Tajna nad Tajnama

Nema tajne: boga je stvorio (izmislio) čovek po svom obličju. Zatim mu je udahnuo večni život, pripisao mu sve atribute moći i na kraju je neko (namerno ili ne) pogrešno zapisao u svetim knjgama tako da je ispalo obrnuto.
;):roll:
 
A Gospod mu rece: Budi miran, ne boj se, neces umreti.

Ne boj se, jer sam Ja s tobom; ne plasi se, jer sam ja Bog tvoj !

Necu Te ostaviti, ne boj se i ne plasi se !



Bog je Sveti Duh !

Ne znate li da su vasa tela crkve Svetog Duha !?

Vi ste crkve Boga Zivoga !

Jesam li vam rekao: Uselicu se u vas, i zivecu u vama, i bicu vam Bog, i vi cete biti moj narod.

A ovo rece za Duha Svetoga kog posle primise oni koji veruju u ime Njegovo.


Pravoslavna Crkva je tajna nad tajnama.

Jer gde se dvoje ili troje saberu u ime moje onde sam Ja medju njima.
Sveto Jevandjelje po Mateju, glava 18, 20.


Crkva je nestvorena, kao sto je i Bog nestvoren.
Ona je postojala pre vekova, pre angela, pre stvaranja sveta.
Bog nas je, u svojoj bezgranicnoj ljubavi,
opet sjedinio sa Crkvom svojom u licnosti Hristovoj.
Ulazeci u Crkvu, dolazimo kod Boga koji je Vecni Zivot.

To je vrlo suptilna tema. Samo Sveti Duh moze tome da nas nauci.
Naime, pozelela sam da podelim sa Vama neizrecivo unutrasnje bogatsvo koje sam stekla pobozno citajuci i izucavajuci Sveto Pismo, sa nadom da cete i Vi iz Vaše riznice izneti dobro !
 
Cilj je da takvim kao ti pokazem da neznaju nista,

Види, пре свега, нико не зна ништа о овој теми, ако ћемо тако.

Даље, нешто је морало да постоји одувек... Чини ми се да је наука доказала да из нечега не може да настане ништа, а самим тим, ни из ничега да настане нешто.
Дакле, то нешто што је постојало одувек, створило је све остало. Не знамо шта је то, и дали смо му име Бог...
 
pa u tom smislu čovek ne može da pogodi ni kakvo će vreme biti za mesec dana, ali može da pogodi da postoji neko ko to "od gore vidi sve"?

i to samo zato što je neko napisao neku knjigu bajki?

Није исто... Како се нешто настало и шта ће се десити у будућности немају везе једно с другим? Како си само успео то да повежеш?
 
Ja mislin da je jedna od najvecih tajni to kako je bog nastao, nije postojao pa se samostvorio, dali je to moguce ,i kako je to uopste moguce,dali neko moze da shvati, Hvala

то није највећа тајна нити тајна над тајнама, то је највећи проблем, проблем над проблемима. вера уместо да одговори на питање одкуда све ово, она уноси додатни проблем одкуда то божанство које је створило све ово. и ти сад мораш да одговараш на два питања. и откуда све ово и откуда биће које је створило све ово. наравно људима ушушкани у своју веру реченица "ја сам алфа и омега" и сл. објашњава све, нема потребе ти даље ту нешто да се питаш и да изводиш бесне глисте питањима одкуда бог.
 
то није највећа тајна нити тајна над тајнама, то је највећи проблем, проблем над проблемима. вера уместо да одговори на питање одкуда све ово, она уноси додатни проблем одкуда то божанство које је створило све ово. и ти сад мораш да одговараш на два питања. и откуда све ово и откуда биће које је створило све ово. наравно људима ушушкани у своју веру реченица "ја сам алфа и омега" и сл. објашњава све, нема потребе ти даље ту нешто да се питаш и да изводиш бесне глисте питањима одкуда бог.

Да ли из ничега може да настане нешто?
 
jel smo stvoreni po božijem obličiju ili nismo?

То нема везе. Бог није човек, и нико никада није рекао тако нешто. Овде не разговарамо о аврамовским религија, него о замисли постојања Бога. Оно што је одувек постојало, из чега је све проистекло, верници називају Богом.
 
kako nije rekao kad u svetom pismu piše da je bog stvorio čoveka po obličiju svom.
1 Мој.1
27. И створи Бог човека по обличју свом, по обличју Божјем створи га; мушко и женско створи их.

1 Мој.3
22. И рече Господ Бог: Ето, човек поста као један од нас знајући шта је добро шта ли зло; али сада да не пружи руку своју и узбере и с дрвета од живота, и окуси, те до века живи.

Јован.4
Бог је Дух; и који Му се моле, духом и истином треба да се моле.

2. Коринћанима. 3
17. А Господ је Дух: а где је Дух онде је слобода.

ево ти стихови па сад растумачи (без обзира што не верујеш) и кажи нам шта си закључио?

п.с. без шегачења
 

Back
Top