Dug je los drug

Nisi procitao pazljivo uvodni topik.

Kredit iz Juge je bio SASVIM BEZZNACAJAN u odnosu na njegov POTENCIJAL VRACANJA.

Drugo, Zapad je dobio prvo oko 2 miliona NASPOSOBNIJIH I NAJOBRAZOVANIJIH LJUDI U NAJBOLJIM GODINAMA koje je bivsa Jugoslavija imala.

To je OGROMAN KAPITAL, OGROMNA VREDNOST... NEPROCENJIVA.

Za isto toliko osiromasile su sve ostale danasnje nove drzave, Srbija najvise jer je iz nje najvise ljudi izaslo.

Drugo, dobili su tako sto su nas ZAKACILI sa kreditima i sto cemo DO KRAJA SVETA biti njihovi robovi i NIKADA se necemo izvuci.

I trece dobili su na prodaji oruzja svima.
I u toku rat i posle rata.
I to onog koje njima vise ne treba.

Dobili su najbolje privredne objekte i hotele prakticno besplatno...

I dobili su marionetske vlade u svim banana drzavama koje su nastale iz Yuge.

Sta bi vise?

Ma jesam bre, ja uvek dobro prochitam pre no shto se ukljuchim u neku ozbiljnu diskusiju... uostalom, pogledaj moj prvi post na ovoj temi pa tjesh videti shta sam boldovao i o chemu pricham...
Dalje, pominjesh potencijal vratjanja... verovatno mislish kako je Juga bila jaka drzhava pa je mogla da vratja dugove onako ladno? Ak je tak, da te pitam.... znash li ti koliko je bivsha Juga brojala stanovnika pa koliko je bilo radno sposobnih i koliko je bilo zaposleno od tih radno sposobnih... pa onda koliko je ljudi od tih zaposlenih stvarno radilo i doprinosilo a koliko je ustvari ceshalo jajca i koristilo razne pogodnosti... ?
 
Hm, pa vidish... :lol: Tad je onaj truli zapad nudio nama ono shto je kasnije ponudio Grckoj... sve samo da ne ratujemo...

Да ево још јецају, толико их је потресао рат у Хрватској и поготово Базнији. Не могу људи себи да дођу од плача. Ма све би дали да се то није десило.

Medjunarodno pravo kazhe... kada se u jednoj drzhavi desi gradjanski rat... otpisuju se svi spoljasni dugovi...

Међународно право исто тако каже да у случајевима кад је бурек јефтин не треба да се... знаш даље.
 
Ma jesam bre, ja uvek dobro prochitam pre no shto se ukljuchim u neku ozbiljnu diskusiju... uostalom, pogledaj moj prvi post na ovoj temi pa tjesh videti shta sam boldovao i o chemu pricham...
Dalje, pominjesh potencijal vratjanja... verovatno mislish kako je Juga bila jaka drzhava pa je mogla da vratja dugove onako ladno? Ak je tak, da te pitam.... znash li ti koliko je bivsha Juga brojala stanovnika pa koliko je bilo radno sposobnih i koliko je bilo zaposleno od tih radno sposobnih... pa onda koliko je ljudi od tih zaposlenih stvarno radilo i doprinosilo a koliko je ustvari ceshalo jajca i koristilo razne pogodnosti... ?

Vidi, bivsa Yuga je dugovala 22 milijarde 1980. god kada je Tito umro.

Istovremeno ukupan prihod drzave je bio 36 milijardi dolara (naravno, to nije bio i cist prihod).

Ali ipak je bio toliki da je bio gotovo duplo veci od duga.

Danas je dug Hrvatske recimo oko 50 milijadi dolara ( sa tendencijom povecanja), a prihod od turizma (koji je jedini znacajan prihod drzave) je verovatno ispod 10 milijardi godisnje (bruto), sto ne znam da li je dovoljno da samo otplacuje kamate na dignute kredite...
 
Да ево још јецају, толико их је потресао рат у Хрватској и поготово Базнији. Не могу људи себи да дођу од плача. Ма све би дали да се то није десило.



Међународно право исто тако каже да у случајевима кад је бурек јефтин не треба да се... знаш даље.

Hm, nis ti skontao... Zabole njih i levo i desno... za sve nas zajedno... ali ih brinu investicije, oce li se vratiti ulozeno i da li ce dobiti svoje kamate... inache Albion ne bi bio tolko gord...
A shto se bureka tiche, nesht nisam naleteo da se pominje u ovim mojim knjizurinama...
 
Vidi, bivsa Yuga je dugovala 22 milijarde 1980. god kada je Tito umro.

Istovremeno ukupan prihod drzave je bio 36 milijardi dolara (naravno, to nije bio i cist prihod).

Ali ipak je bio toliki da je bio gotovo duplo veci od duga.

Danas je dug Hrvatske recimo oko 50 milijadi dolara ( sa tendencijom povecanja), a prihod od turizma (koji je jedini znacajan prihod drzave) je verovatno ispod 10 milijardi godisnje (bruto), sto ne znam da li je dovoljno da samo otplacuje kamate na dignute kredite...

Hm, men ovo lichi na ono ''ja u klin ti u plochu'' :lol:
Uvatio si se 80' sam tako pa el rat izbio 81'? il malo kasnije?
Kolko je Juga dugovala do pred rat?
u kakoj je situaciji bila do pred rat?
koliko ih je radilo i privredjivalo od ukupnog broja stanovnika?
itd.
A shto se danashnje situacije tiche... o tom uopce ne pricham i ne pominjem...
 
Hm, men ovo lichi na ono ''ja u klin ti u plochu'' :lol:
Uvatio si se 80' sam tako pa el rat izbio 81'? il malo kasnije?
Kolko je Juga dugovala do pred rat?
u kakoj je situaciji bila do pred rat?
koliko ih je radilo i privredjivalo od ukupnog broja stanovnika?
itd.

A shto se danashnje situacije tiche... o tom uopce ne pricham i ne pominjem...

Kriza je krenula 82.g. sa vladom Milke Planinc ...

Dug iz 80te. znatno je bio uvećan pred izbijanje rata, bez daljnjeg.
 

Back
Top