pomoć - zahtevi za ulazak u grčku passport requirements

suza22

Zainteresovan član
Poruka
268
Imam problem pa vas molim da mi odgovorite da li je neko bio u sličnoj situaciji.

Naime, u četvrtak putujem u Grčku. Imam dva pasoša, naš i hrvatski, i standardno putujem s oba. Naš pokazujem samo našima a s hrvatskim idem dalje. Nisam izvadila novi srpski pasoš jer mi nije ni bio potreban. Međutim, malopre bacim pogled na hratski pasoš i vidim da ističe 15.11.2010 (srpski važi do kraja ove godine).

Da li znate da li postoje ograničenja pri ulasku u grčku, da pasoš mora da važi još tri ili 6 meseci od završetka putovanja?
Tražim informacije po internetu, međutim ne nalazim ništa pa me već hvata panika.
 
Poslednja izmena:
Imam problem pa vas molim da mi odgovorite da li je neko bio u sličnoj situaciji.

Naime, u četvrtak putujem u Grčku. Imam dva pasoša, naš i hrvatski, i standardno putujem s oba. Naš pokazujem samo našima a s hrvatskim idem dalje. Nisam izvadila novi srpski pasoš jer mi nije ni bio potreban. Međutim, malopre bacim pogled na hratski pasoš i vidim da ističe 15.11.2010 (srpski važi do kraja ove godine).

Da li znate da li postoje ograničenja pri ulasku u grčku, da pasoš mora da važi još tri ili 6 meseci od završetka putovanja?
Tražim informacije po internetu, međutim ne nalazim ništa pa me već hvata panika.

Pasoš iliti putovnica ti važi do 15.11. i do tada moraš da napustiš zemlju u kojoj boraviš odnosno Grčku (MK ili neku drugu eventualno), što znači da slobodno putuješ.Srećan put.
 
Pasoš iliti putovnica ti važi do 15.11. i do tada moraš da napustiš zemlju u kojoj boraviš odnosno Grčku (MK ili neku drugu eventualno), što znači da slobodno putuješ.Srećan put.

Jesi li siguran da je to tako? Ne mogu nigde da pronađem neku zvaničnu informaciju, jedino sam našla da za zemlje koje pripadaju eu važi to da mogu da ostanu u zemlji do isteka pasoša, dok za ostale zemlje koje nisu članice eu važi to da pasoš mora da važi još tri meseca nakon kraja planiranog putovanja.

:(:confused::confused::confused:
 
Ne čitaš pažljivo ima stari srpski pasoš za koji treba viza.

A za ovo najbolje zovi grčku ambasadu, mada trebalo bi da može da se putuje sa pasošem do datuma isteka. Ovo da važi još 3-6 je trebalo jedino kad se traži viza.

Jesi li siguran da je to tako? Ne mogu nigde da pronađem neku zvaničnu informaciju, jedino sam našla da za zemlje koje pripadaju eu važi to da mogu da ostanu u zemlji do isteka pasoša,

a ovo nije tačno građani eu mogu da ostanu koliko hoće u drugoj zemlji (njima uopšte ne treba pasoš za kretanje unutar šengena)
 

Back
Top