Šri Lanka je ukinula besplatne dugoročne vize za Ruse i Ukrajince nakon negodovanja zbog žurke "samo za bele"

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.647
Šri Lanka je ukinula besplatno produženje dugoročnih viza za Ruse i Ukrajince koji su se uputili u tu zemlju u poslednje dve godine, preneo je Rojters.

Sledi bes zbog događaja "samo za bele" koji je oglašen u noćnom klubu na ostrvu koji vodi Rusija.

Salon Saraika, koji se nalazi u popularnom letovalištu Unavatuna na jugu zemlje, planirao je da ugosti "Belu žurku" prošle nedelje.

Ali poster o događaju koji je naširoko kružio na društvenim mrežama izazvao je zgražanje jer je uključivao red sa „Kontrola lica: belo“, što su mnogi ljudi shvatili da znači da će nebelcima biti odbijen ulazak.

Ubrzo nakon što je zabava otkazana, Uprava za razvoj turizma Šri Lanke objavila je da će od 23. februara ukinuti besplatna produženja dugoročnih viza za ruske i ukrajinske turiste, iako će grejs period od 14 dana omogućiti onima bez novih viza da ostanu do 7. marta.

https://www.businessinsider.com/russian-ukraine-tourists-sri-lanka-visas-whites-only-event-2024-2
1709587630266.png


Zapada mi za oko da ne prave razliku između Rusa i Ukrajinaca?
A Ukrajinci jesu poprilični rasisti, čuo sam od nekih crnaca. Za Ruse ne znam.
 

Back
Top