gospod veći od svih bogova, jer čim se ponošahu onim ih samim nadvisi." (Ex 18:11)

"I ostaviše Gospoda Boga otaca svojih, koji ih je izveo iz zemlje misirske, i pođoše za drugim bogovima između bogova onih naroda koji behu oko njih, i klanjaše im se, i razgneviše Gospoda.
I ostaviše Gospoda, i služiše Valu i Astarotama." (Sudije 2:12-13)
У Библији се јасно имплицира да су сви ти ,,други богови" лажни, да су то идоли, а да је само Јахве Истинити Творац и Истинити Бог. Више пута се говори да су сви ти ,,богови" које славе други пагански околни народи, у ствари само лажњаци и идоли. Нема потребе да наводим цитате, јасно је то свакоме ко је прочитао Библију.

Znaci posle egzodusa kada vise nije bilo potrebe za ratom vec su zeleli mir i prosperitet, Izraelci su se okrenuli drugim bogovima. Kao Anticki Grci, i Jevreji su imali panteon bogova. Jahve je zapoceo kao Jevrejska verzija Aresa, Grckog boga rata, tako da nije ni cudo sto je opsednut ratom i smrcu u starom zavetu. Kanije je bostao vrhovni bog Izraela i Jude, a tokom vremena je promovisan u boga celog kosmosa od strane kralja i svestenstva, pri cemu su mu prodotati kvaliteti ostalih bogova i boginja. 600 godina p.n.e su se desile one reforme o kojima sam vec pricao pri cemu su svi ostali bogovi zabranjeni a Jevreji presli na monoteizam.
Ovo je opste poznata istorija.
Аман, човече, који је то ,,јеврејски пантеон богова", о чему причаш??? Не постоји ,,јеврејски пантеон богова", Израиљци/Јевреји од свог настанка верују у само Једног Бога. А то је библијски Бог, Јахве. Нема других богова за Израиљце, они су одувек били монотеисти. Наведи ми неке ,,богове" из ,,јеврејског пантеона". И немој молим те да ми наводиш рецимо ваала, молоха и сличне, јер су то пагански идоли других околних народа (народа који су били у суседству са Јеврејима), а не јеврејски богови. Е сад, било је Јевреја који су веровали и клањали се лажним идолима околних паганских народа, али изворно то нису били јеврејски богови, нити су припадали неком измишљеном ,,јеврејском пантеону богова", већ су то били пагански ,,богови" других народа којима су се поједини Јевреји клањали.

Дакле, не постоји ,,јеврејски пантеон богова" (а ако постоји наведи који су), као што ни Јахве није ,,јеврејско ратничко божанство", како ти тврдиш.

Sva temeljna verovanja i prakse Judaizama, Hriscanstva i Islama poticu iz ili anticke sumerologije, egiptologije, astronomije, astrologije i mitologije, pa cak i iz nekih starih/manje popularnih mitologija. Sva ta verovanja i prakse su postojale hiljadama godina pre nego sto je tvoja religija/mitologija uopste IZMISLJENA. Mozda nije IDENTICNA, mozda je u nekim stvarima jedinstvena, ali se vrlo jasno vidi odakle su sve te ideje dosle i evoluirale. Od svih religija Avramske su ubedljivo najgore. Ogromna brljotina svega i svacega. Mitovi pomesani sa mitovima, lazi i izmisljotine namerno umetnute u istoriju i nametnute needukovanom nepismenom narodu.
Jahve/El/Elohim/El Elion/El Shaddai/Asera/Bal su paganska bozanstva, i njihovi takozvani maloazijski/semitski/kananitski/izraelski proroci su bili pagani/politeisti.
Аха, а који су докази за ово? Иначе, да те још научим неким стварима: Ел Шадај, Јахве, Елохим, Адонај, итд. (има доста имена која се у Библији користе за Бога)-сва та имена указују на неку Божију особину и својство. Рецимо, Јахве потиче од речи ,,Онај који Јесте", што указује на вечну Божију природу, Адонај значи Господ, Ел Шадај значи ,,Свемогући Бог", Господ Саваот значи ,,Господ над војскама", итд. Дакле, то нису имена за нека различита божанства, већ су то све имена која се у Библији користе за Једног Јединог Бога и која описују Његова својства, особине и природу.
То би ти, као што рекох, знао кад би бар мало познавао тематику о којој би хтео да дискутујеш.

A ti to znas, kako? Bio si prisutan?

I ja da zelim da prodam nekome neku laz pozvao bih se na autoritet veci od mene, boga/bozijeg sina/njegove apostole na primer.
И шта сад, и на ово треба да одговарам?
 
:hahaha:
Citaj malo istoriju umesto sto citas subjektivna tumacenja Biblije pojedinih mantijasa. Jahve Savaot znaci "bog armija".


Da li si ti bre covece zdrav?

Kao prvo Elohim je plural. Znaci bogovi su stvorili svet, bogovi su stvorili coveka po njihovom oblicju. To sto vi i Jevreji danas volite da se pretvarate da to nije tako je vas problem.

I u samoj Bibliji se implicira postojanje ili direktno spominju drugi bogovi.

"Ko je kao Ti među silnima. Gospode? Ko je kao Ti slavan u svetosti, strašan u hvali, i da čini čudesa?" (Ex 15:11)

"Sad vidim da je Gospod veći od svih bogova, jer čim se ponošahu onim ih samim nadvisi." (Ex 18:11)

"I ostaviše Gospoda Boga otaca svojih, koji ih je izveo iz zemlje misirske, i pođoše za drugim bogovima između bogova onih naroda koji behu oko njih, i klanjaše im se, i razgneviše Gospoda.
I ostaviše Gospoda, i služiše Valu i Astarotama." (Sudije 2:12-13)

Znaci posle egzodusa kada vise nije bilo potrebe za ratom vec su zeleli mir i prosperitet, Izraelci su se okrenuli drugim bogovima. Kao Anticki Grci, i Jevreji su imali panteon bogova. Jahve je zapoceo kao Jevrejska verzija Aresa, Grckog boga rata, tako da nije ni cudo sto je opsednut ratom i smrcu u starom zavetu. Kanije je bostao vrhovni bog Izraela i Jude, a tokom vremena je promovisan u boga celog kosmosa od strane kralja i svestenstva, pri cemu su mu prodotati kvaliteti ostalih bogova i boginja. 600 godina p.n.e su se desile one reforme o kojima sam vec pricao pri cemu su svi ostali bogovi zabranjeni a Jevreji presli na monoteizam.
Ovo je opste poznata istorija.

Sva temeljna verovanja i prakse Judaizama, Hriscanstva i Islama poticu iz ili anticke sumerologije, egiptologije, astronomije, astrologije i mitologije, pa cak i iz nekih starih/manje popularnih mitologija. Sva ta verovanja i prakse su postojale hiljadama godina pre nego sto je tvoja religija/mitologija uopste IZMISLJENA. Mozda nije IDENTICNA, mozda je u nekim stvarima jedinstvena, ali se vrlo jasno vidi odakle su sve te ideje dosle i evoluirale. Od svih religija Avramske su ubedljivo najgore. Ogromna brljotina svega i svacega. Mitovi pomesani sa mitovima, lazi i izmisljotine namerno umetnute u istoriju i nametnute needukovanom nepismenom narodu.
Jahve/El/Elohim/El Elion/El Shaddai/Asera/Bal su paganska bozanstva, i njihovi takozvani maloazijski/semitski/kananitski/izraelski proroci su bili pagani/politeisti.

Faraon Akhenaten i Zaratustra/Zoroaster su bili originalni pioniri monoteizma, a ne mitski Avram.


A ti to znas, kako? Bio si prisutan? :lol:

I ja da zelim da prodam nekome neku laz pozvao bih se na autoritet veci od mene, boga/bozijeg sina/njegove apostole na primer.

A ti znas da je stari zavet mitologija?
U bibliji pise da su ti drugi bogovi izmisljeni da nisu zivi da si procitao bibliju znao bi ovako samo vadis neke citate koji tebi idu u korist.
 
Poslednja izmena:
Opet da ponovim da je ovaj čovek jedna od najvećih legendi u Srbiji. Neverovatan manipulant, šteta što nije oformio svoj kult dok je mogao. Iz pouzdanih izvora znam da je svojim sledbenicima uzimao desetine hiljada evra za raznorazne nepostojeće "projekte" i da je uspevao da ih nagovori da tuku i prebiju sopstvene roditelje. Čak su mu jedno vreme predlagali da napravi svoju religijsku zajednicu negde u Srbiji, gde bi se svi oni preselili i gde bi on bio vrhovni religijski vodja, nešto kao Ajatolah Homeini. Jedina ličnost sa ovih prostora koja je imala potencijal da bude nešto poput Jim Jonesa, ili Mansona.
 
Ajde ne preteruj.

Ne znam o čemu pričaš, ja ove stvari gore pouzdano znam pošto poznajem njegove saradnike, ali ja zbog toga ne mislim loše o njemu, naprotiv. Lik je pronašao glupake i ovce za šišanje i uzima im novac, na tome mu treba skinuti kapu jer je za to ipak potrebno kefalo. Recimo Nikola Šavija, njegov bivši saradnik je zbog njega zaglavio zatvor 6 meseci jer je rasturao lažnu literaturu koju je navodno napisao Ratko Mladić, a zapravo je Miroljub plagirao nekog Rusa ako se ne varam, i to objavio pod naslovom Ratko Mladić - Bitka za Srbiju. :lol: Znači bukvalno je preuzeo iz neke druge knjige tekst i opušteno ga objavio kao navodnu Mladićevu knjigu, i još štampao i dao onoj budali Šaviji da prodaje to na mitingu protiv hapšenja Ratka Mladića. Šaviju uhapsili i proveo šest meseci u zatvoru, Miroljuba bolelo uvo. :lol:
 
Poslednja izmena:
M.P.može ladno da se kandiduje za precednika Srbije...Obzirom na broj blentona-imao bi solidne šanse!
A osim toga je i pravi Srbin-pravoslavac!:mrgreen::lol:

Па искрено, мислим да кад би се он кандидовао, за њега би више гласали муслимани него Срби, пошто је оно за шта се он залаже шеријат у пракси.
 
Ne znam o čemu pričaš, ja ove stvari gore pouzdano znam pošto poznajem njegove saradnike, ali ja zbog toga ne mislim loše o njemu, naprotiv. Lik je pronašao glupake i ovce za šišanje i uzima im novac, na tome mu treba skinuti kapu jer je za to ipak potrebno kefalo. Recimo Nikola Šavija, njegov bivši saradnik je zbog njega zaglavio zatvor 6 meseci jer je rasturao lažnu literaturu koju je navodno napisao Ratko Mladić, a zapravo je Miroljub plagirao nekog Rusa ako se ne varam, i to objavio pod naslovom Ratko Mladić - Bitka za Srbiju. :lol: Znači bukvalno je preuzeo iz neke druge knjige tekst i opušteno ga objavio kao navodnu Mladićevu knjigu, i još štampao i dao onoj budali Šaviji da prodaje to na mitingu protiv hapšenja Ratka Mladića. Šaviju uhapsili i proveo šest meseci u zatvoru, Miroljuba bolelo uvo. :lol:

Plagiranje radi to nije nista novo.
Ali oko uzimanja para tu ne verujem.
Pa tuzili bi ga .
I ko ce da mu da pare uopse i zasto?

A da osnuje neku religioznu zajednicu ne bi mogao jer se to protivi onome sto uci.
 
Plagiranje radi to nije nista novo.
Ali oko uzimanja para tu ne verujem.
Pa tuzili bi ga .
I ko ce da mu da pare uopse i zasto?

A da osnuje neku religioznu zajednicu ne bi mogao jer se to protivi onome sto uci.

Već su mu davali pare oko raznoraznih projekata vezanih za Izrael i neke druge stvari. Ima sledbenike koji su mu davali novac, pouzdano znam i da je neke od njih naterao da tuku sopstvene roditelje jer su "demonizovani" itd. Religioznu zajednicu on može da osnuje, samo što se ne bi tako zvala. On propoveda i zalaže se za strogu teokratiju, i često je govorio o tome da je dovoljan skup malog broja ljudi koji bi osnovali zajednicu u prirodi i bili nezavisni od sistema kako bi se napravila teokratija. Njemu su to i nudili, ali nije bilo ništa od toga, još uvek, mada izgradjuje nešto u nekom selu kod Leskovca.
 
Мирољуб заиста верује у оно што прича, али му је слатка и слава и пара коју узима од лаковерних људи.

- - - - - - - - - -

Кладим се у сто евра да Мирољуб Петровић прати форум Крстарицу.
 
Е, а најглупље ми је то када ови фанатици оптужују јевреје и то колективно да су издали и убили Исуса Христа. Прво, ако веују да је Исус Бог, како је онда могуће убити Бога, друго зар то није био Божји план, треће да су мало боље прочитали Библију видели би да су римљни разапели Христа, а не јевреји.

Isus je bio samo covek, ali je Bog cinio dela,a to je sam Isus i tvrdio.
Tesko je ovo za razuemvanje, posebno onima sto se busaju u grudi i vicu: da, trojstvo postoji.
Neka pitaju jevreje da li trojstvo postiji :)
 
Isus je bio samo covek, ali je Bog cinio dela,a to je sam Isus i tvrdio.
Tesko je ovo za razuemvanje, posebno onima sto se busaju u grudi i vicu: da, trojstvo postoji.
Neka pitaju jevreje da li trojstvo postiji :)

Koji si ti prevaran lik.
Koristis svaku priliku da zavedes i prevaris manje upucene.

E ne moze.

BIBLIJSKO TROJSTVO.
http://forum.krstarica.com/entry.php/29369-BIBLIJSKO-TROJSTVO-!!!

Znas li ti nesto drugo osim na svakoj temi o trojstvu?

Rekao sam ti da ti ne svedocis na ovom forumu vec samo opadas.
A to nije Hristov duh.
 
Poslednja izmena:
dnjacke studije

Citat Original postavio Банкар Pogledaj poruku
Е, а најглупље ми је то када ови фанатици оптужују јевреје и то колективно да су издали и убили Исуса Христа. Прво, ако веују да је Исус Бог, како је онда могуће убити Бога, друго зар то није био Божји план, треће да су мало боље прочитали Библију видели би да су римљни разапели Христа, а не јевреји.

Pa odakle znamo da ga jevreji nisu ubili prijatelju?

Pa iz biblije.

Oni su doveli do toga da bude ubijen.
Inace ga rimljani ne bi ubili.
Pilat je na kraju protivpravno ucinio uslugu jevrejskim vodjamd.
Danasnji jevreji nisu krivi za to.
Kriva je ta generacija tada.
Danasnji jevreji navlace krivicu i kletvu svojih roditelja na sebe kada zauzmu usti stav kso njihovi pra roditelji.
Tek tads.
 
Мирољуб заиста верује у оно што прича, али му је слатка и слава и пара коју узима од лаковерних људи.

- - - - - - - - - -

Кладим се у сто евра да Мирољуб Петровић прати форум Крстарицу.

Naravno da prati, njega zanima sve što se o njemu piše.
 
Pa odakle znamo da ga jevreji nisu ubili prijatelju?

Pa iz biblije.

Oni su doveli do toga da bude ubijen.
Inace ga rimljani ne bi ubili.
Pilat je na kraju protivpravno ucinio uslugu jevrejskim vodjamd.
Danasnji jevreji nisu krivi za to.
Kriva je ta generacija tada.
Danasnji jevreji navlace krivicu i kletvu svojih roditelja na sebe kada zauzmu usti stav kso njihovi pra roditelji.
Tek tads.

I da jesu i da nisu...
Jedan bog manje više u istoriji ljudske civilizacije...:manikir:

Hm...A kakve veze nejevreji imaju s tim?
Jhve-Elohim-Adonaj je boža izraelskog naroda-nema vama kaurima!:hahaha::mrgreen:

Iššššš od kazana...Vi imate vaše Odine,Jupitere,Svaroge,Perune,Wodane,Zevsove...:vestica::ztongue:
 
Poslednja izmena:

Back
Top